Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Sartli Kabul Sureci Kisa Olan Universiteler

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Rockuiem

Mesaj gönderen Rockuiem » Prş Tem 25, 2013 7:05 pm

Merhabalar,

Subat\'in ortalarina dogru Paderborn Universitaet ve Duisburg-Essen Universitaet\'e basvurmusum. Dui-Essen\'den sebepsiz yere red aldim bkz. (Duisburg-Essen red sebebi)

Paderborn\'dan da son basvuru tarihinden sonra 4 hafta icinde cevap gelecegine dair mail almistim ve beklemeye basladim son basvuru tarihi 30 Haziran\'di onu geceli 8 hafta oldu ama cevap gelmedi, ayrintilar; Paderborn\'dan cevap gelmedi

Artik beklemekten gercekten sikildim ve 2 farkli universiteye daha basvurmayi dusunuyorum. Sartli kabul surecini en kisa sekilde atlatabilecegim universiteler hakkinda bilgisi olan var midir?

Tesekkurler

ykpbyrm

Mesaj gönderen ykpbyrm » Cum Tem 26, 2013 1:04 am

paderborn universitesinden ben iki kere sartli kabul aldim o mail geldikten 4 hafta sonra mektup geldi. adres degisikligi yaptinmi yada mektup geldide yalanmi oldu bence paderborn universitesine mail at. muregancuro@zv.upb.de uluslararasi ofis den buraya mail at ikinci kabulumu sadece mail ile basvurup almistim. basvurunun akibetini sor bence

Rockuiem

Mesaj gönderen Rockuiem » Cum Tem 26, 2013 1:19 am

[quote]ykpbyrm tarafindan yazilan metin:

paderborn universitesinden ben iki kere sartli kabul aldim o mail geldikten 4 hafta sonra mektup geldi. adres degisikligi yaptinmi yada mektup geldide yalanmi oldu bence paderborn universitesine mail at. muregancuro@zv.upb.de uluslararasi ofis den buraya mail at ikinci kabulumu sadece mail ile basvurup almistim. basvurunun akibetini sor bence[/quote]

yukaridaki konuda yazdigim gibi, 2 mailime ve telefonla aramama da, basvuru\'mun islemde oldugunu soylediler, ne kadar surecegini sordugumda da beklemekten baska bir carem olmadigini soylediler.

ykpbyrm

Mesaj gönderen ykpbyrm » Cum Tem 26, 2013 6:44 pm

bi kac kisiden daha duymustum paderbornun bazen bole yaptigini ama verdigim adrese mail atmadiysan bi at bence bisey kaybetmessin. bu iki uni disindada benim bildigim kolay kabul alabilicegin uni yok insallah bilen bi arkdas yardimci olur. allah kolaylik versin

goksel

Mesaj gönderen goksel » Cum Tem 26, 2013 11:55 pm

universite okumayi dusunuyorum ama teyzemde kalicam acaba gartor belgesi alabilmem icin teyzemin maasi ne kadar olmali yardim ederseniz sevinirim ...

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Tem 27, 2013 2:20 pm

teyzen kendi aylik giderleri disinda senin egitimin icin 670 euro ayirabilecegini kanitlamasi gerekiyor.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

nerm

Mesaj gönderen nerm » Çrş Tem 31, 2013 8:20 pm

Zaten topu topu iki universite yok mu, sartli kabul veren?

depardio

Mesaj gönderen depardio » Çrş Tem 31, 2013 10:41 pm

1-paderborn ve essenden baska sartli kabul veren yok mu?
2-iki veya uc uniye basvuru yapmak icin liseden 3 adet transkrip mi almak lazim yoksa 1 adet alip cogaltabiliyormuyuz.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Ağu 01, 2013 12:13 pm

3 adet transkript alman gerekiyor. Wuppertal, Braunschweig, Krefeld, gießen, weimar gibi universitelerde kabul veriyor.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Rockuiem

Mesaj gönderen Rockuiem » Prş Ağu 01, 2013 12:19 pm

[quote]depardio tarafindan yazilan metin:

1-paderborn ve essenden baska sartli kabul veren yok mu?
2-iki veya uc uniye basvuru yapmak icin liseden 3 adet transkrip mi almak lazim yoksa 1 adet alip cogaltabiliyormuyuz.[/quote]

ben 3 tane almaya gitmistim hoca "ben 5 tane verim sana lazim olur" deyip 5 tane vermisti. :) yani fazla almanda sikinti yok :)