Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

AT 11 BELGESI NASIL ALINIR?

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
sway

Mesaj gönderen sway » Cmt Tem 20, 2013 5:00 pm

3 yil * ortalama 75 € \'dan kurtulcaksak giderim ankaraya alir gelirim :)

Karthus

Mesaj gönderen Karthus » Cmt Tem 20, 2013 10:08 pm

Universitenin dil kursundan alinan teilnahmebescheinigungla at-11 belgesi alinabilinir mi?
RASTAFARI

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Cmt Tem 20, 2013 10:29 pm

[quote]Karthus tarafindan yazilan metin:

Universitenin dil kursundan alinan teilnahmebescheinigungla at-11 belgesi alinabilinir mi?[/quote]

Alabilerler dediler gitim aldim :D
So geht nicht !

mithrandir

Mesaj gönderen mithrandir » Çrş Tem 31, 2013 12:12 am

bu yil almanya\'da yuksek lisansa baslayacagim insallah.. 25 yas altindayim ve at 11 belgesi almak istiyorum..sgk bu belge icin tam olarak hangi belgeleri istiyor?

GK

Mesaj gönderen GK » Çrş Tem 31, 2013 12:23 am

1. sayfaya bakabilirsin butun bilgiler orda mevcut.

Lokman

Mesaj gönderen Lokman » Çrş Ara 03, 2014 12:51 pm

Sartli kabulum var . Ozel bir dil kursuna gidecegim.Bugun A/T 11 belgesi aldim.Babam 4/c li memur . Benden YOK Denkligi, Sartli Kabul belgesi ve tercumesi ,babamin doldurdugu Talep Formunu (Kendileri verdi) istediler.3 aylik alabildim dil kursu oldugu icin . Sana verdigimiz turistik A/T 11 belgesi dediler . 3 ay sonra Almanyadaki sigorta sirketine gidip soyle bizden tekrar istesinler 3 aylik daha verelim dediler . Sigorta sirketine soyle bu belgeyi Almanya\'da gecerli olacak sekilde degistirsinler , sana kart gibi bir sey verecekler muhtemelen.Oyle yapmazlarsa sorun cikar ,1 sene ugrasirsin parani alabilmek icin dediler.

HH Hamburgerin

Mesaj gönderen HH Hamburgerin » Prş Ara 11, 2014 9:19 pm

Merhaba arkadaslar,
Eylul ayinda A/T 11 belgesiyle AOK\'a giderek sigortadan muaf olduguma dair belge aldim ve okul kaydi, ikamet bildirimi gibi islemlerde bunu kullandim.

Oturum islemleri icin gorusmeye gittigimde gorevli bayan A/T 11 belgesini ilk once anlamadi ve kabul etmiyoruz dedi. Ben israr edince birkac kisiye sordu ve kabul ettiklerini ama surenin yetersiz oldugunu, 1 yillik sigortam olmasi gerektigini soyledi.
Ben bu belgeyi her okul doneminde uzatacagimi soylesem de kabul etmedi ve bana belgeleri tamamlayip goturmem icin 1 hafta sonraya randevu verdi.

Daha once oturumda A/T 11le ilgili boyle deneyimleri olan arkadaslar var sanirim. Bana yol gosterirseniz sevinirim. Tesekkurler...
HAMBURG-IZMIR

fatih8134

Mesaj gönderen fatih8134 » Cmt Ara 13, 2014 10:15 pm

arkadaslar munihte dil kursuna gidiyorum oturumumu uzatacagim sigorta gerekiyor.almanyada herhangi bir universiteden sartli kabulum yada kabulum vs yok.turkiyede babam sayesinde sgk dan yararlanabiliyorum trakya universitesinede kaydim var yani turkiyede ogreniciyim sgk gecerli.A/T 11 i alabilirmiyim. yoksa ozel sigortami yaptirmak zorundayim.

aysenur1747

Mesaj gönderen aysenur1747 » Prş Eyl 10, 2015 1:41 pm

dun ankara ulucanlar sgk\'ya gittim, yok\'ten denklik belgesi almam gerekiyormus. Bu yeni cikan bir sey mi? ve isin kotu tarafi bu belge nerdeyse 1 ayda geliyormus. ne yapmam gerekiyor prosedur nedir tam olarak bilen duyan var mi?

alituna

Mesaj gönderen alituna » Prş Eyl 10, 2015 1:49 pm

[quote]aysenur1747 tarafindan yazilan metin:

dun ankara ulucanlar sgk\'ya gittim, yok\'ten denklik belgesi almam gerekiyormus. Bu yeni cikan bir sey mi? ve isin kotu tarafi bu belge nerdeyse 1 ayda geliyormus. ne yapmam gerekiyor prosedur nedir tam olarak bilen duyan var mi?[/quote] Bende ayni durumdayim yaklasik 3 haftadir anakaradan cevap bekliyorum. Fakat daha onceden o belgeyi almis birinden bir kopyasini alabilirken onu da kabul ediyorlar. Hani universite icin senin ?
Ayrica yok e yazacagin dilekcede denklik tanima bilgisi istiyorum diye belirt yoksa normal denklik almak istedigini sanip baska evraklar ve basvuru istiyorlar . Bize gereken denklik tanima bilgisi.