Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Bloke Hesap Nasil Acilir? - YENI-

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Resko

Mesaj gönderen Resko » Cum Haz 21, 2013 5:51 pm

Bende Isbank AG den actim bloke hesabi parayi orada tanidigin varsa orada yatirabilirler ben oyle yaptim eger yoksa araci olan isbankasina git sana Euro hesap acsinlar ve internet bankaciligi aktif etsinler internet uzerinden doviz transferi(swif)yaparsin haval masrafi daha az olur Isbank ag evraklarini araci is bankasina ups ile kargo ile yollar gider alirsin imzalanacak yerleri isaretelerler o yerleri konsolosluk hukuk bolumunde imzalayacaksin ve onlar onay verecek ama vize gorusmesine giderken parayi transfer ettigin dekontuda isterler ben onun yuzune rezil oldum

ulas36

Mesaj gönderen ulas36 » Cum Haz 21, 2013 9:40 pm

arkadaslar is bankasi bana konsoloslukta imzalanmasi gereken bisey oldugunu soylemedi.
bugun izmir bucada is bankasina gittim.
almanyadan yollanilan belgeleri bana imzalattilar.
hesabiniz acilmistir dedi kadin bana
iban numaramida bi kagida yazdi verdi.bu numaraya paranizi aktarabilirsiniz dedi.

Resko

Mesaj gönderen Resko » Cum Haz 21, 2013 9:50 pm

Ben sadece sureci anlatmak istedim ama en iyisi yasa gor basarilar dilerim

ulas36

Mesaj gönderen ulas36 » Cum Haz 21, 2013 10:05 pm

tamam abi saolasin.
sende alirsin insallah vizeni.
ugrasiyosun bayadir heralde.
bende alirim insallah :)
bende yarin randevu almayi dusunuyorum idata dan ogrenim vizesi icin.insallah cok gec bir tarihe vermezler.

Resko

Mesaj gönderen Resko » Cum Haz 21, 2013 11:08 pm

Ben burada atama bekleyen ogretmen gibi oldum :) tesekkur ederim insallah hersey guzel gider alirsin vizeni idata Ankara genelde 25 gun sonraya veriyor digerlerini bilmiyorum

Swiss

Mesaj gönderen Swiss » Prş Haz 27, 2013 11:56 am

Arkadaslar DB formunda Declarations of consent (continued) ve Initial product contracts basligi altinda ki bilgileri biz mi dolduruyoruz cunku resimde o alanlar doldurulmamis? Ayrica sadece https://www.deutsche-bank.de/pbc/downlo ... udents.pdf. Bu formu mu dolduruyoruz ?

sway

Mesaj gönderen sway » Prş Haz 27, 2013 12:45 pm

evet bu forumu dolduruyrsn. bloke hesapla ilgili diger konularda formun nasil doldurulacigi resimle anlatlms kolay gelsin

Elbereth

Mesaj gönderen Elbereth » Pzt Tem 01, 2013 7:04 pm

Deutsche Bank\'ta hesabim, evraklarimin ellerine ulasmasindan tam olarak 7 gun (5 is gunu) sonra acildi. Hesaba paranin yattigina dair maili ise 2. is gununde (bugun) aldim. Vize gorusmem Carsamba gunu, yetisti, rahatladim :)

Guncel sureleri merak eden olur belki. Bilginize...

Swiss

Mesaj gönderen Swiss » Pzt Tem 08, 2013 1:49 pm

Merhaba Arkadasalar bloke hesap acmak icin konsolosluga gittigim de ek form(Zusatzblatt) bu formun hesabi uzatmak icin oldugunu yeni hesap actiriyorsan gerek yok diyerek geri verdi sadece ilk formu aldi. ek form(Zusatzblatt) Almanya\'ya gonderdigim forumlar Arasinda yok sorun cikar mi ?

sway

Mesaj gönderen sway » Pzt Tem 08, 2013 2:13 pm

ek form bloke hesap miktarini arttirmak icin.
kein problem

neorli

Mesaj gönderen neorli » Sal Tem 09, 2013 11:42 am

Merhaba arkadaslar, vize gorusmem izmirde olucak bloke hesap icin imzalanmasi gereken belgeyi antalya konsoloslugunda veya ankara buyukelciligide imzalatabliyor muyum?
Antalyayi aradim imzalariz dediler ama idata izmirden imzalaticaksiniz dedi, yardimci olursaniz sevinirim.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Sal Tem 09, 2013 12:31 pm

antalya imzalariz dediyse imzalat antalyadan. izmirde yapmak durumunda degilsin. sonucta bloke hesap acma bu. vize gorusmesi degil. sorun olmaz bence.

wallace

Mesaj gönderen wallace » Sal Tem 09, 2013 1:34 pm

[quote]Elbereth tarafindan yazilan metin:

Deutsche Bank\'ta hesabim, evraklarimin ellerine ulasmasindan tam olarak 7 gun (5 is gunu) sonra acildi. Hesaba paranin yattigina dair maili ise 2. is gununde (bugun) aldim. Vize gorusmem Carsamba gunu, yetisti, rahatladim :)

Guncel sureleri merak eden olur belki. Bilginize...[/quote]

BENde erken cevap aldim banka hesap numarasi konusunda..ama parayi yatirdiktan sonra 8 is gunu gecti bi mail gelmedi bana..ben 3 aylik yatirmistim ama formda bunu belitmemistim..o yuzdenmi sorun oldu acaba???

Elbereth

Mesaj gönderen Elbereth » Sal Tem 09, 2013 3:30 pm

8 is gunu biraz fazla gibi geldi bana. Ne kadar yatirirsan, o hesaptaki bakiye neyse onu bildiriyorlar diye biliyorum ben.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Sal Tem 09, 2013 8:02 pm

8 gun bence de fazla.Mail attin mi hic ?

wallace

Mesaj gönderen wallace » Cum Tem 12, 2013 2:08 pm

Bugun tekrar mesaj attim kendi sitelerinde..bi alman arakadasima arattirdim siteden anacak bize mail ile ulasirsa cevap verebilr sorunuza demisler..bakalim ??

wallace

Mesaj gönderen wallace » Sal Tem 16, 2013 7:17 pm

arkadas hala yok cevap...gorende bankadan para minnet eyliyoruz sanar..

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Çrş Tem 17, 2013 12:21 am

normal de hesabin acilmasi uzun surer ama para yatirdiktan sonra hesaba gectigine dair mailin daha cabuk gelmesi lazim.Mailin de problem vardir belki desem hesabin acildigina dair mailin de gelememis olmasi lazimdi.

wallace

Mesaj gönderen wallace » Prş Tem 18, 2013 6:04 pm

[quote]eren_f2007 tarafindan yazilan metin:

normal de hesabin acilmasi uzun surer ama para yatirdiktan sonra hesaba gectigine dair mailin daha cabuk gelmesi lazim.Mailin de problem vardir belki desem hesabin acildigina dair mailin de gelememis olmasi lazimdi.[/quote]

ben ters bi adamimdir ya.. bana ilk mail 5-6 gun sonra geldi..bundan hala haber yok ..bugun vize gorusmem vardi 95 gunluk dil kursu icin ..kadin bloke hesap maili yok dedi ..ben de deimki gonderdigime dair dekont u koydum o olmazmi..kadin gicik biriydi olmaz dedide aaldi genede evraklari mudur onaylarsa gondeririz dedi..cv bide iyi niyet mektubuda yok dedi sanki zorunlu bisey...

fisherman19

Mesaj gönderen fisherman19 » Pzt Tem 22, 2013 4:37 am

arkadaslar uni kabul olmadan direkt dil kursuna yazilip vize almaya calisacagim...bir sorum olcak sizlere...gosterecegim bloke hesaptaki parayi , vizeden red alirsam hemen geri cekebilir miyim....
:)

Kilitli