Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Sinif tekrari yapmanin, Vize basvurusuna etkisi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
nerm

Mesaj gönderen nerm » Çrş Tem 17, 2013 5:54 pm

Merhaba,

Oncelikle bu guzel siteyi hazirlayan ve emegi gecen herkese tesekkur ederim.2-3 gundur site\'de geziyorum, cok faydali bilgiler edindim.

Ben ilk olarak Almanya\'da yogunlastirilmis dil kursu vizesine basvurmayi dusunuyordum.Forum\'da yazilanlari okuyunca, sadece dil kursu icin vize almanin cok zor oldugunu, herhangi bir okuldan alinacak bir sartli kabul ile vize\'nin daha rahat alinabilecegini ogrendim.

Bu okul konusunda cok buyuk problemim var, bilmiyorum basvuru yapmak imkanin bile var mi bu durumda yada yapsam ne kadar faydali olur..

AOF 3.sinif isletme okuyorum, AOF ogrencilerinin basvurabildigini ve kabul alabildiklerini forum\'dan edindigim bilgilere gore mumkun ama sinif tekrari yapanlarla ilgili herhangi bir bilgiye rastlayamadim.

Sormak istedigim, sinif tekrari yapmanin vize basvurusunda ne kadar bir olumsuz etkiye sahip olmasi.AOF isletme 1. sinif\'ta iki sene tekrar yapan bir ogrencinin basvuru yapsa degerlendirmeye alinir mi? yani mesela duisburg essen\'de business administration\'a basvuru yapsam kabul alma sansim var mi arkadaslar?

Yasadigim sehir\'de bir danisman sirketi ile gorustugumde, bana mumkun oldugunu soyledi ama cogu danisman sirketi dolandirici oldugundan guvenemedim, birde burdan teyit ettirmek istedim. Danismanlik sirketi benden 1.500 euro talep etti birde:help

Soruma zaman ayirip, ilgi gosteren herkese tesekkur ederim.

izzy

Mesaj gönderen izzy » Çrş Tem 17, 2013 6:30 pm

Danismanlik sirketlerine bulasma, sinif tekrari yaptigini kim bilecek, bilse bile burda oyle birsey olmadigindan cok onemsemezler. Sen yap basvurunu guzelce, olmama ihtimali hep var zaten dert etme.

nerm

Mesaj gönderen nerm » Çrş Tem 17, 2013 8:03 pm

Tamam izzy ben basvuru hazirliklarina baslayayim oyleyse, sansimizi deniyelim.

ilgin icin sag ol.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Prş Tem 18, 2013 1:53 pm

transkriptin de gozukeceginden anlarlar.Bana red verdiklerin de okulu yarim donem uzatmam la ilgili de soru sormuslardi. Ama bu demek degil ki red alacaksin.

izzy

Mesaj gönderen izzy » Prş Tem 18, 2013 2:59 pm

Her okul bunu transkripte yansitmiyor, ozellikle baslama ve bitirme tarihlerini kontrol etmeleri lazim, arkadasta bitirme durumuda yok. Eger transkriptide dedigim gibiyse belli bile olmaz. Ama dedigin gibi sagi solu belli olmuyor almanlarin.

nerm

Mesaj gönderen nerm » Prş Tem 18, 2013 5:24 pm

Not dokumu daha cikarmadim ama tahminim hersey gozukecektir.

Ben zaten en kotusune hazirladim kendimi, sansimi biraz zorlicam olursa artik.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Prş Tem 18, 2013 7:56 pm

Baslama tarihi belli olacak ve su an kacinci sinifta olduguda.Ordan sorun olabilir ama sans kalmis bazi seyler. Kesinlikle denemelisin.

nerm

Mesaj gönderen nerm » Cum Tem 19, 2013 12:24 am

Evet o bilgiler net gozukecektir.moral verdiniz bana arkadaslar, cok tesekkur ederim.