Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Afrika ve koku sorunsali

Biraz da eglenelim degil mi canim?...
Karthus

Afrika ve koku sorunsali

Mesaj gönderen Karthus » Çrş Tem 17, 2013 12:01 am

Herkese merhaba oncelikle irkci olmadigimi belirtmek isterim.3 aydan fazladir Almanya\'dayim ve gordugum,tanidigim ve ya yanindan gectigim her 10 Afrikalinin 9\'unun kotu kokmasi bende bir merak uyandirdi.Tam olarak bu insanlarin neden *** *** dus almadigini aciklayabilecek birini ariyorum.Bildigim kadariyla 3-4 ay dus almadiklari oluyomus ne kadar dogru bilemem.Internette tam olarak aciklama bulamadim cunku surekli irkcilikla suclanmis soru soran kisiler.
RASTAFARI

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Afrika ve koku sorunsali

Mesaj gönderen eren_f2007 » Çrş Tem 17, 2013 12:25 am

Ben oyle bir koku almadim.Sinifta sira arkadasim nijerjali kendisi corapsiz ayaklarini sandelye ye uzatiyor :) ama bana bir koku gelmedi, belki o bir istisnadir.:)

ulas36

Afrika ve koku sorunsali

Mesaj gönderen ulas36 » Çrş Tem 17, 2013 12:53 am

apokrin ter bezlerinin sebep verdigi koku. beyaz irkta bu bezler koltuk altlari ve genital bolgede yogunlasmisken, siyah irkta gogus ve karin bolgesinde daha cok bulunur. sari irkta ise hemen hic bulunmazlar. bu nedenle siyah irkin kokusu disari vururken sari irk hemen hic kokmaz. beyaz irktan ise kuzey avrupalilarin koktugu soylenir. sari irktan japonlar hic kokmazlar. ayrica erkeklerde kadinlardan daha cok bulunur. kopekler de insanlari burdan yayilan kokudan bulurlar. fazla uzun oldu ama gereksiz bilgi goz cikarmaz efenim.(eksi sozlukten alinti)

Benimde isvicreli bayan arkadasim vardi 2 yil once kadin sut gibiydi ama onunda degisik bir kokusu vardi ve cok guzel oldugu soylenemez.

Jamir

Afrika ve koku sorunsali

Mesaj gönderen Jamir » Çrş Tem 17, 2013 6:30 pm

ben bunu bu sekilde yazmayi dogru bulmuyorum kotu niyetli yazmadigini dusunsemde . beyaz olupta kokan insanlarda var tum sarisinlar aptaldir genellemesi gibi . sen psikolojik olarak bun sartlanmissin sanirim ve sana o yuzden oyle geliyordur belkide . yok isin kotu tarafi sen istemesen bile su yaziyi okuyan insanlarin kafasinda bir on yargi birakiyorsun hos degil bence.
gdld

izzy

Afrika ve koku sorunsali

Mesaj gönderen izzy » Çrş Tem 17, 2013 6:35 pm

Fiziksel bir durum var ortada ter bezleri ile ilgili yani psikolojik degil, tum sarisinlar aptaldir genellemesi gibide degil ama sana katiliyorum bencede hos degil. Tabiki arkadasin kotu niyetle yazmadiginida unutmamak gerek.

Karthus

Afrika ve koku sorunsali

Mesaj gönderen Karthus » Prş Tem 18, 2013 6:13 pm

[quote]Jamir tarafindan yazilan metin:

ben bunu bu sekilde yazmayi dogru bulmuyorum kotu niyetli yazmadigini dusunsemde . beyaz olupta kokan insanlarda var tum sarisinlar aptaldir genellemesi gibi . sen psikolojik olarak bun sartlanmissin sanirim ve sana o yuzden oyle geliyordur belkide . yok isin kotu tarafi sen istemesen bile su yaziyi okuyan insanlarin kafasinda bir on yargi birakiyorsun hos degil bence.[/quote]

Ben genelleme yapmiyorum ve bu yazdigimda irkcilik sayilmaz ben burada merak ettigim biseyi soruyorum.Sinifimda 5 kamerunlu var ve 4u felaket kokuyor.Ustelik afrikalilarin koktugunu ben bizzat kendim ogrendim on yargi yoksa sartlanmada yoktur.Sana oyle geliyor diyen arkadaslarimida dortmund astaya beklerim.

Aciklama yapan arkadaslarada tesekkur ederim
RASTAFARI

Jamir

Afrika ve koku sorunsali

Mesaj gönderen Jamir » Prş Tem 18, 2013 6:32 pm

dostum ben irkcilik yaptin demedim sadece insanlarin kafasinda onyargi birakiyor demek istedim yanlis anlasilmasin .
gdld

zgsrdr

Afrika ve koku sorunsali

Mesaj gönderen zgsrdr » Prş Tem 18, 2013 8:43 pm

Biri kamerunlu mu dedi? Derste tam anlamiyla kafayi buluyorum. Saclari rastali ve o kafa hergun zaten yikanamaz arkadaslar.yikanmiyolar yani bildigimiz su kullanmiyolar.Kimisi suyla tanismis ancak cogu bi haber ve gercekten berbat kokuyo.aci bi koku:( irkcilikla alakasi yok gercek bu.
ee:lan

nonearthling

Afrika ve koku sorunsali

Mesaj gönderen nonearthling » Cum Tem 19, 2013 1:27 pm

Turkiye de nijeryali bir ogrenci yakin arkadasim var.yikaniyor olsa gerek kokmuyor.ilginc gelen yani bazen plaj terlikleriyle geziyor istanbulun bir ucundan diger ucuna bile busekilde geliyor.nijerya da boyle dolasiyoruz diyor. :)
www.suaritmapazari.com

The Prodigy- No Good

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Afrika ve koku sorunsali

Mesaj gönderen Physiker » Cum Tem 19, 2013 1:46 pm

Bir alman forum sayfasinda turkler kokuyor diye bir baslik acilsa nasil karsilardiniz acaba:)
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

nerm

Afrika ve koku sorunsali

Mesaj gönderen nerm » Cum Tem 19, 2013 3:43 pm

Bir Nba oyuncu yapmisti o olayi, \'Turklerin deodorant diye birsey den haberleri yok sanirim, kotu kokuyorlar\' diye isyan etmisti twitter hesabindan.Oyuncunun kim oldugunu unuttum ama baya olay olmustu o lafi heh

sway

Afrika ve koku sorunsali

Mesaj gönderen sway » Cum Tem 19, 2013 4:22 pm

NBA oynanan ulkenin urettigi deodorantlar ozon tabakasini deldi. onlarinda cevre bilincinden haberleri yok :)