Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

TU Braunschweig Basvuru

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
wista59

TU Braunschweig Basvuru

Mesaj gönderen wista59 » Cmt Haz 22, 2013 4:13 pm

Merhaba arkadaslar , siteyi 3 4 aydir her gun takip ediyorum ve artik bir sonuca vararak Almanya\'da yuksek lisans yapmaya karar verdim. 9 Temmuz \' da cikis belgemi alarak Makine Muhendisliginden mezun olacagim.15 Temmuz\'dan sonra da sartli kabul icin universitelere basvurmak istiyorum.
Ilk olarak arastirdigim universite TU Braunschweig .Universiteler-Makaleler bolumunde bu universitesinin 0 Almanca ile kabul verdigi , universitenin kendi dil kursu ve DSH sinavi oldugu goruluyor.Fakat anlamadigim bir sey var.

--Universitenin online basvuru bolumune girdigimizde su yazi ile karsilasiyoruz.

"Important Information!
You need at least German language knowledge on the level B 2.2 GER, if you want to apply!"

Kaynak : https://opt.bewerbung.tu-bs.de/qisserve ... &imma=einl

--Ayni zamanda basvuru bolumu dil gereksinimleri bolumundede su ifadeler var.

"Language requirements at the time of application

The minimum language requirement is the attendance of a German course level B2.2 (Mittelstufe II). If you apply for the Studienkolleg, you must have completed the Zertifikat Deutsch or another level B1 language course at the time of your application."

Kaynak : https://www.tu-braunschweig.de/internat ... pplication

---Bu ifadeler direk basvurular icin mi gecerli ? Sartli kabul icin basvuranlari etkiliyor mu?

Yardimci olursaniz sevinirim.

orhunYTU

TU Braunschweig Basvuru

Mesaj gönderen orhunYTU » Cmt Tem 13, 2013 1:20 am

[quote]wista59 tarafindan yazilan metin:

Merhaba arkadaslar , siteyi 3 4 aydir her gun takip ediyorum ve artik bir sonuca vararak Almanya\'da yuksek lisans yapmaya karar verdim. 9 Temmuz \' da cikis belgemi alarak Makine Muhendisliginden mezun olacagim.15 Temmuz\'dan sonra da sartli kabul icin universitelere basvurmak istiyorum.
Ilk olarak arastirdigim universite TU Braunschweig .Universiteler-Makaleler bolumunde bu universitesinin 0 Almanca ile kabul verdigi , universitenin kendi dil kursu ve DSH sinavi oldugu goruluyor.Fakat anlamadigim bir sey var.

--Universitenin online basvuru bolumune girdigimizde su yazi ile karsilasiyoruz.

"Important Information!
You need at least German language knowledge on the level B 2.2 GER, if you want to apply!"

Kaynak : https://opt.bewerbung.tu-bs.de/qisserve ... &imma=einl

--Ayni zamanda basvuru bolumu dil gereksinimleri bolumundede su ifadeler var.

"Language requirements at the time of application

The minimum language requirement is the attendance of a German course level B2.2 (Mittelstufe II). If you apply for the Studienkolleg, you must have completed the Zertifikat Deutsch or another level B1 language course at the time of your application."

Kaynak : https://www.tu-braunschweig.de/internat ... pplication

---Bu ifadeler direk basvurular icin mi gecerli ? Sartli kabul icin basvuranlari etkiliyor mu?

Yardimci olursaniz sevinirim.[/quote]

Direk basvurman icin en az B2.2 sertifakasi istiyorlarmis. Eger bu olmuyorsa studienkolleg e basvuruyorsun sanirim onun icin de en az B1 vermen gerekiyormus ama yuksek lisans icin studienkolleg niye gerekiyor analamadim.

bu arada ben de Makina Muhendisiyim , TUM, RWTH Aachen, TU Berlin gibi universitelere yuksek lisans icin seneye basvuracagim.

Arastirmalarima gore basta bir B1 sertifikasi gerekiyor. Sonra da ortalamalana gore siralamaya konuluyorsun sanirim. Olumlu donus olursa mulakata gidiyorsun sanirim.

Bunun disinda benim sormak istedigim burada okudugumuz okulun isminin bir onemi var mi? Yaptigimiz stajlarin calistigimiz firmalarin onemi var mi?

Seneye YTU den yaklasik olarak 3.05-3.25 arasi bir ortalamayla mezun olacagim. Stajlarim hepsi dunyaca unlu alman firmalarindan. OSS derecem de zamaninda 16 bin olmustum. Dil de sikintim var ekimde A2.2 baslayacagim seneye mayis ayina kadar B1.3 bitecek ve B1 sertifikasi almayi planliyorum. Bunlarin sonucunda gecmis senelere gore neler yapmam gerekiyor. Ozellikle TUM icin gereken ozellikler sizce bulunmakta mi?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

TU Braunschweig Basvuru

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Tem 14, 2013 2:01 am

Sitemizde TU Braunschweig in tanitiminda nasil basvuru ve kayit yapilacagi ayrintiyla aciklanmisti.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com