Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Uni-Assist Belasi

Forum kurallari ve site ile ilgili duyurular, yonetici alim ilanlari vs.
mehmetcobanlar

Uni-Assist Belasi

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Çrş Tem 06, 2011 12:51 pm

Ogrenci adayi vizesi icin Uni-assist le bir alakasi yok deme ? yani once dil kursu ardindan unv. Bu sisteme gore dil kursu kaydindan sonra okula baslayacagim zaman mi uni assistle alakam olacak ?
[center]Guzel Gunler Zorlu Duraklardan Gecer..[/center]

MERVE ASCI

Uni-Assist Belasi

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Çrş Tem 06, 2011 9:49 pm

zaten her unide de uni assist zorunlulugu yok.senin durumunda sartli kabul veren unilerden sartli kabul alinmali.mesela duisburgtan.onda da uni assist yok zaten

JasP

Uni-Assist Belasi

Mesaj gönderen JasP » Çrş Tem 13, 2011 11:20 pm

Arkadaslar oncelikle herkese merhaba..

Ben de Giessen\'a onumuzdeki donem icin Uni-Assist araciligiyla master basvurusunda bulundum. Ama belgelerimi online olarak gondermeme ve parasini da tam olarak yatirmama ragmen 29 hazirandan beri hic bir cevap almadim. Iki kere de e-mail attim ama ona da cevap vermediler. Normalde son basvuru tarihi 15 temmuz oldugu icin biraz stres oldum acikcasi... Benzer bi durumu tecrube etmis birisi var mi acaba? Bu durumda beni neler bekliyor olabilir? :)

Bu arada Giessen\'daki universiteye de durumu anlatan bi mail attim az once. Umarim bir faydasi olur... :help

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Uni-Assist Belasi

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Tem 15, 2011 10:55 pm

Cevap yollamis olmalari lazimdi..En azindan belgelerinizi ve parayi aldik gibisinden...
Ama konu basligi herseyi acikliyor aslinda : uni assist belasi....
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

JasP

Uni-Assist Belasi

Mesaj gönderen JasP » Cmt Tem 16, 2011 1:21 am

Evet onu belirtmemisim ama belgelerimi ve ucreti aldiklarina dair mail atmislardi. Ben basvurumun ne durumda oldugunu ogrenmek icin kendilerine iki kez mail atmistim ve dun aksam gelen cevapta "normalde belgeleri inceleme sureleri yaklasik 4 hafta oldugu icin son basvuru tarihinden once bitecegine garanti vermediklerini ve gerekli belgeleri dogru bi sekilde basvurdugum universiteden ogrenip son basvuru tarihinden once onlara postalamam gerektigini" soylemisler:@ Onlar 3-5 belgeyi 4 haftada anca kontrol edecek ama ben butun bunlari bir gunde yapacagim(!). Simdilik durumumu universiteye yazdim, bakalim sonuc ne olacak!

87romeo

Uni-Assist Belasi

Mesaj gönderen 87romeo » Cmt Tem 16, 2011 3:50 am

uni assist in normalde bewerbung suresinden sonraki iki haftaya kadar belgeleri kontrol edip okula iletme hakki var, yani eger belgelerin eksiksiz ise 15 temmuz gecmis olsa bile sonraki iki hafta icinde okula belgelerini verirler.Belgelerinde eksiklik varsa da dedigim gibi arti olarak iki hafta daha sure oldugu icin o esnada halledebilirsin.yani bir sorun cikacagini zannetmiyorum.

technonur

Uni-Assist Belasi

Mesaj gönderen technonur » Sal Oca 31, 2012 2:19 pm

sistem aslinda guzel ama ucreti baya bi pahali bende kullanmak zorunda kaldim ama hic problem yasamadim tam tersi basvurumun acil olmasi gerektigini belirttim surekli telefonla bilgi aldim gayet iyi ilgilendiler ve basvurumu 1 hafta icinde universiteye ilettiler artik is uninin verecegi cevaba kaldi :)

Muhammed Ali

Uni-Assist Belasi

Mesaj gönderen Muhammed Ali » Sal Mar 12, 2013 10:15 pm

Uni-assist cok karmasik. 4 sayfa doldurmam gereken evrak var.
Liebe deinen naechsten, wie du dich selbst.
Hz. Isa Jesus (a.s)

Muhammed Ali

Uni-Assist Belasi

Mesaj gönderen Muhammed Ali » Sal Mar 12, 2013 10:15 pm

Uni assist e hem online hem de posta yolu ile basvursam bir sorun olur mu acaba?
Liebe deinen naechsten, wie du dich selbst.
Hz. Isa Jesus (a.s)

Karthus

Uni-Assist Belasi

Mesaj gönderen Karthus » Sal Mar 12, 2013 11:59 pm

Basta forum uyesi Uni-assist sandim yalan yok :D

birkan

Uni-Assist Belasi

Mesaj gönderen birkan » Çrş Mar 13, 2013 12:13 am

assist bana cok cektirmisti dedikleri evraklari iletiyorum sonra ekstra birseyler istiyorlar kac kere masrafa girdim onlarin yuzunden direk okula basvurmak varken bide bu belayla ugrastim.

Karthus

Uni-Assist Belasi

Mesaj gönderen Karthus » Çrş Mar 13, 2013 12:50 am

araya araci girince maalesef oyle oluyor

Kullanıcı avatarı
welly275

Uni-Assist Belasi

Mesaj gönderen welly275 » Çrş Mar 13, 2013 1:20 am

[quote]Karthus tarafindan yazilan metin:

Basta forum uyesi Uni-assist sandim yalan yok :D[/quote]

+1 :D

Konjuqe

Uni-Assist Belasi

Mesaj gönderen Konjuqe » Çrş Mar 13, 2013 1:56 am

Uni-asist sikinti ! Gonderdigin belgelerini bile 1 yil sonra sana iade ediyorlar tabi belgelerimi geri istiyorum diye dilekce yazip yollayacaksin ondan sonra belgelerini geri yolluyorlar !!!

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Uni-Assist Belasi

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Mar 13, 2013 10:06 am

Sesli guldum, heleki yukardaki sorunun basini gorunce "Uni Assist posta ile yollasam".

Bu arada maalesef uni asssit eskiye nazaran duzelmis olsa da birazcik halen surunduruyor insanlari. Basvuru yapmadan once ama mutlaka online olarak evraklarinizi yukleyin ve surekli uni assist "kurumunu" taciz edin.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Uni-Assist Belasi

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Mar 13, 2013 2:30 pm

Bunu ben yazacaktim aslinda :D Haha
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

MiTRaLYoZ

Uni-Assist Belasi

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Cmt Tem 13, 2013 11:23 am

Uni Assist ile basvuru icin para yatirma islemi dahil 15 temmuz a kadar mi olmasi gerekiyor yoksa 15 temmuza kadar onlarin eline ulasmasi mi gerekiyor ? Ve belgeler uzerinde calisma olmadigi taktirde yani onlar isleme almazlarsa eger para geri iade ediliyor mu ? Ayrica bugun konsolosluk kapali oldugundan amtliche Beglaubigung yaptiramadim diplomaya, yani pazartesi gunu yaptirabilirim ancak, pazartesi gunu de 15 temmuz son gun oldugu icin belge 15temmuzdan sonra onlarin eline ulasabilir. Bu sekilde basvuru yapabilir miyim ?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Uni-Assist Belasi

Mesaj gönderen Physiker » Sal Eki 18, 2016 5:57 pm

5 sene onceki basligi tesadufen buldum=) 5 yilda cok sey degismis. Sanirim Uni-Assist in basindaki insanlarin turkler oldugunu kimse bilmez:) Islemleri artik turk bir firma yapiyor uni assist olarak ve bu turk firmasi aldi alali uni assist gibi sorunsuz ve profesyonel basvuru inceleyen bir kurum daha yok Almanya da. Burdan Hulya hanima saygilar ve tesekkurler.
www.deutschstudent.com

emerti

Uni-Assist Belasi

Mesaj gönderen emerti » Sal Eki 18, 2016 6:45 pm

Ben buradan 2 tane cicek gibi basvuru yapip kabul aldim gecen yil. Hic de bela bir site degil, aksine cogu okulun ozel basvuru sisteminden daha kolay. En azindan neyi nasil, hangi sirayla yapacagini anlatiyor. Burada sorun yasayan, cogu okula kendi sisteminden basvuramaz.

10 Ocak\'ti sanirim basvurmustum, 15 Ocak basvuru icin son gundu, kabulum 19 Ocak\'ta geldi.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Uni-Assist Belasi

Mesaj gönderen Physiker » Sal Eki 18, 2016 6:47 pm

Son mesaji anlayamadin sanirim.
www.deutschstudent.com