Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

PADERBORN SARTLI KABUL

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
tasido

PADERBORN SARTLI KABUL

Mesaj gönderen tasido » Cum Tem 12, 2013 8:53 am

Merhaba arkadaslar cok onemli bir sorum olacak cevaplarinizi bekliyorum.

paderborn universitesinden master icin sartli kabul aldik diyelim ,dil kursunu paderborn da yapmak zorundamiyiz ? Kesin bilgi verebilecek arkadaslar bekliyorum.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

PADERBORN SARTLI KABUL

Mesaj gönderen Physiker » Cum Tem 12, 2013 12:26 pm

hayir
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

mastermuscle

PADERBORN SARTLI KABUL

Mesaj gönderen mastermuscle » Pzt Eyl 07, 2015 1:12 am

arkadaslar merhaba ben paderborn universitesine(makine muh yuksek lisans icin) 10 temmuz gibi basvurdum araci sirket eylul olmadan aciklanir dedi eylul oldu hala bir cevap yok basvurudan kabul alan arkadaslar ne kadar surede aldi bir de ortalamalari kacti? tesekkurler

kguner

PADERBORN SARTLI KABUL

Mesaj gönderen kguner » Pzt Eyl 07, 2015 3:00 am

Paderborn basvurulari basvuru tarihleri bittikten sonra incelemeye basliyor. Yani sen eger DSH kursuda alacaksan Ocak ayinda kurs basliyor. Son basvuru tarihide 15 Agustos ondan sonra 1 ay icinde cevap alirsin. Bende elektrik muhendisligi master icin basvurdum ancak evraklar gec gittiginden 15 Agustosu kacirdim. Bir sonraki Nisan kursuna kaldim maalesef. Kasima kadar beklemem gerek cevap gelmesi icin. Ama sen yinede universiteye mail atip daha kesin bir cevap alabilirsin.

mastermuscle

PADERBORN SARTLI KABUL

Mesaj gönderen mastermuscle » Sal Eyl 08, 2015 8:39 pm

Yurt ile ilgili bilgide gelmedi bana henuz mesela clausthal den yurt kabulu aldim okul kabulu daha aciklanmadi .Sirketi sikistir diyorsun yani bana .bu arada sirket bana kasimda baslarsin demisti hazirlik okuluna?

elaaa

PADERBORN SARTLI KABUL

Mesaj gönderen elaaa » Sal Eyl 08, 2015 9:45 pm

ben de paderborn ve clausthale basvurdum. paderborna elektrotechnik icin basvurmustum henuz kabul gelmedi. Clausthal den makine icin kabulum geldi.

kguner

PADERBORN SARTLI KABUL

Mesaj gönderen kguner » Sal Eyl 08, 2015 10:32 pm

Elaa sen lisans basvurusu mu yaptin? Bende paderborna elektrotechnik master basvurusu yaptim ama evraklarim gec gitti diye cevabin gec gelecegini soylediler. Sen ne zaman basvurmustun?

elaaa

PADERBORN SARTLI KABUL

Mesaj gönderen elaaa » Sal Eyl 08, 2015 11:02 pm

evet lisans basvurusu, 10 temmuzda ulasti belgelerim universiteye. gecen yaz doneminde basvurup elektrotechnik kabulu almistim ama gitmedim. Kabulumu de uzatmadiklari icin tekrar basvurmak zorunda kaldim. Yalniz gecen donemi baz alarak Paderbornun en gec cevap okullardan oldugunu soyleyebilirim.

kguner

PADERBORN SARTLI KABUL

Mesaj gönderen kguner » Sal Eyl 08, 2015 11:17 pm

Evet gec geliyor gercekten ama kolay kabul veren bir universite diye biliyorum. Umarim benimde master kabulum gelir.

elaaa

PADERBORN SARTLI KABUL

Mesaj gönderen elaaa » Sal Eyl 08, 2015 11:20 pm

evet kolay kabul veriyor bence de. umarim herkesin kabulu gelir. bol sans dilerim

kguner

PADERBORN SARTLI KABUL

Mesaj gönderen kguner » Sal Eyl 08, 2015 11:23 pm

Tesekkurler sanada bol sans.

amy11

PADERBORN SARTLI KABUL

Mesaj gönderen amy11 » Çrş Eyl 09, 2015 10:55 am

arkadaslar paderborn uni asist uzerinden mi kabul ediyor basvurualrini ? bide tahmi sure ne kadardir sonuc alabilmek icin ?

elaaa

PADERBORN SARTLI KABUL

Mesaj gönderen elaaa » Çrş Eyl 09, 2015 12:42 pm

paderborn sadece ingilizce master bolumleri icin uni-asisstle calisiyor. onun disindaki bolumler ve dil kursu basvurulari direk okulun international office ine yapiliyor. bence paderborn en gec cevap veren okullardan biri. cevap gelmesi ortalama 2 ayi buluyor.

Mudur

PADERBORN SARTLI KABUL

Mesaj gönderen Mudur » Çrş Eyl 09, 2015 4:47 pm

Ben Turkiye\'de bu yil Makine Muh. (turkce) mezun oldum . en son oss 2012 sonuc belgem var , universite mezuniyet ortalamam 2.61 ,

Benim padebornda ki Almanca bolumlerden masterami sartli kabul olmam kolay olur , lisansami ?

elaaa

PADERBORN SARTLI KABUL

Mesaj gönderen elaaa » Çrş Eyl 09, 2015 4:56 pm

elinizde lisans diplomasi varken tabi ki master icin basvurmak daha mantikli. bence mastera kabul almak, bachelora gore bir nebze daha kolay. paderborn da kolay kabul veriyor diyebilirim. lisans diplomaniz makine uzerine, 2.50 yi gecen not ortalamaniz var. master da sartli kabul icin uygun bence neden olmasin. basvuru oncesinde biraz almanca egitimi alarak sansinizi arttirabilirsiniz.

Mudur

PADERBORN SARTLI KABUL

Mesaj gönderen Mudur » Çrş Eyl 09, 2015 5:04 pm

Evet bende diger universitelerin master programlarina da basvuruda bulunmak icin burda Turkiye\'de bir kursa gidip A1 sertifikasi almayi dusunuyorum , sanirim bu sartli kabul eden universiteler icin A1 sertifikasi zorunlulugu icin yeterli olacaktir.

Hem sizin dediginiz gibi sansimizi artirmis olurum.

Peki paderborn kis donemi basvurulari icin 15 ocak diyor , Bu tarih sartli kabul gorup hazirli kursuna baslayacaklar icinde ayni tarih degilmi ?

elaaa

PADERBORN SARTLI KABUL

Mesaj gönderen elaaa » Çrş Eyl 09, 2015 5:20 pm

her okulun sartli kabul sarti farkli. kimi A1 istiyor kimi B1. okullarin sitelerinden iyice okumak gerekiyor.

paderborn daki bir sonraki dil kursu nisanda basliyor. nisandaki kursun basvurusunu 15 kasima kadar yapabilirsiniz. ayrintili bilgi su linkte https://www.uni-paderborn.de/de/studium ... bewerbung/

Mudur

PADERBORN SARTLI KABUL

Mesaj gönderen Mudur » Çrş Eyl 09, 2015 6:03 pm

@elaaa verdiginiz bilgiler icin tesekkur ederim baktim siteye .

Son bir sorum olacak ; bizim daha diplomalarimiz cikmadi ama , transkriptimiz ve gecici mezuniyet belgemiz var. Gecici mezuniyet belgesiyle basvuruda bulunabilirmiyim acaba ?

elaaa

PADERBORN SARTLI KABUL

Mesaj gönderen elaaa » Çrş Eyl 09, 2015 6:21 pm

rica ederim. mumkun oldugunu sanmiyorum ama kesin bir bilgim yok. universiteye sormaniz daha dogru olacaktir.

mastermuscle

PADERBORN SARTLI KABUL

Mesaj gönderen mastermuscle » Çrş Eyl 09, 2015 9:59 pm

merhabalar paderborn universitesinin kabulu ile ilgili universiteden konusabilecegim bir yer var mi ? mail atabilecegim cunku sirket bana herkesin kabulunun geldigini bir tek benim gelmedigini soyledi red bile olsa gelmemis sizce ne yapmaliyim bir fikri olan paylasirsa sevinirim tesekkurler..