Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya\'da tip okumak icin?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
dirame

Mesaj gönderen dirame » Çrş Tem 10, 2013 3:42 pm

Merhabalar bu sene anadolu lisesinden mezun oldum. Sayisal ogrencisiyim. Tip okumak istiyorum. Universite sinav sonucuma gore MF-3 62.000 deyim. Turkiye\'de Sifa Uni. Tip fakultesi , Yeniyuzyil Uni- Dis hekimligi gibi bolumleri tutturma ihtimalim yuksek. Fakat bu universiteler ozel. O yuzden Almanya ozel universiteleri kabul ediyor mu? Ve Tip yerine Turkiye\'de Dis Hekimligi, eczacilik, diyetisyenlik vb. yani kisaca MF-3 puan turunde alan bir yeri kazanirsam orada tibba girebilirim diye duydum. Gottingen Universitesine basvurmayi dusunuyorum. O sehirde amcam yasadigindan kalacak yer sorunum vs. bir sey yok.

dirame

Mesaj gönderen dirame » Çrş Tem 10, 2013 3:59 pm

Bu arada yazmayi unutmusum. Liseyi okul 1. olarak bitirdim.

dirame

Mesaj gönderen dirame » Çrş Tem 10, 2013 6:56 pm

Acil cevaba ihtiyacim var arkadaslar lutfen.

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Çrş Tem 10, 2013 7:01 pm

Ilk olarak sartli kabul almak icin Turkiye\'de Tip veya benzeri bolumlere(dis hekimligi,eczacilik,biyoloji) yerlesmen sart. En mantiklisi da elbette Tip Fakultesine yerlesmis olmak ancak digerlerinde de cok problem olacagini sanmiyorum kabul almakta.
Ancak Gottingen Universitesinin kabul verme durumu nedir bilgim yok bilen arkadaslar varsa yazarlar zaten gordukten sonra. Duisburg-Essen Universitesi icin kabul almakta problem olacagini sanmiyorum. DSH sinavini verdikten sonra zaten tekrar okullara basvuru yapman gerekecek. O donemde Gottingen Universitesine basvurup orada egitime devam edebilirsin.

Kolay gelsin.