Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Aushilfe olarak Askerlik erteleme

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
kaan_ist

Mesaj gönderen kaan_ist » Pzr Tem 07, 2013 12:04 am

arkadaslar merhaba hemen konuya geceyim; ben gecen hafta Frankfurt konsoloslugunda bir islem yaparken askerlik subesindeki bir memura tesadufen bir soru sordum , dedimki; ogrenci oturumundan isci oturumuna gececegim ve askerligimi erteletmek istiyorum neler getirmem gerek dedim, son uc ay abrechnung olacak fakat orada \'\'Aushilfe\'\' yazmamasi gerekiyor dedi...
Bu konuda bilgisi olan varmi? biz ogrenci olarak ancak Aushilfe olarak calismaya zamanimiz yetiyor,,,yani bu yasayla isci oturumuna gecip askerlik erteleten arkadaslar sizler bir yardimci olurmusunuz?

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Pzr Tem 07, 2013 12:21 am

aushilfe yardimci tarzi bisey. minijob yani geringfugige Beschaeftigung da yapabiliyosun ogrenci oturumuyla. sadece aushilfe degil ve bu sekilde calisirsan yine calisma izin saatini asmiyosun.

kaan_ist

Mesaj gönderen kaan_ist » Pzr Tem 07, 2013 12:26 am

Cevap icin oncelikle tesekkurler fakat benim sorum ogrenciyken isci oturumuna gecip Askerligini erteletme konusunda... Abrechnung da aushilfe yaziyorsa askerlik ertelenmez diye bir durum soz konusu mu?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Tem 07, 2013 1:51 am

Bu soruyu bir kac yil once ben de sormustum konsoloslukta ve sorun olmaz demislerdi.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Pzr Tem 07, 2013 11:09 am

sorunda sadece aushilfe yapabiliyoruz demissin ona istinaden dedim. sorunun cevabiyla ilgili fikrim yok.