Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Sartli kabul icin dil sertifikasi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
pedroleon

Mesaj gönderen pedroleon » Prş Tem 04, 2013 11:26 pm

Universte ve makaleler bolumunden yaptigim arastirmalar sonunda sartli kabul almak icin bile onceden a1 b1 c1 gibi dil sertifikasina sahip olmak gerekiyormus ( bazi univesteler icin) . benim sorum su ben universteye ins. bu sene yerlesecegim ama almanca seviyem sadece okul dersleri icin yani hangi seviyedeyim onu da bilmiyorum . Diusburg essen gibi sifir almanca kabul eden unilere basvurup testdafi gecebilirsem daha iyi unilere gecebilir miyim ? yani dil sertifikasi ile ilgili derece neye gore nasil degerlendiriliyor hhic bilmiyorum. Tesekkurler . SAYGILAR

irhemt

Mesaj gönderen irhemt » Prş Tem 04, 2013 11:54 pm

Zaten almancasi olmayan herkes o sekilde gidiyor. Once essenden kabulunu aliyor, sonra orda dil kursuna gidip DSH veya Testdaf sinavini gectikten sonra asil gitmek istedikleri yerlere basvuruyorlar. Ama sorun su ki hic sertifika almadan da vize alman zor. En az A1, mumkunse A2 alman lazim vize sikintisini cekmemen icin, yine de vize garanti mi? tabiki de degil. Forumda biraz daha zaman harcarsan butun sorularina cevap bulabilirsin.

pedroleon

Mesaj gönderen pedroleon » Cum Tem 05, 2013 12:00 am

[quote]irhemt tarafindan yazilan metin:

Zaten almancasi olmayan herkes o sekilde gidiyor. Once essenden kabulunu aliyor, sonra orda dil kursuna gidip DSH veya Testdaf sinavini gectikten sonra asil gitmek istedikleri yerlere basvuruyorlar. Ama sorun su ki hic sertifika almadan da vize alman zor. En az A1, mumkunse A2 alman lazim vize sikintisini cekmemen icin, yine de vize garanti mi? tabiki de degil. Forumda biraz daha zaman harcarsan butun sorularina cevap bulabilirsin.[/quote]

Halam mulheim an der ruhr - essen de yasiyor . Bunu kullanabilirim hem rahat olur gidip gelmek diye dusunuyorum. Garantor gosteriririm.
Okulda gordugum almanca ders saati sayisi ve almanca notlarimdan baska bi belgem yok :D :D Teskkurler yorumun icin bu arada.

irhemt

Mesaj gönderen irhemt » Cum Tem 05, 2013 12:22 am

Okulda gordukleri sayilmiyor :) Sana kisisel tavsiyem, sakin Goethe\'den en az bi A1 munkunse A2 sertifikasi almadan gitme vize randevusuna, %95 red yersin, hem parana hem zamanina yazik olur. Bide eninde sonunda tekrar o sertifikayi aldirtcaklar sana:) o Yuzden simdiden bir kursa git ve sertifikani al derim.

pedroleon

Mesaj gönderen pedroleon » Cum Tem 05, 2013 12:43 am

Okulda gordukleri sayilmiyor :) Sana kisisel tavsiyem, sakin Goethe\'den en az bi A1 munkunse A2 sertifikasi almadan gitme vize randevusuna, %95 red yersin, hem parana hem zamanina yazik olur. Bide eninde sonunda tekrar o sertifikayi aldirtcaklar sana:) o Yuzden simdiden bir kursa git ve sertifikani al derim.[/qu

Yerlestikten sonra gitsem ocaktaki icin aradaki zamanda alinir mi sizce ? Cumku ayari hic bilmiyorum yani mesela okulda gordugumuz almanca hangi seyiyeye denk gelir en dusuk a1 seviyesine mi ?

irhemt

Mesaj gönderen irhemt » Cum Tem 05, 2013 1:19 am

okulda gordugune cok hakimsen A1 oluyor, eger cok da kaliteli gecmediyse, yeniden a1 kursuna baslamani tavsiyer ederim. Bu arada ACIL adli bir baslik acmissin, bu sekilde formu kullanmak yasak :) sartli kabul icin sertifika gerekmiyor , ben onu vize randevusu icin dedim tam okumamissin heyecandan:)

irhemt

Mesaj gönderen irhemt » Cum Tem 05, 2013 1:20 am

He bir de tomeri taniyor konsolosluk.

pedroleon

Mesaj gönderen pedroleon » Cum Tem 05, 2013 1:31 am

Cok ozur dilerim bilmiyordum . Yeni ogrendim . Ya ben cok arastirdim bu isleri ama bu kabul, vize, dil kursu zaten sikisik donemdeyiz tercihler falan ustuste binecek tutustum yani. Tekrar kusura bakmayin . Ayaga kaldirdim forumu :D hey allahim

irhemt

Mesaj gönderen irhemt » Cum Tem 05, 2013 1:39 am

Anliyorum seni, herkes boyle bir panik icerisindedir ilk basta :)
Ama sana soyleyeyim almanya isi oyle hizlica yapilan bir is degildir.
http://www.deutschstudent.de/forum/view ... ad_id=3905 Bak burdaki yaziyi oku onelikle.
ornek vermek gerekirse ben 1-1,5 yilin ardindan daha yeni alabildim vizemi ve 2 gun sonra almanyaya gidecegim. Mesela sen de bu kadar sureye hazirlikli olmalisin, isin kotusu ise bunca ugrasa ragmen yine de alamayabilirsin vizeni. O yuzden bu islerle ugrasirken normal hayatina devam etmelisin, universitene yerlesip orda okumalisin, bu sadece bir piyango bileti, ya cikar ya cikmaz. Ama cikacak gibi hesap kitap yaparsan sikinti cikarir sana , onemli bir tavsiye ;) Bir de bilmiyorum danismanlik hizmeti aliyor musun ama onlarin hepsi yalandan ibaret, sozde seni %90 almanyaya yollarlar ve 2000 € nu bir universite kabulu icin alirlar :o

pedroleon

Mesaj gönderen pedroleon » Cum Tem 05, 2013 1:46 am

Anliyorum seni, herkes boyle bir panik icerisindedir ilk basta :)
Ama sana soyleyeyim almanya isi oyle hizlica yapilan bir is degildir.
http://www.deutschstudent.de/forum/view ... ad_id=3905 Bak burdaki yaziyi oku onelikle.
ornek vermek gerekirse ben 1-1,5 yilin ardindan daha yeni alabildim vizemi ve 2 gun sonra almanyaya gidecegim. Mesela sen de bu kadar sureye hazirlikli olmalisin, isin kotusu ise bunca ugrasa ragmen yine de alamayabilirsin vizeni. O yuzden bu islerle ugrasirken normal hayatina devam etmelisin, universitene yerlesip orda okumalisin, bu sadece bir piyango bileti, ya cikar ya cikmaz. Ama cikacak gibi hesap kitap yaparsan sikinti cikarir sana , onemli bir tavsiye ;) Bir de bilmiyorum danismanlik hizmeti aliyor musun ama onlarin hepsi yalandan ibaret, sozde seni %90 almanyaya yollarlar ve 2000 € nu bir universite kabulu icin alirlar :o[/quote]

Yok danismanlik sirketiyle ugrasmamayi dusunuyorum. Kendim ailemle beraber halledebilirim . sen simdi 1-1.5 yil dedin de .. yani genelde boylemidir bu isler tabikide oyle basvur kabulgelsin git hemen dil kursuna diye beklemiyordum ama sen oyle diyince de cok mu zor kabul ediyolar diye dusundum acikcasi. Bu arada hayirli olsun insallah diledigin gibi bir gelecegin olur almanyada ne mutlu sana . Hayirli yolculuklar ! :D

irhemt

Mesaj gönderen irhemt » Cum Tem 05, 2013 1:52 am

oncelikle tesekkurler :) Bu islerin hicbir garantisi yok cok garip yani, almasi gereken kisi ret yiyor, sacma sapan eksik belgelerle basvuran adam vizeyi alabiliyor. Forumda bi deyis vardir, yabanci polisinin o anki ruhsal durumuna bagli diye. Gercekten de oyle. Bazilari 3 haftada alirken vizeyi, bazilari 2 aydan sonra ret yiyor. Belli bir yere kadar gelmen lazim, yani dil sertifikasi uni kabulu dil kursu kaydi garantor veya bloke hesap... Bunlari sagladiktan sonra da birazcik sansa ihtiyacin olabiliyor. Benim 1 yil surmesinin sebebi ilk randevuda ret yememdi, sonra A2 sertifikasi icin kursa gittim filan derken 2. randevuda alabildim. Yani soyle soyleyeyim adamlara ret verebilmeleri icin 1 tane sebep verirsen bunlar onu kullanacaktir bunu bil. O yuzden sana randevuya giderken, en az A1 mumkunse de A2 al dedim

pedroleon

Mesaj gönderen pedroleon » Cum Tem 05, 2013 1:59 am

oncelikle tesekkurler :) Bu islerin hicbir garantisi yok cok garip yani, almasi gereken kisi ret yiyor, sacma sapan eksik belgelerle basvuran adam vizeyi alabiliyor. Forumda bi deyis vardir, yabanci polisinin o anki ruhsal durumuna bagli diye. Gercekten de oyle. Bazilari 3 haftada alirken vizeyi, bazilari 2 aydan sonra ret yiyor. Belli bir yere kadar gelmen lazim, yani dil sertifikasi uni kabulu dil kursu kaydi garantor veya bloke hesap... Bunlari sagladiktan sonra da birazcik sansa ihtiyacin olabiliyor. Benim 1 yil surmesinin sebebi ilk randevuda ret yememdi, sonra A2 sertifikasi icin kursa gittim filan derken 2. randevuda alabildim. Yani soyle soyleyeyim adamlara ret verebilmeleri icin 1 tane sebep verirsen bunlar onu kullanacaktir bunu bil. O yuzden sana randevuya giderken, en az A1 mumkunse de A2 al dedim[/quote]

Hmm Simdi anliyorum . O verdigin linke de baktim gercekten o vize randevusu . kabul donemi falan yeni yeni siraya koydum kafanda . Bugun benim icin gercekten donum noktasiydi :D o ince ayrintilar falan neler varmis :D :D iyiki ogrendim o toz pempe durumdan kurtuldum en azindan. Gercekten cok tesekkurler .Bilgilerinizle aktardiklarinizla cok faydali oldunuz bana . Tekrar hayirli GELECEK diliyorum insallah..