Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanyada yasayanin uni okuma sartlari nedir

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
burakf9

Mesaj gönderen burakf9 » Çrş Tem 03, 2013 1:44 pm

Selamlar herkeze ben 7 aydir almanya yasiyorum entegrasyon kursuna gidiyorum suanki seviyem a2 subat ayinda bitmesi planlaniyor.. 3 yillik oturma musadem var 11 yillik ilk ogretim bitirdim sinavsiz universite gecis hakkimi kullanarak restorasyon bolumune devam ettim yalniz okulu bitirmeden brakma karari aldim 1 sene devam ettim okula 2008-2009 sezonunda okula devam ettim ve braktim simdi asil soruma gelelim

Ben almanya yasiyorum artik okuma sartlarim nelerdir pek fazla bilgim yok almanca b1 belgesinin gerektigini ogrendim sadece ama turk vatandasi oldugum icin bazi sartlari var sanirim studienkolleg okumam gerekiyor sanirim ama forumda gordugum kadari ile oss belgesi ve turkiyede bir universiteye kabul edildi belgesi isteniyor ama bu sartin sanirim turkiyede yasayanlara kosuldugunu duydum kesin bi bilgi istiyorum herkezin emegine yuregine saglik forum sayfasi ile yeni tanistim cok guzel bir forum olmus herkeze simdiden tesekkur ederim iyi calismalar ....

1

Mesaj gönderen 1 » Çrş Tem 03, 2013 2:27 pm

Studienkolleg veya DSH sinavini yazmalisin, %1 ile 9 arasinda sansin var. Lisede temelin iyi degilse cok zorlanirsin. Turkiye\'den de OSS belgesi kesinlikle gerekiyor, kazanmis olman gerek Almanya\'da okuyacagin bolumu.

Rockstar

Mesaj gönderen Rockstar » Çrş Tem 03, 2013 5:05 pm

Yani 11 yillik ilk degil, ortaogretimi bitirdin. Baska diploman ve OSS yerlesti belgesi de olmadigina gore Abitur yapman gerekmiyor mu, yanlis biliyor olabilirim.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Çrş Tem 03, 2013 9:44 pm

oss ye girip bi bolume yerlesip almanyada universite yolu disinda eminim ki baska bi yolu daha vardir. bulundugun sehrin egitimle ilgilenen kurumuna git esinle, neler yapabilirsin ogrenmen en iyisi.

ek olarak egitim icin almanca gerekli. nasil olsa es durumundan burdasin, sure sorunun yok. almancani gelistirebildigin kadar gelistir hem okulda rahat etmeni saglar, hem de suresiz oturum izni icin malum minimum b1 istiyo alman hukumeti.

burakf9

Mesaj gönderen burakf9 » Pzr Tem 07, 2013 3:56 pm

yani burda yasasamda liseyi burda okumadigim icin ygs ve lys ye girmem gerekiyor ve kazanmam gerekiyor unide okumak istedigim bolumu peki herhangi bir uni kazansam sansim varmi okulu almanyada okumak icin yani ozel veya devlet okulu farkediyormu ... herkeze tsk ederim

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Pzr Tem 07, 2013 7:30 pm

ozel ya da devlet farketmiyo

burakf9

Mesaj gönderen burakf9 » Pzr Tem 07, 2013 9:04 pm

peki kesinmi bu sistem yani sonra ugrastigimla kalmam dimi

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Pzt Tem 08, 2013 12:18 am

%100 eminim diyemem

burakf9

Mesaj gönderen burakf9 » Pzt Tem 08, 2013 12:35 am

olsun hocam yinede cok tsk ederim Allah razi olsun...