Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Oturum Alma Islemleri

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
Kullanıcı avatarı
welly275

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen welly275 » Prş May 16, 2013 2:43 pm

diger sartlara da bagli. sadece pasaport sursine bagli. mesela finansman acisindan ne gosteriyosun ve ne kadar daha ogrencisin

Kullanıcı avatarı
welly275

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen welly275 » Prş May 16, 2013 2:43 pm

diger sartlara da bagli. sadece pasaport sursine bagli. mesela finansman acisindan ne gosteriyosun ve ne kadar daha ogrencisin

tarayicinin hatasindan iki kez gelmis :)

insa_c

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen insa_c » Çrş Tem 03, 2013 12:57 pm

oturma iznim vardi iki senelik. Bitiyor simdi kasimda. Yenilerken yine sperrkonto isterler mi acaba yoksa son 3 aya bakip duzenli para geldigini gormeleri yeter mi?

GK

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen GK » Çrş Eyl 04, 2013 1:44 pm

arkadaslar bugun dortmund yabancilar polisine gittim termin almak icin diger donemle birlikte 3. semester olmama ragmen herhangi bi not cizelgesi istemediler yani bildigimiz ogrenci belgesi,garantor vs istediler.
fakat problem surda ben 2 aydir kuzenimde kaliyorum ve dortmund hizli davranarak direk posta yollamis bundan 1 ay kadar once termin icin fakat ben ismimi posta kutusuna yazmadigim icin geri gelmis bu nedenle bi durumdan suphelendiler sanirim ve benden wohnraumbescheinigung belgesini ev sahibine doldurtup getirmem istendi ek olarak kiranin miktari ni kontoauszug ile belgelemem de lazimmis.
problem burda basliyor ben kira falan odemiyorum gecici olarak 3 aylik kuzenimde kaliyim dedim maddi yonden sIkismamak icin falan sanirim burda balonumuz patladi :) he bu arada adresim kuzenimde gozukuyor zaten anmelden yapmistim.
simdi ne yapabilirim bu durumda ? daha once karsilasan oldumu bole bi durumla ? bu arada kuzenimde kiraci ausbildung yapiyor ve kiranin parasini arbeitsamt dan aliyor,sanirim sIkinti buyuk..

yolcu

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen yolcu » Cum Oca 31, 2014 2:05 am

Gurhan bey bu sorunu halledebildiniz mi ? Benim de basima benzeri bir durum gelecek muhtemelen ? Kaldigimiz evin sahiplerinin aldigi arbeitsamt parasindan kesinti olur mu acaba ? Almanlari kandirmak olumdende beter bana gore ama bilemiyorum bir yolunu bulabilecek miyiz..

GK

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen GK » Cum Oca 31, 2014 5:03 am

hallettim.
hayir kesinti falan olmuyo arbeitsamt in haberi bile olmuyo durumdan cunku onlari ilgilendiren bi durum yok ve zaten kuzenim bana sozlesme yapmamisti onun yaninda kaliyormus gibi oldu sIkintida cikaramazlardi zaten,sendede aynisi olur merak etme.

Haco de Lucia

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen Haco de Lucia » Sal Şub 18, 2014 3:26 am

Selam dostlar. Sprachkurs-master icin Almanyaya yeni geldim. Onumuzdeki gunlerde anmeldung icin Auslaenderbehordeye gidicem. Bloke hesabimi henuz subeye gidip aktif hale getirmedim. Anmeldung icin hesabin onceden aktif edilmis olmasi gerekiyo mu, yoksa bunu daha sonra da yapabilir miyim?
Danke im voraus.. ;)
Como el Agua..!

GK

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen GK » Çrş Şub 19, 2014 2:31 am

anmeldung icin gereken sadece rathaus a gidip nerede oturdugunu belirtmek. banka vs gerek yok.
fakat oturum alman icin gereken auslaenderbehordeye gidip onlarin istedigi belgeleri belirtmen gerek bunlarin icindede bloke hesabin aktif edilmis hali olucaktir.

Haco de Lucia

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen Haco de Lucia » Prş Şub 20, 2014 6:33 pm

Tesekkur ederim Gurhan. Bir diger sorum:

Almanyaya 4 subatta giris yaptim, anmeldung ve oturum icin belli bir son tarih varmidir? "orn: giris yaptiktan sonra su kadar gun ya da su kadar ay icinde basvurmak gereklidir" gibisinden bir durum var midir? Yoksa 3 aylik vize suremin icinde herhangi bir zamanda (orn: mart/nisan ayinda) yaptirabilir miyim?

Soruyu sormamin sebebi henuz wohnheima yerlesmemis olmamdir. 1 marttan itibaren odam olacak.
Como el Agua..!

ulas36

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen ulas36 » Prş Şub 20, 2014 6:50 pm

Anmeldung icin giris yaptikdan sonra 14 gun icinde bildirilmeli yaziyo berlin icin.

http://service.berlin.de/dienstleistung ... rt/122257/

Oturum icindde vizen bitmeden herhangi bir gun gidebilirsin.hatta vizen bitse bile internetten randevun varsa bi sorun cikmaz.benim vizem 12 martta bitiyo ama bana 6 mayisa randevu verdiler bende randevu almadan sabahdan gittim yabancilar subesine hallettim islerimi.Berlin cok gec tarihe randevu veriyobu arda.

Haco de Lucia

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen Haco de Lucia » Prş Şub 20, 2014 7:37 pm

verdigin linkte 14 Tagen nach Ihrem Einzug yaziyor ve tahminimce burada kastedilen sey Almanya\'ya giris degil. Anladigim kadariyla bir ev yada oda tuttuktan sonra 14 gun icinde anmeldung yapilmali. Tabi bu Berlin icin. NRW ya da Siegen icin bu konuda bilgisi olan varmi? Ben de internetten konuyu arastirayim, olmadi yarin telefonla arayip bilgi alir ve burada paylasirim.

edit: http://www.siegen.de/ols/page.sys/aufga ... st/283.htm adresinde Siegen icin soyle yazilmis:

"Damit Sie auch amtlich in Ihrer neuen Heimatstadt "Siegen" wohnen, mussen Sie sich innerhalb einer Woche nach Einzug bei einem Burgerburo Ihrer Wahl anmelden."

Yani evimize/odamiza tasindiktan sonra 1 hafta icinde anmeldung yapilmali deniyor. Kendi sorumun cevabini kendim bulmus oldum, ama yinede ilginiz icin tesekkurler dostlar ;)
Como el Agua..!

Sencer

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen Sencer » Pzr Şub 23, 2014 10:49 pm

Bende Berline 19 giris yaptim , anmeldung isini hallettim ve tam oturumuda uzatayim bitsin islerim derken bir baktim 6 hazirana randevu verdi bende onaylamadan ciktim artik bir gun sira alip sabahtan direk kendim gidicem, beklenir mi o zaman kadar :D zaten vizede 5 mayista bitiyor.

Merter

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen Merter » Prş Mar 20, 2014 9:56 pm

Merhaba arkadaslar dun oturum iznimi almak icin yabancilar polisine gittim (Berlin). Suan bildigim kadariyla kartli sisteme gecildi ve kartin gelmesi 6 hafta gibi bir sureyi buluyor. Ben ordaki gorevli bayanla konustugumda 2 hafta sonra tasinabilecegimi soyledim ve bana soyledigine gore eger adresim degisirse tekrar basvuru yapip yeni kart icin para odemem gerekiyormus. Dedi ki sana bu seferlik pasaportuna basiyorum boylece adresin degisirse sikinti olmaz. 2 yillik oturum izni basti pasaportuma ama herhangi bi ucret almadi benden. Acaba bi terslik olabilir mi bu durumla ilgili ?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen Physiker » Cum Mar 21, 2014 1:56 am

ne gibi bir terslik?
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Merter

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen Merter » Cum Mar 21, 2014 6:03 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

ne gibi bir terslik?[/quote]
Hocam hani ne bileyim hem herhangi bir ucret almadilar hem de kartli sistem degil de eski olan sistemden yaptigi icin bir sorun yasarmiyim diye dusundum sadece.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen Physiker » Cum Mar 21, 2014 6:04 pm

hayir, sonucta oturumunu almisin, kafani takman gereken bir sorun yok merak etme:)
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Merter

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen Merter » Cum Mar 21, 2014 6:38 pm

Tesekkur ederim :)

Sencer

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen Sencer » Cmt Mar 22, 2014 6:39 pm

Kartli sistemde Berlinde tam olarak ne kadar ucret alindigini bilen var mi ?

raymanallstar

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen raymanallstar » Cum Mar 28, 2014 6:34 pm

Arkadalar vizemi dun aldim pazartesi heidelbergdeyim(master-1.5 yil) simdi ilk anmeldung sonra oturum icin basvuruorum sanirsam.Pasaportuma 3 aylik D tipi vize yapistirmislar.Oturum icin bloke hesabimin hesap cuzdanini gostermem gerekiyor sanirsam baska ne gerekli? anmeldung icin ne gerekli?

helennpeanuts

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen helennpeanuts » Prş Nis 10, 2014 7:07 pm

[quote]Merter tarafindan yazilan metin:

Merhaba arkadaslar dun oturum iznimi almak icin yabancilar polisine gittim (Berlin). Suan bildigim kadariyla kartli sisteme gecildi ve kartin gelmesi 6 hafta gibi bir sureyi buluyor. Ben ordaki gorevli bayanla konustugumda 2 hafta sonra tasinabilecegimi soyledim ve bana soyledigine gore eger adresim degisirse tekrar basvuru yapip yeni kart icin para odemem gerekiyormus. Dedi ki sana bu seferlik pasaportuna basiyorum boylece adresin degisirse sikinti olmaz. 2 yillik oturum izni basti pasaportuma ama herhangi bi ucret almadi benden. Acaba bi terslik olabilir mi bu durumla ilgili ?[/quote]

Selam,

Kartimi aldiktan sonra adres degisikligi yaptim ben. Yeni kart almama gerek kalmadi, oyle bir durum olsa insanlar kafayi yer=). Einwohnermeldeamt\'a adresini degistirmeye gittiginde orada kartinin ustune, adres kismina, yeni adresinin yazili oldugu etiketi yapistirip mini mini bir damgayla damgaliyorlar. Ustune de plastik kapliyorlar etiketin, oluyor bitiyor.

Frankfurt\'ta boyle yaptim, ama sehirden sehire o kadar fark olacagini sanmiyorum.