Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Ariyorum Bir Turlu Istedigim Bilgileri Bulamiyorum :(

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
NurKanbur

Mesaj gönderen NurKanbur » Sal Tem 02, 2013 10:46 pm

Oncelikle cok cok ozur diliyorum konu kalabaligi yapiyorsam.Bir kac gundur kafam patlamak uzere .

Lys sinavini kazandim.Aachen universitesine yazilmak istiyorum.Almancayi cok iyi olmasada biliyorum ama belgeli degilim.

Ablam ve abim Almanyada ,bana 200 saatlik haftada 20 Saat olmak uzere kurs ayarladilar c1 seviyesine Kadar.

Fakat ben Aachen universitesindeki bolume kayit olmam icin bir sene beklemem gerekiyor dil olmadigi icin ve basvurular 15 gun sonra Sona eriyor. 15 ocak tarihindeki basvurularda benim istedigim bolumler yok.

simdi ogrenmek istedigim ise : ben bir sene beklersem eger sinav sonucum bir yil gecerli olacagina gore ne yapmaliyim ? lutfen bana sirasiyla neler yapmam gerektigini birileri yazabilir mi?
cok karisik sormus olabilirim lutfen heyecanima verin:(

bb94

Mesaj gönderen bb94 » Çrş Tem 03, 2013 2:21 am

Oncelikle foruma hosgeldin ilk adim Almanya icin mi gidiyorsun okul icin mi ona karar ver eger okul icinse sartli kabul alman gerekiyor sitede sartli kabulu adim adim anlatan forumlar var arama bolumu var ve tartisma forumlari var sitenin en basinda ordan ulasabilirsin:Z:Z

bb94

Mesaj gönderen bb94 » Çrş Tem 03, 2013 2:32 am

Almancani belgelemen gerek buda senin Almanca seviyene bagli olarak zaman alicak
1. Istedigin bolumu TR de ozel devlet farketmez kazanman gerekiyor
2.Sartli kabul veren universitelere basvuruyorsun ve Almanca ogrenme sarti ile yola dusuyorsun 👋👋
3. Sartli kabulle vize ye basvuruyorsun almanyada Almanca ogrendigini kanitliyorsun ve AACHEN a basvuyorsun.
Not; bendeseninle ayni durumdayim ama ben arastirmaktam olum dosegine geldim herseyi nerdeyse biliyorum ve
Almanya\'ya gitmen,mucize olmazsa yil sonunu bulur
Kabataslak bu sekilde ama yaziya dokuldugu kadar kolay degil

burak85

Mesaj gönderen burak85 » Çrş Tem 03, 2013 12:47 pm

1- oncelikle eger dil bilgin A2 seviyesini verecek seviyede ise hemen gidip sinava gir ve belgeni al. mumkunse Goethe den sinava gir daha garanti. A1 alabiliyorsan da al. ne kadar ust seviye o kadar iyi.

2- sartli kabul icin basvuracaksin. 15 ine kadar belgelerini hazirla ve hemen uniye yolla. muhtemelen 1 1.5 ay icinde kabulun gelir. bu sure icinde A2 ye yuklen ve sinavi gec ( eger tabi A2 seviyesinde degilsen )

3- Garantor Belgesi yada Bloke icin gereken islemleri yap. ama Bloke hesap oneriyorum. digeri sikinti oluyor.

4- bu islemler en az 2-3 ay da bitiyor. yani sana uniden kabul gelinceye kadar dil belgen ve hesap islemlerini tamamlayacak kadar vaktin var.

5- Dil kursu ve kalacak yer icin sikinti yok anladigim kadariyla.

Tavsiyem herseyi tamamladiktan sonra randevu al. ertelemek zorunda kalmak hos bisey olmuyor.
kolay gelsin.

NurKanbur

Mesaj gönderen NurKanbur » Cmt Tem 06, 2013 1:59 am

[quote]burak85 tarafindan yazilan metin:

1- oncelikle eger dil bilgin A2 seviyesini verecek seviyede ise hemen gidip sinava gir ve belgeni al. mumkunse Goethe den sinava gir daha garanti. A1 alabiliyorsan da al. ne kadar ust seviye o kadar iyi.

2- sartli kabul icin basvuracaksin. 15 ine kadar belgelerini hazirla ve hemen uniye yolla. muhtemelen 1 1.5 ay icinde kabulun gelir. bu sure icinde A2 ye yuklen ve sinavi gec ( eger tabi A2 seviyesinde degilsen )

3- Garantor Belgesi yada Bloke icin gereken islemleri yap. ama Bloke hesap oneriyorum. digeri sikinti oluyor.

4- bu islemler en az 2-3 ay da bitiyor. yani sana uniden kabul gelinceye kadar dil belgen ve hesap islemlerini tamamlayacak kadar vaktin var.

5- Dil kursu ve kalacak yer icin sikinti yok anladigim kadariyla.

Tavsiyem herseyi tamamladiktan sonra randevu al. ertelemek zorunda kalmak hos bisey olmuyor.
kolay gelsin.[/quote]

merhaba yardimlariniz icin cok cok tesekkur ederim . bir sorum daha olucak kusura bakmayin.
mesela essen universitesinden sartli Kabul almis olsam,dsh seviyesine gelip kazanip Essen universitesini iptal Edip Aachen unisine basvurabilirmiyim? yani lys bir yillik hakkima bir sey olur mu? cunku seneye yedinci aya Kadar dil ogrenip basvurulari oyle yapmaliyim.

pedroleon

Mesaj gönderen pedroleon » Cmt Tem 06, 2013 2:06 am

Dil icin gittiginde sinavi gecersen istedigin universteye basvurabilirsin onemli olan universtenin izdedigi dil derecesi

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Cmt Tem 06, 2013 3:36 am

dsh yi mesela subatta verdin sana turkiyeye git demezler. sinavdan sonra okula kayit icin 1 semester almanyada kalan kisiler mevcut. basvuru donemleri gelince basvurup, sonrasinda okula kayit yaptiriyolar.

simdi ufak bi nokta var. mesela bayern eyaletinde ogrencinin okul ya da universite degistirme hakki 1 sefer. dil kursundan sonra okula kayit yapmadan bunun gecerli olcagini sanmiyom ama emin degilim yine de. aklinda olsun boyle bi durum. gidecegin eyalette olmayabilir. yine de arastirmanda yarar var.

bosyere bekleme mutlaka almancani gelistir telc goethe sertifkalarini alman heryerde isine yarar. alabildigin seviyeye kadar al vizeden once. A2 ye gelmis olman cok iyi hatta b1 alman super bisey olur ama o kadar zamanin yok sanirsam. vize icin arti bunlar.

bloke hesap sorunsuz oluyo diyo cogu kisi ama ben buna inanmiyorum. ret vermek istediklerinde gozunun ustunde kasin var deyip sacma sapan sebepler sunabiliyolar. garantor kisiyi bile sorun edebiliyolar. mesela senin icin akraban var ve bu durumda asil amacinin onlarin yaninda almanyaya yerlesmek oldugunu dusunuyoruz diyolar. onemli olan basvurunun denk geldigi memurun o gunku ruh hali. bence bosyere abinler ablanlardan ya da anne babandan 8-9 bin euro alip bloke hesap accagina. oncelikli olarak abin ya da ablan hangisinin geliri iyiyse onun uzerinden garantor belgesi alman.

ben 7 kez schengenle almanyaya geldim, 2 kez schengenden ret yedim, 2 kez uzun sureli vizeden ret yedim. suanda almanyada ogrenim amacli oturumla bulunuyorum. tum basvurularim garantor belgesiyleydi. ret yedikten sonra da dahil olmak uzere hepsine garantor belgesiyle basvurdum.

basarili bi ogrenciysen zaten vizeyi alman daha da kolaylasir.