Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Genel Hatlariyla Almanya Vizesi 3

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Resko

Mesaj gönderen Resko » Çrş Haz 19, 2013 7:45 pm

Forumda yenisin galiba hosgeldin diyelim sana bir sure forumu incele sorularina zamanla cevap bulacaksin sabir ile hareket etmen lazim iyi forumlar

Swiss

Mesaj gönderen Swiss » Cum Haz 21, 2013 2:23 pm

Merhaba Arkadaslar. 1 yillik dil kursu icin vize basvurusunda bulunucam ama aklima birsey takildi. 1 yillik dil kursu vizesi alirsam ornegin isvicreye rahat girip cikabilir miyim ?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Haz 22, 2013 2:31 pm

evet
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

emeke

Mesaj gönderen emeke » Sal Haz 25, 2013 5:24 pm

Arkadaslar bu haftaici vize gorusmesi icin randevu alicam. Elimdeki bu belgeler yeterli midir ?

-2adet basvuru formu
-3adet biyometrik resim
-pasaport 10 yillik
-vukuatli nufus kayit ornegi (almanca tercumesiyle)
-ikametgah ilmuhaberi (almanca tercumesiyle)
-Motivasyon Mektubu Almanca
-Ozgecmis (CV) Almanca
-Lise Diplomasi (almanca tercumesiyle)
-OSYS sonuc belgesi (almanca tercumesiyle)
-Is yerinden calistigima dair belge (almanca tercumesiyle)
-saglik sigortasi 30.000 euroluk 3 aylik
-Bloke hesap, para hesaba gecti belgesi
-dil kursu kayit belgesi
-aileme ait ev-yazlik tapulari
-sabika kaydi.

Ayni zamanda 2 yillik halkla iliskiler ve reklamcilik
4 yillik anadolu uni (acikogretim) isletme mezunuyum.

Bunlarla alakali diploma-transcript vs. goturmeli miyim yanimda.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Sal Haz 25, 2013 6:15 pm

ne basvurusu yapacaksin ?

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Sal Haz 25, 2013 7:13 pm

evet diplomalari yaninda goturmelisin. sabika kaydina gerek yok belgeler arasina koymazsan sorcaklarini bile sanmam. ben goturmeyi birak cikartmadim dahi :D bunun disinda blgelerinde buyuk bi eksiklik yok.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Sal Haz 25, 2013 7:19 pm

Swiss, avrupa birligi icersinde D tipi vize yani dil kursu vizesi alinan ulke disinda schengen vizesi gibi gecerlidir. yani 180 gunde 90 gun tum avrupa birligi ve schengen anlasmasina taraf ulkelerde kalma hakkin var. yasal olarak bu sekilde. giris cikislarda sorun yasamazsin. zaten sinir kontrolu yok almanyayla arasinda yanlis hatirlamiyosam.

pasaport kontrolunden gecersen sayet tek seferde 90 gunu gecirme 180 gun icinde derim. sorun yasayabilirsin cikista. aldigin ulkeye giris cikista eger vizenin gecerliligi devam ediyosa hicbir sorun olmaz.

emeke

Mesaj gönderen emeke » Sal Haz 25, 2013 7:57 pm

[quote]eren_f2007 tarafindan yazilan metin:

ne basvurusu yapacaksin ?[/quote]

universite ogrenci adayi vizesine basvurcam. due\'den bwl kabulum var

emeke

Mesaj gönderen emeke » Sal Haz 25, 2013 8:00 pm

[quote]welly275 tarafindan yazilan metin:

evet diplomalari yaninda goturmelisin. sabika kaydina gerek yok belgeler arasina koymazsan sorcaklarini bile sanmam. ben goturmeyi birak cikartmadim dahi :D bunun disinda blgelerinde buyuk bi eksiklik yok.[/quote]

nolur nolmaz diye o da :) diplomalar ust taraf turkce alt taraf ingilizce, yine de almancaya cevirmeli miyim ? diplomalarin yaninda transcriptleri gotureyim mi peki, notlar dusuk baya ama :)

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Sal Haz 25, 2013 8:10 pm

belgeler icin de gormeyince kabulu ondan sordum.Diplomanin bir tarafi ingilizceyse gerek yok tercumeye. isterlerse verirsin yaninda gotur bence.Ama sanirim senin icin onemli olan acikogretim diploman.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Sal Haz 25, 2013 8:14 pm

ha bu arada cikartmadim dedigim savciliktan almadim bile yani. oraya gereksiz bi aciklik getireyim dedim :)

ingilizce olan belgeler icin tercumeye gerek yok. valla transkriptleri istemek ordaki memura bagli. ben yanimda goturmemistim diplomalari falan bi gun sonrasina ne var ne yok herseyi getir demisti. lise not dokumune kadar yanimdaydi hepsinin fotokopisini aldi turkce olmasina ragmen, sanki anlicakmis gibi :D bi tek lisans diplomasi turkceydi. ama sana tavsiyem yaninda olsun, en azindan tercume ettirmesen bile yaninda olsun.

emeke

Mesaj gönderen emeke » Sal Haz 25, 2013 8:17 pm

[quote]eren_f2007 tarafindan yazilan metin:

belgeler icin de gormeyince kabulu ondan sordum.Diplomanin bir tarafi ingilizceyse gerek yok tercumeye. isterlerse verirsin yaninda gotur bence.Ama sanirim senin icin onemli olan acikogretim diploman.[/quote]

o zaman sadece 2 tane fotokopisini alayim hem 2 yillik hem 4 yillik diplomalarin. Transcriptleri de yine de gotureyim mi yanimda cevirileriyle birlikte ?

emeke

Mesaj gönderen emeke » Sal Haz 25, 2013 8:35 pm

[quote]welly275 tarafindan yazilan metin:

ha bu arada cikartmadim dedigim savciliktan almadim bile yani. oraya gereksiz bi aciklik getireyim dedim :)

ingilizce olan belgeler icin tercumeye gerek yok. valla transkriptleri istemek ordaki memura bagli. ben yanimda goturmemistim diplomalari falan bi gun sonrasina ne var ne yok herseyi getir demisti. lise not dokumune kadar yanimdaydi hepsinin fotokopisini aldi turkce olmasina ragmen, sanki anlicakmis gibi :D bi tek lisans diplomasi turkceydi. ama sana tavsiyem yaninda olsun, en azindan tercume ettirmesen bile yaninda olsun.[/quote]

tamamdir tesekkur ettim :)

emeke

Mesaj gönderen emeke » Sal Haz 25, 2013 8:58 pm

bi de farkettim ki okul basvurulari yaparken, bir cok belgenin ingilizce tercumesini noter onayini ve apostillesini yaptirmisim. OSYS belgesi, lise diplomasi, Berlitz A-1 almanca diplomasi, turkce olan acikogretim transkriptinin tercumesi gibi. Acaba vizede bi kisim belgenin neden almanca bi kisminin neden ingilizce oldugunu sorun ederler mi ?

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Sal Haz 25, 2013 9:04 pm

sorun olmaz. sorarlarsa da ingilizce belge kabul edilmiyo mu yoksa dersin sonra sormaya devam edecegini sanmam :) sorarsa da ingilizce tercume daha ekonomikti o yuzden diyebilirsin

emeke

Mesaj gönderen emeke » Sal Haz 25, 2013 9:07 pm

buyuk masraftan kurtuldum o zaman :) tesekkur ederim.

skrdmr

Mesaj gönderen skrdmr » Prş Haz 27, 2013 8:23 pm

merhaba ben daha once almanya ya gelmedim yasim 18, almanyaya gelip 7-8 aylik almanca kursuna katilmak istiyorum daha sonra dili ogrendikten sonra orada universiteye hazirlanmak istiyorum bu mumkunmudur beni bilgilendirirseniz sevinirim :)

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Prş Haz 27, 2013 8:26 pm

sadece dil kursuna gitmek istiyorsan dil kursu vizesine basvurmalisin.Ancak cikma ihtimali hem de senin yasinda imkansiz.Ogrenci vizesine basvurman lazim ,onun icin de turkiye de bir universiteyi kazanman gerek.

Swiss

Mesaj gönderen Swiss » Prş Tem 11, 2013 2:53 pm

Merhaba arkadaslar. 31 Temmuz\'da uzun sureli dil kursu icin vize gorusmem var. 2 Agustos\'ta dil kursu basliyor belgelerimi Fax ile gondertirsem 2 gun icinde vizenin cikma ihtimali var mi ?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Tem 11, 2013 6:04 pm

hayir
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Kilitli