Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

DSH / WINTERSEMESTER Problemi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
DoganGulden

Mesaj gönderen DoganGulden » Cmt Haz 22, 2013 10:59 am

7 aydan beri almanca kursu aliyorum. Kurda hic kalmadigima ragmen b1 yeni bitti. Ama Dsh yi hic deneyemedim. Tu Dortmund da yaptigim Maschinenbau/Bachelor basvurusunda kesinlikle dsh belgesi simdi gelicek dediler. 15 juli ye kadar getirmez isen kaydin siliniyor denildi. Sorun da soyle sadece bachelor wintersemester da basladigindan dolayi ve tu dortmund beni b1 ile dsh kaydetmediginden 1 yil beklemek zorunda kalma ihtimalim cok yuksek. Ama buna karsilik yaptigm cozum soyle

1. Tu Dortmund la gorusmemde buro bana NC olmayan bir bolumu secersem sinav kagidini sonra getirebilirsin dedi. Bende Informatik kaydi yaptim sonra degistirebilirim diye.
2. Duisburg- essen universitesinde Maschinenbau icin kadina durumu anlattim olay sadece 5 dk surdu kadin basvuru kagidina not aldi sonra mektupla bir numara geldi ama ben bu durumu pek olumlu yorumlayamadim. Cunku hic problem cikmadi.

Bu secenekleri degerlendirirseniz ve yapabileceklerime yeni secenekler eklerseniz sevinirim.
Saygilar..

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Haz 22, 2013 2:33 pm

2. olayi hic anlamadim biraz daha aciklayabilirmisin.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

DoganGulden

Mesaj gönderen DoganGulden » Cmt Haz 22, 2013 5:07 pm

duisburg essen universitesine gittigimde kadina dsh zeugnis ini September da getiricem dedim. Kadin oraya not aldi ama islem 5 dk surdu ve hicbir problem cikmadi. 1 hafta sonra mektup geldi okulda numaram acilmis ama zulassung degil. sadece belgelerin ellerinde olduguna dair ve isleme alindigina dair bir kagit. Islemlerin basvuru doneminden 4-6 haftaya kadar devam edecegi yaziyor.

udemir

Mesaj gönderen udemir » Cmt Haz 22, 2013 6:26 pm

dostum hangi dsh sinavini gecmeyi dusunuyosun suan b1 yeni bitti ve kis somestrinda baslamayimi planliyorsun?

DoganGulden

Mesaj gönderen DoganGulden » Cmt Haz 22, 2013 6:48 pm

Evet oyle planliyorum. Bu semestr baslamazsam 1 yil beklemem gerekicek. Baska alternatif bulmam lazim hangi universiteleri onerirsiniz basvuru yapip zeugnis i september da getirebilecegim ?

udemir

Mesaj gönderen udemir » Cmt Haz 22, 2013 10:10 pm

ara donemde ogrenci alan universiteler olsa gerek.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzr Haz 23, 2013 3:38 am

Baska bir alternatif malesef yok , basvurdugun bolum hangi donem basliyorsa o doneme kadar beklemen lazim.

Alternatif ise eger o bolumden kabul almada gecikirsen , bolum yetkilileriyle , profesorlerle , okulla konusup kayitli olmadigin halde derslere girebilir , kabul alincada aldigim tum notlari aynen saydirabilirsin.

Diger bir ihtimal ise kolay yoldan DSH sinavini kazanmak , bunun bir yolu var ama bir kac universitede kabul edilmeyebiliyor bu DSH sonucu.
Bonn\'daki kiliseye ait dil kursuna gidip sinavina girebilirsin , cok pahali bir kurs ama B2 Almanca bilgisi olupta , kazanamayanlara sasirarak bakilan bir sinavlari var.
Sitesi:

http://www.afgk.de/afgk09/navi_l2.htm
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

DoganGulden

Mesaj gönderen DoganGulden » Pzr Haz 23, 2013 9:43 am

Ben aslinda kendime guveniyorum. Sinavi normal yoldan da verebilirim. Ancak bana dil belgesinin sorulmadan yapildigi bir yer lazim. Biraz da kolay olursa sansima olmazsa da farketmez. Ama bir soru daha. Ben eger 2-3 sefer dsh deneyip veremezsem bu benim oturum uzatmada yada okulla ilgili baska problemlere yol acar mi ?

DoganGulden

Mesaj gönderen DoganGulden » Pzr Haz 23, 2013 11:09 am

Internette okudum universiteden okula dil kursu sartiyla kabul alinabiliyormus. Yani soyle bisey yapabilirmiyim ?.

- Suan b1 im gidip universiteye soyle diyebilirmiyim: ben b1 i bitirdim sizin kursunuzdan b2 alip dsh yazip universitenize baslayabilir miyim ? Diye.

izmiter

Mesaj gönderen izmiter » Pzt Tem 01, 2013 12:31 pm

Iyi gunler dilerim.

Tam da bu konuyla ilgili bi sorum olacak.

Ben Agustos ayinda DSH sinavina girecegim. Simdiden okullara muracaatlarda bulunuyorum. Pekcoguna mail attim; DSH sinavni Agustos ayi sonunda versem olur mu diye, Regensburg Universitesi disinda cevap veren olmadi. Onlar da Eylul ayi ortasina kadar belgeyi getirebilecegimi soylediler.

Sifir Almanca ile basvurulan universitelere de basvuracagim ama niyetim Kasim ayinda Almanyada ogreci olmak. Zaten Almanyadayim dil kursunda.

Ortalamam da 2,50 oldugu icin 10 tane universiteye basvurmayi dusunuyorum. Cok darlandim bu siteyi buldum. Daha once bu tarz tecrubesi olan var mi?