Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Ozel Universiteden Almanya\'ya Gecis

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Pachenkov

Mesaj gönderen Pachenkov » Sal Haz 18, 2013 1:39 pm

Merhaba arkadaslar
Bu sene Yeditepe Bilgisayar Muhendisligi %50 burslu bolumu kazanacagim. Hazirlik sinavinda Almanca kursuna gidip testdaf vs. basvuru ve kabul icin gereken dil islemlerini halledecegim.

Fakat benim tam olarak bulamadigim birsey var. Turkiye\'de ki universiteden Almanya\'ya kayit aldirinca burada ki universite kaydimi surekli donduracak miyim? Yoksa kabulum geldiginde burada ki okuldan kaydim alinacak mi?

Mantiken bir universite okurken baska universiteye kayit olamam ama olaylari tam olarak bilmiyorum. Eger surekli dondurmam gerekirse okula donemlik odemem gereken ucretin yarisini vermek zorunda kalacagim. (Senelik 7000 lira civari..)

Pachenkov

Mesaj gönderen Pachenkov » Cum Haz 21, 2013 2:10 pm

Arkadaslar konuyu guncelledim, yardimci olursaniz sevinirim.

dzdaw

Mesaj gönderen dzdaw » Cum Haz 21, 2013 5:39 pm

Almanya\'daki universiteye kayit olabilmen icin lise diplomanin aslini vermen gerekiyor ayni buradaki gibi. O yuzden buradaki kaydini alacaksin. Kaydini almadigin surece diplomanin aslini sana vermezler.

Pachenkov

Mesaj gönderen Pachenkov » Cum Haz 21, 2013 5:53 pm

Tesekkur ederim:)

pardon

Mesaj gönderen pardon » Cum Haz 21, 2013 7:31 pm

Lise diplomasinin kopyasini ve cevirisini noterde onaylatip, apostil vurdurursan o da gecerli. Garanti olsun diyorsan kaydini sildirmezsin, Almanya\'yi begenmezsen yada herhangi baska bir nedenden dolayi geri donup okuyabilirsin.

Pachenkov

Mesaj gönderen Pachenkov » Cum Haz 21, 2013 7:41 pm

Aslinda risk aliyorum Almanya isini dusunerek. Daha once hic Almanya\'da bulunmadim, tanidigim kimse yok. Indikten sonra Havaalaninda bile ne yapmam gerektigini bilmiyorum.. Ama burda kayit sildirmezsem maddi acidan sikinti yaratir gibi.

dzdaw

Mesaj gönderen dzdaw » Cum Haz 21, 2013 7:42 pm

Almanya\'daki universite asli gibidiri kabul ediyor mu? Okuldan okula degisiyor olabilir o, bilemiyorum tam. hmmm

pardon

Mesaj gönderen pardon » Cum Haz 21, 2013 7:44 pm

Ben basvurumu ve kayit islemlerimi oyle yaptim, kabul ettiler.

karanlik

Mesaj gönderen karanlik » Cum Haz 21, 2013 11:03 pm

Ben almanyada bir uni ye kayitliyim ama butun belgelerim bende(Lise diplomasi falan hepsi) Kayit olurken, benim basvuru yaparken gonderdigim evraklari orginalleri ile kontrol ettiler ve orginalleri tekrar bana ggeri verdiler.