Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

master icin not ortalamasi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
borasiranli

Mesaj gönderen borasiranli » Prş Haz 20, 2013 12:59 am

eskisehir osmangazi makina muh. bitiriyorum. 2.3 ortalamam var toefl ibt puanim 86 ve almanyada master yapmak icin elimden geleni yapiyorum ama birturlu kime sorsam bana yardimci olamiyorlar..

ben almanyada ingilizce olarak muhendislik dallarinin herhangi birinde veya yapabiliyorsam mba masteri yapmak istiyorum.

tek derdim ortalama.. bu ortalama ile kabul gelirmi gelmezmi cok buyuk stres icerisindeyim. sirf ortalama yukseltmek icin ekstra 1 sene bile okuyabilirim o derece.

eger bilginiz varsa bu ortalamalar ile kabul gelen insanlar varmi yoksa zormu ? herhangi bir universite veya sehir olabilir. yoksa benmi cok stres yapiyorum acaba?

simdiden cok tesekkur ederim

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Prş Haz 20, 2013 8:21 am

bence zor bir ortalama lisanstan ders saydirmak en mantiklisi.

Elbereth

Mesaj gönderen Elbereth » Prş Haz 20, 2013 9:14 am

MBA tarzi bir sey yapmak istiyorsan not ortalamasini kafana takma. Bu yil HWR Berlin\'den daha dusuk bir not ortalamasiyla kabul aldim, Eylul\'de baslayacagim vizede sorun olmazsa. Ama MBA\'lerde is deneyimi oldukca onemli, zaten benim bolumde 1 yil is deneyimi sarti var.

Yok parasiz Ingilizce master diyorsan muhtemelen orda onemlidir not ortalamasi. Yani genel olarak is hayatina yonelik olan programlarda pek onemli olmadigini dusunuyorum, bana hic boyle bir soru gelmedi yaptigim skype gorusmesinde bile.

totalrub

Mesaj gönderen totalrub » Prş Haz 20, 2013 9:59 am

MBA. Paralidir ortalaman ile master kabulualma garantin Yok fakat 2,5 yapabilirsen %100 gibi bisey Bu oortalama ile sansini denersin alanlar var

borasiranli

Mesaj gönderen borasiranli » Prş Haz 20, 2013 7:02 pm

MBA paralidir yazmissiniz nekadar acaba ortalama donemlik? Makina muhendisligi bitiren biri mba gibi bir master yapabiliyor biliyorum ama almanyada bu programlarin isimleri nasil geciyor acaba?

borasiranli

Mesaj gönderen borasiranli » Prş Haz 20, 2013 7:05 pm

yokmu 2.5 altinda muhendislige master kabulu gelen :)? daad\'dan bakiyorum gerekli olan sartlara ama akademik ortalama ile ilgili bir bilgiye rastlayamadim. Acaba varda benmi anlamiyorum yoksa nasil ogrenebilirim bilginiz varmi acaba?

GK

Mesaj gönderen GK » Prş Haz 20, 2013 10:57 pm

MBA 14 bin euro sanirim burdan bir arkadas bremende mba yapmaya gitti.

Uni siegen mekatronik di sanirim bilmiyorum tam olarak ingilizce master imkani veriyor basvurunu yap guzel bi dillede aciklamada bulun not ortalamana birsey diceklerini sanmiyorum international office deki insanlar baya iyi ve anlayislilar burda bachelor bitiren bir arkadas almanya sisteminde 3.0 ile marketing master ina basladi normalde 2.5 istiyorlardi :)

GK

Mesaj gönderen GK » Prş Haz 20, 2013 11:04 pm

http://www2.uni-siegen.de/mechatronics/

turkiyede makina muh. bitirip gelmis bir arkadas var bunu okuyor suanda son donemi ve bi donemde 10 ders gectigi oldu almancadan cok daha kolay buralarda ingilizce okumak o arada okulun almanca kursunada gidebilirsin.

Elbereth

Mesaj gönderen Elbereth » Prş Haz 20, 2013 11:43 pm

HWR - International Business Management 11.800 euro 3 donemlik. Dedigim gibi 1 yil is deneyimi istiyor. Diger MBA\'ler de istiyor diye biliyorum.