Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Almak icin Sabir Ve Guven Yeterli

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
mrtkrmn

Mesaj gönderen mrtkrmn » Pzt Haz 17, 2013 12:01 pm

Merhaba DS uyeleri,oncelikle herkeze bas koyduklari bu yolda,azim,kararlilik ve sabir diliyorum.
Ben yaklasik 6 ay once bu siteye uye oldum,4 aylik bir zaman dilimde evraklarimi hazirlayip vize gorusmesine girdim,daha sonra ufak tefek aksilikler oldugundan dolayi 2 ay boyunca sonucu bekledim, ve sonunda hayirlisiyla vizem onaylandi.

Bu site Almanya\'da egitim gormek isteyen bir insan icin oldukca faydali bilgilerle dolu bir konsept haline gelmis,nerdeyse istedigimiz butun sorularin cevaplarini biraz arastirarak ve zaman ayirarak bulmak mumkun halde.

Bende bu yollardan gecen bir kardesiniz bir abiniz olarak,genel anlamiyla sizlere ufak tefek bilgiler vermek istedim.

Oncelikle Gurkan Bey\'e GUVENINIZ tam olsun,Cunku herkezinde bildigi gibi en zor islerden biri INSAN ile ugrasmaktir.Gurkan bey sizinde gordugunuz gibi isi geregi herkeze mumkun oldugunca en kisa zamanda cevap vermeye calisarak ,sorunlari hallediyor.

Sizinde dusunmeniz gereken sadece benimle ilgilenmiyor diyerek o kisiyede saygi duymak olucaktir.

Zaten vize almak icin ne gerekiyor ise hersey bu sitede var,en onemli seylerde Su 4 Belge ;

1-Okul Kabulu
2-Dil okulu kabulu ve para yatirildigina dair belge (benim basimi agritan sey :) )
3-Bloke hesap
4-A1 Belgesi

Bu belgeler olmazsa olmazlar arasinda olmali,ama bunlar oluncada kesin diyede biseyde demek dogru olmaz.
Ama bizim yapmamiz gereken sey ,tevekkul edip beklemek yani isin geregini yaptiktan sonra,elimizden gelen her cabayi sarf ettikten sonra gerisini Allah\'a birakmaliyiz.

Bu siteye yeni uye olan arkadaslara tavsiyem sadece biraz zaman ayirarak arastirin cunku egitim bir insanin hayati icin verdigi kararlarin en onemlilerindendir.

Sabirli bir sekilde,azimle,hirsla ve guvenle bu yola bas koyun Allah herkezin hakkinda hayirlisi ne ise onu nasip etsin.

Hepinize Tesekkur Ediyorum ve Egitim Hayatlarinizda da Basarilar Diliyorum.

Tesekkurler \'\' DEUTSCHSTUDENT \'\'

Resko

Mesaj gönderen Resko » Pzt Haz 17, 2013 12:16 pm

Egitim hayatinizda basarilar dilerim ve bu basligi acmaniz cok guzel olmus tesekkur ederim evet belirttiginiz gibi Gurkan Bey e olan guvenimiz tam insallah gonulden egitim almak niyetinde olan arkadaslar vizelerini alirlar...

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzt Haz 17, 2013 4:26 pm

Tebrikler, egitim hayatinizda basarilar;)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Haz 17, 2013 11:04 pm

Tekrardan hayirli olsun. Uyelerimiz vizelerini alinca cok seviniyoruz. Ayrica danismanlik hizmetimizden faydalanan arkadaslardan bu tur ovguler almak da cok memnun etti beni tesekkur ederim.

Murat arkadasimizin belirttigi gibi herseyin basi sabir. Basligi acan arkadasimiz, bir arkadasiyla beraber basvuru yapti ve inanin daha ben basvuru evraklarini zarfindan actigimda bu cocuklar kesin vize alir dedim. Bana yapacak cok birsey kalmamisti basvuru icin. Egitim gecmislerine gore evraklari ayri ayri dosyalamislardi ve bu duzen ve titizlikleri takdir topladi. :)

Sabir isi ise cok onemli arkadasimiz dedigi gibi. Bir cogumuz sadece sabirsizligimiz yuzunden kaybediyoruz. Subat ayinda evraklarini yolladiktan bir hafta sonra kendi basina gidip konsoloslukta vize icin randevu alan arkadas halen vize basvurusunda bulunamadi(uni kabulleri ve kurs kayitlari ve hatta iyi niyet mektubuna kadar herseyin hazir olmasina ragmen):) ornegin. Her adimi tek tek atin.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Haz 18, 2013 3:37 am

Tebrikler , egitim hayatinda basarilar.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

mrtkrmn

Mesaj gönderen mrtkrmn » Pzt Tem 01, 2013 12:37 am

Hepinize tesekkur ediyorum,insallah vize bekliyen butun arkadaslarimiz icin hayirlisi olur.