Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Profesorlerin yabancilara tutumu

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
berkk

Mesaj gönderen berkk » Pzr Haz 16, 2013 3:24 pm

Profesorlerin yabanci ogrencilere ozellikle bir gicikligi oluyor mu ? Bilerek sinifta birakma vs..Ben olmadigini dusunuyorum ama orada okuyan uyelerin yorumlarina ihtiyacim var.Hatta bi yerde ogrencilerle sizli bizli konustuklarini okumustum.

yazirous1903

Mesaj gönderen yazirous1903 » Pzr Haz 16, 2013 5:25 pm

Hoca seni nerede taniyacak ki sinav kagidinda martikel numaran yaziyor sadece mundliche prufungda ise genelde iyimser bir ortam oluyor ama farkli tecrubeleri olan insanlarda vardir...

pardon

Mesaj gönderen pardon » Pzr Haz 16, 2013 5:44 pm

Genel anlamda yabancilara karsi farkli bir tutum gormedim ve oldukca kibar konusurlar, siz diye hitap ederler. Ilk basta sasirmistim Turkiye\'deki "hocalardan" sonra. Kafasina gore birakma meselesi oldukca zor, en azindan bizim unide. Sinavdan sonra cevap anahtariyla birlikte sinavi kontrol ediyorsun. Hatalar varsa asistanlarla duzeltiyorsun. Yok hala memnun degilsen sikayet edebilirsin, ya da kagidinin tekrar okunmasini falan talep edebilirsin sanirim. Bizim okulda daha hic duymadim sinavda kafasina gore eksik puan veren kisi yada birakan. Zaten bizde sinavlari profesorler kontrol etmiyor, asistan ve tutor\'lar kontrol ediyor. Turkiye\'deki hocalara kiyasla aralarinda iyi anlamda ciddi bir fark var.

1

Mesaj gönderen 1 » Pzr Haz 16, 2013 6:46 pm

Sordugun soru cok spesifik. Hem evet hem hayir.

Alman dahi olmamasina ragmen kafayi turklere takan hoca gordum.

Alman olup, sirf dil problemin oldugu icin kiyak geceni de gordum.

Gidecegin universitenin egitim gorevlilerini iyi arastir, isme aldanip universite tercih etme asla.