Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 14 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Resko

Mesaj gönderen Resko » Çrş Haz 12, 2013 5:55 pm

Gecmis olsun itiraz et muhakkak

Arwen35

Mesaj gönderen Arwen35 » Çrş Haz 12, 2013 8:38 pm

Edecegim ama proseduru tam olarak bilemiyorum. Sitedeki itiraz yazisini ciktisini aip imzalicam daha sonra posta yolu ile mi gondericem konsolosluga ?

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Çrş Haz 12, 2013 8:43 pm

Posta, fax, mail, elden , ben her turlu gondermistim ama fax bence en etkili yontemlerden biri.

Arwen35

Mesaj gönderen Arwen35 » Çrş Haz 12, 2013 10:24 pm

[quote]eren_f2007 tarafindan yazilan metin:

Posta, fax, mail, elden , ben her turlu gondermistim ama fax bence en etkili yontemlerden biri.[/quote]

Haklisin eren. Butun yollari denemeliyim. Basbakanlik sitesine sikayette bulundum ayrica hakli bir gerekce yokken somut bir delil olmadan egitim gorme hakkimizi kisitlayamazlar. Neticede evraklarim istenildigi gibi eksiksizdi. Onlarin istedigi dil ile konusmak gerekiyor galiba..

Resko

Mesaj gönderen Resko » Çrş Haz 12, 2013 10:56 pm

Seni cok iyi anliyorum red alan bir kisi olarak sakin olup mantikli isler yapmalisin bence basbakanlik felan etkisinin olacaginin dusunmuyorum belki senin vize mulakatindaki gorevlinin sacma sorularina etkisi olabilir ama yabancilar subesine etkisini dusunmuyorum hatta ben bir ara Dis isleri bakanliginin sitesini inceledigimde Almanya\'nin vize reddine iliskin izahat mecburiyeti yoktur diyordu lafi uzatmayayim senin yasin genc 23 ben 29 yasindayim daha avantajlisin bana gore ben ikinci basvuruya bloke hesap yaptim ve A2 sertifikasi koydum Inan bana rred gelecek diye elim yuregimde bekliyorum tavsiyem isin pesini birakma birkac gune kadar bu duruma alisirsin ve daha dogru kararlar alirsin

atakansahin_63

Mesaj gönderen atakansahin_63 » Prş Haz 13, 2013 10:52 am

Oncelikle Resko arkadasim bende vize gorusmem hic ama hic iyi gecmemisti.Kadin surekli bana ters sorular soruyor azarliyor bende tansiyonu yukseltmeden cevabini ayni sekilde veriyordum.Benim kendi gorusum eger karari ordaki gorustugum kisi verse bana kesinlikle verirdi cunku bana surekli eksik gosteriyordu.Benim en buyuk avantajim turkiyedeki okulumu dereceylen bitirmistim ve bloke hesabimin yanisira garantorde ayarlamistim.Anliyacaginiz butun evraklar fazlasiyla vardi bu arada yasimda 2 ay sonra 30\'zuma giriyorum.Size bir soruyu domdurerek tekrar tekrar soruyolar cevaplar tutarli ve birbirini tutarsa vize cepte derim :)

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Prş Haz 13, 2013 11:35 am

izmirsvt, sitedeki itiraz yazisini gonderen birine sen yazmamissin, diger kisilerinkiyle ayni falan gibi seyler de yazmislar ikinci aciklamada.

simdi sana gelen kagitta gosterilen gerekceler ne bi ogrenmek lazim. o gerekcelere aciklayici bi belgen ya da ne bileyim aciklaman varsa onu da itirazda sunabiliyosun. hatta sunman daha iyi olur. sen itiraz ettiginde bu kararlarini tekrar gozden gecirmeyi sagliyo, belge sunarsan ya da gerekcelere ikna edici aciklama getirirsen bu kararin degisme ihtimali ufak da olsa var. eger yine sonunda ret kararinda israr etceklerse bu kararda yanlislik yoktur gibisinden bisey yaziyolar bi de uzun bi aciklama koyuyolar.

Resko

Mesaj gönderen Resko » Prş Haz 13, 2013 12:26 pm

[quote]atakansahin_63 tarafindan yazilan metin:

Oncelikle Resko arkadasim bende vize gorusmem hic ama hic iyi gecmemisti.Kadin surekli bana ters sorular soruyor azarliyor bende tansiyonu yukseltmeden cevabini ayni sekilde veriyordum.Benim kendi gorusum eger karari ordaki gorustugum kisi verse bana kesinlikle verirdi cunku bana surekli eksik gosteriyordu.Benim en buyuk avantajim turkiyedeki okulumu dereceylen bitirmistim ve bloke hesabimin yanisira garantorde ayarlamistim.Anliyacaginiz butun evraklar fazlasiyla vardi bu arada yasimda 2 ay sonra 30\'zuma giriyorum.Size bir soruyu domdurerek tekrar tekrar soruyolar cevaplar tutarli ve birbirini tutarsa vize cepte derim :)[/quote]Benimle hemen hemen ayni yasta birini gormek gercek cok guzel :) sakincasi yoksa bana en son mezuniyetin not ortalaman ve basvurun master mi lisans mi biraz aciklarmisin

Arwen35

Mesaj gönderen Arwen35 » Prş Haz 13, 2013 3:53 pm

[quote]welly275 tarafindan yazilan metin:

izmirsvt, sitedeki itiraz yazisini gonderen birine sen yazmamissin, diger kisilerinkiyle ayni falan gibi seyler de yazmislar ikinci aciklamada.

simdi sana gelen kagitta gosterilen gerekceler ne bi ogrenmek lazim. o gerekcelere aciklayici bi belgen ya da ne bileyim aciklaman varsa onu da itirazda sunabiliyosun. hatta sunman daha iyi olur. sen itiraz ettiginde bu kararlarini tekrar gozden gecirmeyi sagliyo, belge sunarsan ya da gerekcelere ikna edici aciklama getirirsen bu kararin degisme ihtimali ufak da olsa var. eger yine sonunda ret kararinda israr etceklerse bu kararda yanlislik yoktur gibisinden bisey yaziyolar bi de uzun bi aciklama koyuyolar.[/quote]

Bu konuda yardimci olabilirseniz sevinirim. servetbzkyn35@hotmail.com

serkanss

Mesaj gönderen serkanss » Cum Haz 14, 2013 10:11 pm

[quote]Resko tarafindan yazilan metin:

[quote]atakansahin_63 tarafindan yazilan metin:

Oncelikle Resko arkadasim bende vize gorusmem hic ama hic iyi gecmemisti.Kadin surekli bana ters sorular soruyor azarliyor bende tansiyonu yukseltmeden cevabini ayni sekilde veriyordum.Benim kendi gorusum eger karari ordaki gorustugum kisi verse bana kesinlikle verirdi cunku bana surekli eksik gosteriyordu.Benim en buyuk avantajim turkiyedeki okulumu dereceylen bitirmistim ve bloke hesabimin yanisira garantorde ayarlamistim.Anliyacaginiz butun evraklar fazlasiyla vardi bu arada yasimda 2 ay sonra 30\'zuma giriyorum.Size bir soruyu domdurerek tekrar tekrar soruyolar cevaplar tutarli ve birbirini tutarsa vize cepte derim :)[/quote]Benimle hemen hemen ayni yasta birini gormek gercek cok guzel :) sakincasi yoksa bana en son mezuniyetin not ortalaman ve basvurun master mi lisans mi biraz aciklarmisin[/quote]

Evet arkadaslar suan 31 yasindayim ve size almanyadan yaziyorum yani anlayacaginiz uzere vizem kabul edildi 3 aydirda burdayim sunu demek istiyorum yasin vize almada cokta bir etkisi oldugunu dusunmuyorum ayrica ben acik ogretim mezunuyum 10 yil boyunca memur olarak calistigim icin unuversiteyi acikogretimden bitiridim . Vize basvurusunda bence en onemli olan sey dil ve basarli bir gecmis gorevlileri basarili bir insan oldugunuza inandirmalisiniz birde en az bir a2 sertifikasi alarak gitmenizi tavsiye ederim . Benim B1 sertifikam vardi en buyuk avantajim memur olmamdi herhalde. Suan Stuttgart Universitesinde Testdaf sinavina hazirlaniyorum kazanirsam insallah Technische BWL de okuyacagim .

Resko

Mesaj gönderen Resko » Cum Haz 14, 2013 10:24 pm

Kafama takilan bu yasla ilgili olumlu ornekleri gormek gercekten cok guzel basarinizdan dolayi sizi tebrik ederim ben memur felan degilim ama suan mali musavir staji yapiyorum 1 yil sonrada ruhsatimi aliyorum artik bunu basari olarak gorurler mi bilmiyorum ben Almanca bilgisi olarak a2 sertifikasi koydum insallah ise yarar

Breakdown

Mesaj gönderen Breakdown » Prş Haz 20, 2013 9:02 am

Tum DS ailesine merhaba.2aydir formu takip ediyorum vize alanlarla mutlu oluyor red alanlarlada uzuluyorum.1ay once ogrenci vizesine basvurdum.Ozellikle yas problemi sorun olurmu diye dusunen arkadaslar icin yazma geregi duydum.Yasim 30 ve bugun itibariyle vizemi almis bulunmaktayim.Yas kesinlikle sorun olmadigini dusunuyorum.2001 Istanbul Uni.hukuk fakultesini kazandim fakat sadece 3 sinif okudum.Ve bu yasa kadar biryerde calismadim bile.Arada gecirdiyin bos yillar icin gecerli sebep gosterirsen sorun olmuyo.Bu durumda guzel motivasyon mektubu yazmak gerekir.Sonucta hayatda hersey istedigin gibi olmayabiliyor egitimine ara vermek zorunda kalabiliyosun emin olunki onlarda bunu goz onunde bulundurabiliyor.Bu arada dil kursu+universite icin basvurdum vizeye.Bloke hesap,universiteden Almanyada okuma hakkina sahiptir belgesi,dil kursu 2kur kayit belgesi,universiteden transkript,lise diplomasi tercumesi,ingilizce kurs sertifikasi ve motivasyon mektubu ibraz ettiyim belgelerdi.Ve bugun basvurumdan 4hafta sonra vizemi almis bulunmaktayim.Tavsiyem sadece kendinizden emin olun ve onlari gercekten okumaya gittiginize inandirin.Bu gecmisle ben aldiysam herkes alir:) Umarim herkes hayallerine kavusur.Ds forum yoneticilerinede boyle bir bilgi ortami yarattiklari icin tesekkur ederim.

Resko

Mesaj gönderen Resko » Prş Haz 20, 2013 9:09 am

Hayirli olsun egitim hayatinda basarilar dilerim

Breakdown

Mesaj gönderen Breakdown » Prş Haz 20, 2013 3:23 pm

Tesekkur ederim,en kisa zamanda sizinde iyi haberlerini almaniz dilegiyle

burak85

Mesaj gönderen burak85 » Prş Haz 20, 2013 3:28 pm

tebrik eediyorum. yarin gorusmeye girmeden once buyuk moral oldu. :))

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Prş Haz 20, 2013 6:22 pm

Tebrikler.

Breakdown

Mesaj gönderen Breakdown » Prş Haz 20, 2013 6:39 pm

Cok tesekkur ederim arkadaslar saolun.Burak85 bol sans diliyorum

burak85

Mesaj gönderen burak85 » Prş Haz 20, 2013 10:48 pm

sertifikan varmiydi A1 falan

Breakdown

Mesaj gönderen Breakdown » Cum Haz 21, 2013 7:25 am

Hayir almancam sifir.Sadece ingilizce dil sertifikasi sundum oda intermediate seviyyesiydi zaten.Gorusmeni bizlerlede paylasirsan sevinirim,insallah olumlu gecmistir.

burak85

Mesaj gönderen burak85 » Cmt Haz 22, 2013 2:50 pm

evet yaklasik 6 ay suren bir zaman sonucunda nihayet gorusmeye girdim. genel anlamda sorunsuz gecti diyebilirim. karsimdaki kadin suraatsiz ve moral bozucu olsa da ben sakin kaldim ve cok fazla soru iletmedi.aklimda kalan sorulari yaziyorum.

- lise ve universite ile ilgili klasik sorular.
( kac yilinda mezun oldun OSS ne zaman kazandin vs.)

- Almanyada akraban var mi ? - hayir dedim.

- ingilizce seviyemi sordu.. sanirim burda hata yaptim ve cok iyi olmadigini soyledim. kadin da universitede gormedin mi dediginde evet gordum ama yeterince iyi bilmedigimi soyledim. tuhaf tuhaf bakti agzini yuzunu burusturdu.
Sanirim intermadiate demem lazimdi ama yapicak bisey yok.

aslinda pek hatirlamiyorum cunku cok az soru sordu. Transkripte bakti ve amirim notlarinizi begenmeyebilir dedi.

sonra parayi verdim. 200 euro verdim bana bozuk yok git bozdur dedi. bende konsolosluktan ciktim yarim saat yer aradim bozdurdum geri girdim. mutlaka 60 euro olsun. uyuz ediyorlar adami.

Son olarak;

o suratsiz uyuz kadin gorusme arasinda dedi ki , hic bu kadar iyi eksiksiz yazilmis bir mektup gormemistim tebrik ederim. kim cevirdiyse cok iyi hatasiz yapmis :))
buradan sayin danisman Gurkan Beye kocaman bir tesekkur etmek istiyorum.

artik bekliyoruz. hayirlisi bakalim.

edit. bloke hesapla basvurdum.. A1 belgem de var Goetheden.

Kilitli