Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Lisede gorulen Almanca

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
berkk

Lisede gorulen Almanca

Mesaj gönderen berkk » Pzr Haz 09, 2013 12:27 pm

Lisede gordugum Almanca (4 yil=256 saat) bunun bir katkii olur mu , orada ki universiteler tarafindan taniniyor mu ?

Karthus

Lisede gorulen Almanca

Mesaj gönderen Karthus » Pzr Haz 09, 2013 1:07 pm

Hangi lise bilmiyorum ama lisede verilen dil egitimleri akademik dil duzeyi icin yetersiz ve universitelerin tanidigi sadece sertifika sinavlaridir.En azindan ben boyle biliyorum.
RASTAFARI

berkk

Lisede gorulen Almanca

Mesaj gönderen berkk » Pzr Haz 09, 2013 1:19 pm

[quote]Karthus tarafindan yazilan metin:

Hangi lise bilmiyorum ama lisede verilen dil egitimleri akademik dil duzeyi icin yetersiz ve universitelerin tanidigi sadece sertifika sinavlaridir.En azindan ben boyle biliyorum.[/quote]

Anadolu lisesinde okuyorum da mesela lise 1 de a1.1 2 de a1.2 diye seviyelerimiz ilerliyor.Yetersiz oldugunu bende biliyorum ama Almanya\'ya gittigim zaman bu seviyeleri tekrar edip etmemem gerekiyor mu iste onu arastiriyorum.

Ek olarak Turkiye\'de Goethe harici ozel bi dil kursuna gittigimiz zaman onlarin da sertifikalari taniniyor mu ?

Karthus

Lisede gorulen Almanca

Mesaj gönderen Karthus » Pzr Haz 09, 2013 1:24 pm

Goethe almanyada taniniyor onlarin sertifika sinavlarina girip bu bilgini kullanabilirsin
RASTAFARI

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Lisede gorulen Almanca

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzr Haz 09, 2013 3:31 pm

Turkiye de goethe ya da tomerde seviye tespite girip seviyeni belli eden bir belge alirsan isine yarar tabi.Zaten almanya ya geldiginde kursun seviye tespitine giriyorsun.

berkk

Lisede gorulen Almanca

Mesaj gönderen berkk » Pzr Haz 09, 2013 5:59 pm

Aradigim cevaplardi tesekkurler.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Lisede gorulen Almanca

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Haz 10, 2013 12:54 am

Malesef Anadolu liselerinde gorulen yabanci diller Avrupa\'da taninmiyor.Bende Almanca gordum lisede ama bir ise yaramiyor malesef Almanya icin..

Almanya sadece Goethe - Tomer ve Alman Lisesi\'nden alinan belgeleri taniyor.
Ama Eren\'in dedigi gibi bu yukarida ki kurumlarin Alman Lisesi haric , seviye tespit sinavlarina girebilir ona gore hangi alacagin belge ile sorunsuz Almanya\'da universitelere basvurabilir veya vize gorusmesine girebilirsin.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

1

Lisede gorulen Almanca

Mesaj gönderen 1 » Pzt Haz 10, 2013 11:13 am

En azindan Goethe\'nin A1 sertifikasini alabilirsin sanirim.

Deadly Impact

Lisede gorulen Almanca

Mesaj gönderen Deadly Impact » Çrş Haz 12, 2013 12:10 am

goethe yada tomer olmazsa olmaz mi yani?. Bende anadolu lisesin de okuyorum ayrica amerikan kultur derneginden A1 seltifikasi almayi dusunuyodum vizelerde isime yarasin diye. Yaramazsa hic yazilmayayim.Burda da yokki goethe yazilim. Ben en azindan gorusmelerde herhangi bir yerden a1 seltifikasi alsam yetiyor diye biliyorum :S

1

Lisede gorulen Almanca

Mesaj gönderen 1 » Çrş Haz 12, 2013 12:25 am

goethe olursa avantajin 2 ay kadar olur... 2 ay daha az dil kursu yapmis olursun almanya\'da... dil kursu tanimiyor diger kurslarin belgelerini... universitelerin verdigi belgeleri ise dikkate aliyorlar ama!

Deadly Impact

Lisede gorulen Almanca

Mesaj gönderen Deadly Impact » Çrş Haz 12, 2013 12:38 am

tesekkurler .anladim ama almanya da gidicegim dil kursunun zamanini kisaltmak istemiyorum zaten. Ben sadece vize icin sordum , vizede goethe yada tomer seltifikasi olmazsa olmaz mi diye?

1

Lisede gorulen Almanca

Mesaj gönderen 1 » Çrş Haz 12, 2013 1:13 am

tamam o zaman arkadasim tekrar tekrar ayni sorulari cevaplandirmanin manasi yok, bu konuda da yazilmis, diger konularda da binlerce kez yazildi ki, goethe ve tomer disinda hicbir sertifikayi tanimiyorlar.

Deadly Impact

Lisede gorulen Almanca

Mesaj gönderen Deadly Impact » Çrş Haz 12, 2013 11:16 am

kusuruma bakmayin, ben yanlis anlamisim.yinede tesekkurler

Deadly Impact

Lisede gorulen Almanca

Mesaj gönderen Deadly Impact » Çrş Haz 12, 2013 4:27 pm

Biraz once goetheye bagli olan ve goethe seltifikasi veren turk alman kultur merkeziyle irtibata gectim. Onlar almanyada bi universiteye kaydimi yaptirabilmen icin en azindan a2 seltifikasi almam gerektigini soledi. ben de o kadar surem olmaz nasil olcak dedim. Lys sinavi aciklandiktan sonra ki baslicak sureden itibaren benim almanyaya gitme surem araligi bulurmus? Ben en kotu ekim gibi alirim saniyordum. ortalama agustos ayinin ortalarina dogru lys yerlestirmeleri aciklanacak bu tarihten itibaren ne zamana kadar benim isim biter?genel itibariyle yani. ona gore a1 ve a2 seltifikasina yazilicam da

1

Lisede gorulen Almanca

Mesaj gönderen 1 » Çrş Haz 12, 2013 5:44 pm

[quote]deadly-impact tarafindan yazilan metin:

Biraz once goetheye bagli olan ve goethe seltifikasi veren turk alman kultur merkeziyle irtibata gectim. Onlar almanyada bi universiteye kaydimi yaptirabilmen icin en azindan a2 seltifikasi almam gerektigini soledi. ben de o kadar surem olmaz nasil olcak dedim. Lys sinavi aciklandiktan sonra ki baslicak sureden itibaren benim almanyaya gitme surem araligi bulurmus? Ben en kotu ekim gibi alirim saniyordum. ortalama agustos ayinin ortalarina dogru lys yerlestirmeleri aciklanacak bu tarihten itibaren ne zamana kadar benim isim biter?genel itibariyle yani. ona gore a1 ve a2 seltifikasina yazilicam da[/quote]

biktik bu alman kultur dernegi midir merkezi midir daad midir her neyse onlarin turk ogrencileri yalan yanlis yonlendirmesinden...

sana sadece bir tavsiye verecegim, uzak dur bu insanlardan, kulaktan dolma demode bilgilere sahipler sadece.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Lisede gorulen Almanca

Mesaj gönderen eren_f2007 » Çrş Haz 12, 2013 8:42 pm

[quote]deadly-impact tarafindan yazilan metin:

Biraz once goetheye bagli olan ve goethe seltifikasi veren turk alman kultur merkeziyle irtibata gectim. Onlar almanyada bi universiteye kaydimi yaptirabilmen icin en azindan a2 seltifikasi almam gerektigini soledi. ben de o kadar surem olmaz nasil olcak dedim. Lys sinavi aciklandiktan sonra ki baslicak sureden itibaren benim almanyaya gitme surem araligi bulurmus? Ben en kotu ekim gibi alirim saniyordum. ortalama agustos ayinin ortalarina dogru lys yerlestirmeleri aciklanacak bu tarihten itibaren ne zamana kadar benim isim biter?genel itibariyle yani. ona gore a1 ve a2 seltifikasina yazilicam da[/quote]

A2 seviyesine geldin mi kabul alacagin okul sayisi cok fazla olur.Ama sifir almanca ile de kabul alabilirsin.

Eger bulundugun sehirde tomer ve goethe yoksa hic belgesiz gitmektense herhangi bir kurstan aldigin belgeyle gitmek her zaman iyidir. Isim derken tam olarak kastin ney ?