Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

FHW Berlin-Berlin School of Economics

Berlin eyaletinde yasam, egitim, universiteler
kurtgisi

Mesaj gönderen kurtgisi » Cum Ağu 27, 2010 1:01 am

Merhaba Onur ve adzeson,

FHW\'de kabul icin oncelik nedir? GPA , Toefl, Gmati, Is tecrubesi?

Kisaca bilgi aktarirsaniz cok sevinirim. Bende masterr icin Almanya\'yi dusunuyorum da ozellkle FHW tabi :)
Cevabiniz icin simdiden Tesekkurler

Onur

Mesaj gönderen Onur » Cum Eyl 03, 2010 3:20 am

Bu sene de HWR den kabul alamadim. En onemli kriter not ortalamsi kesinlikle. Toefl\'dan 103 gibi yuksek bir puan almama ragmen bir ise yaramadi.. Not ortalaman iyi olduktan sonra kabul alabilecegini dusunuyorum. Ben 2.82 ile alamadim.(yuksek bir ortalama degil tabiki) Ona gore kendini ayarlarsin :)

ommtaea

Mesaj gönderen ommtaea » Cmt Eyl 04, 2010 2:12 pm

merhaba,ben de bu sene hwr ye basvurdum,kabul de almadim ret cevabi da;benim ortalamam 3.4 tu,ielts ten de 7.5 notum var,ki toefl a denkledigimizde 110 a denk geliyor.Kriterlerini ben tam olarak anlayabilmis degilim.Not ortalamasiysa eger cok basvuran var demektir.Basvurdugum bolum marketing management idi.

kurtgisi

Mesaj gönderen kurtgisi » Cmt Eyl 04, 2010 4:15 pm

Masallah :) bu sekilde kabul alimmazsa kimi alicak bunlar :)
Benimde GPA: 2.8 Toefl IBT: 80 Gmat daha almadim :( Vodafone \'de 3 yil Operasyon Analisti olarak gorev yapiyorum ama daha basvurmadim ...dedigin gibi cok basvuru var ki adamlar almiyorlar :( Ins.gireriz.

Onur

Mesaj gönderen Onur » Cmt Eyl 04, 2010 10:29 pm

ommtaea ne yazik ki kabul etmediklerine red cevabini cok gec veriyorlar.Kabul belgeleri coktan yollandi.O not ortalamasiyla kabul alamamana COK sasirdim.Benim ortalamamla kabul alamamami dogal karsiliyorum ama senin durumun cok ilginc. Ayrica cok ilginc bir durum var.Ben bu okula 2 defa basvurdum. Ilk basvurdugumda henuz mezun olmamistim ve ortalamam 2.3 tu. Telefonla arayip konustugumda bana yedeklerde en on siralarda oldugumu soylemislerdi. Bu sene 2.8 ile basvurdugumda ise bu sene hic sansim olmadigini soylediler.Telefondaki kadinin dedigine gore bu sene alman sistemine gore 2.3 ile kabul alma sansi varmis.marketing management bolumune senede 350 400 kisi basvuruyor.Bu arada ommtaea arkadasima tavsiyem HTW Berlin deki International management programina basvurmasini oneririm. 3.4 ortalamayla oradan kabul alacagini dusunuyorum. Yaz somestrinda ogrenci aliyorlar basvurular ocakta yapiliyor.oraya bakmani tavsiye ederim..

iladre

Mesaj gönderen iladre » Çrş Haz 27, 2012 10:28 pm

Merhaba

Foruma yeni uye oldum. Cok faydali bilgiler var, oncelikle paylasimlar icin tesekkur ederim.

Onumuzdeki guz donemi icin HWR Berlin\'de International Business Consulting master programina basvurdum. Temmuz ayinda aciklanacagi yaziyor. Sabirsizlikla bekliyorum. Bu bolume ya da universiteye onumuzdeki donem icin basvuran var mi? Sonuclarini buradan konusabiliriz.

GK

Mesaj gönderen GK » Pzr Tem 15, 2012 6:17 pm

editt ustunden yillar gecmis.

ingold

Mesaj gönderen ingold » Prş Ara 13, 2012 6:17 pm

[quote]iladre tarafindan yazilan metin:

Merhaba

Foruma yeni uye oldum. Cok faydali bilgiler var, oncelikle paylasimlar icin tesekkur ederim.

Onumuzdeki guz donemi icin HWR Berlin\'de International Business Consulting master programina basvurdum. Temmuz ayinda aciklanacagi yaziyor. Sabirsizlikla bekliyorum. Bu bolume ya da universiteye onumuzdeki donem icin basvuran var mi? Sonuclarini buradan konusabiliriz.[/quote]

Merhaba, bende HWR Berlin\'de Political Economy of European Integration bolumunden kabul aldim. Vize islemleri ile ugrasiyorum, vizeyi alabilirsem umarim eylul sonu gibi Berlin\'de olacagim :)

Elbereth

Mesaj gönderen Elbereth » Sal Mar 25, 2014 2:15 am

En son mesajin ustunden cok zaman gecmis ancak HWR International Business Management master programina kabul aldigimi yazmak istedim.

Basvuracaklara sunu soylemek isterim: Not ortalamasi kesinlikle tek kriter degil arkadaslar umudunuzu kaybetmeyin. Ozellikle is deneyimi ve skype uzerinden yaptiklari gorusmenin de onemli oldugunu dusunuyorum.