Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

MAKINA MUHENDISLIÐI - MALZEME MUHENDISLIÐI MASTER / BACHELOR ONERISI ?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
ahmetix915

Mesaj gönderen ahmetix915 » Cum Haz 07, 2013 8:19 pm

IYI GUNLER SEVGILI DEUTSCH STUDENT UYELERI....

Yaklasik 6 aydir almanyada okumak icin calismalarda bulunuyorum. ingilizcem pek yok ama almanca icin Goethe enstitusunde B1 seviyesine devam ediyorum.1 temmuzda sinava gircem ins. (4 yillik mezunum)

TU DARMSTADT\'ta Makina ve Proses Muh. MASTER\'a ve 2. olarakta MALZEME BILIMI Bachelor \'a basvuruda bulundum evraklari gonderdim.
2 YADA 3 universiteye daha basvuruda bulunmak istiyorum. karar veremiyorum

ORADA OLAN VE MUHENDISLIK KONULARINDA BILGILI OLAN ARKADASLAR MAKINA MUHENDISLIÐI YADA MALZEME MUHENDISLIÐI MASTER VEYA BACHELOR ICIN UNIVERSITE TAVSIYELERINIZI BEKLIYORUM... simdiden tesekkurler

NOT: Gereksiz yorumlardan kacinalim lutfen, sayfa kirliligine gerek yok... SAYGILARIMLA...

Jamir

Mesaj gönderen Jamir » Cmt Haz 08, 2013 3:46 pm

Neye gore tavsiyede bulunulmasini istedin kriterlerini yazsan mesela benim icin onemli olan bir unide bitirilebilirlik , okul harci , universitenin oldugu sehir vs. olurdu .

mesela makina okuyan bir kac arkadas var FH Hannoverde su an hepsi normal sekilde devam ediyorlar zorlandiklarini duyuyorum uni haclari var iste ordada. gene kaliteli bir yerde makina okumak istiyorsan Hannover Leibniz universitesi var zor oldugunu duymustum.
gdld

ahmetix915

Mesaj gönderen ahmetix915 » Cmt Haz 08, 2013 9:37 pm

[quote]Jamir tarafindan yazilan metin:

Neye gore tavsiyede bulunulmasini istedin kriterlerini yazsan mesela benim icin onemli olan bir unide bitirilebilirlik , okul harci , universitenin oldugu sehir vs. olurdu .

mesela makina okuyan bir kac arkadas var FH Hannoverde su an hepsi normal sekilde devam ediyorlar zorlandiklarini duyuyorum uni haclari var iste ordada. gene kaliteli bir yerde makina okumak istiyorsan Hannover Leibniz universitesi var zor oldugunu duymustum.[/quote]

bitirilmesi zor bi universiteyi istemem tabi yasim 27 oldu dahada uzatma istemiorum yani nekadar kisa surede biterse okadar iyi olur. bu ise girerken almancaninda makine muh.de kolay olmadini biliodum zaten. biraz azim gerekli herseyde oldugu gibi. harclarin olmadigi yada ucuz oldugu uniler daha iyi olur bnm icin...

totalrub

Mesaj gönderen totalrub » Cmt Haz 08, 2013 10:43 pm

ortalaman iyi ise master icin bochum dusun. yoksa duisburg veya nrw deki basit unileri dusunderim
eger cok yorulmadan sikilmadan bitirmek (buda dsh dan sonra minimum 2 sene) istiyorsan fh dusun.

fazla idealist olma tavsiyem bachelor tekrar et az dersle 2 sene mezun olabilirsin. is hayati ve master bir arada gider mastera direkt baslarsan ve buyuk ihtimalle zamaninda bitiremezsin yas cok gecer. belki hic bitmez elinde bisey olamz burda turkiyeden gelen makineci arkadaslar senin gibi istekli basladi simdi ya evlendi ya kiosk isletiyor.

makine muhendisligi bolumler arasinda en kolaylarindan biridir . (burdaki hayat turkiye gibi akmaz normallde zor olamayan bisey bile senin icin 2-3 kat zor olacak)fakat yabanci oldugun icin cok calisman lazim para kazanmak gerekiyorsa isin dahada zor gelenlerin %90 ya bitiremez yada (turkiyede universite bitirip gelenler)4-5 sene anca bitir. makinada inglizce ders simdilik pek bilmen sart degil

ona gore dusun baslangicta herkes hemen bitirecegim diye baslar ben birakip giden cesitili piskolojik rahatsizliklar yasayan cok vatandas gordum. turkiyeden hic uni hayati yasamadan burda gelip sifirda zamaninda bitiren vatandas gormedim. siz bitirdiginiz halde burda tekardan dersleri almak bile baya ugrastirici

yazirous1903

Mesaj gönderen yazirous1903 » Pzr Haz 09, 2013 2:40 am

Ben TU Darmstadt makina muhendisligini tavsiye ederim sinav sayisi az (yaklasik 17 sinav) egitim kalitesi yuksek sanayi ile cok iyi integre edilmis bir bolum...
Bachelor u tekrar etmeni tavsiye etmem

yazirous1903

Mesaj gönderen yazirous1903 » Pzr Haz 09, 2013 2:42 am

Ayrica master TUD. daha kolay ben baska universitede de okudum TUD daha rahat ders geciyorum

Jamir

Mesaj gönderen Jamir » Pzr Haz 09, 2013 2:55 am

gelmeden kafanda biseyler belirlemen guzel olur tabi ama geldikten sonra kararini vereceksin X universitesine diye gelipte Y universitesine kayit yaptiranlarda cok .
gdld