Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

3 haftada pasaport kargoya verildi.Sizce sonuc ne olabilir ?

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
wwhite

Mesaj gönderen wwhite » Prş Haz 06, 2013 5:52 pm

Eschweiler hayirli olsun,hangi sehire yolculuk?

RWTH Aachen

Mesaj gönderen RWTH Aachen » Prş Haz 06, 2013 6:30 pm

Tesekkur ederim wwhite. Aachen, zaten staji da orda yapmistim. Artik Aachen\'li olduk :)

Resko

Mesaj gönderen Resko » Prş Haz 06, 2013 6:45 pm

Vizen hayirli olsun egitim hayatinda basarilar dilerim... bu basligi acan arkadasta vize sonucu bekliyordu o ne yapti acaba

RWTH Aachen

Mesaj gönderen RWTH Aachen » Prş Haz 06, 2013 8:11 pm

Tesekkur ederim Resko. Umarim herkes alir arkadaslar, su 7-8 aydir bunun stresini cekiyordum, cok zor bir surec, herkese bol sanslar.

burak85

Mesaj gönderen burak85 » Prş Haz 06, 2013 9:25 pm

biz henuz alamadik ama az cok bilgi sahibi olduk :)))

hayirli olsun

chemiker

Mesaj gönderen chemiker » Cum Haz 07, 2013 2:51 pm

hangi vize turune basvurursaniz basvurun gercekten bekleme sureci cok sikintili...Herkese sabirlar diliyorum...Benim vizelerim hep kisa sureli olmasina ve cok kisa surelerde almama ragmen stresi beni yiyip bitirdi hep...Umarim en kisa zamanda herkes istedigi sekilde vizelerine kavusur ve de AB tarafindan vize olayina daha makul cozumler getirilir...

psyhcopc

Mesaj gönderen psyhcopc » Cum Haz 07, 2013 4:50 pm

bu basligi ben acmistim ve koca bir HUSRAN baska hicbirsey olmadi. ret ten 5 gun sonra dilekcemi gonderdim onumuzdeki sali 2 hafta olacak ama ondan da bir ses yok hala. ret sebebi de okumak istedigin bolumu de turkiyede de okuyabilirsin fln yazmislar. ama sunu ogrendim kagitlarim almanya ya hic gonderilmeden ankara dan yemisim reti

Deadly Impact

Mesaj gönderen Deadly Impact » Cum Haz 07, 2013 6:19 pm

Allalla nasil vermemisler. Vize gorusmeniz nasil gecmisti acaba eksik evrak falan mi var?
Bence bu ikisinden ziyade bazi seyler konsolosluklarda ki insanlarin insiyatifine kalmis .Allah yardimcimiz olsun ne diyim .

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cum Haz 07, 2013 6:23 pm

1 ayi buluyor sanirim itiraza cevap gelmesi.Eger halen dusunuyorsan almanya yi bence bir kursa yazil turkiyede cunku ne kadar surecegi hic belli olmuyor.

psyhcopc

Mesaj gönderen psyhcopc » Pzt Haz 10, 2013 4:16 pm

Zonguldak ta ikamet ediyorum bu yuzden goethe veya baska buyuk kurs yok ama ben zaten dil kursuna gitmistim katilim belgesi de almistim ama b1 seviyesinde Almanca ogrenememissin dedi konsolosluktaki bayan. Belge de b1 yaziyordu. Hicbir eksigim yoktu hatta bayan kagitlarin notlarin super sen Almanya ya gittiginde dik sinavini rahat verirsin demisti ama reti de basti tbi

psyhcopc

Mesaj gönderen psyhcopc » Çrş Haz 19, 2013 2:00 pm

bende erken oldugunu dusunuyordum ve vazgecmistim ama dun aksam itiraz dilekceme cevap gondermisler. ankara konsoloslugu bu ara hizli calisiyor :) dilekce de yazanlar aynn sole;

- motivasyon mektubu
- transkript
-lise mezuniyet belgem
ve almanya da ki universite ye dair tam bir belge

motivasyon mektubu tamam yazacagim ama digerleri saibeli biraz. cunku ben mezuniyet belgemi kaybetmistim ve liseden mezun olduguma dair bir belge almistim bunun tercumesini zaten basvurumda sunmustum amaanlamadilar galiba. transkript ise ben universite kazandim ama gitmedim sadece kayit yaptirdim yani lise karnelerimi mi tercume ettireyim. birde son istekleri yani almanya da ki okulla ilgili olan ben koblenz universitesinden sartli kabul aldim ve bunu sunmustum basvuru da. hatta dil kursu kayit belgemi de sunmustum. simdi ne yapmaliyim sizce?