Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

almanya hayatimi karartti...

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
altmisbes

Mesaj gönderen altmisbes » Cum Haz 07, 2013 12:15 am

Sitenize ole gecerken ugradim Allah razi olsun bayagi bilgi aliswerisinin uyapildigi guzel hayirli bi site gibi gozukuyor...arkadaslarim ben ne okumus biriyim ne de egitimle alakam war...ben 2 sene once ewlendim ...we esimle almanyaya gitmeye karar werdik ...o watandasi oldugu icin sorun yokdu ben ise turist vizesi ile geldim en fazla 6 ay kalabildim..sonra dediler git oturum vizesi al gel dediler..buraya geldim 1 sene beklettiler vermediler...anamdan emdigim sutu burnumdan getirdiler derken almanya da ki esimle de aram acildi..cocugumu 6 aylikken geldim buraya simdi 25 aylik...vize yuzunden bosancaz..gitmedigim yer yalwarmadigim kimse kalmadi...bunu niye buraya yazdim onuda bilmiyorum...Allah rizasi icin belki okuyan olurda gel kardes sana yardimci olalim yuwani kurtaralim diye der belki biri bu 3 aylarin hurmetine.....weya biri benim yazdiklarimi gorur de bi ders alir..benim gibi essek olmaz akilli olur....

nonearthling

Mesaj gönderen nonearthling » Cum Haz 07, 2013 12:18 am

aile birlesimi kursuna gideceksin.a1 sertifikasi alip vizeye oyle basvuracaksin.
www.suaritmapazari.com

The Prodigy- No Good

Resko

Mesaj gönderen Resko » Cum Haz 07, 2013 12:20 am

oneclikle siteye hosgeldiniz okudum yazinizi uzuldum gercekten yani bu ara insanlar cayir cayir aile birlesiminden almanyaya gidiyor sizin boyle bir bagsvurunuz olmadimi yani tabi bu aile birlesimi icin bazi sartlarin yerine getirilmesi lazim hem sizim hem esinizin suan gozuken sadece bu yolla orada oturum alabilirsiniz

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Cum Haz 07, 2013 2:00 am

turist vizesiyle yani schengen vizesiyle 6 ay almanyada kesintisiz kalabildiysen sana guzellik yapmislar almanyada.

bu yuzden cocugunla aranda mesafe olmasina ve esinle aranin sadece vize yuzunden bozulmasina uzuldum acikcasi.

simdi sana neden vize vermedikleri onemli. nedenini bilmeden bisey demek zor. nonearthling in dedigi gibi A1 sertifikasi olmazsa kesin ret alirsin. hatta kac defa basvurursan basvur yine ret verirler. aile birlesimi vizesine yani eslerin sonradan almanyaya alinmasi adi altinda vize duzenlenir sana verirlerse. bunda da almanca A1 sertifikasi olmazsa olmazlardan biridir.

sana ret verdiler ama calmadik kapi birakmadim dedin. peki ret sebebini ogrenmek amacli itirazda bulundun mu konsolosluga? yani sana aciklama gonderdiler mi? ya da esin almanyada yabancilar subesiyle gorusup ona herhangi bi aciklama yapildi mi ? bunlari aciklarsan konu aciga cikar biraz daha.

eger A1 sertifikan varsa, aile birlesiminden hele ki bir de cocugun da olduysa vize alamaman da bi terslik yok taa ki sen gorusmede hic soylenmedik bisey solemediysen. cocuk oldugu icin senin evliligine de sahte evlilik diyemezler.

en son alinan retin uzerinden ne kadar sure gecti? almanyada schengen vizesini uzatirken sana ayriyeten kagitlar imzalatildi mi? imzalatildiysa iceriginde senin daha sonra almanyaya girmeni zorlastiracak maddeler olup olmadigini esin kontrol etti mi? bu da cok onemli. cunku schgen vizesi sartlarinda 180 gun icersinde 90 gun diye sart var. en az A1 dil sertifikan var mi ?

son olarak bunu bilgin olsun diye soyluyorum. tum sartlari yerine getirmene ragmen yine de vize verilmediyse, retten sonra 1 ay icersinde konsolosluga itirazda bulunma ya da direk berlin idare mahkemesinde dava acma hakkin var. diyelim konsolosluga itiraz da bulundun, cevap geldi yine ayni sekilde ret verilmesinde sorun yoktur diyosa aciklamalariyla birlikte, bu sefer yine 1 ay icersinde ayni mahkemeye gidebiliyosn. mahkeme isi uzun surer hem de pahaliya cikabilir.

altmisbes

Mesaj gönderen altmisbes » Cum Haz 07, 2013 2:20 pm

Hepinizden Allah razi olsun..ben kisaca anlatim abicim hayataimi.....

esim turk aslen usakli yani ...ama alman vatandasi....esim turkiyeye kacip yani bana kacip ewlendik...we 2-3 ay burda kaldi esim..derken almanyaya gidip gelmesi gerekiyordu ewrak islemleri icin.... en son giittiginde hamilelik dogumuna yakin bi donemde oldugu icin...orada dogum yapti bende sansa ertesi gun konsoloslukda randevum vardi.gittim turist vizesi olarak baswurdum ve ayni gun almanyaya gittim.3 ay kaldim -...esim we ailesinin hukuk konusunda orada kalma konusudna bilgileri olmadiklari icin..bi avukat tuttuk...ve 3 ay daha izin werdiler uzattilar.....6 ayin sonunda senin turkiyeye giris cikis yapman lazim dediler landkreis....we bu 6 ay boyunca calisma izinim olmadi kacak kucak dugunlerde garsonluk hamallik yapdk ama yeterli olmadi tabi maddi olarak cokduk..bide icguwey gibi gittik....zaten bu giris cikis meselesi de olunca hepden cokdum....neyse esimle ve ailesile orada tartisdik..ve geldim Turkiyeye aile birlesim vizesine baswurmaya....oglumdan ayrilirken daha emeklemiyordu bile...tam 1 sene surdu..cunku baswuru bekleme sirasinda esimle de aram iyice acildi.....angele merkelden bziim basbakana kadar yazi yazdim ama ya herkes benim inandigim Allaha inanmiyor ya da ben onlarin inandigi Allaha....zaten benim manewi de bi sikintiya girdim almanya da..hic gormedigim kultur inanclar su bu derken...2 giram imanimiz wardi oda gitti orada... tabi ben turkiyede cocuk hasreti ile yanarken Allah dusmanima wermesin bole aciyi...uyusturucu alkol su bu derken iyice yoldan ckdim..neyseki 2-3 ay once cocugumu ararken Allahi buldum COK sukur inancim yerine geldi birazcik....yani simdi dunyadaki insanlari sanki artik farkli gozle gorebiliyorum...insanin en buyuk dusmani da kendisi dostu da kendisi...ailem yardimci gibi dusunuyor gibi ama kimse benim icimdeki yarayi bilemez bi Allah bilir bi ben...esimin ailesi de biz karisamayiz kizimizi bilcegi bi is diyor...esimde ailemden cekiniyorum diyor yunus ben yardim edemem diyor...yani anlicaginiz dostlar 26 yasinda Allaha sukurler olsun ki canli canli diri diri topraga gomduler..gomdukleri yetmior gibi bide mezarimin ustunde sanki butun millet tepiniyor....ama bi yandan iyi oldu Allahi buldum 26 senedir muslumanim saniyordum..megersem degilmissim ...size de anlatma sebebim...Okudugumuz kuran inadigiimiz Allah sadece kelimlerdeysmis....gordugunz gibi Turkiyede birileri Allahin kelaminin arkasina siginmis turku soyluyor ...biri de Ataturkun..biri komusnist biri budist ermeni derken....nerdeyse inancsiz bi toplum olmusuz....zaten Almanyaya da parmak atmislar..oradaki sozde muslumanlarin yuzunden adimiz cikmis...bi firsat olsada bi gitsem almanyaya yemin ederim musluman nasil olurmus tum almanyaya ispatlamak icin omrumun sonuna kadar mucadele etcem...bu kadar kolay degil musluman olmak...hadi muslumanligi gectim.....dinii de bi kenara birakin bu yapilanlar insanlik sucudur insanlik namina birilerinin biseyler yapmasi lazim..bu birileri neden biz olmayalim...neyse cok konusdum.....artik ne yapacagimi bilmiyorum tek sey Allaha siginiyorum..cunku ne bi dilekce yazcak derman kaldi ne de birilerini derdimi anlatma dermanim...adama derdimi anlatiyorum mesela cocugum aklima gelior...ibineler duygu somurusu yapiom saniolar..ama zalimin zulmu warsa mazlumunda Allahi war insAllah..selametle

chemiker

Mesaj gönderen chemiker » Cum Haz 07, 2013 2:48 pm

Umarim en kisa zamanda halledebilirsiniz sorununuzu...

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Cum Haz 07, 2013 3:17 pm

simdi hakaret, sana karsi biriymisim olarak algilama sadece elestri yapicam ve son olarak seni yonlendiricem. umarim en kisa surede cocuguna kavusursun.

sen sartlari saglamadiktan sonra ister dua et yalvar, ister basbakana, ister angela merkele yaz vize alamazsin.

yarim saat neden vermediklerini anlayip seni duzgun yonlendirebilmek icin sorular yonelttim bunun yaninda bilgi de verdim ama sen allah allah diye bi yazi yazmissin. oncelikle yalvarmayla isi cozemeyecegini sadece sartlari saglayarak vize alabilecegini ogrenmen lazim. hele konsoloslukta bu sekilde davranman cok negatif karsilanir. bu soylediklerime alinma sadece yanlis yaptigin yeri soyluyorum.

anlattiklarina gore sanirim ki A1 sertifikan yok, kursa falan gitmemissin. biran once esinle arani duzeltip gerekse ozur dileyip, vize alma sartlarini yerine getirip en kisa surede tekrar aile birlesimine basvuracagini soylemen lazim. ondan sonra dil kursu icin maddi durumun ne bilmiyorum. izmirde DAS Akademie diye bi kurs var surekli yeni aile birlesimi siniflari aciliyo ve konsolosluk tarafindan kabul edilen bi dil sinavinin sinav merkezi. 1-2 ay gibi bi surede alabilirsin dil sertifikasini. sonrasinda konsoloslugun sitesinde yazan gerekli evrak listesini tamamlayip, vizeye basurucaksin. cok soru sorcaklar, hazirlikli olman lazim. neden 1 sene bekledin mesela vizeye basvurmak icin ? bu ornek sorulardan biri. ondan sonra bekliceksin. ret mi yedin tekrar, bu durumda 1 ay hakkin var itiraz icin. once tercume ettirceksin ret kagidini birkac sebep yazar orda. onlarin ne olduguna bagli olarak itirazda buluncaksin. kararlarini tekrar gozden gecircekler. yine de hayir derlerse mahkeme yolun var. ama dedigim gibi konsoloslukta sorulan sorulara duzgun cevap verirsen, gerekli sartlari da sagliyosan mahkemeye gerek dahi kalmaz.

kolay gelsin

Rockstar

Mesaj gönderen Rockstar » Cum Haz 07, 2013 10:20 pm

Merhaba altmisbes,
Oncelikle kolay gelsin. Burada soylenenler kismi dogru, yabancilar yasasina baktim, Integrationskurs ve Almanca bilgisi (A1 vize basvurusunda) Alman es ile aile birlesiminde gecerli. Alman cocuga yapilan aile birlesiminde gerekli degil. Siz evlisiniz, bu nedenle buyuk ihtimalle madde 28, madde 1, No. 1\'e tabisin. Yani, A1 gerekli olacak.

Burada sorun, senin turist vizeni hangi dayanaga gore uzattilar?
Turist vizesi bittikten sonra Turkiye\'ye donup aile birlesimi vizesine basvurman yapilan normal uygulama. Prosedur bunu gerektiriyor.
Simdi anladigim kadariyla Turkiye\'de misin? Vize islemi 1 seneden beri mi suruyor? Oyleyse, neden?
Almanya\'da olsan isler daha kolay olurdu. Yasadiklarini hukuki acidan yazar misin? Ona gore bakmak daha dogru.

altmisbes

Mesaj gönderen altmisbes » Cmt Haz 08, 2013 12:57 am

hepinize tesekkur ederim ozellikle welly275 ..gercekden haklisin Allah Allah diyip baska bisey yaptigimiz yok... ve rockstar sizede cok tesekkur ederim...keske en basindan size danisip hareket etseydim..simdi bugun almanyadaki esimle konusdum..resmen sikildim artik yeter istemiyorum dedi...kisaca herkes den ret yedik artik yapcak bisey yok....26 yasindayim bu yasima kadar bir suru sorunla karsilastim...cok sukur kendimce basa cikdim..bu almanya vize muhabbeti ne nalet biseymis...aslinda dediginiz uygulamalari biliyorum ama cok gec ogrendim...aslinda cok basit bir konu..hayatima we yuwamin dagilmasina sebep oldu...diyecegim o ki keske yakinimda sizin gibi insanlar olsaydi.....

planck

Mesaj gönderen planck » Cmt Haz 08, 2013 1:56 am

Merhaba,
oncelikle anlatiklarin seyler icin gercekten de cok uzuldum. Arkadaslar da dedigin zaten demisler. Pek ekleyecek birsey yok. Ben de aile birlesimi vizesi ile geldim. Birinci basuruda ret aldim. Sebebini belirtmislerdi. A1 dil sertifikasi olmasi lazimdi. 3 ay filan sonra tekrar dil belgesiyle basvurdum ve kabul geldi. Istersen yine de dene. Esini ara. Bazen insan artik cok cileden cikiyor. Onunla konus insallah halolur. Sen de A1 sertfikasini al. Hersey cok gec degilse ummarim olur.

Tesekkurler

altmisbes

Mesaj gönderen altmisbes » Cmt Haz 08, 2013 9:26 am

ya abicim dedigin gibi artik cileden cikdim dicem ama cikacak cile kalmadi..ben aile birlesiminden de vazgecdim nalet olsun..cocugumu 1 gun gorim o da yeter...yani deselerki gel sana is werelim caliscaksin aylik sana para wermicez ayda bi gun oglunu gorceksin..walla yine gelirim..

Jamir

Mesaj gönderen Jamir » Cmt Haz 08, 2013 2:58 pm

insallah en kisa zamanda islerini yoluna koyarsin kardesim. Bende arkadaslarin dedigi gibi inaniyorumki eger vizeye usuluyle basvursaydin bence alabilirdin en azindan sansini denemis olurdun.

Vize sorunundan once ailenle arandaki sorunlari halletsen kararini versen . Gercekten almanyada yasamak istiyormusun , esinle olan evliligini sorunsuz eski hatalardan ders alarak devam ettirebileceginize inaniyormusun , cocuguna faydanmi yoksa zarararinmi olacak ? . bunun gibi sorulari akil suzgecinden gecirsen ilk asama olarak esinle arandaki problemi halletsen daha sonra pozitif sekilde bakabilirsin olaylara bence . Allah zor durumda olan herkesin yardimcisi olsun insallah .
gdld

altmisbes

Mesaj gönderen altmisbes » Pzt Haz 10, 2013 1:42 am

Valla surada bi kac gun oldu bunlari yazali ama anladim ki..26 yasindayim ve hatalar yapdim ..ama hatalari fazlasiyla kabullendim ve bu yastan sonra almanya gibi yerde degil isterse savasin oldugu yerin ortasinda bile olsam cocuguma sahip cikip onu gerektigi gibi inandigim inanclarla yetistirmeye we daha iyi olmasi icin elimden geleni yapacagima inandim...ve dedigim gibi Allahin rahmeti ve bereketi cok oldugu icin yeni yeni diinimi kesfeder gibi oldum ..ama degil esimi oz ana babami bile ikna edemiyorum bu konuda...ve bu yazilari yazdigima da bi newi pisman oldum sizi uzmemim veya derdimi size dinletmeye hakkim yok...o yuzden Mevlam ne eylerse guzel eyler...bilenle bilmeyen bir olmuyor...we nasil hayirin Allah dan olduguna inaniorsam serrinde Allahdan olduguna inanip yine Allaha siginmayi tercih ettiim artik...cunku sadece Allah demekle Allahim vizeyi direk bana gonderecek degil ...ben bana duseni 1000 kat fazlasiyla erkekligimi onurumu gururumu ayaklar altina alarak ve son kurusuma degil hatta bayagi da borc harc ederek herseyi yaptim..olmayinca olmuyor...artik bu saatten sonra tum vijdanimla diyebilirimki Allaha havale ediyorum artik...O suphesiz herseyi bilen ve gozetendir...

altmisbes

Mesaj gönderen altmisbes » Çrş Haz 12, 2013 2:26 pm

1 aile birlesim vizesine ret almisdim..sonra turist vizesine basvurdum...yeterli para ivir zivir gostermedim diye bir daha ret almisdim.Simdi ikinci kez basvurdum turist vizesine herseyi gosterdim.Buna da dun su cevabi wermisler....

6 -) ein oder mehrere mitgliedstaaten sind der Auffassung, dass sie eine gefahr fur die offentliche ordnung, die innere sicherheit, die offentliche gesundheit gemaeß artikel 2 absatz 19 der verordnung (EG) Nr 562/2006 (schengener Grenzkodex) oder die internationalen Beziehungen eines oder mehrerer Mitgliedstaaten darstellen Reisekrankenversicherung verfugen,wurde nicht erbracht.

9- ) Ihre Absicht, vor Ablauf des visums aus dem hoheitsgebiet der mitgliedstaaten auszureisen,konnte nicht festgestellt werden

Ve arkasinda da

Anmerkungen:

Ihr Antrag auf Familienzusammenfuhrung wurde 2012 abgehlehnt.Ihre Familiaere Bindung an Deutschland ist staerker als die an die Turkei

Dun idata firmasindan pasaportumla bu kagitlari alirken.Itiraz dilekcesi yazabilirsin dedi..Galiba esim yardimci olmadigi surece bu saatten sonra benim ugrasmamim bi anlami yok degil mi arkadaslar ?

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Çrş Haz 12, 2013 6:43 pm

vize bitis tarihinden once avrupa birligi sinirlarindan cikacagina dair bi izlenim gormemiser sende. ki burada almanyada turist vizesini uzatmis olman boyle bi karar almalarini kolaylastiriyo.

ikincisi ya seyahat saglik sigortasi sunmamissin ya da hastalik riski demisler. eksik ya da yanlis yazmissin son satirda biseyleri sanirsam. tam anlasilmiyo.

dipnot olarak da,2012de aile birlesimi basvurun reddedildi. almanyaya olan aile bagin turkiyeye olandan daha fazla.

turistik vizeyle bosyere ne zaman kaybet nede masraf yap derim. bu nedenleri aciklayici belge sunsan bu sefer baska bi neden bulurlar. daha onceki mesajlarda soylenen aciklamalari yavastan yerine getirmen isabetli olur.

altmisbes

Mesaj gönderen altmisbes » Çrş Haz 12, 2013 8:36 pm

Aynen abicim haklisin galiba..ilk once esimi ikna etmeyiliyim...birinci basamaga basmadan diger basamaklara ziplamanin anlami yok..yanlis ve yersiz olur..Bu yuzden esimde yardimci olmadigi icin Almanya da Almanyanin vize merdiven basamaklari da yerin dibine batsin....Artik onlar alsa da ben gitmicem ..!!!!

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Çrş Haz 12, 2013 8:37 pm

Kesinlikle welly hakli.Bosa zaman harciyorsun turist vizesiyle.Bence su an yapman gereken once ne istedigine net bir sekilde karar vermen ve bunun icin kendini motive edip cabalaman.Alllaha havale edip pes etmek en kolayi bence.

altmisbes

Mesaj gönderen altmisbes » Prş Haz 13, 2013 2:41 am

eren_f2007 sanada tesekkurler dostum.Profiline istinaden bende siyah beyaz im....yani ya olur ya da olmaz...asilik ruhumuzda war..asilik derken kotuluge karsi asilik vardir icimizde..halkin takimiyiz cunku hep ezilenden yanayiz..yenilsek bile serefimizle yenilmisizdir.....neyse yani demem o ki yoldas merak etme pes etmedim! sadece bende bi insan oldugumu hatirladigim....cunku bazen hicbisey yapmamak birseyler yapmaya calismakdan daha iyidir..yani bu yasima geldim..ic organ agrisini yani resmen kalbimi hissettim ...sanki gogus kafesime dar geliyor...bazen yara kapanmiyorsa o organi kesip komple atcaksin...sana zorla ruhsuz sun diosalar..ruhsuz olcaksin...susmak en guzel cewaptir...bu bir gidis bu bir pes edis degil bu...kabullenis we kabul ettirmektir....tabi konsoloslukla alakasi yok ama ......Allah irz dusmanim kan dusmanim hatta ve hatta namus dusmanim bile olsa Allah ewladindan ayrimasin we Allah kimseye bu derdi wermesin...yani ne desem bos....hepinizden Allah razi olsun...ne guzel site ne kadar duyarli insanlarmissiniz...keske benimde bi bilgim olsa paylassam ama yok....ama warsa derdi olan bana gelsin...bu genc yasta herseyi yasadim...yani sewabi olan mutlu olan degilde...derdi olup mutsuz olan warsa gelsin...maddi manewi her turlu...her derdimi her ozelimi anlatirim...we bana gelen sukur eder gider...tabi beterin beteri wardir.....yani KAPIMA VURAN DEGIL DE KALBIME VURAN GELSIN BANA.....aman ya ne diom yine ben GERCEKDEN ALLAH RAZI OLSUN BU SITEYI KURANDAN YONETENDEN UYESINE KADAR ALAYINA TESEKKURLERR...