Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Ang.Informatik-Ing.u.Med. ve informatik

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
nonearthling

Mesaj gönderen nonearthling » Cmt May 18, 2013 9:58 pm

duisburg dan Ang.Informatik-Ing.u.Med. bolumunden kabul yolladilar.Oysa ben bilgisayar muhendisligi veya yazilim muhendisligi okumak istiyorum.Konsolosluga da boyle beyan edecegim.
Fakat bu bolumle bilgisayar muhendisliginin ne gibi bagi var?Bu bolum hakkinda bilgim olmadigi icin iyi niyet mektubumuda yazamiyorum.

Informatik, software engineering, computer engineering, Ang.Informatik-Ing.u.Med. bunlarin bagi nedir?Yani ben konsoloslukta yazilim muh veya informatik veya computer eng. okuyacagimi soylecegim ama adamlar alakasiz kabul almissin derlerse?
www.suaritmapazari.com

The Prodigy- No Good

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Cmt May 18, 2013 11:28 pm

o bolum biraz daha medya ortamlarina yonelik olabilir. mesela resim video teknolojileri gibi mesela. tam bilgim yok ama alakasiz bi bolum degil.

konsoloslukta benim basvurdugum bolume kabul vermemisler falan deme ret alma ihtimalin yukselir. yok ben yalan soylyemem dersen bu sekilde gitmektense yeni basvuru yap okula kabul tekrar geldiginde konsolosluga gorusmeye gir.

nonearthling

Mesaj gönderen nonearthling » Cmt May 18, 2013 11:31 pm

sunu anlamak istiyorum, ben informatik e baslayip bu bolumu 2. veya 3. sinifta mi sececegim?Tam olarak sistem nasil isliyor?
www.suaritmapazari.com

The Prodigy- No Good

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Cmt May 18, 2013 11:35 pm

her okulda degisir sistem. eger sen bastan bu sekilde bolume gidersen alan secimi olmaz. zaten alan halihazirda belli ona gore egitim alirsin.

informatige gidersen alan secimi olur. mesela benim okulda 3ncu semester a kadar alan secimi yapmamiz gerekiyo. software engineering, technik, embedded systems ve wirtschaft bolumleri var ki ekonomiyi secersek bolum degistirmis sayiliyoruz ve wirtschaftsinformatik e geciriyolar.

nonearthling

Mesaj gönderen nonearthling » Cmt May 18, 2013 11:47 pm

hmm anladim.okula mail atacagim.gonderebilirlerse software eng den kabul isteyecegim.
Birde sunu anlamis degillim. Mesele bir kisi hamburg a gidiyor.Sartli kabul alabilecegi 3 okul var bunlarda nrw de.Bu adam essenden kabul alip hamburg a nasil gidicek?Bu nasil asiliyor?
www.suaritmapazari.com

The Prodigy- No Good

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzr May 19, 2013 12:15 am

Duisburg-Essen den kabul alip hamburgda ozel bir dil kursuna kayit olup gidiyorsun vizeye.

nonearthling

Mesaj gönderen nonearthling » Pzr May 19, 2013 12:57 am

o zaman formalite gibi oluyor.
Birde univ in sitesinde informatige bagli programlara bakiyorum iste listesi http://www.uni-due.de/iw/inko/de/

Ang.Informatik-Ing.u.Med. oyun programlama (Entertainment Computing) ile alakali mi?
http://medieninformatik.uni-due.de/
www.suaritmapazari.com

The Prodigy- No Good

nonearthling

Mesaj gönderen nonearthling » Pzr Haz 02, 2013 1:10 pm

arkadaslar kabul aldigim bolumun linki asagida.Bu bolumun yazilim muhendisligi ve multimedya muhendisligi ile baglantisi nedir?Yani gecis yapabilirmiyim yazilim veya muslimedya ya?

http://www.uni-due.de/studienangebote/s ... g.php?id=1
www.suaritmapazari.com

The Prodigy- No Good

Jeanne

Mesaj gönderen Jeanne » Prş Haz 06, 2013 4:21 pm

Master\'da o bolumden ders alan biri olarak, daha fazla resim isleme, kameralar, goruntuleme teknikleri uzerine dersler aldiklarini soyleyebilirim. Turkiye\'de adina bilgisayar muhendisligi dense de, bir computer science bolumunden pek bir farki yok.

nonearthling

Mesaj gönderen nonearthling » Prş Haz 06, 2013 11:59 pm

Cevabin icin tesekkur ederim.resim isleme, kameralar, goruntuleme teknikleri kismini biraz acip orneklendirir misin?
www.suaritmapazari.com

The Prodigy- No Good

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Cum Haz 07, 2013 1:35 am

resim formatlari mesela, video formatlari. burada bunlarin nasil kodlandigi, kameralarin nasil goruntu aldigi da dahil edilebilir, bunlarin yaninda bu dosya tiplarini olusturmak icin hangi kodlama teknikleri kullanilir gibi seyler bunun icerisine giriyo sanirsam.