Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Medya Bolumu

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
nesekaraa

Medya Bolumu

Mesaj gönderen nesekaraa » Sal Haz 04, 2013 8:03 pm

Arkadaslar merhaba
Ben bu yil universite sinavina girecegim ancak egitimimi Almanya\'da surdurmek istedigimden sectigim universiteyi pek dikkata almayarak tercih yapacagim. Almanya\'da Radyo televizyon ya da iletisim tasarimi ve yonetimi bolumlerinden birini okumak istiyorum. Sitede bir cok basliga girdim ancak bana fazla karmasik geldi. Bu bolumler hangi universitelerde var? Diger bir konuda dil konusu, almancam A1 seviyesinde almancayi Turkiye\'de mi ogrenip gideyim (en azindan derdimi anlatacak kadar :) ) yada orada bir kursa baslamam daha mi iyi? Eger orada kursa baslarsam almanca ogrenene kadar sadece ingilizce ile oradaki halkla anlasabilir miyim? Simdiden tesekkur ederim :)

Kullanıcı avatarı
welly275

Medya Bolumu

Mesaj gönderen welly275 » Sal Haz 04, 2013 10:54 pm

temeli ogrenebilecek zamanin varsa burda ogrenmeni tavsiye ederim. bugun redde itiraz eden bi arkadasin cevap yazisini tercume ettim. almanca ogrenmemis olmasindan dolayi surekli aleyhine kullanmislar.

nesekaraa

Medya Bolumu

Mesaj gönderen nesekaraa » Sal Haz 04, 2013 11:27 pm

Bildigim kadariyla mart ve agustosta basvuru yapilabiliyor. Agustos ayinda zaten tercihler aciklanmamis olacagindan aciklansa bile kayit yaptirilmayacaginda marta kalacak basvurum. En azindan 3 kur ogrenirim bu zaman icerisinde diye dusunuyorum.

Serhan_

Medya Bolumu

Mesaj gönderen Serhan_ » Çrş Haz 05, 2013 12:00 am

almanyadaki medya ve iletisim bolumlerinin hangi okullarda oldugunu gosteren bi dosya vardi elimde. bulabilirsem mail olarak atabilirim.

nesekaraa

Medya Bolumu

Mesaj gönderen nesekaraa » Çrş Haz 05, 2013 3:36 pm

Cok iyi olur serhan45 :) Sabirsizlikla bekliyorum o dosyayi :) Tesekkur ederim :)

emeke

Medya Bolumu

Mesaj gönderen emeke » Prş Haz 06, 2013 12:19 pm

paderborn , marburg , wuppertal, passau bu okullarda medya uzerine bolumler var. passau\'da onceden yapilmis bir staj istiyordu sanirim. bilgin olsun.

nesekaraa

Medya Bolumu

Mesaj gönderen nesekaraa » Cmt Haz 08, 2013 7:14 pm

Cok tesekkurler :) Simdi hepsine girip bakicam :)

emeke

Medya Bolumu

Mesaj gönderen emeke » Çrş Haz 26, 2013 8:32 pm

Hatta Paderborn\'dan Medienwissenschaften bolumunden kabul aldim hayirli olsun bana :)

nesekaraa

Medya Bolumu

Mesaj gönderen nesekaraa » Çrş Tem 10, 2013 1:48 pm

Sevindim senin adina :) Hayirlii olsunn :) Ilk gittiginde nasil kalicak yer ayarladigini falan mesaj olarak atsan cok memnun kalirim aslinda hem daha detayli konusabiliriz sen de zaman ayirmak istersen tabi? :)

emeke

Medya Bolumu

Mesaj gönderen emeke » Sal Tem 16, 2013 11:12 am

zaman ayiririm tabi ama 3 kabulden duisburg Bwl\'e karar verdim. Medyayla alakali belki dsh yi verdikten sonra dusunurum. yinede sormak istedigin bisey olursa elimden geldigince yardim ederim :)