Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 14 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
kiko

Mesaj gönderen kiko » Cum May 31, 2013 12:35 pm

Merhaba arkadaslar,

26 Subat\'da dil kursu icin vize basvurumu yapmistim, vize ani defterini takip edenler hatirlarlar.
27 Mart\'da motivasyon yazisi istediler, gonderdim.
16 Nisan\'da basvurumla ilgili supheleri oldugunu belirterek red verdiler.
25 Nisan\'da itiraz dilekcemi gonderdim.
Akabininde calistigim sirketteki mudurlerimden biri bir davetde konsolosluk calisanlarindan biriyle tanisiyor ve sonrasinda benim dosyama bir bakmasini ve nicin red geldigini soruyor. Bu bey, bir A1 sertifikasi olsaydi durum daha farkli olabilirdi gibi bir yorum yapiyor ama detayli bilgi de vermiyor. Buna istinaden deli gibi kurs arastiriyorum ve en erken sinava girilecek tarihi...
1 Mayis\'da kursa basladim.
20 Mayis\'da TELC sinavina girdim. Toplamda 20 ders saati alarak en yuksek puani, 95 aldim.
29 Mayis\'da dil kursundan aldigim sertifikayi ve TELC (Goethe dil sertifikasina denk) sertifikami gonderdim.
UPS\'in sitesinde gordum dun ellerine ulasmis...
Tekrardan sonuc beklemeye basladim.
Umarim bu sefer daha hizli sonuclanir. 3 aydan fazladir bekliyorum...
Sevgiler,
Kiko

Resko

Mesaj gönderen Resko » Cum May 31, 2013 4:04 pm

[quote]kiko tarafindan yazilan metin:

Merhaba arkadaslar,

26 Subat\'da dil kursu icin vize basvurumu yapmistim, vize ani defterini takip edenler hatirlarlar.
27 Mart\'da motivasyon yazisi istediler, gonderdim.
16 Nisan\'da basvurumla ilgili supheleri oldugunu belirterek red verdiler.
25 Nisan\'da itiraz dilekcemi gonderdim.
Akabininde calistigim sirketteki mudurlerimden biri bir davetde konsolosluk calisanlarindan biriyle tanisiyor ve sonrasinda benim dosyama bir bakmasini ve nicin red geldigini soruyor. Bu bey, bir A1 sertifikasi olsaydi durum daha farkli olabilirdi gibi bir yorum yapiyor ama detayli bilgi de vermiyor. Buna istinaden deli gibi kurs arastiriyorum ve en erken sinava girilecek tarihi...
1 Mayis\'da kursa basladim.
20 Mayis\'da TELC sinavina girdim. Toplamda 20 ders saati alarak en yuksek puani, 95 aldim.
29 Mayis\'da dil kursundan aldigim sertifikayi ve TELC (Goethe dil sertifikasina denk) sertifikami gonderdim.
UPS\'in sitesinde gordum dun ellerine ulasmis...
Tekrardan sonuc beklemeye basladim.
Umarim bu sefer daha hizli sonuclanir. 3 aydan fazladir bekliyorum...
Sevgiler,
Kiko[/quote]
mutlaka ise yarayacaktir a1 sertifika
Bende subatta basvurdum martta red yedim dil sertifikam yoktu 21 mayista tekrar basvurdum amu bu defa dosyaya telc a2 sertifikami koydum insallah hepimize guzel sonucler gelir

h0oney

Mesaj gönderen h0oney » Pzr Haz 02, 2013 8:40 pm

Arkadaslar buraya ne kadar uygun bu soru bilmiyorum ama red gelmisti bana hatirlarsaniz martin sonunda bende 3nisan gibi itiraz dilekcesi hem faxladim hem posta ile gonderdim ertesi sabah gorusme yaptigim kadin beni aramisti elimize geldi biz 4-8 hafta arasinda size donucez diye yarin tam 2 ay oluyor sizce hic gondermeme ihtimalleri varmi ariyorum dusuremedim.

Resko

Mesaj gönderen Resko » Pzr Haz 02, 2013 9:01 pm

banada 2 ayda gonderdiler telefonlar actim ulasamadim 40.gun dilekcemin akibetini sormak icin yazi yazdim ve kargo ile yolladim ama en son bir mail attim 2 gun sonra mail ile cevap yolladilar red gerekcelerini ama benim hatirladigim senin red gerekceni zaten detayli yollamislardi...

h0oney

Mesaj gönderen h0oney » Pzr Haz 02, 2013 9:04 pm

evet biraz detayliydi umudumu kestim ama ileride tekrar basvuru yaparsam diye bide gorusmeye sadik kalmak icin itiraz ettim. ( red alirsam ne yapacagimi sormustu)

Resko

Mesaj gönderen Resko » Pzr Haz 02, 2013 9:19 pm

yeni bir randevu almani tavsiye ederim bu boslukta almanca sertifaka felan aldin mi? ve garantorle basvurduysan bloke hesapla basvur derim tabi maddiyatla alakali bu is

gezgin

Mesaj gönderen gezgin » Prş Haz 06, 2013 3:32 pm

selam arkadaslar, dun sabah 08.00 itibariyle Istanbul Alman Konsoloslugu\'na uzun donem dil kursu vize basvurumu yapmis bulunmaktayim.

teslim ettigim evraklar:
dil kursu kayit belgesi ve ilk kur odemesinin makbuzu,
motivasyon mektubu ve cv (almanca tercume),
garantor belgesi,
3 aylik saglik sigortasi,
universite transkripti ve ogrenci belgesi (ingilizce),
vukuatli nufus kayit ornegi ve benim, annemin ve babamin ikametgahi,
sabika kaydi,
lise diplomasi (almanca tercume),
anne ve babamin emeklilik evraklari ve 6 aylik banka hesap hareketleri,
ev tapusu, araba ruhsati.

gorusmede eski pasaportumu (yesil pasaport 10 kere avrupa giris-cikisi var) ve garantor belgemin orjinalini de aldilar. bunlar sana kargo ile geri donecek dediler.

artik beklemedeyim.

prometheus

Mesaj gönderen prometheus » Pzt Haz 10, 2013 5:17 am

Merhaba arkadaslar,

Vize konusunda bilgili arkadaslarimiza birkac konuda danismak istiyorum.

Yakin zamanda, Essen\'de doktora calismama basliyacagim. Evli oldugum icin ve esim de benimle gelecegi icin vize basvurumuzu birlikte mi yapmamiz gerekir, yoksa esimin ben oturum aldiktan sonra mi basvurmasi gerekir?

Diger sorum ise vize verilis suresi hakkinda. Doktora ogrencilerinin bekleme sureleri ayni mi?

Cevaplariniz icin simdiden tesekkur ederim.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Pzt Haz 10, 2013 4:57 pm

doktora icin giden biri vardi. 1 sene oncesinde almanyada staj yapmis. bunun yaninda almanyadaki kurumlarin birinden de burs kazanmis. 1 gunde verdiler vizesini. mukemmel 3lu diyebiliriz yani.

esin ve senin icin yetecek finansman on sartlardan biri. almanyada kaldiginiz sure boyunca ikinizin gecimini nasil karsilicaksiniz yani. calisma izni vermeme ihtimalleri de var esine. ama belli olmaz tabi. yabancilar subesine bagli.

dzdaw

Mesaj gönderen dzdaw » Pzt Haz 10, 2013 5:33 pm

Merhaba arkadaslar. Bugun Istanbuldaki konsoloslukta vize gorusmem vardi. Belgelerimi verdim, pek fazla soru sormadi gorevli. \'yasin kac, Almancan nasil, annen baban nerede yasiyor\' gibisinden basit sorular sordu. Bana ne negatif ne de pozitif geldi tutumu tamamen notrdu. Bakalim sonuc ne olacak.

prometheus

Mesaj gönderen prometheus » Sal Haz 11, 2013 12:48 pm

[quote]welly275 tarafindan yazilan metin:

doktora icin giden biri vardi. 1 sene oncesinde almanyada staj yapmis. bunun yaninda almanyadaki kurumlarin birinden de burs kazanmis. 1 gunde verdiler vizesini. mukemmel 3lu diyebiliriz yani.

esin ve senin icin yetecek finansman on sartlardan biri. almanyada kaldiginiz sure boyunca ikinizin gecimini nasil karsilicaksiniz yani. calisma izni vermeme ihtimalleri de var esine. ama belli olmaz tabi. yabancilar subesine bagli.[/quote]
Cevabin icin tesekkur ederim. Birkac kisiden daha duydum ayni sekilde 1 gun icinde verilmis.

Doktora icin kontratim hazirlaniyor, yani maas alacagim 1300 EUR kadar. Bir miktar paramiz da var. Maddi problem yasayacagimizi pek sanmiyorum. Peki esimle beraber mi ilk basvuruyu yapalim ne dersiniz?

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Sal Haz 11, 2013 1:03 pm

bence beraber yapsaniz esin icin daha olumlu olur. ikinizin dosyasi tek dosya olarak mi alinir ona bisey diyemem. yani ilk defa gordugum bi durum. iDATA\'dan bilgi alabilirsin dicem ama bu konuda ne kadar bilgili olduklarindan supheliyim. iDATA yi ara tatmin edici bi bilgi vermezlerse konsoloslukla iletisime gecmen daha uygun olur. telefonla konsoloslugu aradiginda turk gorevliler acar genelde, onlar daha tecrubelidir ama bazen onlarin soyledigi de birbiriyle celisebiliyo. mail atarsan ya da iletisim bolumunden yazarsan direk alman memurlarin cevap vermesi mumkun, yetkililerin yani. hem mailler de kayit altina alindigindan sonradan gorusmedeki gorevlinin farkli bisey soylemesi durumunda mail i dayanak da gosterebilirsin.

atakansahin_63

Mesaj gönderen atakansahin_63 » Sal Haz 11, 2013 7:28 pm

Merhaba arkadaslar benim bir sorum olucakti.Ben ogrenci vizesine basvurdum ve olumlu cevap geldi ama uzerinde multi ve 90 gunluk yaziyor.Benim sorum su olacakti benim dil kursum yaklasik 1 ay sonra basliyacak benim bu 90 gunum almanya sinirlarindan gectikten sonrami basliyacak,yoksa simdiden sayilmaya basladimi.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Sal Haz 11, 2013 8:14 pm

Vizenin ustunde ne zaman basladigi ne zaman bittigi yazar. Senin ne zaman giris yaptiginla alakasi yok.

atakansahin_63

Mesaj gönderen atakansahin_63 » Sal Haz 11, 2013 8:51 pm

benim vizeye basvurdugum tarih icin (bis yaziyor)03.05.13 vizenin konsolosluktan onaylandigi tarih (vom yaziyor)05.06.13 yaziyor birde altta (am yaziyor)04.06.13 bu sonuncuda belki almanyadan gelen tarihtir lutfen yardimci olabilirmisiniz

atakansahin_63

Mesaj gönderen atakansahin_63 » Sal Haz 11, 2013 8:53 pm

acaba tarihlerimi yanlis yazdilar

atakansahin_63

Mesaj gönderen atakansahin_63 » Sal Haz 11, 2013 8:56 pm

bence bis yazan yeri 03.05.13 yerine 03.05.14 yazmaliydi

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Sal Haz 11, 2013 9:18 pm

am: 04.06.13
vom: 05.06.13
bis: 03.05.13
90 tage

seklindeyse yanlis yazilmis bitis tarihi. konsolosluga bildir duzeltirler. 03.05.13 yerine 03.09.13 yazmak istemis olabilirler. hatta 9 5 olarak da gorunuyo olabilir. konsoloslugu arayip yanlis mi girilmis yoksa baskida mi hata var ogrenirsin ve onlar seni yonlendirir. konsolosluga uzak bi sehirde yasiyosan da konsolosluga gitmeden kargoyla pasaportu gonderip gonderemicegini de sorabilirsin. kendin yorulmazsin hem. sonra tekrar kargoyla gonderirler.

atakansahin_63

Mesaj gönderen atakansahin_63 » Çrş Haz 12, 2013 5:08 pm

cok tesekkur ederim welly275 bugun gittim konsolosluga vizedeki sorunu sagolsunlar hallettik.

Arwen35

Mesaj gönderen Arwen35 » Çrş Haz 12, 2013 5:25 pm

Slm arkadaslar. 8 Mayista girdigim vize gorusmesi tahmin ettigim gibi red ile sonuclandi. Bir mektup geldi almanca yazili pasaport teslim etmemistim zaten. Simdi itiraz edip dil kursuna yazilicam belki faydasi olur. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Kilitli