Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

tanisalim...

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
gulcantmn

tanisalim...

Mesaj gönderen gulcantmn » Cmt Kas 01, 2008 11:34 am

Ricaederim :) gercekler :)
bu tanitma vs. gibi islemler icindemi daha once verdiginiz tarihler gecerli yoksa ilk firsatda yapilabilirmi? ailem orda o acidan avantajliyim islemlerle ilgilenicek birileri var ama ben bisiler istemeden soylemeden onlarda ne yapicaklarini bilemiorlar tahmin edersiniz cok bilmek ugrasmak istedikleri konular deil :) Bende cok sey bilmeyince durum belli...:(

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

tanisalim...

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Kas 01, 2008 12:05 pm

istedigin zaman yaptirtabilirsin.. Zulassungsstelle des Akademischen Auslandsamt da ya da bolumun gorevli prof unun yanina gidip sordurtabilirsin..
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

gulcantmn

tanisalim...

Mesaj gönderen gulcantmn » Cmt Kas 01, 2008 12:10 pm

Tesekkurederim :)

gulcantmn

tanisalim...

Mesaj gönderen gulcantmn » Cmt Kas 01, 2008 12:21 pm

umarim:)

kitty26

tanisalim...

Mesaj gönderen kitty26 » Cmt Kas 01, 2008 9:08 pm

merhaba arkadaslar...siteyi yeni kesfettim daha onceden takipcisi oldugum arkadaslarin burda site kurdugunu ogrenince cok sevindim...istanbulda yasiyorum bende vize bekleyenlerdenim..bugun 17.gunum umarim vizem gelirde bende araniza katilabilirim..

kitty26

tanisalim...

Mesaj gönderen kitty26 » Cmt Kas 01, 2008 9:09 pm

bu arada tum ekibin biranda nereye kayboldugunu kesfedebildigim icin cok mutluyum:) zira almanya gideni kilitliyor sanmistim

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

tanisalim...

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Kas 02, 2008 1:59 am

[quote]kitty26 yazdi:
merhaba arkadaslar...siteyi yeni kesfettim daha onceden takipcisi oldugum arkadaslarin burda site kurdugunu ogrenince cok sevindim...istanbulda yasiyorum bende vize bekleyenlerdenim..bugun 17.gunum umarim vizem gelirde bende araniza katilabilirim..
[/quote]

aramiza hosgeldin :D

bu arada bizi nerede takip ediyordun ? B)
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

duygu

tanisalim...

Mesaj gönderen duygu » Cmt Kas 21, 2009 7:18 pm

mrb arkadaslar..ben turkiye samsun dan duygu.fizik bolumu 3. sinif ogrencisiyim.sitenizi cok begendim super olmus.ellerinize saglik ;) ben tek kelime almanca bilmiyorum ama bir sene icinde evlenip almanya ya yerlesicem ve okuluma orda devam yapmak istiyorum.bunun icin benim ne yapmam lazim bana yardim edebilirmisiniz :help

ela07

tanisalim...

Mesaj gönderen ela07 » Cmt Kas 21, 2009 9:56 pm

merhaba arkadaslar oncelikle bu siteyi kuran arkadaslara tesekkur etmek istiyorum site cok guzel hazirlanmis ve her konuda cok yardimci oluyor ben su anda berlindeyim ve tip okumayi dusunuyorum umarim hersey yolunda gider ve biran once baslarim:)
:)

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

tanisalim...

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzr Kas 22, 2009 5:17 am

[quote]duygu tarafindan yazilan metin:
mrb arkadaslar..ben turkiye samsun dan duygu.fizik bolumu 3. sinif ogrencisiyim.sitenizi cok begendim super olmus.ellerinize saglik ;) ben tek kelime almanca bilmiyorum ama bir sene icinde evlenip almanya ya yerlesicem ve okuluma orda devam yapmak istiyorum.bunun icin benim ne yapmam lazim bana yardim edebilirmisiniz :help[/quote]

Sitemize hosgeldin Duygu,bilmen gereken ilk husus evlilik ile gelecegin icin senden a1 seviyesinde bir Almanca bilgisi isteyecekler ve sinava gireceksin sayet sinavi gecersen vize almaya hak kazanirsin bu sinavda oyle zor bir sinav degil acikcasi gostermeik bir sinav..Evlilik ile ilgili diger prosedurler hakkinda bilgim yok..

Aile birlesimi ile Almanya\'ya geldikten sonra ilk isin Almanca kursu olacak burada dikkat etme gereken integrasyon kurslari degil DSH veya Test-Daf sinavina hazirlik kurslarina yazil..Daha sonra bu iki sinavdan birini vererek universite okumaya hak kazanirsin..

Diger onemli bilgiler icin siteye goz atmanda fayda var..Yeni baslayanlar i " Universiteler-Makaleler " bolumunu mutlaka ziyaret etmelidir..

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

tanisalim...

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzr Kas 22, 2009 5:18 am

[quote]ela07 tarafindan yazilan metin:
merhaba arkadaslar oncelikle bu siteyi kuran arkadaslara tesekkur etmek istiyorum site cok guzel hazirlanmis ve her konuda cok yardimci oluyor ben su anda berlindeyim ve tip okumayi dusunuyorum umarim hersey yolunda gider ve biran once baslarim:)[/quote]

Merhaba Ela07 aramiza hosgeldin,keyifli forumlar..

duygu

tanisalim...

Mesaj gönderen duygu » Pzr Kas 22, 2009 2:42 pm

Sitemize hosgeldin Duygu,bilmen gereken ilk husus evlilik ile gelecegin icin senden a1 seviyesinde bir Almanca bilgisi isteyecekler ve sinava gireceksin sayet sinavi gecersen vize almaya hak kazanirsin bu sinavda oyle zor bir sinav degil acikcasi gostermeik bir sinav..Evlilik ile ilgili diger prosedurler hakkinda bilgim yok..

Aile birlesimi ile Almanya\'ya geldikten sonra ilk isin Almanca kursu olacak burada dikkat etme gereken integrasyon kurslari degil DSH veya Test-Daf sinavina hazirlik kurslarina yazil..Daha sonra bu iki sinavdan birini vererek universite okumaya hak kazanirsin..

Diger onemli bilgiler icin siteye goz atmanda fayda var..Yeni baslayanlar i " Universiteler-Makaleler " bolumunu mutlaka ziyaret etmelidir..

cok tsk ederim.kursa burdada yani tr de baslamayi dusunuyorum aralik ayindn sonra.orda fazla zaman kaybetmeden okula baslamak istiyorum burdaki kurs orda gecerli olurmu acaba? birde sifirdan mi basliycagim ben orda yoksa aldigim derslerden muaf mi olacagim? yardiminiz icin tsk ederim bu arada sorularimla sikmam umarim..

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

tanisalim...

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzr Kas 22, 2009 3:39 pm

Turkiye\'den Goethe veya Alman Lisesi\'nden alinan belgelerin disinda Almanya\'da bir gecerliligi yoktur.Derslerini saydirma imkanin var sifirdan baslamazsin..
Son olarak bu baslik sadece tanisma yazismalari icindir,baska sorun varsa iligli basliga yazarsan seviniriz.

duygu

tanisalim...

Mesaj gönderen duygu » Pzr Kas 22, 2009 3:45 pm

tamam tsk ettim ilgili basliktan devam ederim ;)

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

tanisalim...

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzr Kas 22, 2009 4:00 pm

Rica ederim,keyifli forumlar _))

ela07

tanisalim...

Mesaj gönderen ela07 » Pzr Kas 22, 2009 6:53 pm

tesekkurler:)
:)

duffie

tanisalim...

Mesaj gönderen duffie » Pzt Kas 30, 2009 11:46 am

Merhaba,
Adim Sinem.Siteye uye olali 1 ay kadar oldu ama basliklari okumaktan burayi gormemisim. Almanya\'da yuksek lisans icin basvuracagim. Google dan once TS yi buldum ama onlineken dk basina 3 mesaj geldigi ve egitimle alakali pek de birsey bulamadigim icin uyeligi iptal ettim. Forumlar arasinda DS yi gordum. Iyi ki de gordum :) Almanya yolculugunda herkese bol sanss:D

deryasiegen

tanisalim...

Mesaj gönderen deryasiegen » Pzt Kas 30, 2009 5:23 pm

sitemize hosgeldin sinem!umarim sana yardimci olabiliriz.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

tanisalim...

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Kas 30, 2009 5:29 pm

Hosgeldin duffie keyifli forumlar..

fspeterden

tanisalim...

Mesaj gönderen fspeterden » Çrş Şub 17, 2010 12:28 am

Selamlar...
Bodrum dan Firat ben...
..Herkese kolay gelsin.
;)