Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Muhsin Yazicioglunun Helikopteri Dustu

Biraz da eglenelim degil mi canim?...
maniaturk

Mesaj gönderen maniaturk » Cum Nis 03, 2009 2:47 pm

[quote]deniz bu secim sonuclari seni cok hircinlastirmis reis =).. benim annemin basi kapali ama o turban denen zimbirtiyi tasimiyor smiley ve turbanlilardan nefret ediyor.. peki sen seriat istiyoruz diye yemin edenlere destek cikarak, yarin annenin kiz kardesinin zorla basini kapatsalar gururuna serefine yedirtebilecekmisin bunu ?[/quote]

Zorla acilmalarindan daha iyidir.. :D Yada namuslarina zarar gelecek seyler vs.

[quote]zaman gazetesini ben sadece netden okuyorum gidip para vermem o gazeteye.. ve secimlerden once akp nin acik ara kazanacagina emindiler..ama su anda bu secim sonuclarina gore akp tek basina iktidar degil ve bu sonuc gercekten dinci medyasini cok hircinlastirdi =)[/quote]

Insaf 15 puan fark atti en yakin rakibine. Iki muhalefeti toplasan bir AKP etmiyor, ne yani AKP secimi acik ara farkla kazanmadimi? Ya senin matematigin kac kardes.. :D

[quote]6000 oy ile ist da fark kapanmaz diye bunu normal karsilaman biraz tezat bi durum degilmi.. yani sen 6000 insanin secimine saygi duymuyorsun, sonra yok ergenekondu yok suydu buydu diye demokrasiden soz ediyorsun smiley iyice celismeye basladin smiley isin ilginc tarafi akp nin itirazi sonrasi sonuclar diger sayimlara gore daha farkli cikiyor.. sonucun ne oldugunun onemi yok, burdan cikarilmasi gereken sonuc, demekki oy sayiminda pek saglikli bi sonuc alamiyoruz. ve belkide cok sayida milletvekili haketmedigi halde meclise giriyor.bunun partiyle alakasi yok genel dusunuyorum..smiley adana da secilen aytac durak daha once akp nin adayiydi ve kazandi, peki biliyormusun o adam kac yildir belediye baskani ve daha once hangi partilerden aday olmus =) sirf aytac duraga destek veriyor diye yerel kanali kapattirdi akp liler.. akp yi elestiren medya ya akreditasyon verilmiyor.. iste buna demokrasi diyorsunuz smiley[/quote]

Gurkan cim saygidan mi bahsediyorsun? Turkiye\'nin %40 ina molla diyen, bocek diyen, coban diyen kim? Hem o copteki oylarin CHP ye yaradigi ne malum? Saygiysa saygi o zaman sonuclara saygi okey mi???

[quote]erbakan hakkinda soylediklerime bakarsan, daha sonradan yanlis yazdigimi farkedip daha sonra duzeltmisim.. sanirim gozunden kacmis reis neyse smiley yani celiski falan yok ortada sadece yazim hatasi ve sonrasinda duzeltilmis, bi sonraki kendimden yaptigim alintiyi gozden kacirmisinsmiley[/quote]

valla ben ilk ne yazdigina baktim. Hatta orjinali benim yazimdaki alintida da duruyor yani :) Ama bakarsan Erbakan bile AKP dusmani... :D Anlamadim bu AKP dinci mi yoksa dinsiz mi :D Herkes bir sey diyor da... :D

[quote]her kurt pkk li degildir elbette. ama sen bi yandan ya sev ya terket diyip bi yandan da kurt tv si acarsan bu celiski olmuyor mu ? smiley zaten celiski oldugunu secim sonuclarindan gorebiliyoruz.. akp diyarbakiri almak istiyordu , hatta zaman gazetesine gore kafa kafaya gidiyorlardi ama 5 kat oy farki vardi aradasmiley[/quote]

Ya sev ya terket MHP politikasidir. Basbakan bunu soylemedi. Buna yakin birsey soyledi ama sozlerinin yanlis anlasildigini da avaz avaz bagirdi. Yani kendisinin politikasi degildir.

Zaman gazetesi kafasindan atiyordu yani o haberleri. Butun gazeteler yayinladilar o donemde o anketleri. Istersen ac incele. Cikan anlet sonuclari ilgi cekici ise haber yapilir. Ayrica ne olurdu Diyarbakir\'da AKP alsaydi? Hic degilse PKK nin para kaynagi kesilirdi ;)

Hem herseye ragmen Turkiye genelinde AKP tek partidir. Kaybettigi yerlerde bile en az ikinci olmustur. Peki ya digerleri? Biri sahil guvenlik partisi, digeride daglarin kartali :D Nerede Turkiye partisi ;)

maniaturk

Mesaj gönderen maniaturk » Cum Nis 03, 2009 3:12 pm

Bu arada oy yakma ve calma ile ilgili ne kadar cok laf ettiniz. Haber de tam uzerine geldi :D CHP nin foyasi meydana cikti. Alin okuyun bakayim oylari kim caliyormus!!! :o:D;)

CHP\'nin FOYASI MEYDANA CIKTI

Sakura

Mesaj gönderen Sakura » Cum Nis 03, 2009 6:34 pm

Ewt hep yanlis anlasiliyor..TEk anlama cikan seyi baska anlamlara geliyor oldugunu idda etmek ne kadar da abesti istigal :)) ..yok ben bunu demek istememistimmm geciniz isin ucunda TAYIP ve tayfasin varsa hersey cok aciktir :))
Kaynak olarak verdigin onlarin yandas medyasi :D
.Su Erbakanin dinsiz digerlerinin dinci olarak adlandirmasi....Ne olduguna bir karar verin diyon ya :
...Ne oldugu belirsiz bir parti :)...nasil mi Muhafakazar diie gecinip Izmir halkina gavur diyebiliyorlar...!!! ki sende izmirden geliyon yanlis hatirlamiyorsam :)

Neresinden tutsan elinizde kalir du durum...
daha neleri var neler...

Pavlov ne buyuk adam missin :D

ugurkaraman88

Mesaj gönderen ugurkaraman88 » Cum Nis 03, 2009 9:10 pm

[quote]maniaturk yazdi:
Bu arada oy yakma ve calma ile ilgili ne kadar cok laf ettiniz. Haber de tam uzerine geldi :D CHP nin foyasi meydana cikti. Alin okuyun bakayim oylari kim caliyormus!!! :o:D;)

hahahahah kaynaga baqq samanyolu :) samanyolu ne zmaan adam oldu da haber yapio :) artik savunmayi birak deniz bnce...bende bi video var dedim ulusal tv den bi tartisma programi diye snde ulusal hakikinda biseler soylemistin samanyolu da chp karsiti oldugu icin bunu yapio derim senin sozlerine karsi...:)

ve sunu bir daha yaziyorum izlemek isteyen varsa bana soylesinn eger inanmiyosaniz ozellille DENIZ..

Elimde bir video var arkadaslar ulusal tv\'den bir tartisma programi 21 ekim 1996 yilinda cikarilmis bi gazeteyi gosterdiler ve gazete de abromovic tayyip\'i erbakanin yerine hazirliyor diye bir yazi war orda...ozamanlar erbakan refah partisinin basinda basbakandi tayyip milletvekili bile degildi..abromovic tayyip\'i erbakanin yerine hazirliyor yazisini uydurma degildir Amerikanin bir yayin kurulusundan alinmis CIA\'ya bagli..tayyip ortadogu projesinin es baskaniyim diye de kendi soylemistir zaten benim bunu soylememe gerek yoq..ayrica Diyarbakir bunun icin en onemli illerimizden bi tanesidir dio...ortadogu projesini biliosaniz eger butun muslumanlari yoq etmek istediklerini de biliosnuzdur...

maniaturk

Mesaj gönderen maniaturk » Cum Nis 03, 2009 9:34 pm

[quote]Kaynak olarak verdigin onlarin yandas medyasi[/quote]
Bu bir seyi degistirmez. Yalan haber oldugunu mu ima ediyorsun. Simdiye kadar coktan yalanlama cikardi diger YANDAS MEDYADA ;)

Ayrica cok basit bir Google aramasi ile Yandas harici medyadan da ayni haberi bulabilirsin ;) Zaten haberleri yapanlar ajanslardir ;) Yayinlama veya yayinlamama ozgurlugune sahip olanlar ise medyadir. Diger Yandas Medyanin bunu yayinlamamasi beni sasirtmadi ama yinede baska kaynak istiyorsan:

http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=186570

http://timeturk.com/oylari-yaktim-demes ... aberi.html

http://www.habervakti.com/?page=news_details&id=7905

http://www.8sutun.com/haber?id=32651

http://www.iyibilgi.com/haber.php?haber_id=115787

http://www.ihlas.net.tr/detail.asp?id=152089

http://www.sondakika.com/haber-oy-yakma ... osu-cikti/

http://www.sonsayfa.com/Haberler-chpnin ... 06357.html

daha cok var google da binlerce sonuc cikiyor inceleyin ;)

[quote]..nasil mi Muhafakazar diie gecinip Izmir halkina gavur diyebiliyorlar...!!! ki sende izmirden geliyon yanlis hatirlamiyorsam [/quote]

Carptirmada ne kadar ilerlenebileceginin gostergesi. Halka gavur demiyor kimse, Izmir\'e diyor... Gavur Izmir lafi da Izmirlilere ait bir laftir. Yani kaynagida biziz zaten. Bu dinsiz anlaminda gavur demek degil. Hikayesini Google\'dan aratarak bulabilirsiniz. Kisaca anlatmak gerekirse. Kadifekale de deniz manzarasina karsi cilingir sofrasini kurup kafayi bulan efelerimiz, izmir i nazli bir kiza benzetirler. Nasil bir kiza asik olurda yuz vermeyince Gavurun kizi denir. Izmire de Gavur Izmir denisi budur. Yani bu daha yakin tarih. Eger Izmirli olsaniz Kordonda sahilde elinizde cay simit otursaniz. Sizinde icinizden gecerdi bu. Bahsettigim yakin tarih.

Bi de bunun Osmanli\'ya dayanan hikayesi var. O da 1922 deki yangina kadar Izmir\'de Gayri Muslum nufusun her zaman Musluman nufusa oranla cok cok yuksek olmasindan Anadolunun Izmir e taktigi isimdir. Bugun bile gayrimuslum nufus yogunlugu en yuksek olan ilimizdir. Gavur demek gayri muslim demek, bir hakaret yok. Gayri muslime musluman mi densin yani? :o

Bu arada 1922 yangininin arkasinda kimlerin oldugu da diger bir meseledir.. :)

[quote]...Ne oldugu belirsiz bir parti [/quote]

Yani butun partilerden adin gibi eminsin bir AKP belirsiz... Yorum yok :D

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Nis 04, 2009 2:38 am

[quote]maniaturk yazdi:

Zorla acilmalarindan daha iyidir.. :D Yada namuslarina zarar gelecek seyler vs.

o kisisel bi mesele artik.. namus kavrami tamamen kisiseldir.birisinin basi acik diye veya kapali diye namus kavramini genisletmek de " yobazliktir " ancak.

Insaf 15 puan fark atti en yakin rakibine. Iki muhalefeti toplasan bir AKP etmiyor, ne yani AKP secimi acik ara farkla kazanmadimi? Ya senin matematigin kac kardes.. :D

matematigim bayagi iyi hatta son sinavi en yuksek notla gectim :D bakalim basit bi toplama yapabilecekmisin :

Chp : %23, mhp : % 17 , akp : % 39.. chp x olsun, mhp y, akp de z olsun :D x+y > z ? Uberprufen Sie bitte, ob diese Addition erfullt ist :D

Gurkan cim saygidan mi bahsediyorsun? Turkiye\'nin %40 ina molla diyen, bocek diyen, coban diyen kim? Hem o copteki oylarin CHP ye yaradigi ne malum? Saygiysa saygi o zaman sonuclara saygi okey mi???

sonuclara ben saygi duyuyorum..kime bocek coban demisim ki :D ama a.q p ye oy veren insanlarin arasinda sence komur icin beyaz esya icin oy veren olmadimi :D

valla ben ilk ne yazdigina baktim. Hatta orjinali benim yazimdaki alintida da duruyor yani :) Ama bakarsan Erbakan bile AKP dusmani... :D Anlamadim bu AKP dinci mi yoksa dinsiz mi :D Herkes bir sey diyor da... :D

erbakan akp dusmani tabi :D ikisi de dini kullanarak siyaset yapiyorlar.. iki cambaz bi ipde oynamaz hesabi var isin icinde ;)

Ya sev ya terket MHP politikasidir. Basbakan bunu soylemedi. Buna yakin birsey soyledi ama sozlerinin yanlis anlasildigini da avaz avaz bagirdi. Yani kendisinin politikasi degildir.

tayyip ne dedi ? istemeyen bu ulkeden gitsin .. yine kelime oyunlariyla tayyip amcanizi savunmayin :D davos da yaptigini yapiyor resmen, aslinda tepkisi perez e degilmis, moderatoreymis =):o:p

Zaman gazetesi kafasindan atiyordu yani o haberleri. Butun gazeteler yayinladilar o donemde o anketleri. Istersen ac incele. Cikan anlet sonuclari ilgi cekici ise haber yapilir. Ayrica ne olurdu Diyarbakir\'da AKP alsaydi? Hic degilse PKK nin para kaynagi kesilirdi ;)

iyi en azindan biseyleri kabul etmeye baslamisin :p zaman kafadan neden atiyordu o zaman ? diger anket sonuclarina da baktim ama dinci medya kadar sallamasyon yoktu.

Hem herseye ragmen Turkiye genelinde AKP tek partidir. Kaybettigi yerlerde bile en az ikinci olmustur. Peki ya digerleri? Biri sahil guvenlik partisi, digeride daglarin kartali :D Nerede Turkiye partisi ;)[/quote]

iste bu yuzden oy orani dusmeye basladi.. tek partiyim diye kendi capinda diktate bi rejim surmeye basladi.. kendisini elestrenleri yasakladi cezalandirdi.. sadece kendine oy verenlere hizmet etmeye calisti.. biri sahil guvenlik dedigin yerden geliyorsun kendin :D artik partizanlik pahasina ozunu kotuleme =) peki akp nereyi kazanmis ? orak corak yerleri ya da baska deyisle, komur ve beyaz esya karsiliginda oylarin satin alinamadigi yerleri =).. turkiye de cagdas olarak kabul edilen sehirlerde akp neden kaybetmis ? =) Turkiye nin partisi nerde ? guzel bi soru :D BI DE merak ettigim neden akp yanlilari cikip " abi ben hic oy vermem, akp ye hayatta vermem hic sevmem diyip kullandiklari oylardan utaniyorlar sence =)
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Nis 04, 2009 2:44 am

[quote]maniaturk yazdi:

CHP\'nin FOYASI MEYDANA CIKTI[/quote]

ne kadar sevinmisin :D acaba besir atalay neden adana da kaldi :D ankarada sandiklar neden degistirildi ?:p istanbul da coplerden oylar cikiyo, aaaa nede olsa o kadar oyla sanki farkmi kapanacak diyorsunuz.. calmak, hirsizlik gunah degilmiydi bea :p allah bir var bir yok, dini pazarlamaya devam;)
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Kilitli