Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Bochum Universitesi basvurusu hakkinda sorun

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
EmreKoo

Mesaj gönderen EmreKoo » Prş May 23, 2013 10:07 pm

Arkadaslar sitedeki bochum universitesi ile ilgili kismi okumama ve universitenin sitesini arastirmama ragmen bir konuda kafa karisikligi yasiyorum. Simdi ben en son goethe\'den A2 sertifikasi aldim ve su an b1 yogun kursuna gidiyorum. Bochum uni\'sine yeterli almanca olmadan basvurmak icin universitenin kursuna basvurmak gerekiyor. Eger minimum a2 varsa basvurabiliyoruz. Simdi almanca kursuna basvurunca uniyede basvuruyor muyuz ? asagidaki linke gore veriyoruz:

http://www.international.rub.de/mam/con ... ag_eng.pdf

Ancak sitemizdeki uni ile ilgili kisimda kursa basvurmak icin ilk once uniden kabul almaniz gerekiyor yaziyor. Ancak kabul almak icin almanca gerekmiyor mu? :S Birde universitenin online basvurulari 1 haziranda basliyor. Bu online basvurusunu galiba sadece test daf sinavini vermis kisiler yapabiliyor. Biri bende olusan kafa karisikligini giderebilirse cok memnun olurum. Cok iyi bir universite ve tam okumak istedigi enerji ve cevre bolumu var. Yardimlariniz bekliyorum. Simdiden cok tesekkurler.

EmreKoo

Mesaj gönderen EmreKoo » Prş May 23, 2013 10:21 pm

Arkadaslar anladim nasil olmasi gerektigini. Ilk once universiteye basvuruyoruz. Eger en az a2 oldugumuzu kanitlarsak ve uniden kabul alirsak sonrasinda almanca dil kursu icin basvuruyoruz. Galiba boyle olmasi lazim. Bilgisi olan arkadaslar dogru yada yanlis seklinde yorum yaparsa cok sevinirim .

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş May 23, 2013 10:24 pm

Dogru. Kabul gelmiyor zaten. Basvuru sartlarini sagliyorsan direk dil kursu icin kayit formu geliyor. O formu doldurup ilk kur ucreti olan 500 euro yu yatirinca dil kursu kaydi ve universite kabulu tek bir kagitta geliyor.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

sway

Mesaj gönderen sway » Prş May 23, 2013 10:33 pm

yani soyle diyebilirmiyiz ;

sartli kabul almak icin herhangi bir tarihin gecmesine ve herhangi bir tarihi beklememize gerek yok herzaman sartli kabul iicin basvuru yapilabilir?

EmreKoo

Mesaj gönderen EmreKoo » Prş May 23, 2013 10:33 pm

Cok tesekkur ederim Physiker tamamen anladim olayi su an sayende =)

EmreKoo

Mesaj gönderen EmreKoo » Prş May 23, 2013 10:35 pm

[quote]bilgisizadam tarafindan yazilan metin:

yani soyle diyebilirmiyiz ;

sartli kabul almak icin herhangi bir tarihin gecmesine ve herhangi bir tarihi beklememize gerek yok herzaman sartli kabul iicin basvuru yapilabilir?[/quote]
Bu universite bildigim kadariyla sartli kabul vermedigi icin basvurulari en son 15 temmuza kadar halletmek gerekior. Ama tabi emin degilim fazla ama sartli kabul veren bir uni degil bu kesin.

sway

Mesaj gönderen sway » Prş May 23, 2013 11:28 pm

hmm. sen direk uniye basvurcan ozman oyle mi?

EmreKoo

Mesaj gönderen EmreKoo » Prş May 23, 2013 11:39 pm

Evet. Ilk once uniye basvurucam ve a2 sertifikami yollucam tabi diger gerekli belgeleride. Daha sonra eger uniden olumlu yanit gelirse bana dil kursu icin form gelicek. kursa kayit olduktan sonra uniyede kayit olmus olucam. test daf i verdikten sonra normal derslere baslicam unide.

sway

Mesaj gönderen sway » Cum May 24, 2013 12:30 am

bnmde a2 tomerim var. bnde snn izledigin yolu izleyebilirm ozman .

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum May 24, 2013 12:47 am

yalniz uniye online basvuru yapmak zorundasiniz, ona dikkat edin mutlaka. Online yapilmayan basvurular artik kabul edilmiyor.
www.deutschstudent.com

EmreKoo

Mesaj gönderen EmreKoo » Cum May 24, 2013 3:10 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

yalniz uniye online basvuru yapmak zorundasiniz, ona dikkat edin mutlaka. Online yapilmayan basvurular artik kabul edilmiyor.[/quote] evet ve yanilmiyorsam 1 haziranda basliyor online basvuru.

EmreKoo

Mesaj gönderen EmreKoo » Çrş May 29, 2013 8:23 pm

arkadaslar benim kafa yine karisti :D universiteye attigim mailde bana bir form ile basvurmam gerektigini soylediler. ( almanca olmadan kursa basvurmak icin ) . online basvuru yapmak zorunda miyiz ? zaten online basvuruda ilginc bir sekilde sadece bachelor basvurusu geliyor. master icin secenek yok. bu aralar benle ayni sekilde basvuran arkadaslar varsa yardimci olabilir mi ?

EmreKoo

Mesaj gönderen EmreKoo » Çrş May 29, 2013 9:31 pm

Arkadaslar olayi cozdum tamamen. Basvuracak arkadaslar icin yaziyorum proseduru:

eger testdaf sinavini verdiyseniz yada onun benzeri bir sinav direk online basvuru yapabiliyorsunuz.

ancak bu sinavi vermediyseniz, almanca seviyeniz en az a2 olmak sartiyla universitenin almanca kursuna basvurabiliyorsunuz. ama bunu online basvuru kismindan yapamiyorsunuz. zaten basvurunun bir yerinde gectiginiz almanca sinavini soruyor ve hicbirini secemeyeceginiz icin ilerlemenize izin vermiyor. asagidaki linkten alamnca kursuna basvuru yapmaniz gerekiyor:

http://www.international.rub.de/bewerbu ... se.html.en

basvurduktan sonra (gerekli belgeleri ve basvuru formunu yolladiktan sonra ) universiteden size kabul geldiginde kurs ucretini yatirdiginiz anda size bir belge daha gelicek uniden. bu belge ile vize basvurusu yapabiliyorsunuz. daha sonra almanyada tesdafi verdikten sonra online basvuru yaparak uni\'ye basvuruyorsunuz. herkese kolay gelsin .

hyyilmaz

Mesaj gönderen hyyilmaz » Çrş May 29, 2013 11:42 pm

[img]http://img825.imageshack.us/img825/8752/capturegt.jpg[/img]
Resimdede gordugunuz gibi Bochum Universitesinin dil okulu icin tarihler verilmis bu tarihlerden bana uyna istedigimi secebilir miyim? Tecrubeli arkadas var mi acaba?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş May 30, 2013 2:19 pm

Biraz yanlis cozmusun. :) Dil secenekleri arasinda sonstiges var, sayet a2 in yoksa onu secebilirsin. Ayrica basvuru icin a1 yeterli. Sadece formu doldurup da basvurabilirsin ama ordaki gorevliler genelde en sona atiyor form basvurularini ve 2 haftada alacagin kabulu 3 ayda aliyorsun. Dil kursu icin de eylul e kayit yaptirman daha uygun olur zaman acisindan.
www.deutschstudent.com

EmreKoo

Mesaj gönderen EmreKoo » Prş May 30, 2013 7:51 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

Biraz yanlis cozmusun. :) Dil secenekleri arasinda sonstiges var, sayet a2 in yoksa onu secebilirsin. Ayrica basvuru icin a1 yeterli. Sadece formu doldurup da basvurabilirsin ama ordaki gorevliler genelde en sona atiyor form basvurularini ve 2 haftada alacagin kabulu 3 ayda aliyorsun. Dil kursu icin de eylul e kayit yaptirman daha uygun olur zaman acisindan.[/quote] Physiker ben o secenegi bir turlu goremedim ya. Simdi online basvuruda gectiginiz almanca sinavi kisminda secenekler var. Orda da oyle bir secenek yok.

hyyilmaz

Mesaj gönderen hyyilmaz » Pzr Haz 02, 2013 8:25 pm

Arkadaslar Bochum universitesi icin bankaya min 500 euro yatirmam gerekiyor ve universitenin banka hesabinda nasil yatirmamiz gerektigini anlatmislar ama tam kesin olmasini istedigim kisim var orayida danismak istedim.

Hesap numaralarini falan vermis bir kisminda;
"Kennwort ( sayilar falan filan ) Ihr name" yaziyor.
Simdi ismimi burdaki bankada kagida HERR + AD SOYAD seklinde mi olacak?
buradaki Kennwort ne demek oluyor? ve neden arada sayilar var :)

Resimde de inceleyebilirsiniz arkadaslar. Simdiden cok tesekkur ederim cevaplariniz icin. Cevaplarinizi bekliyorum..

[img]http://img692.imageshack.us/img692/5379/capturefup.jpg[/img]