Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

"Bundespolizei virus" hakkinda onemli

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
ersin060

Mesaj gönderen ersin060 » Sal May 28, 2013 11:02 am

Arkadaslar Merhabalar,

Almanya da yaygin olan belki de biliyorsunuz Bundespolizei diye bir virus var ve bilgisayarinizi komple ele geciriyor. yaklasik 4 ay once antivurus programim bitmisti. Dun internette gezinirken birden bilgisayarimin masaustu bembeyaz oldu ve - laptop ile baglanmistim- aninda fotografimi cekti ve yanda ip adresinim bilgisayar adi vs. cikti. sizden odemeniz icin 100 Euro istiyor ve ekranin sag ust kosesinde kredi karti ile odeme icin bir yer yapmislar. odemezsen ceza gelecek yaziyor.

uzatmayayim arkadasimin pc den arastirdim, bir cok kiside olmus bu olay. Ozellikle sinema filmlerinin ve dizilerin oldugu siteler (kino ile baslayan tum sitelerden bu virus geliyor, bana da ordan geldi kinox.to) dikkat etmelisiniz. polisten geliyormus gibi bir virus ve bilgisayariniz acmaya kesinlikle izin vermiyor.her actiginizda ekraniniz bembeyaz oluyor ve sonrasinda o cezayi odemeniz icin kredi karti ile odeme alani cikiyor. Rger boyle bir duruma yakalnirsaniz panik yapmadan asagida ki siteden tum adimlari yaparak virusu etkisiz hale getirebilirsiniz, Ben tum islemleri yaptim simdilik 1 aylik norton antivurus yukledim virusleri sildim. cok sukur simdilik bir sorun yok, uygun zaman da tekrar windows yukleyecegim.

http://www.bundespolizei-virus.de/

Herkese iyi Forumlar

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal May 28, 2013 11:09 am

hangi siteden virus geldi onu da paylasabilirmisin?
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

ersin060

Mesaj gönderen ersin060 » Sal May 28, 2013 11:16 am

Selam Physiker, tekar duzenledim yazdiklarimi ama soyle bir bilgi vereyim. Genel de sinema filmlerinin oldugu tum sitelerden bu virusu yolluyorlarmis.

Ornegin, Cehennme meleklerin 2 yi izlemek icin tiklayin yaziyor, ve ardindan seni baska bir siteye yonlendiriyor ve o anda virus girmis oluyor. benim basima boyle bir durumdan dolayi geldi.

site adlari olarak forumlardan okudugum kadariyla adi sana belli olmayan, ya da guvenli olmayan sitelerden basta bu sitelerden Kinox.to, Movie2k virus geliyor.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal May 28, 2013 11:19 am

Cehennem meleklerini izlemistim pek oyle bir filme benzemiyordu ama.hmmm
www.deutschstudent.com

ersin060

Mesaj gönderen ersin060 » Sal May 28, 2013 11:26 am

yok zaten siteden kaynakli bir durum bu, genelde benimizledigim site kinox.to ve bu site illegal bir site , yani siz vizyonda olan bir filmi burdan izlebilirsiniz. bu nedenle site sadece bir yerden yayin yapmiyor. mesala bir film izliyorsunuz size baska bir ulkenin web sayfasina yonlendiriyor ve tekar bir yayzi cikiyor izlemek icin tiklayin diye. o zaman tikladim ve bilgisayar oldugu gibi bembeyaz sayfayla kaplandi, suna dikkat etmek lazim genelde virusu illegal olan sitelerden yolluyorlar. diger bir site vereyim dikkat edin arkadalar onu da forum sitesinden buldum , burda da dunya da ki tum maclari izliyorsunuz ama virusluymus sanirim.

atdhe24.net

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal May 28, 2013 6:55 pm

Sitede anlatildigi kadar teferruata gerek yok aslinda.

Normal kasa bilgisayarsa fisini cekin tekrar acin pc yi ve guvenli modda acin(abgesicherte modus -F8) ve pc yi guvenli modda actiktan sonra Widerherstellung(yeniden olusturma sanirim turkcesi) kismina gidip pc ayarlarina bir gun oncesine getirin ve daha sonra tekrar ac kapa yapin duzeliyor. Laptopsa mutlaka bateriyi cikarip oyle yapin ayni islemleri.

Bu arada "vizyon" fimleri icin her siteye guvenmeyin. Favorim paris ve you:);)
www.deutschstudent.com

chemiker

Mesaj gönderen chemiker » Sal May 28, 2013 7:06 pm

aynisi turkiyede de mevcut malesef...Turkish national police diye hatta :D artik ceviri falan yapmislar heralde...Pek cok yakinimin basina geldi dun,bugun olmak uzere dikkat etmek lazim ama oldu mu da oluyo iste...

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal May 28, 2013 7:08 pm

Elimize dur diyemedikce de olacak maalesef degilmi chemiker?:)
www.deutschstudent.com

chemiker

Mesaj gönderen chemiker » Sal May 28, 2013 7:15 pm

ehehe aynen :) izlemesin kimse film dizi mizi falan :) tv neyinize yetmiyo dermisim :D anca konusurum boyle bana olsa naparim bilemiyorum :/

1

Mesaj gönderen 1 » Çrş May 29, 2013 2:14 am

vaktin varsa polise git, neden bana trojan gonderiyorsunuz diye kafa bul biraz.

ersin060

Mesaj gönderen ersin060 » Çrş May 29, 2013 2:17 am

ha ha :) dogru diyon kardes ama alman polisiyle kafa bulmaya gelmez ya

1

Mesaj gönderen 1 » Çrş May 29, 2013 2:20 am

bizim klasik saf ayagina yatma taktigini uygularsin. surat ifadeni de cinlilerin "anlamadim, ne diyorsun sen kardesim" mimikleri ile donattin mi, is tamamdir.

ersin060

Mesaj gönderen ersin060 » Çrş May 29, 2013 2:24 am

yok kardes , sakadan da olsa allah onlarin ellerine dusurmesin, mekanlarina ugratmasin

1

Mesaj gönderen 1 » Çrş May 29, 2013 2:29 am

[quote]ersin060 tarafindan yazilan metin:

yok kardes , sakadan da olsa allah onlarin ellerine dusurmesin, mekanlarina ugratmasin[/quote]

zebani mi bu adamlar yahu, mekanlarinda adam mi kizartiyorlar ki kazanda.

alamancilar hadi korkuyor, adamlarin duzgun tek bir yani yok da, sen neden korkuyorsun ki? pasaportun ve oturum kartin yaninda olsun, gerisi problem degil.

ersin060

Mesaj gönderen ersin060 » Çrş May 29, 2013 2:34 am

yok kardes, bu zama kadar cok sukur ne turkiye de ne burda polislik yada kotu bir olayim olmadi. almancilarin korkutgu seyler var dogru ama ne bileyim bu olay basima turkiyede de gelse inan windows atar ugramazdim bile.

1

Mesaj gönderen 1 » Çrş May 29, 2013 2:36 am

turkiye\'de olsaydi zaten ben de bilgisayari direkt cope atardim polise gitmek yerine.