Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Duisburg-Essen Universitesi Siyaset Bilimi kabul olasiligi ?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
haydarpasa62

Mesaj gönderen haydarpasa62 » Pzt May 20, 2013 2:35 am

Arkadaslar merhaba.

Suan Almanyadayim.Duisburg-Essen Turkiyede iken kabul vermisti ancak kartimi almaya gittigim de bana dil yeterliliginden sonra tekrardan degerlendirmeye alacaklarini soylediler.

Bolumum siyaset bilimi.

Simdi merak ettigim sey okulun kabul etmeme gibi bir durumu olur mu?

Eger boyle giremeyip donen arkadaslar varsa lutfen yardimci olsun ona gore geri donmeyi bile planliyorum.

Cunku 2015 de askerlik tecilim bitecek ver tam donem askerlik yapmak zorunda kalacagim.

Tesekkurler.

GK

Mesaj gönderen GK » Pzt May 20, 2013 4:01 am

eger dsh yi vermediysen dil kursundayken baska unilerede basvurabilirsin ve dsh yi kazandigin taktirde nerden kabul aldiysan oraya kaydini yaptirir askerligini uzatirsin, yani bole bi durumla karsilasan hic duymadim ama bi anda kestirip atma derim.

haydarpasa62

Mesaj gönderen haydarpasa62 » Pzt May 20, 2013 4:08 am

Hayir DSH\'ye girmedim.Dil kursu bittikten sonra girecegim.
Bende artik o riski alsam mi diye dusunuyorum.Ailem ile daha munakasa etmedik bu konuyu.Eger buradan red alirsam diger universitelere basvuru yaparim diye dusunuyorum.

Ama iste risk cok yuksek hayatimi direkt etkileyecek bir karar olacak.

GK

Mesaj gönderen GK » Pzt May 20, 2013 4:39 am

mesela 0 almancayla sartli kabul veren universitelerden birine basvurmussun.
ama dil kursunda seviye atladikca daha fazla uniye basvurabilirsin bunlarida unutma a2 ile b1 ile de sartli kabul veren bir suru universite var bunlarida goz onunde bulundurmani tavsiye ederim buraya kadar gelmisken ve hedeflerin varken bole dusume bence,
ve daha sana red verdiklerinide soylemediler bile.

haydarpasa62

Mesaj gönderen haydarpasa62 » Pzt May 20, 2013 4:55 am

Anladim hocam ben bir arastirayim o okullari.

Tesekkurler.

haydarpasa62

Mesaj gönderen haydarpasa62 » Prş May 23, 2013 1:24 am

@Gurhan35 Hocam bugun Duisburg-Essen da International Office de benim islerimle ilgilenen bayana mail attim bu konu ile alakali.

Bana Almanya da bu sekilde kabul veren universite olmadigini soyledi sizin bildiginiz hangi universiteler bunlar?

wista59

Mesaj gönderen wista59 » Prş May 23, 2013 1:49 pm

Dil kursu bittikten sonra DSH sinavini gecersen bir cok universiteden kabul alirsin.

Gurhan35 , arkadasimizin dedigi gibi dil kursundayken belli bir seviyeye ulasip A2 yada B1 , bununla da universitelere kabul alabilirsin.Ornek olarak ; Leibniz Universitaet Hannover : http://deutschstudent.de/news.php?readmore=43

Universiteye basvuru yapabilmeniz icin en azindan B1 seviyesinde olmaniz gerekmektedir.. Bunu da ancak

- Turkiye de okudugunuz universitede Almanca gorduyseniz
- Goethe Institusunde
- Almanya daki herhangi bir Almanca kursunda..

Kendi bolumun icin bu sekilde kabul veren universiteleri arastirabilirsin.

haydarpasa62

Mesaj gönderen haydarpasa62 » Cum May 24, 2013 2:40 am

Anladim hocam Duisburg da ki International Office boyle bir bilgi neden verdi anlamadim.

Bir bakayim bu okullara.

Tesekkurler.

sabas

Mesaj gönderen sabas » Cmt Haz 08, 2013 4:20 pm

Duisburg Essen Universitesi\'ne yaptigim sartli kabullu master basvurusu dusuk diploma notu gerekcesiyle reddedilmis arkadaslar. 2.57 ile Abant Izzet Baysal Universitesi Kimya Bolumu\'nden mezun olmustum. Diploma notunu cevirirken farkli bir sistem mi var? Okudugum universitenin dandik olusu eksi bi katsayi falan mi getiriyor bana. NC basligini da okudum kontrol ettim ama pek cozemedim.

Itiraz hakkinizi kullanabilirsiniz yazmislar 1 ay icinde. Itiraz etsem mi bilemiyorum. NRW da oturuyorum. Yuzyuze konusma fikri cok mu sacma olur?

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cmt Haz 08, 2013 11:45 pm

bence lisans basvurusu yap ve derslerini saydir.Ortalaman tam kritik noktada cunku.Ben derslerimi saydirarak vize aldim 2.60 ortalamam vardi.

sabas

Mesaj gönderen sabas » Pzr Haz 09, 2013 12:21 am

[quote]eren_f2007 tarafindan yazilan metin:

bence lisans basvurusu yap ve derslerini saydir.Ortalaman tam kritik noktada cunku.Ben derslerimi saydirarak vize aldim 2.60 ortalamam vardi.[/quote]

Ben oturum olayinda sikinti yasamamak ve en azindan bir kabulum olsun diyerek basvurdum aslinda.

Lisans basvurusunda bulunmak mantikli gelse de soyle bi durum var ben Almanya\'ya dil kursu arti master vizesiyle geldim. Lisansa basvursam sikinti cikar mi acaba ( cok mu sacma bi soru oldu? )

Dil kursundayim Almanya\'da. B1 belgem var burdaki dil kursundan. Suan B2 kursundayim. Hannover Universitesini de bi denesem mi diye dusunuyorum ama bu ortalamayla hep mi problem yasarim yoksa Duisburg Essen Universitesine has bi durum mu bu?

Amac bi okuldan kabul almak yani benim icin. Almanya\'da ogrenci statusune gecmek istiyorum yalnizca.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzr Haz 09, 2013 3:35 pm

Okul kabulsuz studium vizesini almayi basarman buyuk is gercekten;) Oturum alirken elindeki 3. semesterdan baslayabilir turundeki bir yazinin sikinti olacagini sanmiyorum. Bana hic sormadi hatta ders saydirdigima dair kagitta elimde yoktu.

sabas

Mesaj gönderen sabas » Pzr Haz 09, 2013 10:40 pm

[quote]eren_f2007 tarafindan yazilan metin:

Okul kabulsuz studium vizesini almayi basarman buyuk is gercekten;) Oturum alirken elindeki 3. semesterdan baslayabilir turundeki bir yazinin sikinti olacagini sanmiyorum. Bana hic sormadi hatta ders saydirdigima dair kagitta elimde yoktu.[/quote]

Cok mantikli soylediklerin. Ama ben yine de bi Hannoveri denemek istiyorum. Orasi da olmazsa aklimin bi kosesinde yazdiklarin.

sabas

Mesaj gönderen sabas » Pzr Haz 09, 2013 11:23 pm

Siteyi inceledim ve Hannover Universitesinin son basvuru tarihinin 31 Mayis oldugunu ogrendim. :(

Muhtemelen Eren\'in dedigini yapmam gerekecek. Ben kimya bolumu bitirdim ama biyokimya dersi bizde zorunlu olmadigindan almadim. Illa ki o dersi aldirirlar gibime geliyor zaten.

Kafama takilan son soru da su, gecen hafta master basvurusunda bulunuyorum ve ret aliyorum, acaba hemen ayni bolumun Bachelorina basvursam nasil olur. Ya biz buna daha gecen hafta red verdik falan derler mi. (Sacma sapan sorular aklima geliyor ama gurbette su meseleleri anlayabilecegim konusabilecegim biri yok, idare edin lutfen)

oztrkddm

Mesaj gönderen oztrkddm » Cum Haz 14, 2013 4:44 pm

Duisburg-Essen Universitesi\'ne basvuru yapmaya hazirlanan ya da basvuran arkadaslar varsa biseyler danismak istiyorum?