Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanyada universite degistirmek

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
ferit

Mesaj gönderen ferit » Sal May 14, 2013 7:31 pm

Arkadaslar benim size bir sorum olacak benim almancam yok lise not ortalamam 2.8 gibi ben sartli kabul alsam ve herhangi bir universitenin dil kursuna baslasam veya ozel bir dil kursuna baslasam iyi bir sekilde dili ogrensem daha iyi bir universitenin dsh sine girsem ornegin bonn universitesi munih teknik universitesi gibi onlarda egitimime devam edebilirmiyim yani ozetliyim sartli kabul aldigim universitenin disinda baska bir universitede okuyabilirmiyim

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Sal May 14, 2013 7:57 pm

Basvurursun kabul alirsan okuyabilirsin tabi.Yani sartli kabul aldigin okulda okuyacaksin diye bir zorunlulugun yok.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Sal May 14, 2013 9:37 pm

bayernde geldikten sonra 1 defa okul veya bolum degistirme hakki var. sonrasinda ikinci kez degistirmek istersen oturumda sorun cikabilir. yani 3ncu universite veya bolumde

a4tech

Mesaj gönderen a4tech » Sal May 14, 2013 10:54 pm

arkadaslar turkiyeden erasmusla almanyada bir Hochschule ye gelip erasmus suresi dolunca baska bir alman UNVERSITE ye gecebilme imkani var mi acaba??

izzy

Mesaj gönderen izzy » Çrş May 15, 2013 9:45 am

Lise ortalaman 2.8/5 ve sen munih teknik mi diyorsun?

Voyager33

Mesaj gönderen Voyager33 » Çrş May 15, 2013 12:49 pm

Su NC olayindan kimse bahsetmiyor ki arkadas. Bu nc olayini nasil ogrenebiliriz ? Internette nc ile ilgili bilgiler var universitelerin fakat onlar Alman ogrenciler icin gecerli sanirim,yabancilar icin farkli

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş May 15, 2013 6:15 pm

http://www.deutschstudent.de/news.php?readmore=66

Nc icin Turkiye den gelen ogrencilerin oss puanlari hesaplaniyor. Bazi universiteler oss ve lise beraber hesapliyor.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

ferit

Mesaj gönderen ferit » Çrş May 15, 2013 8:06 pm

Kusura bakmayin yanlis hesaplamisim ortalamam 5 uzerinden 3.1 mis heidelberg universitesi genetik veya biyoloji olurmu bu ortalamaya

sedat47

Mesaj gönderen sedat47 » Çrş May 15, 2013 9:16 pm

sanirim senin diploman 100 uzerinden 60-65 arasina denk geliyor yani acikcasi biraz zor gibi munih teknik. alman univ leri lise diplomasina ve mezun oldugun lise turune bakiyorlar benim bildigim cunku bi danismanlik sitesiyle konusmustum bende munih teknikten bahsettim hemen lise diplomami ve lise turumu sordu.

izzy

Mesaj gönderen izzy » Prş May 16, 2013 2:02 pm

Diyelimki kabul aldin TUM \'dan peki okul nasil bitecek? Biraz gercekci olmak lazim.

GK

Mesaj gönderen GK » Prş May 16, 2013 3:25 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

http://www.deutschstudent.de/news.php?readmore=66

Nc icin Turkiye den gelen ogrencilerin oss puanlari hesaplaniyor. Bazi universiteler oss ve lise beraber hesapliyor.[/quote]

bunu son donemler uni assist yapiyor diye biliyorum uni due hakkinda bilgim yokda daha gecen donem bi arkadasimin basvurdugu uni assist le calismayan 2 uni de diploma notuyla degerlendirmisti gerci bahsettigim bolumler almanlar icin 2,6 2,9 nc ortalamasi olan bolumler cok yabanci basvurmassa 3,0 3.,1 le falanda aliyorlar yabancilari bole dusunmek gerek.

yazirous1903

Mesaj gönderen yazirous1903 » Prş May 16, 2013 5:00 pm

Okulun adini gorup korkmak yanlis okulun adindan cok sinav yazma hakkin kac sinav oldugu gibi seylere dikkat etmek lazim Universitaet Siegen da 27 sinavim vardi master bolumunde universite degistirdim TU Darmstadt dayim ve 17 16 sinavim var. Arastirmalarinizi bence bu tip faktorler uzerinden yapin. Tabi ki sartli kabul alip dsh yi verdikten sonra..

izzy

Mesaj gönderen izzy » Prş May 16, 2013 5:06 pm

Adindan korkma degil mevzu lise ortalamasi bile 3.1 olan birisi TUM gibi 2 sinav hakki olan zor okullari bitirmesi dusuk olasilik, gercekci yaklasmak lazim.

GK

Mesaj gönderen GK » Prş May 16, 2013 8:00 pm

arkadas master okumak istiyenler icin yazmis sanirim izzy ben ole anladim.
turkiyeden normal bi lise ortalamasiyla buraya gelip teknik bolumu lisans seviyesinde okumak intihar cevremde gordugum insanlarin %99 undan bole bi yargiya vardigimi soyliyebilirim.

pardon

Mesaj gönderen pardon » Prş May 16, 2013 8:07 pm

[quote]izzy tarafindan yazilan metin:

Adindan korkma degil mevzu lise ortalamasi bile 3.1 olan birisi TUM gibi 2 sinav hakki olan zor okullari bitirmesi dusuk olasilik, gercekci yaklasmak lazim.[/quote]

Kaldigin dersler 50 krediyi asana kadar 3. sozlu hakkin var TUM\'da, sayet PO\'yu falan degistirmedilerse. 6-7 ay once okumustum.

izzy

Mesaj gönderen izzy » Prş May 16, 2013 8:28 pm

Ne farkeder 3 hakkin olsun 5 hakkin olsun konu bu degil, yeterince acik anlattim. Burda okumak Turkiyede okumaya benzemiyor. Kaldiki dil problemin var.

Voyager33

Mesaj gönderen Voyager33 » Prş May 16, 2013 8:34 pm

Arkadaslar peki Turkiyede bir duz liseden 65-70 not ortalamasiyla mezun olan biri Almanyada isletme dalinda nerelere gidebilir ? (hochschule degil) cevap verenlere cok tesekkurler

pardon

Mesaj gönderen pardon » Prş May 16, 2013 9:36 pm

Ne farkeder 3 hakkin olsun 5 hakkin olsun konu bu degil, yeterince acik anlattim. Burda okumak Turkiyede okumaya benzemiyor. Kaldiki dil problemin var.[/quote]

Ne fark eder degil iste. Ben bizim okulda sozluye girip kotu not alan dahi duymadim. 2 kez sinava girip 60 puandan 30 puan alamayanlar sozlude biraz calisirlarsa rahatca 1\'li notlari alabiliyorlar. Belki benim denk geldiklerimin sansi ancak tutorlara sordugum kadariyla onlar da ayni fikirde. Sozlude, yazilida oldugu gibi zaman sinirlamasi olmadigi icin daha iyi notlar alindigindan bahsettiler. Ayrica bunlarin onemi olsun veya olmasin yanlis verildigini dusundugum bir bilgiyi duzelttim.

totalrub

Mesaj gönderen totalrub » Prş May 16, 2013 10:10 pm

[quote]pardon tarafindan yazilan metin:

Ne farkeder 3 hakkin olsun 5 hakkin olsun konu bu degil, yeterince acik anlattim. Burda okumak Turkiyede okumaya benzemiyor. Kaldiki dil problemin var.[/quote]

Ne fark eder degil iste. Ben bizim okulda sozluye girip kotu not alan dahi duymadim. 2 kez sinava girip 60 puandan 30 puan alamayanlar sozlude biraz calisirlarsa rahatca 1\'li notlari alabiliyorlar. Belki benim denk geldiklerimin sansi ancak tutorlara sordugum kadariyla onlar da ayni fikirde. Sozlude, yazilida oldugu gibi zaman sinirlamasi olmadigi icin daha iyi notlar alindigindan bahsettiler. Ayrica bunlarin onemi olsun veya olmasin yanlis verildigini dusundugum bir bilgiyi duzelttim.[/quote]

birincisi sozluye kalmis isen durum baya kotu demektir .sozlude maksimum 4 (universiteye gore degisiyormu bilmiyorum fakat)alabilirsin. zaten iyi olan adam normal sinavda gecer.

dusun bikere sozlu bukadar kolay olsa herkes 2 hakkini yakar sozlu yaparak okulu bitir.

sozlu ogrenciye verilen son sanstir gecemezisen egitim hayatina gule gule olayi

yazili sinavi olmayip sinavi sadece sozlu olan derslerde vardir cok zor degildir.

turkiyede okuyamayan adam burda hic basaramaz kendi anadilinde yapamadigin biseyi yabanci dilde nasil basarabilecek.

pardon

Mesaj gönderen pardon » Prş May 16, 2013 10:34 pm

[quote]totalrub tarafindan yazilan metin:

[quote]pardon tarafindan yazilan metin:

Ne fark eder degil iste. Ben bizim okulda sozluye girip kotu not alan dahi duymadim. 2 kez sinava girip 60 puandan 30 puan alamayanlar sozlude biraz calisirlarsa rahatca 1\'li notlari alabiliyorlar. Belki benim denk geldiklerimin sansi ancak tutorlara sordugum kadariyla onlar da ayni fikirde. Sozlude, yazilida oldugu gibi zaman sinirlamasi olmadigi icin daha iyi notlar alindigindan bahsettiler. Ayrica bunlarin onemi olsun veya olmasin yanlis verildigini dusundugum bir bilgiyi duzelttim.[/quote]

birincisi sozluye kalmis isen durum baya kotu demektir .sozlude maksimum 4 (universiteye gore degisiyormu bilmiyorum fakat)alabilirsin. zaten iyi olan adam normal sinavda gecer.

dusun bikere sozlu bukadar kolay olsa herkes 2 hakkini yakar sozlu yaparak okulu bitir.

sozlu ogrenciye verilen son sanstir gecemezisen egitim hayatina gule gule olayi

yazili sinavi olmayip sinavi sadece sozlu olan derslerde vardir cok zor degildir.

turkiyede okuyamayan adam burda hic basaramaz kendi anadilinde yapamadigin biseyi yabanci dilde nasil basarabilecek.[/quote]

Bizim universitede maksimum 4 olmadigini yukarida yazdim zaten. Yine de dersten derse degisiyor bizim universitede. Ben 3 kisinin sozluye girip 1.3, 1.7 ve 1.7 aldigini biliyorum. Ben burda durum iyi veya kotu diye birsey soylemedim. Turkiye\'de yapamayan adam burda yapar veya yapamaz o da beni ilgilendirmiyor. Sadece benim bildigime gore verilen yanlis bir bilgiyi duzelttim.