Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Oturum Alma Islemleri

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
bjk_oguz

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen bjk_oguz » Sal Ara 04, 2012 9:38 pm

[quote][quote]Ezgii- tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar bugun almanyaya geleli 6 gun oldu oturum almam gereken yer hannover fakat ben suanda hamburgtayim kursumda bi problem ciktigi icin burda kaliyorum normalde kursumun 3 aralikta baslamasi gerekiyodu bende buyuzden hannoverde kalmaktan vazgectim oturumumu hamburgta alip teyzemin yaninda kalip burda dil kursuna gitmek istiyorum boyle bi sorun cikar mi yardimci olur musunuz[/quote][/quote]

1 ay sonra falan yabancilar subesine gidin durumu anlatin bir sorun cikacagini sanmiyorum.Zaten size termin verirler oturum uzatmak icin,dosyaniz Hannoverde oldugundan onlarla iletisime gecerler.

izzy

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen izzy » Pzt Oca 07, 2013 5:28 pm

Sanirim bu yabancilar subelerinin calisma yontemleri sehirden sehre farkli oluyor.

Ben once giristeki numaratorden numara aldim ve siram gelince fotograf ve parmak izi biraktim.

Sonra randevumun oldugu odaya gittim, gorevli ne yazikki ingilizce bilmiyordu, ingilizce bilen birilerini cagirdi fakat onunda ingilizcesi baya baya kotuydu.

Neyse termini internetten aldigimdan gerekli evraklari, nerede ve nezaman oldugunu pdf seklinde yollamislardi,
-Ogrenci Belgesi
-Saglik Sigortasi Sozlesmesi
-Gecim Kaynagini Belirten Belge(ler)
-Fotograf
-Pasaport

Bunlari teslim ettikten sonra bir kart verdiler, karti makinaya soktum ve 110 euro odedim, dekontu ayni yere goturdum. Sonra bana bir kagit verdiler 4 hafta icinde kartimin gelecegini ozamana kadar bu kagidi pasaport ile birlikte tasimam gerektigini soylediler.

Simdi soruyorum size 110 euro nedir ya?

GK

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen GK » Pzt Oca 07, 2013 5:57 pm

son 2 2,5 yildir 110 euro odeniyor malesef o senin bekledigin yeni kart sistemi ciktigindan beri bole

yildiz

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen yildiz » Pzt Oca 07, 2013 8:38 pm

merhaba arkadaslar.
13 aralikta oturum almak icin paderborn auslanderbehordeye basvurdum ve bugun gidip 1 yillik oturum iznim ile 120 TAM gun calisma iznimi aLdim. ancak PASAPORTA YENIDEN VIZE TARZINDA BISI YAPISTIRMIYORLAR DIMI?(BENIM PASAPORTUMDA ILK GIRIS ICIN VERILEN 3 AYLIK VIZE VAR SADECE) ve bence islerin zorlasmasini saglayan tek varlik basvuruda bulundugunuz polis. baska kimse degildir. Eger sansiniz varsa size denk gelen polis iyi cikar ve hic bir ugrasttirma yasamassiniz :)

murat181818

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen murat181818 » Sal Oca 08, 2013 11:39 am

1 yillik oturum karti veriyolar zaten pasportu birsey yapistirmiyrolar
So geht nicht !

cem001

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen cem001 » Sal Oca 08, 2013 2:35 pm

pardon bu alm. uni. okurken her yil mi 8 bin euro verecegiz.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen eren_f2007 » Sal Oca 08, 2013 6:44 pm

Bulundugun bolgeye gore degisiyor.

murat181818

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen murat181818 » Cmt Oca 12, 2013 1:37 pm

[quote]cem001 tarafindan yazilan metin:

pardon bu alm. uni. okurken her yil mi 8 bin euro verecegiz.[/quote]
Cumleni duzeltmek isterim her sene 8.000 euro ermiyorsun sadece bankaya yatiyorsun ve sadece 650 euro gibi rakam cekebiliyorsun her ay 1 yilla denk geliyor
Bazi yabancilar polisi bu konuda sert degil ama bazilarida tam belirtlien tutari istiyor
So geht nicht !

eses26

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen eses26 » Prş Oca 31, 2013 7:51 pm

careconcept online basvurusu yaptim ama bir mail gelmedi.. almanca bilen bir arkadasimla arasam mi?

Borumu

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen Borumu » Prş Oca 31, 2013 8:40 pm

Bende 1 hafta once braunschweig dan oturum aldim.Fazla zorlamadi 1-2 soru sordu saglik sigortasi biraz sorun oldu AT11 ile saglik sigortasi yaptirdim yani bedava ama Turkiye AT11 belgesini donemlik veriyor bu donemde martin 22 sinde bitiyordu yabancilar poliside bunu sordu neden 2 ay sonra bitiyor sigortan dedi acikladim aok yi aradi dediklerimi dogruladi ve 1 yillik oturumu verdi.

Konjuqe

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen Konjuqe » Sal Nis 02, 2013 9:22 pm

[quote]Borumu tarafindan yazilan metin:

Bende 1 hafta once braunschweig dan oturum aldim.Fazla zorlamadi 1-2 soru sordu saglik sigortasi biraz sorun oldu AT11 ile saglik sigortasi yaptirdim yani bedava ama Turkiye AT11 belgesini donemlik veriyor bu donemde martin 22 sinde bitiyordu yabancilar poliside bunu sordu neden 2 ay sonra bitiyor sigortan dedi acikladim aok yi aradi dediklerimi dogruladi ve 1 yillik oturumu verdi.[/quote]

Arkadaslar Anlamadigim once belediyeye sonrada yabancilar polisinemi gidiyoruz?

Ve Sen AT11 sigortasi durumunu dil kursunami gidiyorsun ;?

Konjuqe

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen Konjuqe » Prş May 02, 2013 6:54 pm

Merhaba arkadaslar bir sorunum var essende akrabamda kaliyorum ve akrabamda devletten yararlaniyor ve bende oturum alacagim bu adresten herhangi bir skinti olurmu acil ?

Konjuqe

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen Konjuqe » Prş May 02, 2013 7:58 pm

Merhaba arkadaslar bir sorunum var essende akrabamda kaliyorum ve akrabamda devletten yararlaniyor ve bende oturum alacagim bu adresten herhangi bir skinti olurmu acil ?

marker

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen marker » Prş May 02, 2013 8:02 pm

Merhaba,
Uzun sureli vizeye basvurdum bunun uzerine bana uc aylik bir vize verildi. Bu vizeyle Berlin\'de oturma iznine basvuracagim. Bu esnada Turkiye\'ye Almanya\'dan git gel yapmam gerekecek. Bu mumkun mu? Yoksa Auslaenderbehorde\'den bir kagit vs. mi almam gerekli?

Kullanıcı avatarı
welly275

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen welly275 » Prş May 02, 2013 9:15 pm

Konjuge; akraban senin garantorun mu ? garantorun degilse herhangi bi sorun olmaz. adres beyanini o adrese yaptiysan zaten yabancilar subesinde neden burda kaliyosun falan diye sorcaklarini dahi sanmiyorum. posta kutusunda senin soyismin yazmiyosa c/o diye belirtmen lazim bunu biliyosundur umarim. yoksa senin adina gelen postalar geri donebilir.

marker; gidip gelebilirsin. sorun olmaz. almanyaya giriste pasaport kontrolde sorarlarsa bisey bi isimi halledip gelmem lazimdi dersin, sorun olmaz. ama vizenin gecerlilik suresi bitmeden almanyaya gelip yabancilar subesinden oturum alman gerek yoksa giriste almanyaya giremeyebilirsin bile.

marker

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen marker » Cum May 03, 2013 3:35 pm

cevap icin tesekkurler welly.
bir de sunu sormak istiyorum. gider gitmez oturma ve calisma iznine basvuracagim. bu basvuruyu yaptiktan iki uc hafta sonra, Turkiye\'ye geri donecegim bir iki gunlugune. acaba, basvuru suresinde pasaportumuz bizde mi kaliyor, yoksa islemler icin ellerinde mi tutuyorlar? yani sunu sormak istedim: turkiye\'ye gidip geldikten sonra mi bu basvuruyu yapmaliyim yoksa once mi ve tahminen ne kadar surer?

Kullanıcı avatarı
welly275

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen welly275 » Cum May 03, 2013 9:36 pm

farketmez. pasaportunu almiyolar. simdi elektronik oturum karti sistemi gecerli almanyada. basvuruyosun 3-4 hafta sonra falan geliyo kartin yabancilar subesine gidip aliyosun sonra. yani vizen yoksa dahi basvurun alindiktan sonra oturum sahibi oluyosun. acil gitmen gerekiyosa bu durumu yabancilar subesine soyleyip bi belge alip o sekilde de giris cikis yapabilirsin almanyaya. hatta bunu oturum basvurusu sirasinda sorabilirsin. giris vizen devam ediyosa daha oturum kartim gelmeden gidip gelmem lazim, bu vize sayesinde giris yapabilir miyim yoksa sizden bi belge almam mi lazim diye sor tam dogru cevabi alirsin. ama her turlu sorun olmadan git gel yapabiliyosun

wwhite

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen wwhite » Çrş May 15, 2013 10:11 pm

Arkadaslar dil kursuyla sorunlari filan halledebildim.yarin belediyede reg yaptirip sonrada yabacilara gitcem oturum icin ama vizenin bitmesine 20 gun kaldi sorun cikar mi?laf edermi polisler niye gec kaldin filan hesabi?

Kullanıcı avatarı
welly275

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen welly275 » Prş May 16, 2013 2:03 am

oturum alamaman gibi bi duruma soruna sebep olmaz.

exlance12

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen exlance12 » Prş May 16, 2013 12:32 pm

Arkadaslar anladigim kadariyla verilen oturum suresi pasaport suresi ile ilgili ve bildiginiz gibi pasaport uzatma diye bir olayda yok yeni pasaportlarda. Benim pasaportumun bitimine de 1 yil kaldi ve ben oturum icin bu pasaportla gidersem 1 yil verecekler gibi gorunuyor. ben yeni pasaport alip iptal edilen pasaportla birlikte gitsem 2 yillik oturum alabilirmiyim