Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Genel Hatlariyla Almanya Vizesi 3

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
zgsrdr

Mesaj gönderen zgsrdr » Pzt Mar 18, 2013 6:38 pm

vize belgelerinin turkcelerinin mi 2 ser det fotokopisini yoksa tercumeli belgelerin mi 2\'ser adet fotokopisini cektirecegiz. seyahat saglik sigortasinin fotokopisine gerek varmi?
ee:lan

gsgs

Mesaj gönderen gsgs » Pzt Mar 18, 2013 6:42 pm

Tercumeleri belgelerin 2ser fotokopsi seyahat sigortasninda 2 tane fotokopsini cektir.Mesela sabika kaydi ikametgah vukuatli ceviriye gerek yok onlarn da fotokopisini unutma vize gorusmende basarilar :)

zgsrdr

Mesaj gönderen zgsrdr » Pzt Mar 18, 2013 6:48 pm

haha valla ben orjinallerin fotokopisini cekcektim allahtan sormusum. tercumelerin cektirceksek tmm ozaman.elimde bi ton kagitla gitcem desene (: deutschland=papierland demisti biri valla dogru demis (: sagol
ee:lan

gsgs

Mesaj gönderen gsgs » Pzt Mar 18, 2013 6:53 pm

Demek istedigini pek anlyamadim ama sen ne var ne yok hepsinin fotokopisini cektir asillarinida goturmeyi unutma eksik olursa ordan cektirirsin :)

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzt Mar 18, 2013 7:05 pm

Elinde oraya goturecegin ne varsa toplam 3 er tane olacak.Biri orjinal sen de kalacak biri yabancilar polisine biri konsolosluga :)

Karthus

Mesaj gönderen Karthus » Pzt Mar 18, 2013 7:08 pm

Benden istenilen butun belgelerin orjinali,tercumesini ve tercumelerinin 1er fotokopisini goturdum.Orjinalleri kontrol edip gorusmeye girmeden once sana geri veriyorlar.Seyahat saglik sigortasi icinde gecerli.Onu tercume ettirmene gerek yok :D ama fotokopisini sordu nerde diye ben istemezler diye saniyodum ama her ihtimale karsi onunda fotokopisini cektirmistim cikardim verdim.Evraklarinizi tercume ettirmekten cekinmeyin zaten ben toplam 95tl harcadim yaklasik 11-12 belge tercume ettirdim.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzt Nis 01, 2013 8:04 am

Merhaba , dil kursu vizesini almak cok zor diye biliyorum.Elin de okul kabulun yokken de sen istesen de basvurunu ogrenci vizesine almazlar diye dusunuyorum.Senin yerin de olsam acele etmez ve rahatlikla sartli kabul alabilecegim okullara basvururdum.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzt Nis 01, 2013 1:03 pm

Zaten sana soracaktir neden almanca diye.En mantiklisi aldigin red di de gosterip master yapmak istiyorum demen.Ancak red sebebi almancan olmamasi mi yoksa not ortalamanin vs. yetmemesi mi?

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzt Nis 01, 2013 1:17 pm

Bence yine de goster bu ortalama ile master kabulu alabilecegini sadece zamaninin yetismedigini vs. soyle. Acikca soylemek gerekirse sansin cok degil ama hic belli olmaz tabi, iyi bir sunum yaparsan her sey olabilir.

Karthus

Mesaj gönderen Karthus » Pzt Nis 01, 2013 1:23 pm

baska uni deneseydin keske ama ogrenim vizesine basvurabilirsin nasil karsilarlar bilmiyorum.Kabul belgesiz ogrenim vizesi alan vardi tabi ama bu kac sene onceydi simdi ipler daha siki
RASTAFARI

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Pzt Nis 01, 2013 3:06 pm

[quote]raseyri tarafindan yazilan metin:

Aslinda baska universiteye de basvuru yaptim oradan red almadim ama kabul de almadim hala haber yok oradan nasil is anlamadim :) suan biraz kararsizim dil okulu icin mi basvursam diye. Ama siz de ogrenim vizesine basvuru yapmamin dogru olacagini soyluyorsunuz. Artik nolacak ben de merak ediyorum :) eger red yersem bireysel degil de herhangibir kurum araciligiyla Universiteye basvuru yapacagim artik yanacak dil kursu paralari. Tesekkur ediyorum ilgilendiginiz icin.[/quote]

raseyri kesinlikle okuldan ret aldigin kagidi gosterme konsolosluga. bu isini kolaylastirmaz daha da zora sokar. hali hazirda baska bi universiteye basvurun var madem okulla iletisime gec, anmeldebestaetigung iste, en hizli sekilde olmasi icin de faksla ya da maille iste ki elin bos gitme. konsolosluk supheye duserse okulun size fakslamasini soyleyebilirim dersin. bu sekilde basvur. bu kabul belgesi degil dediklerinde evet degil ama internet sayfasinda gerekli belgeler kisminda "veya" demissiniz alternatif secenek olarak sunuyosunuz ki zaten henuz aciklanmadi suanda getirebilecegim tek belge bu size dersin. en iyi secenegin bu suanda.

eger basvurdugun okulun oldugu sehirde tanidigin varsa onu gonderip bu dedigim basvuru teyit belgesini daha hizli alirsin, tanidiklarin da havaalaninda bi turke verir ve sen de turkiyede havaalanindan teslim alirsan en hizlisi olur. ben o sekilde yapmistim. 1 gunde elime geciyodu belgeler. bu sekilde faksla falan da ugrasmazsin.

baska bi okula basvurun var mi diye sorarlarsa yok diyebilirsin. bunu kontrol edebilecekleri bi sistem yok zaten. her zaman dogrulari soylersen konsoloslukta vize alamiyosun, ama yalan soyluceksen de isini saglama alicaksin.

studienbewerber olarak 2 kez basvurdum birinde ret aldim ikincisinde basvuruyu dahi almadilar.

eger beklerim, bu randevuya gitmem, tekrar randevu alirim ileri bi zaman icin dersen bekle sartli kabul al derim, sartli kabul veren 3 tane mi ne universite var sanirsam en azindan forumda duydugum daha fazla degil. biri duisburg-essen universitesi.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Pzt Nis 01, 2013 3:50 pm

dil kursu vizesine basvurup konsoloslukta sonrasinda universite dusunuyorum dersen direk ret yiyebilirsin, okuldan belge getir diyebilirler. dil kursu vizesini aldin gittin diyelim almanyada yabancilar subesinde universite egitimi icin oturum alirken sorun yasayabilirsin, sana git turkiyeye yeni basvuru yap oyle gel diyebilirler.

studienbewerber amacli olarak vize almak sartli kabulle olana gore biraz sikintili oluyo. alanlar var, ben alamadim ama senin de alamicagin anlamina gelmiyo. ama dedigim gibi buna da basvurcaksan okuldan ret aldigini gosteren belgeyi sunmaman sart.

sonradan arastirma ya da sans eseri karsilarina cikma ihtimali yoksa kendin aleyhinde ellerine koz verme.

ret yedikten sonra ikinci basvuruda vize alanlar var. her zaman sorun yaratir denemez. tabi ikinciye hic bi degisiklik yapmadan ayni belgelerle ayni ifadelerle girersen direk ret yersin yine.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Pzt Nis 01, 2013 4:03 pm

o zaman kolay gelsin.

psyhcopc

Mesaj gönderen psyhcopc » Çrş Nis 03, 2013 3:41 pm

merhaba arkadaslar uzun ugraslar sonucu Bonn dan ozel bir kurumla anlastim ve 3 aylik dil kursu studien kolleg ve koblenz universitesinden kabul aldilar benim icin. kursu onlarin ozel okulunda yapicam tbi. 1 mayis a ankara konsolosluktan randevu aldim ama hangi belgelerle gidecegimi tam olarak bilmiyorum. elimde suan koblenz universitenin kabul kagidi ve Bonn da ki ozel yerin bana gondermis oldugu 4 adet kagit ve bakicim olarak imza atan yengemin kagidi var ne yapmam gerekiyor lutfn yardiminizi bekliyorum

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Çrş Nis 03, 2013 5:41 pm

[quote]psyhcopc tarafindan yazilan metin:

merhaba arkadaslar uzun ugraslar sonucu Bonn dan ozel bir kurumla anlastim ve 3 aylik dil kursu studien kolleg ve koblenz universitesinden kabul aldilar benim icin. kursu onlarin ozel okulunda yapicam tbi. 1 mayis a ankara konsolosluktan randevu aldim ama hangi belgelerle gidecegimi tam olarak bilmiyorum. elimde suan koblenz universitenin kabul kagidi ve Bonn da ki ozel yerin bana gondermis oldugu 4 adet kagit ve bakicim olarak imza atan yengemin kagidi var ne yapmam gerekiyor lutfn yardiminizi bekliyorum[/quote]

alman konsoloslugunun internet sayfasinda gereken belgeler yaziyo. bence ilk once oraya bakip takildigin yeri sorarsan daha cok yardimci oluruz

meatalay

Mesaj gönderen meatalay » Çrş Nis 03, 2013 5:44 pm

Yesil pasaport sahibiyim. Universite icin maceram basladi. 3 ay Almanya 3 ay Turkiye git gel yapiyorum malesef. Almanya\'da dil kursuna devam ediyorum orada kaldigim sure icerisinde. Suanda TR-Ankara\'dayim 9 Nisan\'da randevum var. Eksik evragim yok, Dortmund TU \'dan sartli okul kayit belgesi, Garantor Belgesi, 1yillik Dil kursu kayit belgesi en basta bu onemli belgeler mevcut.

Tek eksigim Motivasyon yazisi toparlayarak yazmaya calisiyorum ama tam yapamadim. Fikri olanlarin ister ozelden ister bu baslik altinda fikirlerinizi paylasirsaniz sevinirim zaten gidip geldikce vize gorusmesiyle ilgili tecrubelerim var. Ayni sekilde benimde yardimci olabilecegim konular varsa seve seve yardimci olurum.

daisy

Mesaj gönderen daisy » Pzr May 12, 2013 5:19 pm

merhaba arkadaslar, almanyada bir firmada 6 aylik staj yapicam. almanya konsoloslugu sayfasindaki staj icin gerekli evraklar disinda, evrak isterler mi ? orda cok detayli yazmamislar. idata saglikli bilgide vermiyor. ben ogrenci degilim, calisiyorum suanda, almanyadaki firmanin sadece staj sozlesmesi gondermesi yeterli midir?, zav belgesinden bahsediyorlar, ogrenci olmasan bile bu belge alinmali? tskler simdiden.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Pzr May 12, 2013 7:27 pm

zav\'dan belgeye almanyadaki isveren basvuru yapiyo. bu belge de senin almanyada calisma iznini belirtiyo. ogrenci olmanla alakasi yok. bu belgeye basvuru icin ogrenci sarti olcagini sanmiyorum zira almanyada farkli isimler altinda staj turleri mevcut. mesela bazi okullar bolume kabulden once on staj istiyo. ogrenci sarti olsaydi bu imkansiz olurdu.

yani bu belge olmadan sorun yasaman muhtemel. idata\'nin bu konuda pek bilgi sahibi olmamasi normal bana gore. zaten araci kurumlar en cok basvurulan vize turleri disindaki basvurular icin saglikli bilgi veremiyo. bence firmayla iletisime gecip bu belgeyi alman daha saglikli olur.

http://www.arbeitsagentur.de/zentraler- ... G-Info.pdf

bu belge yurtdisindan gelip almanyada staj yapmak isteyenler icin bilgi formu. firmanin hangi belgeleri doldurmasi gerektigini ve neler yapmasi gerektigini anlatiyo. ama guncel mi bilgim yok. isterlerse ZAV la iletisime gecsinler daha guncel bilgilere ulasabilirler.

daisy

Mesaj gönderen daisy » Pzr May 12, 2013 8:47 pm

[quote]welly275 tarafindan yazilan metin:

zav\'dan belgeye almanyadaki isveren basvuru yapiyo. bu belge de senin almanyada calisma iznini belirtiyo. ogrenci olmanla alakasi yok. bu belgeye basvuru icin ogrenci sarti olcagini sanmiyorum zira almanyada farkli isimler altinda staj turleri mevcut. mesela bazi okullar bolume kabulden once on staj istiyo. ogrenci sarti olsaydi bu imkansiz olurdu.

yani bu belge olmadan sorun yasaman muhtemel. idata\'nin bu konuda pek bilgi sahibi olmamasi normal bana gore. zaten araci kurumlar en cok basvurulan vize turleri disindaki basvurular icin saglikli bilgi veremiyo. bence firmayla iletisime gecip bu belgeyi alman daha saglikli olur.

http://www.arbeitsagentur.de/zentraler- ... G-Info.pdf

bu belge yurtdisindan gelip almanyada staj yapmak isteyenler icin bilgi formu. firmanin hangi belgeleri doldurmasi gerektigini ve neler yapmasi gerektigini anlatiyo. ama guncel mi bilgim yok. isterlerse ZAV la iletisime gecsinler daha guncel bilgilere ulasabilirler.[/quote]

tesekkurler bilgi icin. :)
bu arada gerekli evrak listesinde konaklama ile ilgili birseyden bahsedilmemis. ben orda tanidigimizda kalacagim bu kisi sanirim konaklama davetiyesi gibi bisey gondermesi gerekiyormus. bunu nerden almasi gerekiyor? sadace konaklama davetiyesi yeterli olur mu? ve bu belgenin alman dilinde bi adi varsa soyler misiniz

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Pzr May 12, 2013 8:55 pm

konaklama davetiyesi diye bisey yok. gerekli belgelerde garantor belgesinin belirtildigi kisim olmasi lazim yanlis hatirlamiyosam. garantor belgesi cikartmasi yeterli olcaktir. tabi bunun icin tanidiginin senin staj surenden fazla oturumu olmasi lazim. yani pasaportu ve oturum karti yaninda olcak(elektronik karti yoksa pasaportta yapisiktir oturumu).gelire de bakiliyo bu belge cikartilirken. son 3 aylik maas bordrosu yeterli ve senin pasaport numaran dogum tarihin adresin vs gibi bilgilere ihtiyaci olcak. yabancilar subesinden aliniyo bu belge. almanyadaki turkler yabancilar polisi diyo. almancasi verpflichtungserklaerung.

zaten o daireye gittiginde geliriyle ilgili sorun cikarsa vermezler sunlar eksik derler. ona gore eksik belgeyi tamamlarsiniz. sorun olmazsa memurun yanina girdikten sonra 15 dklik bi is zaten sonra veriliyo o belge.

Kilitli