Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 14 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Çrş May 08, 2013 3:59 pm

askere gidince duzeliyormu nasil bir sorudur:( Sakin kalmissin bence.Garantorun ve kalacagin yeri arastiracaklardir diye dusunuyorum.Bu yuzden cevap uzayabilir.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Çrş May 08, 2013 4:37 pm

gecmis olsun. benim de gorusme pek ic acici sayilmazdim. icini karartma notr kal.

bu dedigin kadin ve sarisin kahverengi arasi, gozluk takmayan biri dimi

Arwen35

Mesaj gönderen Arwen35 » Çrş May 08, 2013 5:35 pm

Cevaplar icin tesekkurker arkadaslar. Evet kadin sarisin kahverengi arasi geldikten sonra gozluk takti ama yazilari okurken. Bayada yasi vardi yani genc degildi.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Çrş May 08, 2013 7:05 pm

genc degil aynen. 5 numarali gise mi yoksa ? genelde o gisede goruyodum o kadini ve o gisede yaptim gorusmeyi.

bende de geldikten sonra gozluk takmisti sanirsam. ama normalde gozluk takmiyo yani. buyuk ihtimal ayni kisiden bahsediyoruz. beni de mahvetmisti o. isin kurdu olmus biri o. bana surekli duzgun cevap ver, sorulara farkli cevap veriyon hep diye de hasladi 2 kez :D

en sonunda gorusme bittikten sonra simdiye kadar ki en kotu vizem gorusmem bu demistim. zevkten dort kose bi gulusle, kotu gecmis olsaydi sen bu sekilde gulumsuyo olamazdin dedi :D

yani isin sonunda vizeyi aldim mi evet aldim. bu kadinin genel yapisi bu sekilde sanirim

Arwen35

Mesaj gönderen Arwen35 » Çrş May 08, 2013 7:09 pm

[quote]welly275 tarafindan yazilan metin:

genc degil aynen. 5 numarali gise mi yoksa ? genelde o gisede goruyodum o kadini ve o gisede yaptim gorusmeyi.

bende de geldikten sonra gozluk takmisti sanirsam. ama normalde gozluk takmiyo yani. buyuk ihtimal ayni kisiden bahsediyoruz. beni de mahvetmisti o. isin kurdu olmus biri o. bana surekli duzgun cevap ver, sorulara farkli cevap veriyon hep diye de hasladi 2 kez :D

en sonunda gorusme bittikten sonra simdiye kadar ki en kotu vizem gorusmem bu demistim. zevkten dort kose bi gulusle, kotu gecmis olsaydi sen bu sekilde gulumsuyo olamazdin dedi :D

yani isin sonunda vizeyi aldim mi evet aldim. bu kadinin genel yapisi bu sekilde sanirim[/quote]

Evet aynen 5 nolu gise :D

Resko

Mesaj gönderen Resko » Çrş May 08, 2013 8:13 pm

[quote]izmrsrvt tarafindan yazilan metin:

Merhabalar arkadaslar Bugun SAbah 8 de Izmir konsolosluguna gittim. 3. siradaydim. Fazla beklemeden sira geldi. Tam olarak bilemiyorum ama galiba Formda bircok kez bahsi gecen o bayan denk geldi bana. Nicin almanyaya gitmek istiyorsun dedi. Lisans Tamamlamak amaciyla gitmek istiyorum dedi. Yuksekogretim mi dedi hayir lisans dedim. Tamam ben ne diyorum dedi. Bende Yuksekogretim derken Master yapma anladim dedim. Hayir degil dedi. Ve Basladi cumbus. Almanyada akraban avrmi dedi Yok dedim. Kim var tanidik dedi kisyi soyledim. Garantor, kalicagim yerdeki kisi, Essendeki arkadasimi soyledim. Garantor belgesini eline aldi basladi sorulari sormaya.
+Garantorun kim?
- XXX Bey.Babamin cok yakin arkadasi.
+Ne yani babanin arkadasi her ay sana 600 euro mu vericek?
-Evet.
+Neden versin sana 600 euro ?
-ALmanyadaki bankadan hesap actirmak istiyordum ondan yardin istedim. Universite okuyacagimi soyledim ve kendisinin butun masraflarimi karsilamak istedigini soyledi ve bizde kabul ettik.
+Garantorun emekliymis.
-Evet emekli.
+Almanyadaki emekli maasi belli nasil vericek bu sana bu kadar parayi?
-Verebilcek durumu var. Veremiyecek durumda olsaydi garantor belgesini alamazdi.
+KAlicagin yerden bahset biraz?
-XXX isimli bir arkadasim var. Kendisi ogrenci. Hernede kaliyor. Durumu izah ettim yaninda kalabilecegimi soyledi.Onun yaninda kalicagim.
+Arkadasin ne zamn almanyaya gitti?
-Tarih olarak ne zaman gittigini bilmiyorum. 2 yildir gorusuyoruz internet uzerinden.
+Arkadasin ne zman gittgini sormadin mi hic?
-Hayir gerek duymadim.
Aradan YArim saat gectikten sonra yine sordu arkadasin ne yapiyor oreda diye.ogrenci dedim.
+Okulu sordu mezun oldugum bolumu anlattim anlamadi. Onun anlattigi ile benim anlattigim farkli seylerdi. biraz kizdi. Bende hanimefendi dedim ben o okuldan mezun oldum. Sizin bahsettiginiz farkli bir konu dedim.Acikladim neyse biraz daha somut orneklerle.
+Neden bosluk verdin dedi. Universiteden sonra?
-O sene yapilan dgs sinavindan bahsettim kontejyanlarin 1-2 kisiye dusuruldugunu kazanamadigimi ve Morel bozuklulugu yuzunden askere gittigmimi soyledim.
+Askere gidince duzeliyormu dedi.
-Kafami toparlamis oldum dedim. 1 yillik emegim bosa gitmisti dedim.
--Klasik sorular geldi red alirsan , aile durumun, Falan
+Sonra bu evrakalr neden turkce dedi.Sizin yuzzunuzden almanyadaki polisler turkce ogrenmek zorunda kaldi dedi.
-Bende iki gun once size gonderdigim mailde Bu evraklarin cevirisine gerek olup olmadigini sordum ve bana konsolosgunuz tarafindan Size gondermis oldugmuz evrak listesinde ne yaziyorsa odur gibisinden yazi gondewrmis oldugunuz soyledim. Bana gelen Pdf dosyasinda ceviri olucak yazmiyordu. dedim bende ceviri yaptirmadim dedim.
+Oyle birsey olamz dedi. Bu konuyu incelicem dedi.
-Bende Bana gondermis oldugunuz maili size geri gonderebilirim ordan bakabilirsiniz dedim.
+Gerek olmadigini burdaki arsivden isminize kayitli ise bakabilirim dedi.
- Evet kendi ismim ile gonderdim dedim.
Biraz zaman gecti bir baska bayan geldi oturdu konustular gulduler falan sonra. Yine dondu dediki.
+ Senin arkadasin XX X ama sen ne zaman almanyaya gittigini bilmiyorsun oylemi dedi.
-Evet hanimefendi dedim. Gerek gormedim ne zman gittgini ogrenmeye.
Vize islemi bitti parayi verdim. Pasaportunuzu kargo ilemi alicaksiniz elden mi teslim alirsiniz dedi.
-Elden teslim alabilirim dedim.
+Siz nasil arzu edersiniz dedi.
-Cikarken Bana ayirmis oldugunuz zaman icin tesekkur ederim dedim. Rica etti. Ilk defa bir vize gourmesine girdigimi ve heycanli oldugumu soyledim.
+Yasin cok genc dedi, Sizleri ogrenci gozuyle goruyorum dedi.
-Tesekkur ettim iyi calismalar diledim ciktim.

Evet arkadaslar simdi redde itiraz nasil yapilir :D[/quote]

pur dikkat okudum yazdiklarin en son daki itiraz nasil yapilir demene baya guldum :)
anlasilan baya terletmisler seni bence karamsar dusunme mesala benim gorusmem cok iyi gecmisti hatta bayan bana espriler yapiyordu :) ama sonuc red geldi yani ne olacagi belirsiz asil heyecan bekleme suresidir ins. tez zamanda vizen gelir...

Arwen35

Mesaj gönderen Arwen35 » Çrş May 08, 2013 8:36 pm

Insallah. Aslinda birazda ben sikintiya soktum kendimi ama napalim Kimseye boyun egmedim bu yasima kadar bundan sonrada bunlarami egicem :)) Bir soru daha vardi arkadaslar yanitliyabilecek varmi aranizda bir usteki konu. Benim yuzumden baskasinin sikinti cekmesini istmem.Fislicekler beni falan diyince tedirgin oldum baya.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Prş May 09, 2013 5:06 am

S.a Cok acil bir sorum olucaktiu lutfewn cevaplarmisin. Bugun vizeye girdim Almanyada akrabam olup olmadigini sordu. Yok dedim. Tanidigin kimler var dedi. Garantor, Klaicagim kisi veee Universte hocamin konusturdugu biri var dedim.. Okula kayit yaptirirken yardimci oldu. Yani kabul alip alamayacagimi falan ogrendi dedim. Simdi o arkadasla gorusuyorum. Bana soyledigi Beni bu ay icinde cagiricaklar fislicekler Falan gibi konusma oldu gercekte bu cocugun basi agirirmi benim yuzumden. Konusmanin icerisinde sadece Duisburg makine okuyan biri var dedim xxxx xxxxxx. Universitedeki hocamla irtibarttaymis onunla iunternet uzerinden gorustum kabul alip alamayacagim konusunada yardimci oldu dedim. Bu cocugun basina dert olur mu bu soylediklerim? acil yardim tesekkuerler[/quote]

hicbisey olmaz. basina dert olcak bisey soylememissin. teror orgutu uyesi degilsin sonuc olarak siradan bi vatandassin. neden fislesinler ki onu :D ufak bi ihtimal olarak istihbarat acisindan tanidik diye yazsalar bile bundan bisey cikmaz. biraz fazla paranoya yapmis.

5 nolu senin de ha. ah o kadin yok mu o. fena cakal. sonuc olarak gorusmen benimki kadar kotu gecmemis. yani ret diye dusunme. notrle kendini :D

Arwen35

Mesaj gönderen Arwen35 » Prş May 09, 2013 2:21 pm

Tesekkurler welly275 :)) Biraz sinirlendi galiba anlasamadik. :D

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Prş May 09, 2013 4:30 pm

tmmdir dedigini yaptim.

biraz fazla paranoyaklik yapmis. hicbisey olmaz ondan. zaten teorik olarak da kendisi bi suc islemezse basinin derde girmesi gibi bisey de olamaz.

su saatten sonra da anlasmaniz zor. degistiremezsin artik beyanini da :D ozur dile kapat konuyu en iyisi :)

Arwen35

Mesaj gönderen Arwen35 » Prş May 09, 2013 5:43 pm

tesekkurler welly275. Benim dusunmem gerekiyordu bu konuyu aslinda oda hakli bi yerde kimseye sorun olmamaliyim :) Anlasamadigim kisi XXX Olan degil. Konsolosluktaki 5 numara :D

ardasahhin

Mesaj gönderen ardasahhin » Prş May 09, 2013 6:17 pm

Iyi gunler arkadaslar , beni 3 gun once konsolosluk aradilar evraklariniz tamam , evraklari almanyaya yolluyoruz simdi dedi . bende tesekkur ederim dedim . 2 ay kadar bi suredir vizeden sonuc bekliyodm . Sizce olumlu sonuc gelir mi veya evraklarin gelmesi ne kadar surer bilginiz var mi?

Karthus

Mesaj gönderen Karthus » Prş May 09, 2013 6:24 pm

[quote]ardasahhin tarafindan yazilan metin:

Iyi gunler arkadaslar , beni 3 gun once konsolosluk aradilar evraklariniz tamam , evraklari almanyaya yolluyoruz simdi dedi . bende tesekkur ederim dedim . 2 ay kadar bi suredir vizeden sonuc bekliyodm . Sizce olumlu sonuc gelir mi veya evraklarin gelmesi ne kadar surer bilginiz var mi?[/quote]

2 aydir senden ne bekliyolardiki daha yeni yolladilar
RASTAFARI

ardasahhin

Mesaj gönderen ardasahhin » Prş May 09, 2013 6:48 pm

ben 8 bin euro para yatirdim 2 tanede makbuz goturdum hic bi sorun yoktu 1. bucuk ay sonra aradilar paraniz hesaba yatmamis bilmem ne diyo oysaki para yatti dil kursumda basladi . Sonra bankayi felan aradik tekrar makbuz isticektik 1 hafta sonra aradi iste konsolosluk evraklariniz tamam almanyaya gonderiyorz dedi kapatti . Biraz oyaladilar bizi anlicagin

burak85

Mesaj gönderen burak85 » Prş May 09, 2013 7:45 pm

benimde hesabim yeni acildi parayi yatiricam yarin ama muhtemelen 17sinde ki gorusmeye kadar mail gelmez. umarim gelir. gelmezse bana da boyle bir sacmalik yapmazlar umarim. 1.5 ay bekletmeleri cok cok sorumsuzluk.bu nedir ya.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Prş May 09, 2013 8:38 pm

tesekkurler welly275. Benim dusunmem gerekiyordu bu konuyu aslinda oda hakli bi yerde kimseye sorun olmamaliyim :) Anlasamadigim kisi XXX Olan degil. Konsolosluktaki 5 numara :D[/quote]

haha biz de senle anlasamadik :D

caramel

Mesaj gönderen caramel » Prş May 09, 2013 9:19 pm

13 martta gelen vize reddine iliskin yazdigim itiraz kabul edilmemis ve 5 sayfalik bir aciklama gondermisler aciklamanin tercumesini yaptirip ne sebepler gosterdiklerini gozden gecirerek 23 mayista tekrar mulakata gidecegim. Onerileriniz varsa memnuniyetle dikkate alirim daha once redin ardindan tekrar mulakata giden arkadaslarin yardimlarini bekliyorum :)

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Cum May 10, 2013 12:11 am

[quote][quote]caramel tarafindan yazilan metin:

13 martta gelen vize reddine iliskin yazdigim itiraz kabul edilmemis ve 5 sayfalik bir aciklama gondermisler aciklamanin tercumesini yaptirip ne sebepler gosterdiklerini gozden gecirerek 23 mayista tekrar mulakata gidecegim. Onerileriniz varsa memnuniyetle dikkate alirim daha once redin ardindan tekrar mulakata giden arkadaslarin yardimlarini bekliyorum :)[/quote][/quote]

Red gerekcelerini sifirlamaya calis ve A1-A2 dil sertifikasi gibi arti biseyler ekleyebilirsin.Butun belgelerin tam ve egitim durumun iyi oldugunda sana red vermelerinin tek sebebi art niyettir.

caramel

Mesaj gönderen caramel » Cum May 10, 2013 6:49 pm

Tesekkurler cevap icin oguz bir suru sebep yazmislar sanirim kendimi cok iyi ifade edemedim ilk gorusmede ama bu sefer iyi olucak insallah

birkan

Mesaj gönderen birkan » Cum May 10, 2013 8:00 pm

[quote]burak85 tarafindan yazilan metin:

benimde hesabim yeni acildi parayi yatiricam yarin ama muhtemelen 17sinde ki gorusmeye kadar mail gelmez. umarim gelir. gelmezse bana da boyle bir sacmalik yapmazlar umarim. 1.5 ay bekletmeleri cok cok sorumsuzluk.bu nedir ya.[/quote]

parayi yatirdiktan 2 -3 gun sonra mail at bankaya gun icerisinde donuyorlar.

Kilitli