Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yarin vizeye giriyorum son kontroller :)

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Arwen35

Mesaj gönderen Arwen35 » Sal May 07, 2013 9:43 pm

Selam arkadaslar yarin sabah 8 de izmir konsoloslugunda vize randevum var. SUan icin yarinki gelebilecek sorulara calisiyorum butun evraklarimi tamamladim. Sizce Garantor, neden almanya, red alirsan ne yaparsin, Egitim gecmisi arasindaki bosluklar haricinden nereden sorular gelebilir. Yardimlariniz icin tesekkurlerr...

zgsrdr

Mesaj gönderen zgsrdr » Sal May 07, 2013 10:05 pm

Neden almanya? Okuldan sonra ne yapcaksin? almanyada akraban varmi? vs. vize ani defterine bakarsan izmir konsoloslugunda girmis kisiler (bende dahil) sorulan sorulari hep yazdik.Lutfen biraz arastiralim forumumuzu
http://deutschstudent.de/forum/viewthre ... start=1820
ee:lan

Arwen35

Mesaj gönderen Arwen35 » Sal May 07, 2013 10:09 pm

Vize ani defterini okudum orda olmayan absurt soru geliyormu diye sormustum genelleme o yuzdendi ozur dilerim anlatamamisim . Tesekkurler :)

zgsrdr

Mesaj gönderen zgsrdr » Sal May 07, 2013 10:26 pm

kendi adima soyleyeyim hemen hemen hepsini yazdim konusmalarin. izmir konsoloslugunda cok fazla soru soruyorlar ancak sacma bir soru gelmiyor. karsindaki insanlar genellikle soguk oluyorlar ve sadece ekrandaki sorulari soruyorlar. gayet seri bicimde mantikli cevaplar verirsen temiz bir bicimde cikacagini dusunuyorum. cok fazla uzatmadan net cevaplar vermeye calis yeter.
ee:lan

Arwen35

Mesaj gönderen Arwen35 » Sal May 07, 2013 10:36 pm

[quote]zgsrdr tarafindan yazilan metin:

kendi adima soyleyeyim hemen hemen hepsini yazdim konusmalarin. izmir konsoloslugunda cok fazla soru soruyorlar ancak sacma bir soru gelmiyor. karsindaki insanlar genellikle soguk oluyorlar ve sadece ekrandaki sorulari soruyorlar. gayet seri bicimde mantikli cevaplar verirsen temiz bir bicimde cikacagini dusunuyorum. cok fazla uzatmadan net cevaplar vermeye calis yeter.[/quote]

Benim korkum garantor tarafindan sikistirmalari. Babamin arkadasi olur kendisi emekli oldugunu biliyorum sadece Gecen yil bize gelmisti, Bu yil basvuru yaparken bloke hesap acmasi icin ondan rica ettik, Kendisinin egitim masrafini karsilayacagini soyledi dicem sorun yapmazlar insallah.:D

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş May 08, 2013 1:21 am

Bol sanslar , kendinden emin ol ve Almanya\'ya kapak atmaya calisanlar gibi gorunme. Oldukca yardimci olur bunlar.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

Arwen35

Mesaj gönderen Arwen35 » Çrş May 08, 2013 1:12 pm

[quote]Staatsmann tarafindan yazilan metin:

Bol sanslar , kendinden emin ol ve Almanya\'ya kapak atmaya calisanlar gibi gorunme. Oldukca yardimci olur bunlar.[/quote]

Tesekkurler Adminnn. Fakat gorusme berabat gecti. Hani binde birlik sans olur ya oda yok artik bende. Izmir konsoloslugundaki o malum kadin denk geldi bana. Ters cevap verince bende tersledim baya. Gorusme tamamen berbat gecti. Yalniz en son cikarken tesekkur ettim bana zaman ayirdiginiz icin dedim rica etti oda tesekkur etti. Ilk defa vize gorusmesine geldigimi soyledim biraz heyecanliydim dedim. Daha cok gencsin dedi sizleri ogrenci olarak goruyorum dedim. Iyi calismalar dedim ciktim. Simdiden itirazi hazirlasam iyi olucak

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş May 08, 2013 2:15 pm

Ordaki gorevli red veya vize verecek kisi degil. Ama vize sonucunu aldiktan sonra bilhassa asagidaki kismi bana ayrintili olarak maille yollarmisin lutfen(deguds@hotmail.de)

dedi Yok dedim. Kim var tanidik dedi kisyi soyledim. Garantor, kalicagim yerdeki kisi, Essendeki arkadasimi soyledim. Garantor belgesini eline aldi basladi sorulari sormaya.
+Garantorun kim?
- XXX Bey.Babamin cok yakin arkadasi.
+Ne yani babanin arkadasi her ay sana 600 euro mu vericek?
-Evet.
+Neden versin sana 600 euro ?
-ALmanyadaki bankadan hesap actirmak istiyordum ondan yardin istedim. Universite okuyacagimi soyledim ve kendisinin butun masraflarimi karsilamak istedigini soyledi ve bizde kabul ettik.
+Garantorun emekliymis.
-Evet emekli.
+Almanyadaki emekli maasi belli nasil vericek bu sana bu kadar parayi?
-Verebilcek durumu var. Veremiyecek durumda olsaydi garantor belgesini alamazdi.
+KAlicagin yerden bahset biraz?
-XXX isimli bir arkadasim var. Kendisi ogrenci. Hernede kaliyor. Durumu izah ettim yaninda kalabilecegimi soyledi.Onun yaninda kalicagim.
+Arkadasin ne zamn almanyaya gitti?
-Tarih olarak ne zaman gittigini bilmiyorum. 2 yildir gorusuyoruz internet uzerinden.
+Arkadasin ne zman gittgini sormadin mi hic?
-Hayir gerek duymadim.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com