Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Garantorluk hakkinda sorularim

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
octomat

Mesaj gönderen octomat » Pzr May 05, 2013 12:45 pm

Merhaba arkadaslar;

Arkadaslar dil kursunu Dortmunnd da yaptigim icin oturumumda ordaydi.Bielefeld de universiteye basladim ama gidip ogrenci vizesi almadim lafta akillik ettim hala dil kursu vizesini kullaniyorum, ama yabancilar dairesinden bana 6 ay fixionbescheidung verdi ve garantor istedi.Termin olarak onumuzdeki ayin 5 ine verdiler.

3 tane cevab bulamadigim soru var yardimci olabilirseniz sevinirim.
1-Garantorum bielefeld de adama kalk dortmund a gidicez diyemem sabahin korunde acaba bielefeld e kaydimi aldirabilirmiyim?(vizem olmadigi icin calistirmiyolarda)

2-Buyuk bir ihtimal garantor yan cizicek Turkiyede devlet memuru ablam var net maasi 2000TL ye yakin bana garantor olabilirmi?

3-Birde amcamin dugunu cikti(istenmeyen nedenler dolayi :D) o tarih te Turkiyede olmak istiyorum acaba bu islerimi turkiyede halledebilirmiyim hem ablam garantor olabilirsede oyle iyi olmazmi?

Ilginiz icin tesekkur ediyorum iyi gunler.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Pzr May 05, 2013 1:02 pm

1) garantorunun gitmesine gerek yok, garantorunun oldugu sehirden garantor belgesi cikartmaniz yeterli. o belgeyle gidip uzatabilirsin. bana almanyaya gelmeden cikartildi o belge fakat geldigimde o belgeyle oturumu aldim ve doldurulan form uzerinde finansman bolumunde bloke hesap ve diger bircok kalem disinda bu verpflichtungserklaerung da vardi. yani sonradan alindiginda da gecerli olmasi lazim. yabancilar subesine sorabilirsin bu konuyu.

2) buyuk ihtimal olmaz, olsa da basin cok agrir.

3) turkiyede kesinlikle oturum alamazsin. konsolosluklar sadece giris vizesi vermekle yetkilidir. randevunu one cektirebiliyosan one cektir ya da randevusuz gunu varsa o gun saatlerce beklemeyi goze alarak git. oturumun bitmeden turkiyeden geri donceksen git gel yapabilrsin. ama oturum suresi gectikten sonra almanyaya giriste baya bi sorun yasayabilirsin.

octomat

Mesaj gönderen octomat » Pzr May 05, 2013 1:16 pm

[quote]welly275 tarafindan yazilan metin:

1) garantorunun gitmesine gerek yok, garantorunun oldugu sehirden garantor belgesi cikartmaniz yeterli. o belgeyle gidip uzatabilirsin. bana almanyaya gelmeden cikartildi o belge fakat geldigimde o belgeyle oturumu aldim ve doldurulan form uzerinde finansman bolumunde bloke hesap ve diger bircok kalem disinda bu verpflichtungserklaerung da vardi. yani sonradan alindiginda da gecerli olmasi lazim. yabancilar subesine sorabilirsin bu konuyu.

2) buyuk ihtimal olmaz, olsa da basin cok agrir.

3) turkiyede kesinlikle oturum alamazsin. konsolosluklar sadece giris vizesi vermekle yetkilidir. randevunu one cektirebiliyosan one cektir ya da randevusuz gunu varsa o gun saatlerce beklemeyi goze alarak git. oturumun bitmeden turkiyeden geri donceksen git gel yapabilrsin. ama oturum suresi gectikten sonra almanyaya giriste baya bi sorun yasayabilirsin.[/quote]

2. Sorunun cevabini soylemi algilamiliyim;Garantorun turkiyeden olmasimi sikinti yoksa Ablam olmasimi sikinti.Burda kimsem yok onu icin kimseden biseyde isteyemiyosun mecbur turkiye olcak.

3.sorunun cevabini bende oyle dusunmustum.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Pzr May 05, 2013 1:48 pm

turkiyeden oldugu icin sorun. almanyada olsa rahat rahat olur.

eger diger dedigin garantoru ayalayamicaksan bloke hesabina nakit para yatircaksin ya da is bulcaksin.

octomat

Mesaj gönderen octomat » Pzr May 05, 2013 2:44 pm

[quote]welly275 tarafindan yazilan metin:

turkiyeden oldugu icin sorun. almanyada olsa rahat rahat olur.

eger diger dedigin garantoru ayalayamicaksan bloke hesabina nakit para yatircaksin ya da is bulcaksin.[/quote]

Bloke hesap isiyle ayarlamam zor.Is bulacaksin derken minijob mu yoksa teilzeit mi?Garantisi varmi is ile vize almanin?

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Pzr May 05, 2013 3:02 pm

masterda okuyan bi arkadasim var, bloke hesapla geldi. oturumu bitti, bloke hesaba para da aktaramiyo. yabancilar subesinden is bulmasini soylemisler 3 ay da vakit vermisler. minijob mu teilzeit mi bilgim yok. ama bu secenegi sunmuslar

octomat

Mesaj gönderen octomat » Pzr May 05, 2013 3:16 pm

Ilgin icin tesekkur ederim biraz daha arastirayim o zaman :)

octomat

Mesaj gönderen octomat » Cum May 10, 2013 12:10 am

Merhaba arkadaslar,

Turkiyeden garantor yapmak icin urasiyorum daha once yapan tecrubeli arkadaslar islemler ve ucretleri hakkinda bilgilendirebilirmi.

Ilginiz icin tesekkur ederim.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum May 10, 2013 2:21 pm

turkiye den garantorluk kabul edilmiyor.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

octomat

Mesaj gönderen octomat » Cum May 17, 2013 12:52 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

turkiye den garantorluk kabul edilmiyor.[/quote]

Su an icin mi kabul edilmiyor acaba yoksa hicmi edilmiyordu cunku turkiyede ailesi garantor olarak gelen bir kac arkadas duymustum.

Soyle birsey yapsam olurmu biraz sacma ama iste umit; Turkieden ailem bana 6000 euro para gonderse vize memurlarina soyle desem iste ailem her 6 ayda bir bana 6000 euro gonderiyo ve gondermeyede devam edicek.Bu parayi blokeye koyamam cunku o para borc harc bisey olucak muhtemelen.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum May 17, 2013 4:44 pm

Cook onceleri ediliyordu ama uzun bir zamandir edilmiyor..Artik nasil oluyor bilmiyorum ama istisnai bazi durumlarin olabildigi biliniyor.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari