Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Muhsin Yazicioglunun Helikopteri Dustu

Biraz da eglenelim degil mi canim?...
ugurkaraman88

Mesaj gönderen ugurkaraman88 » Sal Mar 31, 2009 4:57 pm

Deniz sn naptin yaa bilmiyorum belki akp\'yi savunmuyosun ama burada yazdiklarina bakilirsa akp\'yi savunuyomussun gibi gelio eger ki savunuyosan da bana savunmanin gerekcelerini soylermisin... baska oy verecek parti yoq diosan da bnce bu bir gerekce degildir akp haricinde diger partilere verebilirsin... en azindan denenebilir dimi.. chp diosunuz siz chp\'yi basa getirdiniz mi son yillarda getirin bakalim neler olucak hep beraber gorelim eger yanlis yaparsa zaten oraya getirdigimiz gibi indirmeyi de biz biliriz ama siz bilirmisiniz bilmezsiniz heralde akp\'den belli olmu.....

olcaysarikaya

Mesaj gönderen olcaysarikaya » Sal Mar 31, 2009 5:39 pm

O ekmek yag kuyruklarini anlatan arkadas;
Sen kurtulus savasinda insanlar ekmek yag alabilecek kuyruk bulamiyodu neden;onurlu bi savas veriyolardi, savaslar yalin ayak hatta silahsiz yapiliyodu, neden TURK milletinin bagimsizligi icin ama diger ulkelerin mandalari kabul edilseydi sakir sakir ingilizce konusurdun, kilisenede giderdin, carsafida ruyanda gorurdun.Inonu zamaninda bizim olmayan bi savasa milletini sokmak istemedsigi icin oldu bunlar ama savastan cikildiginda avrupanin en iyi devleti Turkiye idi.1950 den sonra cok partili donem ve demorat parti iktidari geldi ayni tayyip gibiydi adnan mendereste nicin asildi biliyomusun?ulkeyi borc batagina soktugu icin.Yapilan butun borclar tayyipin simdilerde ornek aldigi ekolden kaynaklaniyo ve tayyip en saglami cikti 80 yilda yapailanin 2 kati borc 80 yilda yapilan butun birikimlerin satilmasi ve su gunku halimiz sen ne civisinden bahsediyosun.

olcaysarikaya

Mesaj gönderen olcaysarikaya » Sal Mar 31, 2009 5:42 pm

Osmanli diyen vatandas sana TURKLUÐU osmanli degil ATATURK gibi ZIYA GOKALP gibi adamlar ogretti osamnlida turk diye koylulerden bahsedilirdi iyi niyetli olarak degil yalniz asagilamak icin bilmiyorsan oku ogren.bide birak osmanliyi cumhuriyetten sonraktarihe bak birazda ne olmus ne bitmis

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Mar 31, 2009 6:03 pm

bence bu dinci tayfasi acinacak hale geldi =) halen dini siyasete karistiramayacaginizi ogrenemediniz.. darbeyi elbette kimse istemez.. fakat bu secimde de gorulduki, egitim seviyesi dusuk, sosyal ve ekonomik olarak dusuk seviyedeki illerde yabanci basinin deyimiyle " muhafazakar islamci parti" oylarin cogunlugunu almistir.. diger sehirlerde ise akp adeta bozguna ugradi =)

ben en cok bu tayyip yalakasi medyanin haline guluyorum :D ozellikle zaman gazetesi, akp nin bu secimde % 60 in uzerinde oy alacagini ve ozellikle izmir disinda butun buyuksehir belediyelerini alacagini iddia etmisti..dun bi haber okudum, akp yi halen %48 olarak gosteriyorlar =)

tayyip , turkiye tarihinin en ikiyuzlu ve cahil basbakanidir :D bunda israrciyim..dusunun ki, daha 10 yil once erbakanin opmedigi yerini birakmayan adam cikip ben o zamanlar soylediklerimi gorunce sadece guluyorum diyor =) yani bugun yaptiklarina da bi 10 yil sonra yine gulecek ama biz simdiden o adama oy verenlere agzimizla da gulmuyoruz =) bugun bati medyasinda hareketleriyle devamli mizah konusu olan bi basbakana sahibiz..:D degerini bilin valla.. =)
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

olcaysarikaya

Mesaj gönderen olcaysarikaya » Sal Mar 31, 2009 6:11 pm

Neresinden bakarsan bak akp\'li Turkiye\'nin sonu b...ktur.ama ben insalara anlam veremiyorum yillardir siyasi olarak biyerlere gelebilmek icin Islami kendine oyuncak yapan bi ideolojiye destek verilmesi komik, bozuk olan bir seyleri birak saglam olanlarida bozmustur bak dtpye tarihinde bu kadar oy almis mi?tayyip efendi ve destekcileri sagolsun.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Mar 31, 2009 6:24 pm

deniz, sana gelince neyle olur soyleyim =).. sizin hizmet dediginiz, her yil degisem kaldirimlar mi :D veya devletin her kadrosuna kendi adamlarinizi yerlestirmek mi ? :D ben akepe nin bundan baska bi icraatini goremedim.. neyle olur sorusuna gelince, akp doneminde turkiye de neler degismis onlara bakmak yeterli :D

. dunya da en pahali benzin hangi ulkede ? :D sakin krizi falan bahane etmeyin kriz dunyanin her yerinde var :D

- mazot fiyatlarini dunyadaki diger ulkelerle karsilastirdiniz mi.. ciftciyi bitirdiler.. hatta ustune bi de tehdit ettiler, anani da al git diye =)

- dogal gaz fiyatlari ? :D ozellikle melih firildaginin ankarada halka attigi kazik:D

- ihracat ve ithalat oranlarini bi karsilastirin ve turkiye nin butce acigini bi hesaplayin..

- issizlik sayisi su anda kac milyon civarinda :D devlet istatistiki kurumu her ne kadar rakamlari kucultmeye calissa da su anda 10 milyon civarinda ;)

- akp, imf hakkinda verdigi sozlerin hangisini tutmus ?

- pkk hic bu kadar guclu olabilmis mi tarihinde ?

- fazla oy alinca herseyi elinde tutacagini sanmayacaksin.. eger oyle sanip dikta rejimi kurmaya calisirsan yavas yavas cezan kesilir oylarin azalmaya baslar ( bknz : secimler ;) )
www.deutschstudent.com

Serhan

Mesaj gönderen Serhan » Sal Mar 31, 2009 6:32 pm

bence bu dinci tayfasi acinacak hale geldi =) halen dini siyasete karistiramayacaginizi ogrenemediniz.. darbeyi elbette kimse istemez.. fakat bu secimde de gorulduki, egitim seviyesi dusuk, sosyal ve ekonomik olarak dusuk seviyedeki illerde yabanci basinin deyimiyle " muhafazakar islamci parti" oylarin cogunlugunu almistir.. diger sehirlerde ise akp adeta bozguna ugradi =)

ben en cok bu tayyip yalakasi medyanin haline guluyorum smiley ozellikle zaman gazetesi, akp nin bu secimde % 60 in uzerinde oy alacagini ve ozellikle izmir disinda butun buyuksehir belediyelerini alacagini iddia etmisti..dun bi haber okudum, akp yi halen %48 olarak gosteriyorlar =)

[quote]tayyip , turkiye tarihinin en ikiyuzlu ve cahil basbakanidir smiley bunda israrciyim..dusunun ki, daha 10 yil once erbakanin opmedigi yerini birakmayan adam cikip ben o zamanlar soylediklerimi gorunce sadece guluyorum diyor =) yani bugun yaptiklarina da bi 10 yil sonra yine gulecek ama biz simdiden o adama oy verenlere agzimizla da gulmuyoruz =) bugun bati medyasinda hareketleriyle devamli mizah konusu olan bi basbakana sahibiz..smiley degerini bilin valla.. =)[/quote]

dort dortluk bi yazi olmus abi tebrik ederim.
Tay-yeap manisayi cantada keklik goruyordu
manisayi 2014 e kadr gotururum diyordu yani cok emindi...
ama manisayi mhp aldi ve sayim bittikten sonraki knousmasnda
manisaya demek ki hizmetlerin karsiligini alamamisiz dedi..
ama tavriyla manisaya mustahak dedi resmen...:D
basta arinc beyfendiler ve kar beyfendiler manisayo 5 yildir somurduler.
bir onceki belediye baskani adil aygul kasada 20 trilyon para birakmis ve belediyenin hic borcu yokmus.
oysa simdi ogrendik ki hem 20 trilyon gitmis hemde 40 trilyona kdar da belediye borclu..
insan abooooooooooooooooooooooooooo diye geliyo noldu bu kadar para nereye gitti...
iste nerelere gittigi belli..
arincta rezil oldu bulent karda rezil oldu akp yerin dibine girdi...
bide basin toplantisi duzenliyolar iste mhp ses kayitlari surdu piyasaya halki etkiledi falan filan..
dogrulari soyleyince biraz gucune gitti ampulsever 3 lunun..
ama ohh. olsun.... insallah dahada beterini yasarlar...

olcaysarikaya

Mesaj gönderen olcaysarikaya » Sal Mar 31, 2009 6:38 pm

Bu yaziyi dikkatle okuyun
"O" buyuk adam ne soylemis...!

Turk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekcisidir. Bunlarin geregine, dogruluguna herkesten cok inanmistir.
,Yonetim bicimini ve devrimleri benimsemistir. Bunlari gucsuz dusurecek en kucuk ya da en buyuk bir kipirti ve bir davranis d
uydu mu, "Bu ulkenin polisi vardir, jandarmasi vardir, ordusu vardir, adalet orgutu vardir" demeyecektir. Elle, tasla, sopa ve
silahla; nesi varsa onunla kendi yapitini koruyacaktir. Polis gelecek, asil suclulari birakip, suclu diye onu yakalayacaktir.
Genc, "Polis henuz devrim ve cumhuriyetin polisi degildir" diye dusunecek ama hicbir zaman yalvarmayacaktir.
Mahkeme onu yargilayacaktir. Yine dusunecek, "demek adalet orgutunu de duzeltmek, yonetim bicimine gore
duzenlemek gerek" Onu hapse atacaklar. Yasal yollarla karsi cikislarda bulunmakla birlikte bana,
basbakana ve meclise telgraflar yagdirip, hakli ve sucsuz oldugu icin saliverilmesine calisilmasini,
kayrilmasini istemeyecek. Diyecek ki, "ben inanc ve kanaatimin geregini yaptim. Araya girisimde ve
eylemimde hakliyim. Eger buraya haksiz olarak gelmissem, bu haksizligi ortaya koyan neden ve
etkenleri duzeltmek de benim gorevimdir." Iste benim anladigim Turk Genci ve Turk Gencligi!

olcaysarikaya

Mesaj gönderen olcaysarikaya » Sal Mar 31, 2009 6:41 pm

Bunu ben degil bir devletin kurusu, ATATURK soyluyor.Bursa nutkunda iyi okunup cok dusunulmeli.

hiPoKoNdRiyAk

Mesaj gönderen hiPoKoNdRiyAk » Sal Mar 31, 2009 7:15 pm

Partilere karsi her zaman tarafsiz, her zaman birilerini elestirir olmusumdur. Bu ne A partisini ne de B partisini tuttugumu gosterir. Ama hepsini elestiririm. Ayrica siyaset hayatimizin her alaninda vardir. Insanlara bir seyler katar ancak bu belli sinirlar dahilinde oldugu surece. Birbirimizi kiracak sozlerden kacinmaliyiz..

CHP: Baykal oldugu surece bu partiden hayir gelmez. Hayir hayir CHP\'lilerin de dusunce yapisinin degismesi gerekiyor. Sen hacca giden birine bosuna paralari Araplara veriyorsunuz dersen (bunu diyenin tam adini hatirlamiyorum ama CHPli bi baskanin gectigimiz yaz dedigini cok iyi hatirliyorum.) sonra CHP\'li halk peygambere kufur ederse ki buna defalarca sahit oldum, dine karsi farkli sekilde dusunurse, hurafe olarak nitelendirirse daha cok boyle devam eder. Mitinglerde Baykal\'in hakli olarak turban icin konusmalarini dinledik ama sonra ne yapti? Kendi turbanli kadina rozet takti. Bunu hepimiz biliyoruz ki turbanlilarinda chpli oldugunu gostermek amacli degildi. CHP bugunku aldigi oylari Baykal icin almiyor. AKP\'nin yanlislari ve Ataturk\'un kurdugu bir parti oldugu icin aliyor.

Corlu\'da AKP\'nin oylari cok azdi. Ama bu secimde CHP\'yle kiyasiya rekabet icindeydi. Ilk defa burun ucuyla aldi chp corlu\'yu. Bundan onceki CHP\'li baskan Corlu\'yu dolandirdi suan hapiste. Bunlar halkin gozunden kacmiyor.. CHP bir an once DUZELMELI!

AKP\'ye gelince: Muhtac et sonra yardim et kampanyasiyla oylari bir sure daha toplamaya devam eder. Bastan halki muhtac ediyor daha sonra ise hoppp birden yardimci halk kahramani oluveriyor. Hayir ne desem bos.. Her sey zaten ortada..

Simdi gelelim soyle bir sonuca.. AKP\'nin yaptiklarini biliyoruz.. Halk da biliyor. Peki o zaman halk neden AKP\'yi seciyor?.. Bence bunu tartismaliyiz. Bi poset komure oy veriyor halk demeyin! Bu halk bi poset komure oyunu satacak kadar dusmedi. Gorduk Tunceli\'de buzdolabini aldilar, yardimlari aldilar ama oylarini AKP\'ye vermediler.. O yuzden halkin neden AKP\'ye oy verdigini bulup, CHP\'nin o yonden iyilestirilmesi lazim..

DTP: Biri artik kapatsin su partiyi!

olcaysarikaya

Mesaj gönderen olcaysarikaya » Sal Mar 31, 2009 7:27 pm

he akp oylari chp yuzunden aliyo oylemi Istanbul\'da iski skanlai oldu diye tayyip kazandi corluda oyle bi olay 3u 5i gecmez chp deki yolsuzluk iddiasi o da olabillir bazi insanlarin zaaflari vardir ve serefsizlik yaparlar ama bunun sorumlusu kisilerdir.ve deniz baykal cikip ozur dilemistir o adam adin. bu olaylarda bu kadar duyarli olan halk chp yi yok ederken simdi bi parti dusunun resmen organize hareket ediyo topyekun hirsizken hatta deniz feneri gibi durumlar var olayi bu kadar igrenc hale getirirken bu paralarla kurulan kanallarda partinin ve o sahislarin yaygarasi yapilirken o halk nerde.

ugurkaraman88

Mesaj gönderen ugurkaraman88 » Sal Mar 31, 2009 7:57 pm

hiPoKoNdRiyAk arkadasim sahislarin yaptiklarindan deniz baykalin ne sucu war ozelliklede Peygambere kufur etmede birisi sahis olarak hata yapmissa buna biz ne yapalim, baykal ne yapsin, CHP ne yapsin... buna karsilik akp\'ye oy veren ben bircok kisi gordum Ataturk\'e sovup sayan dikkatini cekerim sadece 1kisi deil ...ve o insanlara ben sordum nie kufur ediosunuz die adamlar nie kufur ettiklerini bile bilmio bu nedemek ailesinden ne gorduyse onunla konusuyo demek...Gerci basbanimizi da gorduk Ataturk\'e karsi soylediklerini...

der Nordostwind

Mesaj gönderen der Nordostwind » Sal Mar 31, 2009 8:56 pm

[quote]olcaysarikaya yazdi:
O ekmek yag kuyruklarini anlatan arkadas;
Sen kurtulus savasinda insanlar ekmek yag alabilecek kuyruk bulamiyodu neden;onurlu bi savas veriyolardi, savaslar yalin ayak hatta silahsiz yapiliyodu, neden TURK milletinin bagimsizligi icin ama diger ulkelerin mandalari kabul edilseydi sakir sakir ingilizce konusurdun, kilisenede giderdin, carsafida ruyanda gorurdun.Inonu zamaninda bizim olmayan bi savasa milletini sokmak istemedsigi icin oldu bunlar ama savastan cikildiginda avrupanin en iyi devleti Turkiye idi.1950 den sonra cok partili donem ve demorat parti iktidari geldi ayni tayyip gibiydi adnan mendereste nicin asildi biliyomusun?ulkeyi borc batagina soktugu icin.Yapilan butun borclar tayyipin simdilerde ornek aldigi ekolden kaynaklaniyo ve tayyip en saglami cikti 80 yilda yapailanin 2 kati borc 80 yilda yapilan butun birikimlerin satilmasi ve su gunku halimiz sen ne civisinden bahsediyosun.[/quote]

vallla kardes onu diyen benim ama ben senin gibi ezbere konusmuyom... egerki 80den geriye girersem beni ordan cikaramazsin hic girmiyelim... bugunlerimiz yetiyor zaten. kim bakarsa baksin sadece 80den gunumuze, herseyi anlayabilir.

bu arada molla diyip tutturmus gidiyorsunuz. Burda savundugunuz beyinler MASON Beyinler....

baska soze ne hacet..

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Mar 31, 2009 10:16 pm

Ben
Sen
O
Biz
Siz
Onlar

Okumak isteyen ?

Yukarida koyu renkte belirtilmis olan "Sahis Zamirleri" \'ni fazlasiyla kullanmamizi,kutuplasmamisi isteyenler var..
Genel olarak yazilanlara bakildiginda soyle bir tablo goruyorum ;

* Sanki birileri "Musluman",dinine sahip cikiyor ,savasiyor,digerlerinden daha cok din bilgisi var,laik degiller yada yarim laik,digerleri onlar icin asimile olmus bir topluluk,gunahkarlar,bilincsizler,Batililasmislar,Bati hayranilar cahiller...

Ve

Sanki birileri Ataturk\'cu yada Laik yada Modernler,Batililasmislar..
Islam hakkinda daha az seyler biliyorlar,yarismadalar,ellerinin arasindam kayip giden birseyler var,ataga gectiler,digerleri onlar icin Araplasmis,medeniyetsiz,yobaz ve Laiklik icin bir tehdit,ortululer...

Evet bu iki grup Siz ve Biz oldular..
Kukla oldular..

Dunya\'da uzerine oyun oynanan,planlar yapilan,asimile edilmeye calisilan,globallestirilmek istenen,yozlastirilmaya,koklerinden kopartilmaya calisilan " Siz Biz " kavrami olusturulmak istenen devletler arasinda "birinci siradayiz"..
Dunyanin hic bir ulkesine bu kadar dis baski ve sinsi planlar yapilmiyor..

Bizler elbette "tartismaliyiz",siyaset yapmaliyiz siyasi olarak degil guncel hayatimizin bir parcasini olarak gormeli,paylasmaliyiz..Ancak ;
Dunya\'nin bize uyguladigi baskiyi,gelecekte bize sekillendirilmek istenen vaziyeti,oyunlari bilmeli once ; Dis tehditlere karsi sadece "Biz" olmali daha sonra icimizde ki duzenlemelere gecmeliyiz..

Hepimiz yeni nesil gencleriz,bizlerde bolunursek birsey kalmiyor geride..
Bakiniz Turkiye 50\'li yillardan sonra neden hic gelisemedi ?
Neden gelisimini tamamlayamadi?
Hep ic karisikliklar ;
darbeler,irticalar ,sag-sol kavgalari,alevi-sunni catismasi ve son yillarda teror..
Simdi ise baska bir kutuplasma Laik,Dinci,Ataturkcu,Mollaci,AKP\'ci CHP\'ci vs.. vs.. vs...
Ataturk\'cuyum Kemalist\'im diyinca artik otomatikmen AKP karsiti gibi algilaniyor sanki..!
Tamda bu oyunu duzenleyenlerin istedigi gibi..!
Aslinda hersey acik degil mi?

Halkimizin,ebeveynlerimizin gecmiste koyun gibi devam ettirdigi bu oyunu,bu otlari yemek istiyorsaniz devam ediniz..At gozlugunu cikarmayiniz..

Tam 60 yilimiz ic karisikliklarla gecti ve gelisimimizi tamamlayamadik
Eger bir 60 yil daha boyle gitsin istiyorsaniz devam edebilirsiniz...

Bugun bir cok Arap ulkesi sinir komsusu sefil,perisan bir haldeyken bile sinir kapilarini acmiyor..!
Arap Birligi kinama,yaptirim dahi yapamiyor..!
Suudiler kendi iclerine kapanmis ABD mandasindalar ve 1 gram yardim etmiyorlar..
Sii ve Sunni catismasi fitillenmek isteniyor..!
Kurtler ayaklandirilmaya calisiliyor..!

Bunun yaninda ;

Ortodokslarla Katolikler yuzyillar hatta binyillar sonra yeniden barisiyor..!
Birlik kuruyor..!
Istanbul\'da " Ekumenik " sifati yeniden canlaniyor
Avrupali Irk ;
12 yildizdan olusan,Meryem Ana\'nin tacini simgeleyen Avrupa Birligi Hristiyan Klubu\'n de toplaniyor..!
Kibrisli Rum\'lar AB kanunlarina aykiri oldugu halde bu Klube kabul ediliyor..!

Dusuncelerinizi soylerken "dogmatik" olmayin..Cunku ;
Dogmatik, otoriteye bagimli, on yargili ve musamahasiz tipte kisiliklere sahip olmaniza sebep olabilir..
Hiyerarsik bir organizasyondur..
Anne veya babanizin gorusleriyle sekillendiginiz icin,buyudugunuz cevrede boyle gordunuz diye bu dusunceleri savunmayin bizzat kendinizi sorgulayin ve tarafsizca goruslerinizi dile getirin,acik olun..

"Gercekten kafirleri uyarsan da uyarmasan da aynidir. Allah onlarin kalplerini ve kulaklarini muhurlemistir. Onlarin gozlerinde de bir perde vardir" (Bakara, 2/6, 7).

Bu kafirler sadece putperestler mi acaba ?

Soz gelimi "Biz" olarak kalalim bir 60 yil daha bu ulkenin oldugu yerde sayiklamasini istemiyorum...
Yazdiginiz cevaplarda bunu hissettigim icin yazmak istedim..
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Mar 31, 2009 10:18 pm

akp yi elestirenlenler mason :D:D:D:D

akp ye oy verenler ise cennetten tapu almayi garantileyen muminler :D:D

erbakan a sorarsan, akp ye oy verenin cehennemde isi yok :D:D:D

su siyasetle dini karistirmamayi akp liler bi turlu ogrenemeyecek .. baksaniza direk mason damgasi yedik =)
www.deutschstudent.com

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Mar 31, 2009 10:20 pm

[quote]Physiker yazdi:

erbakan a sorarsan, akp ye oy verenin cennet de isi yok :D:D:D

su siyasetle dini karistirmamayi akp liler bi turlu ogrenemeyecek .. baksaniza direk mason damgasi yedik =) [/quote]
www.deutschstudent.com

der Nordostwind

Mesaj gönderen der Nordostwind » Sal Mar 31, 2009 11:02 pm

[quote]Physiker yazdi:
[quote]Physiker yazdi:

erbakan a sorarsan, akp ye oy verenin cennet de isi yok :D:D:D

su siyasetle dini karistirmamayi akp liler bi turlu ogrenemeyecek .. baksaniza direk mason damgasi yedik =) [/quote][/quote]

gurkan kardes sen akpyi savunuyom diye akpci yaptin beni yaww sen neden ustune aliniyon baykalcimisin :D:D:D:D:D
bu arada ben baykala dedim mason diye, ortada buna dair bircok kanit geziniyor baya inceledim.
bu arada bunu bole algilanama uzuldum gercekten. surda azda olsa tartismaya calisirken gonul kirmak istemem.
yanlis anlasilmaya meyil vermissem affola, ozur dilerim.:)

der Nordostwind

Mesaj gönderen der Nordostwind » Sal Mar 31, 2009 11:04 pm

Bu arada aklima bir hikaye geldi, Tum arkadaslar icin yaziyorum bunu:

Birinin Sepetinin icinde 6 tane ok varmis.
Bu oklardan ikisi gozlerine saplanmis dogruyu goremez olmus,
Bir ikiside kulaklarina saplanmis gercegi duyamaz olmus,
Biri beynine saplanmis gercegi dusunemez olmus,
sona kalan ok ise diline saplanmis,
Dogruyu konusamaz olmus...
:p

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Mar 31, 2009 11:04 pm

yok yaf ridvan neyine kirilayim =) benim icin onemi yok oyle seylerin :D

bu arada baykal in mason oldugunu nerden ogrendin ? gizli istihbaratinin kaynagini bizimle paylasirsan seviniriz.

ama tayyip molla bak valla resimlerini falan cok gordum seyhlerin eteklerini yalarken =) adam da inkar etmiyo zaten ben mollayim diyor :D
www.deutschstudent.com

olcaysarikaya

Mesaj gönderen olcaysarikaya » Çrş Nis 01, 2009 12:37 am

vallla kardes onu diyen benim ama ben senin gibi ezbere konusmuyom... egerki 80den geriye girersem beni ordan cikaramazsin hic girmiyelim... bugunlerimiz yetiyor zaten. kim bakarsa baksin sadece 80den gunumuze, herseyi anlayabilir.

bu arada molla diyip tutturmus gidiyorsunuz. Burda savundugunuz beyinler MASON Beyinler....

baska soze ne hacet..
[/quote]

Ezbere konusan belli.Turkiye kurulduktan sonra 2 defa saglam ambargo yemistir.
1.si Inonu zamaninda butun dunya olaganustu bi buhrana dusmustur ki turkiye ekonomisi fena degildi.herkes cekti bu sikintiyi bi yandan rusya bi yandan da almanya ve ingiltere baskisiyla savasa zorlanmis hatta ekonomik olarak tehtid edilmisti ama bizim olmayan bi savasa girmedi avrupa paramparca oldu turkiye sapa saglam.
2.si de saglamdi kibris baris harekati kaynakli amerikan ambargosu bunlara ne icin katlanti ecevit saglam bi liderdi herseye ragmen kibrisa girdi ve aldi.
yane arkadasim seninle istedigin tarihe girerim.
o gun yapilanlar ulkenn serefi onuru icindi gerekirse o kuyruklara tekrar gireceksin birak kuyrugu ac kalacaksin.
zoruna gider tabi tayyipci olursun tabi onun bunun eteklerini operek gelen adami destekleyende ondan farkli bi karaktere sahip degildir.
iyi oku, iyiiii

Kilitli