Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 14 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
duru

Mesaj gönderen duru » Sal Nis 30, 2013 1:59 pm

28.gun, kurye bekleniyor heycanla :)

kiko

Mesaj gönderen kiko » Sal Nis 30, 2013 2:23 pm

[quote]Cansuxx tarafindan yazilan metin:

Cok tesekkurler :) :) :) :) Ailece o kadar heyecanliydik ki annem UPS\'yi yolda gorunce bize gidiyordur diye yolda durdurup sormus. Erkek arkadasim Almanya\'da ve haberi verdigimde benim kadar mutlu oldu. Babam sulaleyle paylasiyor durumu :) :) Etrafimdaki herkesi bu vesileyle ve ayni anda mutlu gordugum icin cok mutluyum. :D Almanya\'yi ve erkek arkadasimi cooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooook ozledim :) :)

Her ne sebepten bekliyorsaniz siz de umarim hakkinizda hayirli oldugu gibi sonuclanir :)[/quote]

Cansu\'cum tebrik ederim. :)
Ne amacla basvurmustun vizeye?

Kiko

Cansuxx

Mesaj gönderen Cansuxx » Sal Nis 30, 2013 2:27 pm

Tesekkurler :)
Benimki lisans icin, ki nitekim kurs icin gideni var, master icin gideni var, evlenmeye gideni var ben hepsine sans dilemek istedim kiko.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Sal Nis 30, 2013 5:42 pm

Tebrikler Cansu, egitim hayatinda basarilar.

Cansuxx

Mesaj gönderen Cansuxx » Sal Nis 30, 2013 5:48 pm

Tesekkurler Eren :)

duru

Mesaj gönderen duru » Sal Nis 30, 2013 5:55 pm

28 gun sonra vizem ciktiiii :D :ap

Cansuxx

Mesaj gönderen Cansuxx » Sal Nis 30, 2013 5:56 pm

Super !! Tebrikler ve basarilar!

birkan

Mesaj gönderen birkan » Sal Nis 30, 2013 6:04 pm

egitim hayatinda basarilar duru

cagilb

Mesaj gönderen cagilb » Sal Nis 30, 2013 6:31 pm

8 nisanda basvurusunu yaptigim vizem gelmis :)
izmir konsoloslugundan basvurmustum, konsolosluktan gidip alacagim yarindan sonra. umarim herkes olumlu sonuc alir :)

duru

Mesaj gönderen duru » Sal Nis 30, 2013 6:32 pm

tesekkurler cansuxx ve birkan!

hayuha

Mesaj gönderen hayuha » Sal Nis 30, 2013 6:45 pm

egitim hayatinda basarilar dilerim hayirli olsun..

duru

Mesaj gönderen duru » Sal Nis 30, 2013 7:28 pm

tesekkurler...

caramel

Mesaj gönderen caramel » Sal Nis 30, 2013 7:48 pm

tebrik ederim :) ne guzel bugun baya guzel haber geldi devami gelir umarim tum bekleyenler darisi basimiza :)

duru

Mesaj gönderen duru » Sal Nis 30, 2013 10:59 pm

[quote]caramel tarafindan yazilan metin:

tebrik ederim :) ne guzel bugun baya guzel haber geldi devami gelir umarim tum bekleyenler darisi basimiza :)[/quote]

tesekkurler :) umarim herkesin istedigi gibi yolunda gider isleri :)

psyhcopc

Mesaj gönderen psyhcopc » Çrş May 01, 2013 2:16 pm

Evet arkadaslar haftalardir bekledigim gun geldi ve bu sabah vize gorusmesine girdim..

Ankara konsoloslugunda sabah 11 de randevum vardi ama ben baska otobus bulamadigim icin sabah 8 gibi konsolosluk onundeydim ve beklemeye basladim. cok gecmedi 8:30 da adimi anons ettiler ben tbi saskinlikla hemen girdim iceri ups parasini yatirdim ve icerden sira aldim beklemeye basladim. 2 numarali oda da numaram yandi ve girdim iceri. icerde cok ama cok sakin bir bayan karsiladi beni. evraklarimi verdim incelemeye basladi ve evraklara bakarken her baktigi evrakla ilgili sorular sordu. (2011 de liseden mezun olmussun o yil mi kazandin universiteyi gittin mi gibi sorular.) kagitlarimi incelerken neden almanya dedi tbi bende forum sitesinde ne gorduysem soyledim ve bayan da bilgisayara kayit etti. kagitlarina bakiyorum hersey cok guzel ama bak okulun sartli kabul etmis eger gidebilirsen kursuna cok iyi calis dedi. sonra gulumsedi ve tekrar kagitlara bakarak sen zaten yaparsin kursu kesin dedi. daha once redaldin mi dedi bende 2003 yilinda aile birlesiminden red aldigimi anlattim. kagitlarin super cok iyi hazirlamissin dedi ve tbi bende heyecanlandim hemen sizce bir sorun cikarmi dedim bayan bence olumlu olur dedi. 60 euro islem parasi aldi ve mudur beye onaylatmaya gidiyorum bence super olmus dedi. cok surmeden geri geldi ve boyleolmuyormus size birkacsoru sormam gerekiyormus dedi. o an yikildim zaten ben zaten heyecanimi zor yenmistim simdi nasil cevap vericem dedim :) bayan heyecanlamaya hic gerek yok kein problem dedi :) ve basladi klasik sorulari sormaya.

- Ret gelse ne yaparsin dedi bende tekrar basvururum sonucta sartli kabulum ve dilkursu kayit belgem var dedim bayan o zaman guldu ve bilgisayara not aldi.

-2011 de mezun olup o yil unv kayit yaptirmissin bu arada ne yaptin dedi bende sadece osym sinavlarina girdim bildilklerimi unutmamak icin dedim bu yil aldigim ygs puanini sordu ve onu da bilgisayara girdi.

-mezun olduktan sonra master yapmayi dusunuyormusun dedi bende evet kariyerimin son noktasina kadar ilerlemek istiyorum sonra da ulkeme donup meslegime burda devam etmek istiyorum.

-garantorum hakkinda bilgi aldi.kendisinin orda kuafor salonu var dedim.

- sadece bu sartli kabul adigin okulumu arastirdin baska okullara da baktin mi dedi ve ben hemen cevabi verdim :) Duisburg-Essen, Paderborn gibi okullari da arastirdim ama ben turkiye de meslek lisesi cikisli oldugum icin studien kolleg te sorun cikardilar bu yuzden Koblenz universitesini tercih ettim dedim

-dil kursundayken konaklama oraya ait peki okuldayken ne yapacaksin dedi bende okulun da konaklamasi var hepsi anlasildi dedim ve nerdeyse her cevabima gulumsedi kadin bu kotu birseymi?

Son olarak tbi biz dosyasini yabancilar polisine gondercez oranin cevabina bagli hersey iyi gunler dediler :( :(

SIZCE NE OLUR ARKADASLAR?

hayuha

Mesaj gönderen hayuha » Çrş May 01, 2013 3:05 pm

[quote]psyhcopc tarafindan yazilan metin:

Evet arkadaslar haftalardir bekledigim gun geldi ve bu sabah vize gorusmesine girdim..

Ankara konsoloslugunda sabah 11 de randevum vardi ama ben baska otobus bulamadigim icin sabah 8 gibi konsolosluk onundeydim ve beklemeye basladim. cok gecmedi 8:30 da adimi anons ettiler ben tbi saskinlikla hemen girdim iceri ups parasini yatirdim ve icerden sira aldim beklemeye basladim. 2 numarali oda da numaram yandi ve girdim iceri. icerde cok ama cok sakin bir bayan karsiladi beni. evraklarimi verdim incelemeye basladi ve evraklara bakarken her baktigi evrakla ilgili sorular sordu. (2011 de liseden mezun olmussun o yil mi kazandin universiteyi gittin mi gibi sorular.) kagitlarimi incelerken neden almanya dedi tbi bende forum sitesinde ne gorduysem soyledim ve bayan da bilgisayara kayit etti. kagitlarina bakiyorum hersey cok guzel ama bak okulun sartli kabul etmis eger gidebilirsen kursuna cok iyi calis dedi. sonra gulumsedi ve tekrar kagitlara bakarak sen zaten yaparsin kursu kesin dedi. daha once redaldin mi dedi bende 2003 yilinda aile birlesiminden red aldigimi anlattim. kagitlarin super cok iyi hazirlamissin dedi ve tbi bende heyecanlandim hemen sizce bir sorun cikarmi dedim bayan bence olumlu olur dedi. 60 euro islem parasi aldi ve mudur beye onaylatmaya gidiyorum bence super olmus dedi. cok surmeden geri geldi ve boyleolmuyormus size birkacsoru sormam gerekiyormus dedi. o an yikildim zaten ben zaten heyecanimi zor yenmistim simdi nasil cevap vericem dedim :) bayan heyecanlamaya hic gerek yok kein problem dedi :) ve basladi klasik sorulari sormaya.

- Ret gelse ne yaparsin dedi bende tekrar basvururum sonucta sartli kabulum ve dilkursu kayit belgem var dedim bayan o zaman guldu ve bilgisayara not aldi.

-2011 de mezun olup o yil unv kayit yaptirmissin bu arada ne yaptin dedi bende sadece osym sinavlarina girdim bildilklerimi unutmamak icin dedim bu yil aldigim ygs puanini sordu ve onu da bilgisayara girdi.

-mezun olduktan sonra master yapmayi dusunuyormusun dedi bende evet kariyerimin son noktasina kadar ilerlemek istiyorum sonra da ulkeme donup meslegime burda devam etmek istiyorum.

- sadece bu sartli kabul adigin okulumu arastirdin baska okullara da baktin mi dedi ve ben hemen cevabi verdim :) Duisburg-Essen, Paderborn gibi okullari da arastirdim ama ben turkiye de meslek lisesi cikisli oldugum icin studien kolleg te sorun cikardilar bu yuzden Koblenz universitesini tercih ettim dedim

-dil kursundayken konaklama oraya ait peki okuldayken ne yapacaksin dedi bende okulun da konaklamasi var hepsi anlasildi dedim ve nerdeyse her cevabima gulumsedi kadin bu kotu birseymi?

Son olarak tbi biz dosyasini yabancilar polisine gondercez oranin cevabina bagli hersey iyi gunler dediler :( :(

SIZCE NE OLUR ARKADASLAR?[/quote]

hayirli olsun ve gecmis olsun kardes bence alirsin vizeyi...:) ama masteri almanyada yapmak istemiyom dese idin egitimimi tamamlayip turkiyede universitede yapcam derdin gecistirirdin ama sorun olmaz gibi alirsin hadi hairlisi...

yigit

Mesaj gönderen yigit » Çrş May 01, 2013 5:08 pm

[quote]psyhcopc tarafindan yazilan metin:

SIZCE NE OLUR ARKADASLAR?[/quote]

psyhcopc oncelikle hayirli ugurlu olsun birader kazasiz belasiz halletmissin gorusmeni okudum. yanliz senin handikaplarin var 1.si aile birlesimi reddi 2.si ise garantor aile birlesimi reddinde evlenmek mi yoksa orda annen baban seni yanina mi aldirmak istedi eger evlilikse bu kotu evlenipde red aldiysan yani 2. olay garantorluk muhabbeti garantorunun durumunun gerecekten iyi olmasi sart yani evi oda sayisi odasinin metrekaresi geliri almanyada kaldigi surece arbeitsamt la olan bagi, faturalari iviri ziviri kisaca sana garantor olurken istenen tum kriterleri saglamasi eger sagliyorsa sorun yok ama imkanin veya durumun varsa bloke hesap islemini tercih et derdim o daha garanti bir yol garantore gore cunku birde kanaat onderi bu memurlar senin garantorunun sana kol kanat gerip oraya adaptasyonunu saglatip sana yardimci olup geri donmeme muhabbetini dusuyorlar olayin anafikri genelde neden dersen adamlar turk aile yapisini cok iyi biliyorlar davranis ve kulturlere hakimler sen okulu bitirirsin demeleride senin tavirlarini anlamaya calismalari klasik zarf atmislar yani yoksa senin basarili olman onlarin umrunda degil verecegin tepkiler onemli. ve dhs amacli yazildigin dil kursu buda onemli haftada 25 saat ideal hafta ici olan kurslari tercih etmeni istiyorlar. yabancilar polisi olayina ise ben sordugumda isleminiz burda yapilcak dedi bana belki hic gitmez dedi yabancilar subesine arti sana okulu sormasida konuya nekadar hakim oldugunu ogrenmek istemesi banada sormustu ve ben 6 uni saymistim dhs sinav sisteminden bahsetmistim ve kadin kisa kestirdi lafi agzima tikadi yani biliyorum dedi evet dedigin gibi dedi eyaletler ve harclardan bahsetmistim ben birde egitimin kalitesinden ve basvuru yaptigin uninin almanyada ve dunyadaki akademik konumundan yani maddi manevi artilarindan kisaca ama sorulara cevap vermissin problem yok artik is birazda sansa bagli beklemekten baska bi care yok hayirlisi olsun

birkan

Mesaj gönderen birkan » Çrş May 01, 2013 6:16 pm

aile birlesimine yorum yapmicam ama garantorden hic bir sorun cikmaz cunku o dedigin kriterleri garantorluk belgesi vermeden arastiriyorlar yigit.
Gorusmen genel olarak iyi gecmis psyhcopc umarim alirsin vizeni.

psyhcopc

Mesaj gönderen psyhcopc » Çrş May 01, 2013 8:36 pm

Aile birlesimi ret olayini en bastan anlatayim oradaki bayana da boyle anlattim. Ben 2 yasindayken trafik kazasinda annemi babami ve abimi kaybettim sonr dedem vekaletimi almis ve o buyuttu. 11 yasindayken dedem Almanya ya gidip geldigi icin torunumun Almanya da okumasini istiyorum diye aile birlesiminden istek yapti ve ret geldi. Sonra da kendisi kesin donus yapti Turkiye ye. Olayi aynen bole anlattim ama umarim dikkate almistir. Garantor konusu ise belge de amcamin gelininin ismi var ne is yapiyor dedi Almanya da kuafor salonu var kendine ait dedim ki ole zaten. Arkadaslar sizce ne olur benim gorusmem geldi gecti ama cok heyecan var hala

yigit

Mesaj gönderen yigit » Çrş May 01, 2013 9:21 pm

[quote]birkan tarafindan yazilan metin:

aile birlesimine yorum yapmicam ama garantorden hic bir sorun cikmaz cunku o dedigin kriterleri garantorluk belgesi vermeden arastiriyorlar yigit.
Gorusmen genel olarak iyi gecmis psyhcopc umarim alirsin vizeni.[/quote]

Alakasi yok o sadece garantorun olup olamiyacagi genel klasik bir basvuru kabulu asil arastirma daha sonra yapiliyor niyetle beraber ilk once basvuru sahibinin niyetinin tam ne oldugu anlanmaya calisiliyor tabi gecmisteki Almanya giris cikislari alinan vizeler ve redler cok onemli bir faktor oluyor sonra garantor ele aliniyor her acidan yani yabancilar polisindeki memurun ruh hali onemli ve garantorun donanimi nasil bir vatandas oldugu o devreye giriyor senin burada yaptigin dogru basvuruyla ve sahip oldugun kabul mektubu sartli kabul dil kursu vs ogrenci gecmisin kisaca adim atman icin gereken her sey harmanlaniyor eger belgeler ulastiysa tabi yabancilar polisine.

Ama ulasmadiysa burada kanat getirdilerse hic gonderilmiyorlar yabancilar polisine bile basvuruyu direk konsoloslukta sonuclandiriyorlar ve sonuc red oluyor. bu bir tek ogrenci garantorleri icin gecerli degil aile birlesimi, evlilik, turist vb kisa aile ziyaretleri, 3 aya kadar olan schengen vizesi icinde gecerli davet gonderen garantor esas aliniyor ama once basvuru sahibi inceleniyor yoksa cok schengen vizesi direkten donen insanlar var niyeti gayet masumane gidip gelecek olan insanlar.
dedigim gibi ana fikir tr ye donmeye inanmalari garantorle basvurunun burada rolu ne dersen 1- garantorle bagin olmuyor basvurunu bagimsiz yapmis oluyorsun ki bu arti bana gore sadece kendi belgelerinle degerlendirmeye aliniyorsun ve almanyada akraba es dost abi kardes var diye vize mulakatinda sorulan sorulara cvp veriyorsun

2- yurt veya ev tutabilecegini yalniz kalabilecegini gosteriyorsun.

3- garantorun istedigi kadar mukemmel olsun ve sen gercekten tr ye donme niyetin olsun adam ters algilaya biliyor ya gelmezse bak adamlar senelerdir burada amcasi teyzesi falan fisman bu bazen ters yansiyo yansimasinin en temel sebeblerinden biri bu biride yukarda dedigim gibi garantorun onlarin nezlinde duzgun bir gocmen oturumcu veya alman vatandasi olmasi gerek bunu hissederlerse belgelerinde tamsa genelde olumlu oluyor

ama benim anlatmak istedigim bloke hesap garantore gore daha bas agrisiz bir basvuru sekli tabi basvuru sahibinin maddi acidan bunu yapmaya durumu var ise burada anlatmak istedigim seyler bundan sonra basvuru yapacak kisilerin kafalarinda soru isareti kalmamasini hesap ederek yazdigim seylerdir yoksa kimsenin garantorunu elestirme yargilama veya garantorle basvuru yapma demek ve garantorle basvuru yaptin kesin red alirsin demek degil tercih ve durum meselesi sonucta hepimizin ortak istegi bir an once vizemize kavusmak

bu arada gecmis olsun kardesim zor seyler dedigin gibi durumunu tam izah etmissin sorun olacagini sanmiyorum yani anlamisdir kadin yukardada dedigim gibi deden sana ozaman garantor olmus yine bi sekilde ozamanin kurallari dusuncesi ve ele aldiklari kriterleri ile red vermisler yani tatmin olunmamis ama simdi cok farkli sonucta ogrenci olarak basvuru yapiyorsun senin gibi bizde vize bekliyoruz herseyin hayirlisi

Kilitli