Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

turistik vize icin banka hesabinda para

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
atiko66

Mesaj gönderen atiko66 » Cmt Nis 27, 2013 9:46 pm

almanya icin davetiyem var ordaki masraflarin karsilanacagina dair belge diyor internette banka hesabimizda para yok ama ailem yanima nakit para vericek vize gorusmesinde bankada belli miktar para gostermem gerekiyor mu

salvador_

Mesaj gönderen salvador_ » Cmt Nis 27, 2013 11:27 pm

Bende bir iki hafta oncesinde bu vizeyi arastiriyordum. Davetiyen varsa ve davet eden kisinin geliri belirtilen miktardaysa senin hesabinda para olmasa da olur
Aklimda kalan eger davet eden kisinin bakmaya yukumlu oldugu kimse yoksa 1300 euro gelir elde etmeli. Ne kadar cok kazanirsa o kadar iyi. Yalniz daveti olup vize alamayanlarda oluyor. Genc ve bekar olanlarin isi biraz zor

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Pzr Nis 28, 2013 12:45 am

finansal acidan bu geziyi karsilayabilecegini kanitlamalisin. ya garantor sayesinde ya da banka hesabindaki paranla. almanyadan banka hesabi acma zorunlulugun olmamasi lazim turistik vizede. ama finansal kisim vize almani saglamiyo taaki milyarder degilsen. bunun disinda seni turkiyeye baglayacak bisey olmasi lazim. mesela ogrenci olmak, calisiyo olmak...vs gidiyo. yoksa vize alamayabilirsin.

atiko66

Mesaj gönderen atiko66 » Pzr Nis 28, 2013 9:40 pm

17 yasinda ogrenciyim banka hesabinda para olmasa bile bordro tapularla vize alma durumum nedir davetiyeyle

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Pzt Nis 29, 2013 12:07 am

1-2 haftalik gidiyosan, ailenin maasi dahi yeterli olmasi lazim. yani bordro gostermen.ama vize gorusmesi yapacagin gorevliye bagli yine de. simdi benim ayriyeten sormak istedigim, hadi 1-2 aylik gitceksin diyelim. rahat gezmek istiyosan yaninda yaklasik 1000 euro gerekir. ailenin maasi zaten bu kadarsa birikmis para gostermezsen nasil bi finansal karsilik olcak bu ?

ogrenci olman guzel, sorun cikarsa bi tek bu finansal acidan cikabilir. gidecegin sureyle alakali olarak birikmis paran olmasi cok rahat olur aslinda. ama gorevli derse ki ben anne babanin gelirlerini ve tapu falan gormek istiyorum derse onu gostermek durumunda da kalabilirsin.bence bilgi almak icin idata firmasini bi ara derim. ben hep almanyadan davetiyeyle gittigimden bu konuya cok hakim degilim. davetiyesi olmadan basvuru yapanlarin tapu vs bir suru belge sundugunu gordum.

atiko66

Mesaj gönderen atiko66 » Pzt Nis 29, 2013 2:58 pm

welly oncelikle bana cevap verme zahmetinde bulundugun icin cok tesekkur ediyorum cidden, 2 aylik gidicem davetiyem var 3 tane tapu abime ve babama ait bordo var maas ayrica abim gfk alman firmasinda calisiyor ve yanima bin euro gibi para alicam ama bankada yok yani bunlar yeterli olur mu onlar icin

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Pzt Nis 29, 2013 3:59 pm

davetiyem dedigin ? almanyada akraba veya tanidiktan mi ?

atiko66

Mesaj gönderen atiko66 » Pzt Nis 29, 2013 4:09 pm

annem almanyada buyumus onun arkadasi gonderdi davetiye benim adima

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Pzt Nis 29, 2013 4:42 pm

bu durumda fazla bisey gostermene gerek yok. sadece anne babanin gelirini gostermen yeterli, tabi duzenli iyi bi gelirleri varsa olumlu olur, abinin durumunu da arti olarak gosterebilirsin, daha iyi bi geliri varsa. annenin almanyada dogup buyudugunu, sana davetiye gonderen kisinin de cok yakin arkadasi oldugunu surekli gorustuklerini soyleyebilirsin. almanyada hesap acman hic mi hic gerekmiyo. ogrenci belgen seyahat saglik sigortan, ailenin geliri, 18 yasindan kucuksen noter onayli olarak ailenin vekaletnamesi ve birkac belge daha var gerekli olan. hepsini toparlayip en yakin idata ofisinden randevu alip basvurunu gerceklestirebilirsin.

atiko66

Mesaj gönderen atiko66 » Pzt Nis 29, 2013 5:15 pm

cok cok tesekkurler veli babamin maasi bordroda dusuk gozukuyorda neyse ,internette idata cok sikintili diyorlar bende oraya gitmeyi dusunuyordum adamlar pasaport hala gelmedi falan yazmista