Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Muhsin Yazicioglunun Helikopteri Dustu

Biraz da eglenelim degil mi canim?...
prato

Mesaj gönderen prato » Pzr Mar 29, 2009 1:32 am

coktandir darbe yapildi benim guzel ulkeme bi darbeyle belki ampul modasi degisir ozlemini cektigimiz askeri cunta gelsede biraz rahatlasak!
yoksa demokratik yoldan ampul yanmaya devam eder:::::

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Mar 29, 2009 1:33 am

Ataturk u elestirmeyi demokrasi sayan ucubeler, kendilerine elestri gelince nasil kuduz kopek gibi saldiriyor goruyorz.. rahmetli yazicioglu bile cok elestirmis..

bu ucubelerin, dinci tayfasinin baskisi altinda yasayacagima sizin antidemokratik dediginiz cuntacilari tercih ediyorum isin acigi :D
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

prato

Mesaj gönderen prato » Pzr Mar 29, 2009 1:39 am

ataturkcuyum diye gecinenleride goruyoruz... demokratik yolla secilmisleri demokratik sekilde halt edemeyince 20 yilda bi ulkesine darbe uygulamaya calisiyorlar... hani egemenlik kayitsiz sartsiz turk milletinindir... demokrasiye saygi duyun......

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Mar 29, 2009 1:44 am

elbetteki darbe ye karsiyiz.. ama madem denize dustuk yilana sariliyoruz iste =)

egemenlik kayitsiz sartsiz milletindir.. ama 20 lerde kurtulus savasinda kaninin son damlasina kadar savasan halkla bugun oyunu odun komure satan halk ayni degil ne yazikki..

dunya da hangi ulkede kurucusuna karsi bu kadar saygisizlik yapiliyor veya din i kullanip rant elde ediliyor ?
www.deutschstudent.com

der Nordostwind

Mesaj gönderen der Nordostwind » Pzr Mar 29, 2009 1:51 am

Sosyal devlet anlayisi nedir peki?
Ataturk cagdas mediniyetler seviyinesine cikmak diye gostermis hedefi... bu Ataturkcu gecinenlerin Allah askina gosterin su ulkede bir civisini...
ne faydalari olmus bu ulkeye, ne yapmislar, temiz almislar kirletmisler,
borcsuz almislar kurutmuslar, batirmislar, soymuslar...

gosterin ya bir civilerini var mi ne yapmislar?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzr Mar 29, 2009 1:51 am

Iste demek istedigim buydu buyuk plan bu..
Ataturk\'cu veya karsit goruslu,laik veya laik olmayan,dinci-dinsiz,dindar-dindar olmayan Ataturk hakkinda ovgude bulunanlara,O\'nun yolunda gidenlere "Ataturkcu\'yum diye gecinenler" damgasini vurdurmak isteyenler iste plan bu arkadaslar...

Bunlara gelmememiz lazim,digerlerinden farkimiz olsun tartismayalim sadece "Tartisalim"..
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

prato

Mesaj gönderen prato » Pzr Mar 29, 2009 1:58 am

ataturke buyuk saygi duyuyorum gercekten bugun onun yasamasini gercekten yurekten dilerdim...

milliyetcilik uzerine
din uzerine
irk uzerine
ataturkculuk uzerine siyaset yapanlarin hepsine karsiyim...
oyunu komur veya odun veya baska sey karsiliginda satanlara ben odun diyorum...
sandiktan ne cikarsa saygi duyarim...
bir parti %47 degil %80 ile bile iktidara gelirse sonuna kadar
hakaret edilmeden elestirilmeli denetlenmelidir.
muhakkaki curukler elenmelidir...
hangi parti gelirse gelsin %100 askeri cuntaya yani darbeye kesinlikle degismem..
isime gelirse demokrasi gelmesse darbe olmaz....

yarinki secimler daha dogrusu sabah yapilacak secimlerde sandiktan ne cikarsa ciksin saygi duyup ulkemize hayirli olamasini dilerim...

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Mar 29, 2009 2:00 am

o zaman size gore " Ataturkcu olmayanlar " ne yapmis ?

- ulkenin dort bi yanina amerikan ussu mu acmislar ?
- ozellestirme yapalim diye ulkenin en onemli gelir kaynaklarini " ithal yatirimci " adi altinda bizim beyaz turkleremi satmislar ?
- terorist basina sayin diye mi hitap etmisler, veya olen sehitlere kelle mi demisler ?
- ulke tarihinin en buyuk kadrolasmasini mi yapmislar devletin en onemli noktalarinda ?
- Ataturk ciftci milletin efendisi derken, cikip ciftciye al ananida git mi demisler ?
- ab ye girecegiz diye binlerce askerimizin sehit oldugu kibris da rum kesimine limanlari acmak zorunda mi kalmislar.. yani bi nevi yeni donem sevr anlasmasinimi imzalamislar ?
- dini mi kullanmislar siyaset adina. ustu sam asagi bagdat tipi turbanlilar cikartarak onlar uzerinden oy toplama derdine mi dusmusler ?

- zengini daha zengin , fakiri de iyicemi fakirlestirmisler ?

haa sanmayin ki sizin " Ataturkcu gecinenler" dedikleriniz bunlardan daha iyisini yapti.. o yuzden yine oy kullanmamaya devam =)
www.deutschstudent.com

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Mar 29, 2009 2:06 am

[quote]prato yazdi:
ataturke buyuk saygi duyuyorum gercekten bugun onun yasamasini gercekten yurekten dilerdim...

milliyetcilik uzerine
din uzerine
irk uzerine
ataturkculuk uzerine siyaset yapanlarin hepsine karsiyim...
oyunu komur veya odun veya baska sey karsiliginda satanlara ben odun diyorum...
sandiktan ne cikarsa saygi duyarim...
bir parti %47 degil %80 ile bile iktidara gelirse sonuna kadar
hakaret edilmeden elestirilmeli denetlenmelidir.
muhakkaki curukler elenmelidir...
hangi parti gelirse gelsin %100 askeri cuntaya yani darbeye kesinlikle degismem..
isime gelirse demokrasi gelmesse darbe olmaz....

yarinki secimler daha dogrusu sabah yapilacak secimlerde sandiktan ne cikarsa ciksin saygi duyup ulkemize hayirli olamasini dilerim...[/quote]

isimize geldiginde demokrasi degil.. bundan 10 yil once demokrasiye en buyuk balta vuranlar bugun demokrasi savascisi kesildiler.. turkiye yi zamaninda ab ye insan haklari mahkemesine sikayet edenler bugun islerine gelince demokrasi , veya din =) Allah bir var bir yok bunlara gore..

yarin ki secimler umarim ulkemiz icin hayirlisi olur.. genel bi parti tutmuyorum.. buyuk sehirlerde ozellikle adana da MHP nin kazanmasini istiyorum.. ankarada da MHP adayini destekliyorum.. kayseri de " AKP " .. cunku gercekten mukemmel bi calisma yapiyorlar.. Istanbul ve izmir de CHP.. eskisehir de DSP. umarim bunlar yarin kazanir;)
www.deutschstudent.com

der Nordostwind

Mesaj gönderen der Nordostwind » Pzr Mar 29, 2009 2:07 am

yarin bende oy kullanmaya gidecegim fakat burda savunduklarima bakarsaniz hukumetciyim gibi bisey cikiyor. su var en iyisi bu ve alternatifi yok...

gurkan kardes sen bana bir civilerini goster, bende senin bu sorularinin tamamina cevap verecegim:D

sabah kalktigimdada oyum belli...

* * P (AKP, MHP, BBP, CHP ):D:D:p:p:p

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Mar 29, 2009 2:11 am

civisi cikmis ridvan bunlarin o yuzden ben hic zahmet edip de gidip oy kullanmadim =) o yuzden prato nun dedikleri dogru, biz yok sol sag diye artik dunya uzerinde silinmis sacma ideolojileri birakip, bu ulkeyi calisarak teknoloji bilim sanat alaninda cag atlatmaya calismamiz gerekiyor.. ama basimiza bunlar gibi ucubeleri dikerek onumuze tas koymamak gerekiyor iste.
www.deutschstudent.com

der Nordostwind

Mesaj gönderen der Nordostwind » Pzr Mar 29, 2009 2:20 am

BAYKAL DONEMINDE ulke 13,5 katrilyon borclandirilmistir.
70 yillar yokluk yillari olarak gecmistir. gaz, seker, yag, un siralari (dedemde anlatir hala) maliye bakanligi ve enerji bakanligi yaptigi donemler tam bir husrandir.
sosyalist enternasyonal bask. yardimcisidir (bilirsiniz ulkeyi baya mesgul etmisti, toplantiya katilmamislardi bir donem) bu birlige uye olanlar:
israilde bir parti bask.
mesut barzani vb. kisiler... ve chpnin 367 icin yaptiklarini tepkiyle karsilamislardir.
1999 seciminde leyla zana gibi kisiler yaninda secime girmislerdir.

ama su varki muhalefet gorevini iyi yapiyor ak denirde kara, dogruysada illaki yanlis diyor ole olmasada...

bu arada hala RODOS\'A yuzmesini beklemekteyiz...:D:D:p:p

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Mar 29, 2009 8:49 pm

az bile saymisin =) ben sana daha beterlerini de sayarim baykal in yaptiklarinin..

ama dikkat ettiysen baykal in 30 yilda yaptigi ucubelikleri tayyip 7 yila sigdirmayi basarmis =) o da buyuk basari zuhaha
www.deutschstudent.com

der Nordostwind

Mesaj gönderen der Nordostwind » Pzr Mar 29, 2009 11:59 pm

[quote]Physiker yazdi:
az bile saymisin =) ben sana daha beterlerini de sayarim baykal in yaptiklarinin..

ama dikkat ettiysen baykal in 30 yilda yaptigi ucubelikleri tayyip 7 yila sigdirmayi basarmis =) o da buyuk basari zuhaha[/quote]

evt az bile yazdim yazilamayacak kadar kotuleride var.. ama yaptiklari olumlu seylere bak siraya koy ucubesi kimin fazla gorursun...
bana baykalin dikili agacini goster?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Mar 30, 2009 12:01 am

dikili agacla is bitmiyor ridvan kardesim =) tayyip , turk tarihinin gelmis gecmis en ikiyuzlu cirkef lideri.. bunu zaten su andaki secimlerde iyice yasiyoruz.. ne hikmetse her yerde ampuller sonuyor =)
www.deutschstudent.com

der Nordostwind

Mesaj gönderen der Nordostwind » Pzt Mar 30, 2009 12:26 am

yok yok florasan takacak yine iki yuzlu dedigin baykaldir. mecliste turban oylamasina katilmayip yarin gidip carsaflilara rozet takandir. hocalarla dalga gecerken hocalari aday gosterendir, cemaaetlesme var derken dergahlari ziyyaret edip oy dilenendir...daha neler neler...
kisaca yuzsuzun cirkefin onde gidenidir...

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Mar 30, 2009 12:32 am

yau ridvan ben oy vermedim diyon ama akp " fanatigi " gibi konusuyorsun.. bak ben baykali savunuyormuyum :D al birini vur otekine.. neden bu aksam akp liler cok gergin onu cozemedim =)

bu arada yeni nickin yakismis;)
www.deutschstudent.com

der Nordostwind

Mesaj gönderen der Nordostwind » Pzt Mar 30, 2009 1:17 am

ben bugun akpye oy vermedim inanmazsin belki ama neyse...
yeni nic icin tesekkur ederim:):)

maniaturk

Mesaj gönderen maniaturk » Sal Mar 31, 2009 2:07 pm

[quote]Ataturk u elestirmeyi demokrasi sayan ucubeler, kendilerine elestri gelince nasil kuduz kopek gibi saldiriyor goruyorz..[/quote]

Haci senin agzin cok pislesti farkindamisin.

[quote]bu ucubelerin, dinci tayfasinin baskisi altinda yasayacagima sizin antidemokratik dediginiz cuntacilari tercih ediyorum isin acigi [/quote]

Yazik. Ben tercih etmiyorum. Sen istersen Kuba\'ya dogru yol alabilirsin. Internete de giremezsin ya da cep telefonunu sarj etmek icin gunlerce siralarda bekleyebilirsin. Tup kuyruguna da girebilirsin. Sonra aile fertlerinden ya da sevdigin insanlardan bazilari bir gece eve gelemeyebilir. Ya da sen bir gun usulca kaldirilirsin oldugun yerden. Cunku ne hayatin muhimdir ne de senin hayatindan endise eden yasal organlar mevcuttur olsa bile islemezler zaten. Asit kuyularinda bulur insan kendini, kimsenin de haberi olmaz. Idam edilir, neden oldugunu bilmeden...

Senden her turlu lafi beklerdim ama boyle bir sey beklemezdim demek cunta istiyorsun ha. Ben kendim ve ailem adina boyle bir sey istemiyorum. Senin de Fazil Say gibi yolun acik olsun...

[quote]elbetteki darbe ye karsiyiz.. ama madem denize dustuk yilana sariliyoruz iste =) [/quote]

Bence sen ne soyledigini bilmiyorsun. Bunlarin bir anlik laflar oldugunu dusunuyorum. Turkiye bir darbe daha kaldiramaz... Bir tane daha olursa at cope.. ;)

[quote]dunya da hangi ulkede kurucusuna karsi bu kadar saygisizlik yapiliyor veya din i kullanip rant elde ediliyor ?[/quote]

Haklisin, saygisizligi birak yillarca kitaplarimizda Osmanli ya yapilmayan hakaret kalmadi. Dunyanin en buyuk devletlerinden birini kurma basarisini gostermis atalarimiza saygisi olmayi birak hakaret eden bir millet olarak, atamiza karsi da yapilan saygisizlik normal. Babasina saygisi olmayanin ogretmenine saygisi mi olur? Cehalet bunun kaynagi, iyi yetismiyor insanlar. Dunyanin hangi ulkesine bakarsaniz bakin, en kotu sonuclari almis olsalar bile kotulenmez atalar. Ama biz taa Osmanli\'dan baslayarak herkesi kotulemisiz... Yazik...

Dini siyasete etmeye gelince sanirim CHP den bahsediyorsun (Carsaf ve kuran kursu acilimlari). Ama merak etme bizim halk bunu yemez (Bknz. Secim Sonuclari...)

[quote]dikili agacla is bitmiyor ridvan kardesim =) tayyip , turk tarihinin gelmis gecmis en ikiyuzlu cirkef lideri.. bunu zaten su andaki secimlerde iyice yasiyoruz.. ne hikmetse her yerde ampuller sonuyor =)[/quote]

Neyle bitiyor o zaman? Ampuller her yerde sonuyor derken. Anlamadigim yani hayatimda bir defa bile oy kullanmadim ama bir yabanciyi getirsen soyle yani Turkiye\'nin ismini bile duymamis olsun daha once , mesela amazonlardan hatta salak da olsun bu kisi :D sonra secim sonuclarinin yer aldigi Turkiye haritasini goster, o adam bile gorur sari sari Turkiye haritasini. Yani ampul parlaya parlaya yaniyor :D

Son olarak ben bu Salih Memecan\'i cok seviyorum ne guzelde ciziyor adam. Bizim binlerce kelimeyle ifade edemeyecegimizi ufaci kareye sigdiriyor :D

[IMG]http://i39.tinypic.com/2v1r9k2.jpg[/IMG]

ugurkaraman88

Mesaj gönderen ugurkaraman88 » Sal Mar 31, 2009 4:57 pm

Deniz sn naptin yaa bilmiyorum belki akp\'yi savunmuyosun ama burada yazdiklarina bakilirsa akp\'yi savunuyomussun gibi gelio eger ki savunuyosan da bana savunmanin gerekcelerini soylermisin... baska oy verecek parti yoq diosan da bnce bu bir gerekce degildir akp haricinde diger partilere verebilirsin... en azindan denenebilir dimi.. chp diosunuz siz chp\'yi basa getirdiniz mi son yillarda getirin bakalim neler olucak hep beraber gorelim eger yanlis yaparsa zaten oraya getirdigimiz gibi indirmeyi de biz biliriz ama siz bilirmisiniz bilmezsiniz heralde akp\'den belli olmu.....

Kilitli