Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 14 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
caramel

Mesaj gönderen caramel » Çrş Nis 24, 2013 5:49 pm

Benim 6. haftam bitti hala cevap yok bugun aradim cok yogunuz biraz daha beklemeniz lazim 2 ay kadar surebilir dediler :(

caramel

Mesaj gönderen caramel » Çrş Nis 24, 2013 5:52 pm

gorevli evraklariniz yabancilar dairesine gitmisse sure o sebeple de uzamis olabilir dedi kesin gitmis midir kesinse ben yabancilar dairesine ulasip sorayim dedim bilemiyorum ben sistemden goremiyorum dedi nasil biseydir bu ya birbirlerinden bihaberler sinirlenmemek elde degil.

kiko

Mesaj gönderen kiko » Çrş Nis 24, 2013 6:02 pm

[quote]caramel tarafindan yazilan metin:

Benim 6. haftam bitti hala cevap yok bugun aradim cok yogunuz biraz daha beklemeniz lazim 2 ay kadar surebilir dediler :([/quote]

Itiraz dilekcene mi bu kadar suredir donmediler? Aman tanrim, o kadar bosu bosuna vaktimizi aliyorlar ki ! Umarim benimki bu kadar uzun surmez :(
Bu arada bende Berlin icin basvurmustum...

caramel

Mesaj gönderen caramel » Çrş Nis 24, 2013 8:34 pm

evet red 2 haftada geldi hemen dilekce gonderdim 6 hafta oldu dilekceye cevap yok umarim bu kadar beklemeye olumlu biseyler olur :(

yigit

Mesaj gönderen yigit » Çrş Nis 24, 2013 10:01 pm

arkadaslar yarin 9 da vize randevum var yanliz kafama takilan vize formundaki 10. soru anne soyadi olan bolum oraya: "annemin simdiki soyadi/kizlik soyadi" bu sekilde doldurdum. anladigim kadari ile bu kafama takildi bu sekilde mi oluyordu? birde icerde ne gibi sorulara maruz kalabilirim?

hayuha

Mesaj gönderen hayuha » Çrş Nis 24, 2013 10:43 pm

allah yardimcin olsun yigit insallah hayirli bir sekilde gecer hangi konsoloskuktan giriyorsun?

yigit

Mesaj gönderen yigit » Çrş Nis 24, 2013 10:51 pm

sagol kardesim tesekkur ederim. umarim olumlu gecer Ankara

hayuha

Mesaj gönderen hayuha » Çrş Nis 24, 2013 10:55 pm

insallah kardes her ne kadar ben daha once bu tecrubeyi yasamadimsa benimde 3 haziranda gorusmem.gozunde buyutmee heyecan yapma ikna edebilecek cevablar vergayet mantikli sekilde kafalarinda soru isareti birakma derim.bizde yarin insallah yasadigin tecrubenden faydalanmak istiyoruz

caramel

Mesaj gönderen caramel » Çrş Nis 24, 2013 10:58 pm

insallah iyi bir sekilde atlatirsin randevunu yigit 10. soruyu dogru doldurmussun. Sana tavsiyem rahat davran sen gergin olunca gorevlide supheci oluyor, Almanya\'da tanidik akraba var mi sorusuna hazirlikli ol neredeyse herkese kesin sorulan bir soru.

yigit

Mesaj gönderen yigit » Çrş Nis 24, 2013 11:20 pm

tesekkur ederim caramel verdigin bilgiler ve telkinlerin icin umarim senin itirazinda en kisa zamanda sonuclanir

caramel

Mesaj gönderen caramel » Çrş Nis 24, 2013 11:38 pm

Tesekkur ederim herkes icin hayirlisi olsun.

duru

Mesaj gönderen duru » Çrş Nis 24, 2013 11:59 pm

[quote]caramel tarafindan yazilan metin:

insallah iyi bir sekilde atlatirsin randevunu yigit 10. soruyu dogru doldurmussun. Sana tavsiyem rahat davran sen gergin olunca gorevlide supheci oluyor, Almanya\'da tanidik akraba var mi sorusuna hazirlikli ol neredeyse herkese kesin sorulan bir soru.[/quote]

10.soruda annemin kizlik soyadini yazmadigimi yazismalarinizi okurken fark ettim, sizce buyuk bi sorun olusturur mu?

yigit

Mesaj gönderen yigit » Prş Nis 25, 2013 12:09 am

zannetmem olmaz tahminimce cunku zaten vukuatli nufus kayit belgesini veriyorsun onlar anlar zaten

duru

Mesaj gönderen duru » Prş Nis 25, 2013 12:12 am

tesekkurler

gazi1905

Mesaj gönderen gazi1905 » Prş Nis 25, 2013 10:48 am

Bugun istanbul dan vize icin basvurali tam 23 gun oldu ama hala haber yok . Bakalim ne olacak

yigit

Mesaj gönderen yigit » Prş Nis 25, 2013 6:32 pm

Evet bugun sabah saat 9’da Ankara alman baskonsoloslugunda vize randevusundaydim kisisel tahminim ve dusuncem 100 de 99 red aldim. Cok sakin ve herseye hazirlikli bir sekilde randevuya girdim. Panic sacmalama gerginlik gibi hareketlerin yanindan gecmedim oldukca rahat kendinden emin sorulara net cevap veren cix ve ozguveni haddinden fazla bir sekilde randevumu sonuclandirdim. ama olumsuz anlamda handikaplar cok fazla idi en sert soguk ve itici kadin memura denk geldim cevremdeki vize basvurusu yapacak kisilerin hepsi aile birlesimiydi ve cidden paniklerdi titreyenimi ararsin kizaranimi yuzunden kaygi akanimi:) ve bu kisilerle sohbet etme imkanimiz oldu 4 ve 2 numaradaki bayani cok met ettiler. Ama sansa bize en istenilmeyen gorevli denk geldi ben cinlik yapip aile birlesimi basvurusu yapan bir kizdan numaralarimizi degistirmesini rica ettim yani onun numarasini istedim ama kiz vermedi :) cok dil doktum bak esin alman pasaportluymus sen neye korkuyosun ben ogrenciyim seninki zaten garanti diye ama kiz cok panikti degistirmedi numaralari ve ben mecburiyetten sert denen kadina konuk oldum. Kadin dakka bir gol 1 yapti belki zarf atti belkide cidden moralimi bozmak istedi veya hal ve hareketlerimi test etti verecegim tepkileri bunlarin hepsine hazirlikliydim. ingilizce notlarin cok kotu dedi ff in var. normalde ben ingilizce bitirdim yani dilciyim bende gayet sakin ve tebessumle ingilizce kolay bir dil degil ve bolumum gercekten zor mesleki ingilizce dedim. ve tebessum ettim sonra yazdigim niyet mektubuna bakti ben gene cool ve rahattim bunu kim yazdi dedi yuzunu eksiterek bende ben yazdim ama tercuman almancaya cevirdi dedim cok kotu cevirmis dedi basini saga sola salladi bende benim bi sucum yok dedim yine tebessumle parayla yaptirdim okadarda para verdim dedim esprisine:) cok mu kotu olmus dedim oda guldu evet dedi daha sonra almanyada neden okuyacaksin dedi bana kpds de 70 baraj puanini gecip gecmedigimi sordu meslegimi icra edebilmem icin anadil gibi bilmem gerektigini soyledi. bende meslegimi almanca yapmak istiyorum dedim. yani tercumanlik benim meslegim burda bi kursa gitsem taktir edersinizki ne kadar anadilim gibi ogrenebilirimki dedim sonucta orda dhs ye hazirlanacagim dedim ve ayni zamanda universiteyide bitiridigimde dilim
perfect olacak dedim. dusuncem bu dedim yine hafif bi tebessumle. ok ok dedi yine sallamaz bi tavirla:) red alirsan ne yapacaksin dedi bende tr de devam edecegim yine dedim ama nekadar ogrenebilinirki tr de dedim bir yabanci dili anadil gibi tekrar ve bu yuzden gitmek istiyorum dedim. Sonra liseden sonra 2 yil ne yaptigimi soyledi bende universiteye hazirlandigimi soyledim 1 ci yil trafik kazasi yaptim bacagim kirildi raporlarim mevcut dedim ve 2.yilda sinavi kazandim dedim kac kez girdin dedi 2 kez dedim. Daha sonra universitedne mezun oldugum tarihi sordu gun ay yil bende o an aklima gelmedi 3,5 ay once dedim nasil dedi gun ay yil sole ben mezun olali 30 yil oldu dedi hala aklimda bir dakika bakiyim ozaman dedim ve diplomadan soledim bu tuzak bi soruydu bence ama aklima cidden gelmedi mezuniyet tarihim cunku artik kafa cok yiprandi1500 yani yogunluktan islerden bir tek vize randevusu icin degil genel anlamda bi yipranma var sonra parayi aldi ve Digerleri klasik sorular almanyada kimin var akrabalar es dost nerde kalacaksin dedi Duisburg mu essen mi? diye sordu yurt ev diye sormadi ben essen dedim ingilizce ve ve almanca bilgilerimi sordu almancan a1 mi dedi evet dedim ingilizcen nasil dedi orta dedim yani derdimi anlatacak anlasacak konusacak adar var dedim sonra tmm dedi isleminiz bitmistir ben sizi cagiracagim dedi ve ciktim 4 dakika sonra cagirdi tmm dedi isleminiz bitti gidebilirsiniz ben afedersiniz bi soru sorabiliriyim dedim tabi dedi nezaman sonuclanir dedim bilemem dedi bi tarih veremem dedi peki dedim essenin yabancilar polisinin telini verebilirmisiniz dedim yine tebessumle islem burd ayapilcak dedi belki hic gitmez belki gird dedi peki dedim tesekkur ederim kolay gelsin dedim ve ciktim ama aile birlesimlerinden once beni cagirdilar yani ailebirlesimine girenler hala oturuyordu sonra konsolosluktan ciktim ve normal moduma girdim poker face yuzum normale dondu dedim kesin red aldik yani ben oyle hissediyorum bugun bi 70 lik kirmamiz gerek dedim :) hikayenin ozu bu not bu arada sartli kabulum var bloke hesabim var ve evraklarim tamdi.

sway

Mesaj gönderen sway » Prş Nis 25, 2013 7:09 pm

hayirlisi yigit . pekde olumsuz gecmemis okudugumdan anladigm kadaryrla

hayuha

Mesaj gönderen hayuha » Prş Nis 25, 2013 7:43 pm

gecmis olsun yigit insallah iyi sonuclanir. ama kadin kurnaz dedigin kadariyla karsisindakini yanilttma girisiminde bulunmus yanliz neden almanyada okuyacaksin kismina biraz afallamissin daha net cevab verebilirdin daha ikna edici.\'\'meslegimi ilerletmek kendimi gelistirmek sonra ulkemde basarili bir kariyer yapmak istiyorum diyebilirdin almanyaninda buna uygun oldugunu ogrenci bakimindan konaklama+harc giderleri ve sehrin uygun yapisiyla felan boyle suslu kelimeler kullansa idin keske..\'\' + red geldiginde ne yaparsin? sorusuna red gerekcesine bakarak itiraz ederdim dese idin.seni daha istekli kararli gorurdupesini birakmaz gibi.+giderkende konsolostuk soru sorman hata olmus ne zaman sonuclanir diye sorman yersiz bu soylediklerime alinma yigit sadece yazdiklarindan yola cikarak degerlendirme yapiyorum.neyse insallah hayirli bir sonuc alirsin gidersin..allah emegini bosa cikarmasin

yigit

Mesaj gönderen yigit » Prş Nis 25, 2013 8:41 pm

Hayuha Kardes kadin kurnaz degil tam bir tilki isin oluru buydu fazla atraksyona gerek yok dengeli ve yerinde cumleler yeter. Fazlasi dikkat ceker klasik gocmen portfoyu cizmeye gerek yok senin soyledigin telkinler buna giriyor. Neden dersen ben hedeflerimi ideallerimi belgelerle sundum ve yazdirdigim niyet mektubununda hatali oldugunu dusunmuyorum. Cok aciklayici etkileyi ve meslegimle alakali bakanligin veri raporlarini bile dahil ettim ve ankaranin kurt tercumanlarindan birine yazdirdim bu ise 30 senesini vermis bir insana yani anlayacagin Tamamen denemeydi kadininkisi sadece affalatmak istedi senin deyiminle ama ben dusmedim haci diger mevzu red alirsan ne yapacaksin mevzusu ise berlinde yasal mahkemeye basvurma hakkimin oldugunu itiraz hakkimin oldugunu hatta dava acip 1 sene sonunda sonuclandirma hakkimin oldugunu cok iyi biliyorum ama gerek yok migde bulandirmaya bu istegi gostermez sarmayi gosteririr bana gore. sen kullan vize basvurunda bu tip cumleler. istegi zaten belgelerinle gosteriyorsun kabul mektubun Goethe sertifikalarin egitim gecmisin hesap kayitlarin sicilin kisacasi hayatini sunuyosun okul konusunda okul tanitimi somester tarihleri bolumler kurs odendi makbuzun kurs kayit belgelerin tr de aldigin sertifikalar diplomalar sinav giris belgeleri bunlar onemli yani abartmaya gerek yok bir nevi kendi kaderini kendi egitim gecmisinle ciziyorsun benden sana bi tavsiye. ben gerek belgeler gerek fiziksel jest mimik ve konusmalarla derdimi anlattigimi dusunuyorum sonucta onca emek onlarda salak degil bunu gorebiliyorlar ama onemli olan kader kismettir yani red alinsada vizede alinsa is artik benden cikti artik kadere kalmis bisey fazla sorgulamamak gerek ha eksik bisey olur ozaman malliga girer ama tam yaptiysan istenen begeleri gerisi onlara kalmis yani adamlar seni ulkelerine alip veya almamalari sonucta onlarin yasal hakki. okul benim transkript ve diploma gecmisime bakti ve benim orda okuyabilecegime kanaat getirip kabul verdi veyada tamamen maddi acidan karar verdi yani ben konsoloslukta is basvurusuna gitmedim almanyada egitim basvurusuna gittim buda onlarin etigine kalmis onlarin gorevi vize vermek sartlar uygun bi zeminde ise bana gore uygun ama onlara gore uygun olmaya bilir bu gayet dogaldir arti parantez almanyada okumaninda trdeki gibi kolay olabilecegini dusunmuyorum burada herkez aslan kaplan okurum bitiririm falan ama kisisel dusuncem bunu yapacak kisi sayisi cok az basvurularin arasinda yani tam anlamiyla basariyla bitirebilecek kisi sayisi bana gore cok az. kendi dilimizde tokezliyoruz bide Almancada nasil olacagini konsolosluk gorevlileri daha iyi ayikiyodur onun icin sen rahat ol ama benim sezgim adamlar ugrasmak istemiyor diger Izmir istanbulu bilemem ama Ankara cok yogun bi cok ile bakiyolar ve her saat sacma sapan tiplerle karsilasiyorlar yok kacak yok sahte evlilik falan fisman fesmekan boyle davranmalari cok normal yanimda bi eleman vardi sinirdisi edilmis kacakmis ben monikayi seviyorum diyor kadin kacak kalmanin suc oldugunu bilmiyorusun diyor elemana kac yil kaldin diyor 2 diyo kadin niye yalan soluyosun burda 3 gozukuyor diyor vs… onlarda bos degil anlayacagin gunde kac kisiyi suzuyolar isin ozu yani kaderi bi yere kadar yonlendirirsin mucadele edersin gercekten istersin emek veririsin ama olmuyosa olmuyodur bunun icin biraz sans gerek.
basvuruda bulunacak ve vize bekleyen arkadaslarin ben dahil hepsinin Allah gonlune gore ve emeklerinin karsiligini versin

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Prş Nis 25, 2013 10:35 pm

yigit gorusmeni anlattigini okudum da en son yazdigini okumadim cidden cok uzun geldi gozume :)

gorusmen ayni benimkine benzer gecmis. benim gorusme yaptigim kadin da tilkilerden biriydi. izmir konsoloslugundaydim. hochschuleden kesin kabulum ve baska birinden de basvuru teyit belgem vardi. basta seni heyecanlandirip ezbere cevap vermeni engellemek icin 1 degil birkac taktik yapmis aynisini bana da yapmisti. verdigim cevaplar seninkinden daha kotuydu. hatta kadin bana neden kesin cevaplar vermiyosun diye cemkirdi birkac kez. en sonunda ben de sordum sonuc ne olur diye. bu soruna verdigi cevap standart soylemesi gereken sey cunku kesin cevap veremez.

belki gitmez degil bence gider yabancilar subesine, cunku seni bekletmelerinin sebebi icerdeki alman memurdan onay almalari sanirsam. beni de gorusme basinda 5 dk bekletmisti amirime sormam lazim diye iceri gitmisti. kisa incelemede buyuk bi sorun gormemisler ki almislar basvurunu. bundan sonra yabancilar subesinde denk gelcek memura bagli sonuc bana gore.

sonuc olarak ben nerdeyim diye sorarsan almanyadayim :D

Kilitli