Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya\'dayken bloke hesap actirmak

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
hurricane

Mesaj gönderen hurricane » Çrş Nis 17, 2013 7:25 pm

Arkadaslar benim bi arakadasim buraya EVS yoluyla geldi simdi de ogrenci olarak kalmak istiyor, baktim yasaya ogrencilige gecmesine bir mani yok.

Yalniz Bloke hesap acilirken belgenin konsoloslukta imzalanmasi gerektigi gibi manasiz bir detay gordum, malum Almanya\'da konsolosluk falan yok biz bu formu nereye imzalatabiliriz? Ya da sadece doldurup gondermek yeterli olacak midir acilabilmesi icin hesabin?

izzy

Mesaj gönderen izzy » Çrş Nis 17, 2013 7:31 pm

Konsoloslukta imzalanmasi manasiz degil, imzanin gercek kisi tarafindan atildigina emin olmak icin yapilmasi gereken bir uygulama. Almanyada subeye gidip hesap actirmak varken senin internetten indirdigin evragi postalamak suretiyle hesap actirmaya calisman manasiz aslinda :D

hurricane

Mesaj gönderen hurricane » Çrş Nis 17, 2013 7:40 pm

eger ki Deutsche Bank\'in subelerinden bu hesabin acilamiyor oldugunu ve call center dan dahi bilgi alinamadigini bilseydin bunu yazmazdin diye dusunuyorum

bilen var mi? Mail atarak sordum ama cevap verecek gibi durmuyorlar 2 gun oldu. Durumun aciliyetinden oturu buraya danismak istedim

izzy

Mesaj gönderen izzy » Çrş Nis 17, 2013 9:54 pm

Hayir subelerden acilamadigini bilmiyorum ama subeye gidersen yol gostereceklerini biliyorum. Bloke hesap actirmak icin bir baska opsiyon daha var arastirayim bulursam paylasirim.

yazirous1903

Mesaj gönderen yazirous1903 » Çrş Nis 17, 2013 10:59 pm

auslaenderbehordeden kagit alman lazim sperrkonto actirmak icin sonra deutsche banka gidersen 1 hafta beklemen lazim hesabinin acilmasi icin ama sparkasse ye gidersen ayni gun hesabi aciyorlar...

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Nis 17, 2013 11:46 pm

Ilginc...

Almanya\'da olan birinin hesap actirmasi ve bunu bloke etmesi aslinda mumkun.
Oturum ve pasaport istiyorlar bunun icin.

Bu konuda sonucu paylasirsaniz memnun olurum.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Prş Nis 18, 2013 12:00 am

Duisburg daki Deutsche Bank subesi kesinlikle aciyor bloke hesap ve en fazla 2 hafta civari suruyor.Yazirous1903 dedigin dogruysa cok iyi olacak zaten Deutsche Bank i sevmiyordum.

hurricane

Mesaj gönderen hurricane » Prş Nis 18, 2013 1:38 pm

Auslaenderbehorde\'den ne kagidi isteyeceiz ve bu nasil istenecek? Neyse onlari da bir arayayim o zaman napalim.

Sparkasse ogrencilik icin gecerli Sperrkonto (Bloke hesap) acmiyor.

bjk_oguz hesap tabii ki de subeDE acilmis oluyor ama bu demek degil ki gidip subeden actirabiliyorsun. Ben yine bir ugrayacagim subeye. Bana telefonda soylenen sadece web sitesi uzerinden yapilabilecegiydi. Aslinda Beglaubigung Burgeramt\'tan da yapilabilecegi icin gidip orada imzayi onaylatmak da yeterli olacaktir herhalde ama en iyisi ben subeye gideyim belki biliyorlardir.

Eger bizzat subeye giderek hesabi actirabilen olduysa deneyimlerini paylasirsa gercekten bahtiyar olurum, spekulasyonlara ayiracak cok vakit yok malum.

hurricane

Mesaj gönderen hurricane » Prş Nis 18, 2013 1:40 pm

iddia edilmesine mani olmak acisindan belirtelim bu hesap yalnizca Deutsche Bank\'ta acilabiliyor.

https://kundenservice.berliner-sparkass ... lin-machen

hurricane

Mesaj gönderen hurricane » Cum Nis 19, 2013 11:51 am

Son durum:

Auslaenderbehorde (Berlin)\'yi aradim Bankayi aramami soylediler, Bankayi (Sube) aradim internetten yapacaksiniz dediler.

Istanbul Alman konsoloslugunda konuya dair bilgi alabilecegim bir merci var midir acaba? Bu imza hangi bolumde atiliyor?

hurricane

Mesaj gönderen hurricane » Cum Nis 19, 2013 12:04 pm

forumda biraz gezince Isbank Gmbh nin de yaptigini ogrendim, bugun bir de oraya gidecegim.

Konsoloslukla bir isim kalmaz umarim.

burayi seviyorum ya :)

strider

Mesaj gönderen strider » Cmt Nis 20, 2013 7:06 pm

Ben size ilk olarak Deutsche Bank\'tan actirmanizi tavsiye ederim.

Cunku Deutsche Bank\'tan hesap acarsaniz sadece Deutsche Bank\'tan degil ayrica Berliner Bank, Commerzbank, HypoVereinsbank, norisbank, Postbank ve Shell Benzin istasyonlarinin kasalarindan ek hic bir kesinti olmadan para cekebilirsiniz.

muhammedk

Mesaj gönderen muhammedk » Pzt May 06, 2013 4:59 pm

ben cok bankaya gittim ama turkiyede is banka araciliyla almanyadi bankaya bloke hesap actirdim gerek yaziyida gonderdiler. turkiyedi biri is bankasina gitsin durumunu anlatsin almanyadaki bankayla iletisime gecip yardimci oluyolar diger bankalar bloke hesabin ne oldunu bile bilmiyo

ahlatt

Re: Almanya\'dayken bloke hesap actirmak

Mesaj gönderen ahlatt » Çrş Ara 28, 2016 4:14 pm

Yaklaşık 2 aydır Berlindeyim ve master için bloke hesap açtırmak istiyordum. KT Bank'a gittim ve önce hesabı açabileceklerini söylediler. Ve gerekli tüm evrakları imzalayıp bir hesap açtırdık, fakat sisteme sperrkonto olarak girebilmesi için ausländerbehörde den kağıt gerekiyormuş. Weihnacten zamanına denk gelince burada işler biraz yavaşladı. ama sanırsam silvester sonuna hesabı açmış olurum. Gerekli ayrıntıları da burada paylaşmış olurum.