Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya AB Disindan Olan Ogrencilerden Daha Yuksek Harc Alinmasini Planlaniyor!!!!!!!

Sadece Almanya-Turkiye ile ilgili haberlere yer verilecektir.
chemiker

Almanya AB Disindan Olan Ogrencilerden Daha Yuksek Harc Alinmasini Planlaniyor!!!!!!!

Mesaj gönderen chemiker » Cum Nis 19, 2013 10:57 am

Kotu bir haber...Soylediklerine gore;

"Saksonya eyaletindeki universiteler artik AB disindaki ulkelerden gelen ogrencilerden yuksek harc alabilecek. Ilk uygulamayi 1800 euroluk harcla Leipzig Muzik ve Tiyatro Akademisi baslatti."

Orada hali hazirda okuyan arkadaslar ve de plan yapanlar icin zorluk yaratacagi asikar...Umarim diger bolgeler de boyle bir karar almaz...Sadece dusuncede kalir... Ilgili link:

http://www.dw.de/yabanc%C4%B1-%C3%B6%C4 ... a-16755004

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Nis 19, 2013 11:59 am

Leipzig, Dresden veya Rostock. Boyle bir uygulama baslatilacaksa bu uc sehirde olur zaten.

Bir yandan hakli tarafi var olayin diger taraftan ise biraz sacmaliklari da var.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Voyager33

Mesaj gönderen Voyager33 » Cum Nis 19, 2013 12:36 pm

Peki okurken boyle birsey olursa okuyan ogrencilerde bu parayi odemek zorunda mi ,yoksa girdigi yilin parasini odemeye mi devam eder?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Nis 19, 2013 1:02 pm

Sachsen \'da CDU basta oldugu icin boyle seyler olabilir ama SPD\'nin basta oldugu eyaletlerde endise duyulmasina gerek yok diye bir cumleyi rahatlikla kurabilecegimi dusunuyorum.

Ve haberden anladigim kadariyla bu muzik okulu parasizlik yuzunden boyle bir tercih yapmis...
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

Karthus

Mesaj gönderen Karthus » Cum Nis 19, 2013 1:02 pm

odemek zorunda ayni zamanda turkiyedede boyle isler zaten
RASTAFARI

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Cum Nis 19, 2013 4:41 pm

So geht nicht !

exlance12

Mesaj gönderen exlance12 » Cum Nis 19, 2013 5:57 pm

ya bavyerada da harclar kalkmis oyle demislerdi bana da seneye odemiyeceksiniz diyorlardi

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Cum Nis 19, 2013 6:49 pm

aynen bayernde bu semester son kez aliniyo harclar. bayerndeyim. boyle bi duzenleme ya da oneri yapildigini duymadim. digerlerinde olsa bile yakinda bayernde olmaz bana gore. cunku daha yeni halk oylamasi falan yapildi ogrenci harclarina karsi

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cmt Nis 20, 2013 12:18 am

Arkadaslar ozel mesaj aliyorum , bu haberi ciddiye alanlar var.

Tekrar soyleyim , iciniz rahat olsun bu okul sadece bir istisna.Bir cok eyalette harclar kaldirildi ve Almanya yabanci ogrencilerden fazladan bir para almaz , alamaz.

Bu muzik okulu cok kucuk bir istisna , darda kalmis.NRW eyaletinde 3 farkli muzik okulunda okuyan arkadaslarim var ve hic birinde de fazla harc alinmasi gundemde degil.

Tam tersi CDU yonetimi altinda ki eyaletlerde bu harci kaldirmayi tercih ediyorlar.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari