Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 14 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
kiko

Mesaj gönderen kiko » Çrş Nis 17, 2013 2:39 pm

[quote]welly275 tarafindan yazilan metin:

kiko gorusmede isten ayrilcagini belirttin sanirsam ?[/quote]

Isten ayrilacagimi fakat 1 sonra dondugumde sirketime daha fazla fayda saglayacagim icin, sartlar ayni olursa calismaya devam edecegim tarzinda biseyler yazmistim.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Çrş Nis 17, 2013 2:51 pm

alamamandaki en onemli etken bu

kiko

Mesaj gönderen kiko » Çrş Nis 17, 2013 2:54 pm

alamamandaki en onemli etken bu[/quote]

Ama ne soylemem gerekiyordu ki?

Dogru olan bu cunku. O zaman ne duymak istiyorlarsa onu soylesinler, ona gore aciklama yapalim basvurumuz sirasinda...

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Çrş Nis 17, 2013 3:52 pm

her zaman dogrulari soylemek alman konsoloslugunda vize kaybettirebiliyo. is yeri gonderiyomus gibi belge getirip ve ona gore konussaydin kesin almistin vizeyi. sonrasinda almanyaya gelmeden once isten ayrilsan sorun olmazdi.

kiko

Mesaj gönderen kiko » Çrş Nis 17, 2013 4:05 pm

her zaman dogrulari soylemek alman konsoloslugunda vize kaybettirebiliyo. is yeri gonderiyomus gibi belge getirip ve ona gore konussaydin kesin almistin vizeyi. sonrasinda almanyaya gelmeden once isten ayrilsan sorun olmazdi.[/quote]

Genel mudurumuz Italyan ve yabancilar bu konuda daha hassaslar. Sirket gonderiyormus gibi yaparsak, sirketin garantor olmasi gerekiyor diye biliyorum. Calistigim sirket de boyle bir sorumluluk almak istemedi...
Simdi itiraz edicem ve itiraz dilekcesini Cuma gunu konsolosluga Alman vatandasi garantorum vermeye calisacak. Boyle bisey mumkun mu bilmiyorum ama deneyecek.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Çrş Nis 17, 2013 4:18 pm

o vermeye calissa da bisey olcagini sanmam. zaten iceri almazlar direk kapidan alirlar tamam deyip gonderirler.

sirket gonderiyo gibi demeyelim o zaman da sirket haberinin oldugunu, hala calisiyo oldugunu ve kisisel olarak dil egitimi istedigini, bunu da olumlu karsilayip ucretsiz izne cikardiklarini belirten bir yazi verse sorun olmazdi. sirket gonderdigi zaman garantor olmak zorunda mi bilmiyorum ama bu dedigim yaziyla zorunda olmazdi.

birkan

Mesaj gönderen birkan » Çrş Nis 17, 2013 11:30 pm

[quote]kiko tarafindan yazilan metin:

[quote]birkan tarafindan yazilan metin:

[quote]kiko tarafindan yazilan metin:

Az once UPS geldi. Red aldim. :([/quote]

hadi ya neyse saglik olsun kiko ama pesini birakma itiraz et gelen cevaba gorede eksiklerini tamamla tekrar basvur.[/quote]

Birkan,
Aslinda bir eksigim yoktu. Dil kursu icin gidicektim, garantorumun maddi durumu cok iyi, benim bankada bir miktar param var, kursdan aldigim belgeler vardi... Calistigim sirketten ayrilip gidecektim ve zaten iyi sirketlerde toplam 7 senelik is gecmisim var.
Bu profildeki bir insan nasil suphe uyandirdigi gerekcesi ile red aliyor, anlayamiyorum...
Itiraz icin dilekce yazacagim. Ornekler forumda vardir diye dusunuyorum.[/quote]

Dilekce ornegi vardi sitede.
Sadece dil kursu icin biraz zorluyorlar diye duymustum birde sartli kabul almayi denesen ?

duru

Mesaj gönderen duru » Prş Nis 18, 2013 11:36 am

merhabalar, vizeye basvurali 20 gun oldu, eger bir kac gun icinde cikmazsa kursumu erteletmem gerekecek. Basvurumun ne asamada ogrenmek istiyorum ama bunu yapabilir miyim veya nasil yapabilirim?

Karthus

Mesaj gönderen Karthus » Prş Nis 18, 2013 1:06 pm

Evraklarinin gittigi auslaenderbehordeyi arayarak

Kiko gecmis olsun fakat sen arastirdiysan dil kursu vizesinin olumlu gelmesi heleki bir yere dayanagi yoksa bilirsin cok az ihtimali olan biseydir.
RASTAFARI

kiko

Mesaj gönderen kiko » Pzt Nis 22, 2013 10:03 am

Merhaba arkadaslar,

Itiraz icin forumdaki \'REMONTRATIONSANTRAG\' yazisini oldugu gibi gondermem yeterli midir? Yoksa daha kisisel biseyler de eklemeli miyim?
Ayrica itiraz talebinde bulunmak icin yanlizca bu belgeyi mi gondermek gerekiyor, yoksa ilave bir evrak, basvuru no vb. eklemeli miyim?
Sevgiler,
Kiko

caramel

Mesaj gönderen caramel » Pzt Nis 22, 2013 11:26 am

Red belgesinde ustte yazan numarayida dilekcede belirtip red sebebiyle baglantili bir itiraz dilekcesi yazmani oneririm.

yigit

Mesaj gönderen yigit » Pzt Nis 22, 2013 4:04 pm

kiko gecmis olsun oncelikle arkadaslar bende persembe gunu randevuya giriyorum yanliz lise diplomam yok yani kayip. uni diplomam oss yerlesti belgesi transkript yeterlimidir yoksa illa lise diplomasinida koymam gereklimi? kabul mektubu,deutschebank hesap i ve diger belgelerim tam

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzt Nis 22, 2013 5:04 pm

Lise diplomasi gerekli.Liseden kaybettigine dair bir seyler alabilirsin sanirim.

caramel

Mesaj gönderen caramel » Pzt Nis 22, 2013 7:40 pm

Yakin zamanda ankara konsoloslugundan herhangi bir haber alan var mi?
1 haftadir surekli ariyorum ya caliyor acan yok ya da mesgul, itiraz dilekcesini gondereli 6 hafta oldu normal mi bu kadar bekletmeleri 4 hafta degil mi normal sure? Sizce iyi bir sey mi bu kadar surmesi?

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzt Nis 22, 2013 8:00 pm

ben onceleri aradigimda kesin ulasiyordum ama nerdeyse 1 saat surekli ariyordum.Aslinda haber gelmeliydi simdiye kadar.Muhtemelen yakin bir zamanda neden red verdikelrini anlatan bir posta alirsin uzun bir mektup.

birkan

Mesaj gönderen birkan » Pzt Nis 22, 2013 8:05 pm

[quote]yigit tarafindan yazilan metin:

kiko gecmis olsun oncelikle arkadaslar bende persembe gunu randevuya giriyorum yanliz lise diplomam yok yani kayip. uni diplomam oss yerlesti belgesi transkript yeterlimidir yoksa illa lise diplomasinida koymam gereklimi? kabul mektubu,deutschebank hesap i ve diger belgelerim tam[/quote]

yigit yarin direk bir gazeteye ilan ver lise diplomasinin kaybedildigine dair carsamba gunude gazeteyle lisene git diploma kayip belgesi gibi bisey veriyorlar(diploma notuda)yaziyor, muhurlu imzali al oyle git isini garantiye al derim .

yigit

Mesaj gönderen yigit » Pzt Nis 22, 2013 8:12 pm

birkan ve eren aynen haci dediklerinize katiliyorumda bazi yerler gerek var diyor bazisi yok diyor tam emin olamadim konsoloslugun sitesininde bu durumla alakali soyle bir bilgi notu var:

Ogrenci ve ogrenim vizesi hakkinda bilgi notu
Lutfen ayrica hazirlanmis „Ogrenim ve gecim giderlerinin finansmanina iliskin bilgi notu“ ve
„Vize basvurusu hakkinda genel bilgiler“ baslikli bilgi notlarini da inceleyiniz.
Birkac haftalik islem suresi gozonunde tutularak, basvurunun mutlaka yuksek ogrenimin
baslangicina yetisecek sekilde, zamaninda yapilmasi gerekmektedir.
Asagida belirtilen belgelerin hem asillarinin hem fotokopilerinin ibraz edilmesi gereklidir:
• Alman dilinde eksiksiz olarak doldurulmus ve basvuru sahibinin kendisi tarafindan imzalanmis
iki adet basvuru formu + Ikamet Kanunu`nun 55. maddesine gore gerekli ek belge
• 3 adet biyometrik ozelliklere uygun vesikalik resim (6 aydan eski ve bilgisayar baskisi
olmamali)
• En az bir yil gecerli (imzali) T.C. Pasaportu. Pasaport 10 yildan eski olmamali ve en az iki bos
sayfasi olmali
• Tam Tekmil Vukuatli nufus kayit ornegi. Nufus kayit orneginde ozellikle „Dusunceler“
bolumunun eksiksiz doldurulmus olduguna, anne baba, tum kardes ve cocuklarin belirtili
olduguna lutfen dikkat ediniz.
• Anne babaya ait ikametgah ilmuhaberi
• Okul veya universiteden mezun olduktan sonra yapilan isler hakkinda belgeler
• Almanya`daki ogrenim icin universiteye giris hakki veren belgeler:
- Almanya`daki universitenin basvuru teyidi (Bewerberbestaetigung) veya
- kabul belgesi (Zulassungsbescheid) veya
- Iki veya dort yillik egitim suresini gosteren Turkiye`deki universiteye ait kayit belgesi
veya diploma
- Transkript
- Sadece dort yillik bir bolumun kazanildigini gosteren OSS-Sonuc Belgesi veya iki yillik
on lisans ogreniminin bitirilmis olmasiyla Almanya`da universiteye kayit olunabilir
Universiteye giris hakki veren belge Almanya`da bu tur belgelerin incelemesini yapan
makam (or. Egitim Bakanlari Konferansi) tarafindan da incelenebilir. Bununla ilgili
Almanya`daki her universiteden bilgi edinebilirsiniz.
• Ogrenim gorulecek universitenin hangi sehirde bulunduguna, okunacak bolum, ogrenim
programi ve fakulte hakkinda bilgiler
• Dort yillik bolumun kazanildigini gosteren OSS Sinav Sonuc Belgesi
• Vize verildikten sonra en az 30.000 Avro teminatli ve tum Schengen ulkelerinde gecerli yurtdisi
saglik sigortasi yaptirilmali. Bu sigorta Almanya`da ogrenci sigortasi (kayit yaptirirken ibraz
edilecek) yaptirilana kadar gecerli olmali.
Universite ogreniminden once Almanya`da yogunlastirilmis bir dil kursuna katilmak istiyorsaniz,
„Almanya`da yogunlastirilmis dil kursu vizesi hakkinda bilgi notu“`na gore de gerekli belgeleri ibraz
etmeniz gerekir.
Soz konusu ogrenim icin burs aliyorsaniz bursiyerler icin bilgi notunu da dikkate aliniz.
Buyukelcilik, Vize Bolumu tarafindan yuksek ogrenim konularina iliskin bilgi verilemeyecegi ve bu
konuda Buyukelciligin Kultur Bolumu ile irtibata gecilmesi gerektigini duyurur.

birkan

Mesaj gönderen birkan » Pzt Nis 22, 2013 8:18 pm

ben goturdum benim lise diplomamda kayipti gittim cikarttim.Diplomanin zarari olmaz cikart derim ben ters bir memura denk gelirsin sorabilirde sonra kayip falan deyipte mahcup surat ifadelerine dusmeye gerek kalmasin eksiksiz gitmelisin gorusmeye.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Sal Nis 23, 2013 9:07 am

diplomanin yerine liseden su tarihte su not ortalamasiyla su diploma numarasiyla mezun olmustur gibi bi belge de alabilirsin. ters memura denk gelirsen diploma da diploma diye tutturabilir. en azindan yaninda bi belgen olsun.

kiko

Mesaj gönderen kiko » Çrş Nis 24, 2013 5:31 pm

Merhaba arkadaslar,
Bugun itiraz dilekcemi konsolosluga gonderdim. Itiraza donusleri ne kadar surede yapiyorlar acaba, bilen var mi?
Tesekkur ederim.
Kiko

Kilitli