Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Askerlik Ile Ilgili Onemli Duyuru !!!!!!!!!!!!!!!!

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Cmt Mar 30, 2013 12:48 am

hali hazirda 2014e kadar tecilliyse neyin tecilini yaptircaksin ki suan?

eger lisans mezunuysan ve master okucaksan tecil yaptirabilirsin. yani bi ust egitim seviyesinde okursa tecil olur. lisans bitirdiysen ve lisans okuyosan sansin yok.

bi puf noktasi var olayin. en son mezun oldugundan bi ust seviye okuyosan, isterse tecilin gecsin farketmez. tecilli oldugun sure icersinde okula basladigin icin yine tecil ettirebilirsin. okula tecilin bittikten sonra baslarsan tecil ettiremezsin yine. arayi doldurcak baska bi tecil sebebin olmasi lazim. demek istedigimi anlatabilmisimdir umarim

Konjuqe

Mesaj gönderen Konjuqe » Cmt Mar 30, 2013 11:48 am

Evet ben Master yapacagim suan dil kursuna basliyacagim, neyse artik once tecilin zamanini bekliyeyim o zamana kadarda dsh belli olur . Tesekkurler...

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Cmt Mar 30, 2013 11:58 am

mastera baslamayla tecilin bitmesi arasinda bosluk olmasin. DSH yi alamadin , master a kayit yaptiramiyosun diyelim dil kursu kaydinla 1bucuk seneye kadar tecil alabiliyosun.

Konjuqe

Mesaj gönderen Konjuqe » Cmt Mar 30, 2013 12:04 pm

Peki dostum diyelimki benim dil kursum bitti ve dshyi veremedim, tekrardan dil kursuna kayit yapip tecil edebilirmiyim ?

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Cmt Mar 30, 2013 1:32 pm

garantiye almak icin kayit belgeni ve kurs baslangicini tecil bitmeden once hallet derim. tecil bittikten sonra gec kalmis olabilirsin.

eses26

Mesaj gönderen eses26 » Pzt Nis 15, 2013 4:00 am

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Pzt Nis 15, 2013 7:42 am

dovizle askerlik olayi. egitim amacli oturuma sahip olanlard bu soz konusu degil. dovizle askerlige hak kazanmak icin once normal oturum iznine sahip olcaksin sonra da 3 sene sigortali bir iste calismis olcaksin, ondan sonra dovizle askerlik yapabilirsin.

keske alman vatandasligina geciyo olabilsem de su askerlik sacmaligindan kurtulsam :)

birkan

Mesaj gönderen birkan » Çrş Oca 22, 2014 12:30 am

gunceldir arkadaslar.degisiklikler varsa burdan bilgilendirebilirseniz sevinirim. :)

guneyguldu

Mesaj gönderen guneyguldu » Pzt Şub 03, 2014 10:01 am

arkadaslar selamlar. benim saglik sorunlarindan kaynakli tecilim vardi 31.12.2013\'e kadar. mart sonu gibi gitmeyi planliyorum. sprachkurs + masterstudium icin. oncelikle tecilim bittikten sonra cikarsam sikinti olur mu ? turkiyeden tecil yapma imkani var mi almanyadaki kurs belgeleriyle?
Guney Guldu
Psikolog

ayhanozturk411

Mesaj gönderen ayhanozturk411 » Pzr Mar 30, 2014 2:45 am

Arkadaslar demisssiniz ya Almanyada dil kursundayken askerlik tecil ediliyor diye.Benim 6. ayda tecil hakkim bitiyor ve uzatmam gerekiyor...
Bunun icin ne yapmam yani hangi evraklarla nereye basvurmam gerekiyor? Bu konu hakkinda bilgisi olanlar bilgilendirebilir mi acaba?

Jamir

Mesaj gönderen Jamir » Pzr Mar 30, 2014 8:17 pm

Almanyada bagli oldugun konsoloslukda egitim ateseligi oluyor onlar ilgileniyorlar askerlik teciliyle . nereye bagliysan mesela internetten numarasini bul egitim ateseliginin gitmeden bir ara neleri getiriyim diye...
gdld

jobbabemeek

Mesaj gönderen jobbabemeek » Cum Nis 18, 2014 2:11 pm

ben de henuz turkiye\'deyim, yazin temmuz sonu gibi almanya\'ya gidecegim dil kursu icin, sonrasinda da uygun olursa master icin kalmayi dusunuyorum. tecilim 31 temmuz\'a kadar.

sorularim;

bu durum vize alma konusunda benim icin sorun olur mu almanya\'ya cikisimda?

dil okulunda okudugumda bir senelik tecil hakkim oluyormus sanirim. peki bunu gitmeden once turkiye\'deyken mi halletmeliyim yoksa almanya\'ya gittikten sonra mi?

cok *** degisiyor bu tip konular, bu yuzden guncel bilgiyi sizden de duymak istedim.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Nis 20, 2014 3:23 pm

31 temmuzdan sorun olabilir vize basvurusunda.

Bir alman universitesinden kabul alip, askerligini Turkiye den tecil ettirdikten sonra, Almanya ya gelince gidip Turk konsolosluguna ogrenci dosyasi actirtip askerlik islemlerini surekli olarak burdan tecil ettirtebilirsin.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

coach

Mesaj gönderen coach » Pzr Nis 20, 2014 7:34 pm

ayni sorun bende de var agustos ayinda tecilim bitiyor ve baska hakkim kalmadi. alman universitesinden kabul aldigim zaman turkiyeden tekrar mi tecil hakkim oluyor?

jobbabemeek

Mesaj gönderen jobbabemeek » Pzt Nis 21, 2014 11:50 am

herhangi bir universiteden kabul almadan, direkt ozel bir dil okuluyla tecil yaptiran da var mi? yani gordum forumda daha once oyle bir konu ancak emin olamadim. askerlik tecili icin hicbir universiteye basvurmadan, direkt olarak dil kursu kabul kagidi ile tecil yapilabiliyor mu?