Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

tip mezunu gecici mezuniyet belgesi ile kabul

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
munus

Mesaj gönderen munus » Pzt Nis 08, 2013 1:44 pm

sa arkadaslar tr de tip fakultesini bitirenler belki bilirsiniz mecburi gorevini yapamadan diplomalarini alamiyorlar.bende diplomasi olmayan zor ser mecburi hizmetini tamamlayip diplomayi almaya calisan bir hekimim.bulundugum yer cok sikintili ve istifa edecegim neredeyse kesin canimdan bezdim.sorum su elimde uni tarafindan verilmis tip fakultesini basari ile bitirdigimi yazan gecici mezuniyet belgem var bu belge ile almanyada kabul alma sansim var midir?yuzde 1 bile olsa birakip basvuruda bulunacagim.saygilarimla

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Nis 08, 2013 5:14 pm

gecici mezuniyet belgesi ile basvuru yapabilirsiniz tabiki ama ne basvurusu yapacaksiniz onu anlamadim.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

munus

Mesaj gönderen munus » Sal Nis 09, 2013 12:45 am

asistanlik basvurusu msl dahiliye uni asistanlik basvurusu.dedigim gibi elimde bir tek diplomam yok,mezuniyet belgem var.klinik bilgim super sayet hoca sinav yaparsa sikinti yasayacagimi dusunmuyorum ki diplomasiz kabulde bu klinik bilgi ve hocanin insiyatifinin cok onemli olacagini dusunuyorum,hatta mumkunse almanyada kismet olursa tabi asistanken almanya uni fakulteden mezun olmak almanya fakultesi diplomasi almak gibi bir geriye donuk planimda mevcut mumkunmudur acaba?tsk ler physiker

totalrub

Mesaj gönderen totalrub » Sal Nis 09, 2013 12:12 pm

turkiyenin bu gecici diploma olayini bilmiyorum. fakat burda alman diplomasiyla doktor olmak istiyorsaniz bunlarinda tus benzeri sinavlari var onlari gecmeniz gerekir. gercekten zordur. asistanlik icin ingilizceniz iyi ise sansiniz var yoksa almanca ogrenme sureci ve asistanlik zorlar sizi. cok fazla zaman kaybi olur.

burda cok fazla doktor ihtiyaci var siz gecici mezunuiyet belgenizle doktor sayiliyorsaniz(belgenin iceri nedir bilmiyorum) basit 1-2 sarti yerine getirip direkt burda calismaya baslayabilirsiniz bu yolla gelen cok turk doktoru var b1 dil bilgisi ile almanhastanelerinde calisan. facebookta bi gruplari falanda vardi iletisime gecerseniz daha spesifik bilgiler alabilirsiniz

benim size tavsiyem bir sure bulundugunuz yerde dayanip gercek diplomanizi alip hemen gelmeniz basarilar

munus

Mesaj gönderen munus » Sal Nis 09, 2013 11:22 pm

valla benim bildigim amerika ve avusturya ya arklar uni biter bitmez gittiler ama diploma olmadan nasil baglanti sagliyolar bilemiyorum.dedigim gibi tek eksigim diploma,artilarim ise almancam var ve gercekten ender bir klinik bilgim mevcut arti bunlara almanyadaki dr acigi eklenirse bir esneklik saglanacagini dusunuyorum kaldiki tr nin dogusunda can guvenigim bile yokken diploma beklemektense almanyada camur cignamayi tercih ederim.gecici mezuniyet belgesinde tip fakultesini basari ile bititrdigim ve diplomam hazir olana kadar bu belgenin verildigi yaziyor.tskler arkadaslar bilgisi olan dr arkadaslar olursa cevaplarini da bekliyorum,saygilarimla hepinize

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Sal Nis 09, 2013 11:53 pm

egitim kurumundan kabul alirsan, gecici mezuniyet belgesiymis degilmis farketmez. okul kabul ediyosa konsolosluk karisamaz zaten. ama munih teknik universitesi 2 sene once sordugumda gecici mezuniyet belgesini kabul etmediklerini soylediler. bikac okul belirleyp iletisime gecmen en iyisi.

munus

Mesaj gönderen munus » Prş Nis 11, 2013 1:13 am

evet galiba bu is almanyaya gitmeden ve yuz yuze gorusmeden cozulemeyecek var ile yok arasinda bir sey tsk ler arklar.gecici mezuniyet belgesi dr olarak kabul alan arklar varsa yazarsa cok sevinirim

munus

Mesaj gönderen munus » Prş Nis 18, 2013 6:29 pm

Allahimmmm eminmisin duisburger hemen hazirliklara baslayayim,cok tskler kardesim sayende bu hafta artik sevincten uyyamam,Allah razi olsun herkesten

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Nis 18, 2013 6:31 pm

Kesin ve emin cevap: Hic bir sorun olmaz, daha once bir kac doktor arkadasin basvurusunu gecici mezuniyet belgesi ile yaptim.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

munus

Mesaj gönderen munus » Cum Nis 19, 2013 12:44 pm

ooo tskler Allah razi olsun bu arada ins almanya isim olursa hepinize almanyada yemek ismarlamak isterim arklar bu forumda yorum yapan herkese cok saolsun